ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 5/12/2016, 23:48

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dok-mi-skolujemo-djecu-za-prodavace-amazon-je-pokrenuo-ducan-u-kojem-ih-uopce-nema/936182.aspx

Ha ha ha ha haahahahah ahahahaaaaaaaaaaaaaahhahahahaaaaaaaaaaaaaaa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 5/12/2016, 23:49


U Hrvatskoj ima više od 20,000 nezaposlenih trgovaca


Na drugom kraju svijeta, u Hrvatskoj, javni obrazovni sustav i dalje školuje blagajnice i blagajnike, odnosno, službeno - trgovkinje i trgovce. Godišnje ih proizvodemo više od dvjesto iako se njihov broj na burzi rada broji u desecima tisuća.

U službenom biltenu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje tako se navodi da je trenutno nezaposleno 905 prodavača na štandovima, 19.109 prodavača u trgovinama, 280 blagajnika i prodavača ulaznica, 51 prodavač u kontakt centru... Ukupno se radi o 20.439 trenutno nezaposlenih trgovaca.

Osim Amazona, sve više različitih objekata uvodi automate za plaćanje. Čak i u Hrvatskoj oni koji ne žele naručiti kartu za kino preko interneta, danas to mogu napraviti na samoposlužnim aparatima, bez kontakta s prodavačem. Isto vrijedi i za lanac brze hrane McDonalds u kojem hranu također možete naručiti i platiti na samoposlužnim blagajnama, kao i u brojnim trgovačkom lancima.

Žalosno je da trend automatizacije nije prepoznalo i hrvatsko društvo već svjesno godinama obrazujemo mladiće i djevojke koji su nam, u najmanju ruku, neupotrebljivi. Ne samo za deset godina, kada će ova promjena zavladati vjerojatno i kvartovskim trgovinama, već i danas što dokazuje i sam broj nezaposlenih trgovaca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by michaellcmacha 5/12/2016, 23:56

isti kurac ko i sa poticajima... ne mreš poticat proizvodnju nečega što se ne mre prodati na tržištu... isto tako ne mreš upregnuti obrazovni sustav da proizvodi radno-proizvodne profile za koje se ne ukazuje potreba ili kojih na tržištu rada ima preko nekoliko....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 5/12/2016, 23:56

Ova šema šta ju je napravija Amazon ce se vrlo brzo proširit ....ostaju kamere , osiguranje , neko osoblje koje upucuje kupce gdje je šta i posprema police i to al nema blagajnica.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by Guest 5/12/2016, 23:59

michaellcmacha wrote:isti kurac ko i sa poticajima... ne mreš poticat proizvodnju nečega što se ne mre prodati na tržištu... isto tako ne mreš upregnuti obrazovni sustav da proizvodi radno-proizvodne profile za koje se ne ukazuje potreba ili kojih na tržištu rada ima preko nekoliko....
zato logika "neoliberala" da treba privatizirati i prepustiti tržištu obrazovanje i ima smisla.. ili barem imati model vaučera.. tipa pošto kod države imaš "besplatno"(čitaj plaćeno od poreznih obveznika) obrazovanje, onda umjesto da upisuješ državnu školu , dobiješ vaučer i biraš školu za svoje dijete.. ta šema sa vaučerima postoji u dosta zapadnih zemalja, i Trump planira nešto tako za USA
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by Guest 6/12/2016, 00:01

zašto da ja svoje dite upisujem u državnu marksističku školu, i onda kada dođe SDP na vlast, pa će mi uvesti građanski odgoj gdje će ih izučavati da je trpačina muslimana super i da je kapitalizam zlo, i spolni odgoj koji je više manje gdje je god uveden povećao količinu maloljetničkih trudnoća i spolnih bolesti.. 

daj ti konkurenciju među školama i adio.. ja bih svoje potomstvo foksuira da uče matematiku, prirodne znanosti, jezike, osnovne ekonomije itd
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:02

Milo Yiannopoulos wrote:
zato logika "neoliberala" da treba privatizirati i prepustiti tržištu obrazovanje i ima smisla.. ili barem imati model vaučera.. tipa pošto kod države imaš "besplatno"(čitaj plaćeno od poreznih obveznika) obrazovanje, onda umjesto da upisuješ državnu školu , dobiješ vaučer i biraš školu za svoje dijete.. ta šema sa vaučerima postoji u dosta zapadnih zemalja, i Trump planira nešto tako za USA
Pošto diploma ?

Treba mi jedna viša strojarska dvije godine ....ono da mogu bar bit neki kuraz palac poslovođa na gradilištu ....da nisam na lopati.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:09

Najbolje da uopče nema škole ( mislim na ove srednje pa naviše ). Samo tečaji. Bolnici treba netko tko zna stavljat gips : imaš tečaj za to , prvo previjanje ruke ako je lažna diploma o položenom tečaju to ce se odma vidit : letiš i to ti upišu u radnu knjižnicu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:13

Šta ce ti koji kuraz škola ? Vidi ovo tečaj od mjesec dva do tri ...kuhar osnove ...sto jela i piše kojih ...znaš neznaš ....položi to.

