ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by RayMabus 21/4/2014, 09:15

Nemože država bit socijalisticka a tvornice kapitalisticke. To bi znacilo da kad privatnik otovori neku radnju , tvorinicu il tako šta di se okrece lova da mu država lupa poreze da bi financirala glomaznu socijalu i birokraciju. To ti je opet socijalisticka država. Amerika je kapitalizam a Europa je shranje na kvadrat i cudi me da još funkcionira.

Socijalizam je jednostavno kad neaktivno radno stanovništvo na izborima pobijedi aktivno jer ima više onih koji ce glasat za socijaliste ( penzioneri , birokrati , socijalni slucajevi , samohrane majke itd itd itd ) i onda glasaju zakone da državni proracun ide njima u đep i onda tako cetri godine mandata i svijet je globalno selo i ako nemaš nešto šta je baš tvoj prirodni resurs ako se to nastavi kapital se prebacuje negdje gdje mu je pogodnije a ovi socijalisti mogu gledat kako im raste BPD.

RayMabus

Posts : 176428
2014-04-11


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Baron 21/4/2014, 10:44

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Milanovic

_________________
Heil! Le Pen!

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by aben 21/4/2014, 10:46

EmberSpirit wrote:




Ali baza je što država generira minuse na drugim računima... nemaju tvornice kao yuga da gomilaju gubitke, ali imaju prekobrojnu administraciju, birokraciju, agencije - locirane oko ZGa... 





nema većeg minusa od zdravstva, školstva i mirovina.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by marcellus 21/4/2014, 10:49

Vorpatril wrote:
...pa i kod nas je privatizirana i ugašena kako bi se strani proizvodi prodavali na našem tržištu...kao što se Detroit ugasio kad su vlasnici tvornice prebacili u Kinu...eto i mi pred bankrotom...nema proizvodnje...želja ti ispunjena...

Ne, privatizirana je jer socijalističke proizvode nitko nije želio kupovati, i jer socijalističke tvornice nisu bile u stanju zaraditi za plaće radnika. Evo ti škverovi, zašto ih treba zatvoriti i privatizirati? Jer rade milijarde gubitaka, jednostavno. A to netko iz privatnog sektora mora platit da bi tamo neko u javnom poduzeću drkao kurac i krao čavle.
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by marcellus 21/4/2014, 10:50

aben wrote:
EmberSpirit wrote:




Ali baza je što država generira minuse na drugim računima... nemaju tvornice kao yuga da gomilaju gubitke, ali imaju prekobrojnu administraciju, birokraciju, agencije - locirane oko ZGa... 





nema većeg minusa od zdravstva, školstva i mirovina.

Ima, škverovi, HEP, hrvatske ceste...
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by aben 21/4/2014, 10:58

veće od mirovina?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by marcellus 21/4/2014, 11:20

aben wrote:veće od mirovina?

Mirovine su stečena prava, tu ne možeš ništa. To što smo svjetski rekorderi po broju invalida rada i imamo najmlađe umirovljenike je drugi problem.
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by aben 21/4/2014, 11:51

pa što, odstečemo ih i gotovo. 
u australiji toga nema. ako imaš imovinu, nema penzije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Vorpatril 21/4/2014, 12:05

marcellus wrote:
Vorpatril wrote:
...pa i kod nas je privatizirana i ugašena kako bi se strani proizvodi prodavali na našem tržištu...kao što se Detroit ugasio kad su vlasnici tvornice prebacili u Kinu...eto i mi pred bankrotom...nema proizvodnje...želja ti ispunjena...

Ne, privatizirana je jer socijalističke proizvode nitko nije želio kupovati, i jer socijalističke tvornice nisu bile u stanju zaraditi za plaće radnika. Evo ti škverovi, zašto ih treba zatvoriti i privatizirati? Jer rade milijarde gubitaka, jednostavno. A to netko iz privatnog sektora mora platit da bi tamo neko u javnom poduzeću drkao kurac i krao čavle.

...floskule i laži koje se godinama vrte po medijima od strane neoliberalnih aparatčika poput tebe...kako ljudi se nebi sjetili i počeli razmišljati o tome da to što propagiraš je apsolutna laž...
...a onda bi se dogodio novi Marx u Hrvatskoj...
...a to gazdama na zapadu neleži baš najbolje da narod odlučuje samo o svojoj sudbini...
...nije u skladu sa njihovim planovima...

_________________
Tito je bio Bog i Kralj za radnike i seljake...
Vorpatril
Vorpatril

Male
Posts : 137
2014-04-18


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Guest 21/4/2014, 12:14

RayMabus wrote:Nemože država bit socijalisticka a tvornice kapitalisticke. To bi znacilo da kad privatnik otovori neku radnju , tvorinicu il tako šta di se okrece lova da mu država lupa poreze da bi financirala glomaznu socijalu i birokraciju. To ti je opet socijalisticka država. Amerika je kapitalizam a Europa je shranje na kvadrat i cudi me da još funkcionira.

Socijalizam je jednostavno kad neaktivno radno stanovništvo na izborima pobijedi aktivno jer ima više onih koji ce glasat za socijaliste ( penzioneri , birokrati , socijalni slucajevi , samohrane majke itd itd itd ) i onda glasaju zakone da državni proracun ide njima u đep i onda tako cetri godine mandata i svijet je globalno selo i ako nemaš nešto šta je baš tvoj prirodni resurs ako se to nastavi kapital se prebacuje negdje gdje mu je pogodnije a ovi socijalisti mogu gledat kako im raste BPD.


dobro primjećeno, to jedan od razloga zašto ja EU nesmatram baš kapitalističkim zemljama. A Hrvatska pogotovo nije. Kod nas samo 1/4 stanovništva radi u privatnom sektoru, ostatak stanovništva (radnici u javnom sektoru, ili penzioneri, ili djeca pa i nezaposleni) troše njihovu zaradu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by crvenkasti 21/4/2014, 12:26

Svi se razbacuju velikim riječima, ekonomija, gospodarstvo, novci ovamo, onamo. A gdje sam tu ja? Na mene nitko ne misli.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Guest 21/4/2014, 12:29

Vorpatril wrote:
marcellus wrote:
Vorpatril wrote:
...pa i kod nas je privatizirana i ugašena kako bi se strani proizvodi prodavali na našem tržištu...kao što se Detroit ugasio kad su vlasnici tvornice prebacili u Kinu...eto i mi pred bankrotom...nema proizvodnje...želja ti ispunjena...

Ne, privatizirana je jer socijalističke proizvode nitko nije želio kupovati, i jer socijalističke tvornice nisu bile u stanju zaraditi za plaće radnika. Evo ti škverovi, zašto ih treba zatvoriti i privatizirati? Jer rade milijarde gubitaka, jednostavno. A to netko iz privatnog sektora mora platit da bi tamo neko u javnom poduzeću drkao kurac i krao čavle.

...floskule i laži koje se godinama vrte po medijima od strane neoliberalnih aparatčika poput tebe...kako ljudi se nebi sjetili i počeli razmišljati o tome da to što propagiraš je apsolutna laž...
...a onda bi se dogodio novi Marx u Hrvatskoj...
...a to gazdama na zapadu neleži baš najbolje da narod odlučuje samo o svojoj sudbini...
...nije u skladu sa njihovim planovima...

dobro je da nisam ovdje iz Splita pa da neman rodbinu, susjede, frendove, poznanike koji su bili/još su u škveru i koji su mi pričali šta se dešava tamo... 

odakle da počnem?

kako im ide radni dan i to u proizvodnom sektoru... ( u administraciji vjerojatno i gore)... počinje u 7, dođe se u 7 tamo, ali pije se kava, laganini, tek se pale pogoni oko 7.30... a onda se malo radi, pa se stane, pa se ide do ekipe u drugom pogonu, donesu se gradele i rakija... pauza koja je od 11-11.30 , počinje oko 10.30 i traje do 12... onda posli marende nazad u pogon, udre se koji put partija karata, zarakija se i onda se krene nešto proizvodit... u 3.00 završava radno vrime, ali već u 2.00 se staje sa radom a u 2.30 se gase strojevi...  to je dio priče

drugi dio je lopovluk... kradu baš svi.. ovi na vrhu direktori (koji su inžinjeri po struci većinom) kao idu sklapati ugovore za brodove, i često sklope nepovoljne ugovore, ali dobiju na ruke proiviziju... u nabavi materijala se krade...  tipa ti si direktor nabave, i trebaš nabaviti recimo 1kubik recimo nekog drva za brodove... (pucam iz glave)... koji na tržištu košta 1000kn kubik... ali ti ga kupiš preko ženine firme za 5000kuna... a tvoja žena ga uzme za 1000kuna... . i ta razlika 5000-1000=4000kuna  - stavljaš u svoj džep... sada samo ovaj iznos pomnoži sa 10x ili 100x pa da vidiš koliko se krade... 


naravno i radnici dolje na nižoj razini isto kradu , jer šefovi im toleriraju.. recimo ako ti treba nešto iz tokarit, napravit stolice, ogradu, utege, ako znaš nekoga u škveru nema problema... on za vrijeme radnoga vremena koristi njihov alat, njihovo vrijeme, njihov materijal , to napravi - i iznese iz firme. ludilo.


A nisam još rekao omjer administracije i radnika u pogonu (a vidite kakvi su radnici) je 1:1... u Koreji , gledali smo na starom forumu 8radnika/inžinjera u pogonu i 1 u administraciji - i radi se u 3 smjene....

i onda jedan konobar koji poslužuje turiste u restoranu, taj zaradi hrpu deviza koja država uzme njemu i restoranu preko poreza i troši na ovakve... ludili brale.  U RH brodogradilišta je gledao sam negdje zadnjih 15godina ubačeno 30milijardi kuna :D bilo bi najbolje da smo ih dali Kutli 90tih da ih razjebe, uštedili bi 30milijardi kuna. 

I takva je bila većina YU industrije... zato i govorim da Yuga nije proizvodila ništa. Jer proizvod je proizvod/usluga tek kada na njemu ZARADIŠ, dakle pokriješ troškove, platiš porez državi, i platiš radnike  i ostane ti profit.  Kada to radiš imaš RAST BDPa.


Kada država mora krpati tvoje gubitke onda imaš PAD BDP-A. 

Svaćaš matematiku...  ako sa jedne strane imaš recimo turizam(ili privatnu industriju nije važno) koja zaradi 300novčanih jednica  a sa druge strane   imaš škver koji je u minusu -100 novčanih jedinica 


Rješenje jednadžbe je 200...  300-100=200 

Dakle sva ta indutrija koja YUga hvali ne da je kurca valjala nego je SMANJIVALA STANDARD I BDP Yugi ili Hrvatskoj. 

Upamti . Ako konobar proizvede u turizmu 300 novčanih jedinica, a radnik u škveru proizvede -100 novčanih jedinica(jer radi sa gubicima), onda je Hrvatski BDP 300-100=200.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by aben 21/4/2014, 12:29

Vorpatril wrote:


...floskule i laži koje se godinama vrte po medijima od strane neoliberalnih aparatčika poput tebe...kako ljudi se nebi sjetili i počeli razmišljati o tome da to što propagiraš je apsolutna laž...
...a onda bi se dogodio novi Marx u Hrvatskoj...
...a to gazdama na zapadu neleži baš najbolje da narod odlučuje samo o svojoj sudbini...
...nije u skladu sa njihovim planovima...
pa dobro, pizda mu materina, koji su to mediji di se to vrti godinama? pa godinama slušamo kako treba zaštititi radna mjesta za proizvodnju ničega i kad se nešto i proda ka banke i telekom, drvlje i kamenje po državi, a privatnici ili dignu razinu usluge i vrijednost poduzeća ili propadnu i ko ih jebe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Guest 21/4/2014, 12:34

aben wrote:
Vorpatril wrote:


...floskule i laži koje se godinama vrte po medijima od strane neoliberalnih aparatčika poput tebe...kako ljudi se nebi sjetili i počeli razmišljati o tome da to što propagiraš je apsolutna laž...
...a onda bi se dogodio novi Marx u Hrvatskoj...
...a to gazdama na zapadu neleži baš najbolje da narod odlučuje samo o svojoj sudbini...
...nije u skladu sa njihovim planovima...
pa dobro, pizda mu materina, koji su to mediji di se to vrti godinama? pa godinama slušamo kako treba zaštititi radna mjesta za proizvodnju ničega i kad se nešto i proda ka banke i telekom, drvlje i kamenje po državi, a privatnici ili dignu razinu usluge i vrijednost poduzeća ili propadnu i ko ih jebe.


svi kukaju kako treba čuvati proizvodnju, ali da ... treba čuvati privatnu proizvodnju na državnu.

a kod nas , imate situaciju da državna firma stvara milijarde kuna gubitaka i država krade nama kroz poreze i zadužuje se da očuva "državnu proizvodnju gubitaka"... 

a onda imate uspješne firme , stavio sam onaj gore link evo ga opet pročitajte

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-mu-unistila-dvije-tvornice-pa-odlazi-u-finsku-quotnisu-bitni-milijunski