Gotovo to je to. Očeš se usavršavat pa drugi tečaj o kuvanju ? Pa tko ti smeta. 300 eura platiš tečaj pa kuvaj , tečaj stupanj dva.

Sam se snalazi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:14

U one četri godine šta sam ja potrošija u srednjoj školi moga sam sto ovakvih mini tečajeva položit i naučit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:19

Više sam naučija u Italiji kod scientologa u dvi godine nego u ove četri u srednjoj i to sam sam plača tečajeve a šema je bila od ponediljka do petka radim po cijele dane .....petak kasno popodne i subota dobar dio dana studiram .....na talijanskome ......položija sedam tečajeva najmanje plus učija puno sam jer sam čita knjige doma sve ....ono gutam kad me nešto znam .....naučija čitat i pisat talijanski jezik a doša jučer u Italiju praktički.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:20

RayMabus wrote:Više sam naučija u Italiji kod scientologa u dvi godine nego u ove četri u srednjoj i to sam sam plača tečajeve a šema je bila od ponediljka do petka radim po cijele dane .....petak kasno popodne i subota dobar dio dana studiram .....na talijanskome ......položija sedam tečajeva najmanje plus učija puno sam jer sam čita knjige doma sve ....ono gutam kad me nešto znam .....naučija čitat i pisat talijanski jezik a doša jučer u Italiju praktički.
Namjera je uzrok.

La intenzione e causa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 00:24

Sam Hubbard je napisa dobar tekst o tom državnom školstvu ....ono robotizam čisti ...odgajaju debile ...tupane.

Na jednoj stranici je to napisa ....naša bi to odma di je jer znam sve ove knjige praktički napamet.


DIjanetika 55 ili Scinetology 0-888 -----u jednoj od te dvije knjige je taj tekstić o tome.

Priča o školstvu , vrlo mali tekst al ja te knjige toliko dobro znam da znam sve ovo napamet.


 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema 10-saint-hill-library
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 01:06

The only thing that could be said to
aberrate
communication
would be
restriction, or fear of restriction.
A
person who is not
communicating is one who is restricting
communication. A person
who is
communicating compulsively is afraid of
being restricted in his
communication. A person who is talking on another subject than that to
which
Cause was
giving his
attention has been so
restricted on the
subject of communication elsewhere, or has experienced such a scarcity
of communication
elsewhere,
that he is
still
involved
with
communication
elsewhere.
This is
what we mean by „not in
present
time
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 01:08

The only thing that could be said to
aberrate
communication
would be
restriction, or fear of restriction.



To ti je naše tzv državno školstvo ..šuti , uči i NE PITAJ NIŠTA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 01:16

I zbog ovoga je privatno školstvo bolje od državnog jer onaj državni prima plaču ovako i učenici su mu ono daj šuti jbte tj guši ih a ovi privatni ako se nepotrudi iduče godine mu se neče nitko upisati jer nece biti na glasu da se tamo može nešto i naučit.

Normalno država bi trebala imat kontrolu znanja tj ispitivanja istog u školama.

Privatnik se trudi jer mu je u interesu , više učenika veča lova i nedođe na sat pa ono čitaj knjigu i ne pitaj ništa.

NE PITAJ NIŠTA.

ŠUTI.

UČI ( na pamet ).

To su vam razlozi zašto državno školstvo NE VALJA NITI CE IKAD VALJAT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by RayMabus 6/12/2016, 01:33

Zapad je svijetlsonim godinama udaljen od Balkana i dobrog dijela Europe u kojoj vlada socijalistički mentalitet.

Školstvo jedan od boljih primjera.

Školovanje samih učitelja i dobivanja tih licenci za učitelja te inspekcije škola su pod državom a samo školovanje i taj dio pod privatnicima koji su učitelji i bore se za tržište a najbolji opstaje.

Najbolji je onaj koji ima znanje kako tzv know how.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by Trinity 6/12/2016, 10:13

RayMabus wrote:Ova šema šta ju je napravija Amazon ce se vrlo brzo proširit ....ostaju kamere , osiguranje , neko osoblje koje upucuje kupce gdje je šta i posprema police i to al nema blagajnica.
Hoće, samo tko će nam onda na blagajnama uvaljivati još nešto što je na akciji. :)
Doduše, već postoje drugi načini koji nam  sugeriraju što da kupimo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by Trinity 6/12/2016, 10:15

RayMabus wrote:U one četri godine šta sam ja potrošija u srednjoj školi moga sam sto ovakvih mini tečajeva položit i naučit.
Možeš ih i nakon srednje polagat, dapače.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema Empty Re: Dok mi školujemo djecu za prodavače, Amazon je pokrenuo dućan u kojem ih uopće nema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum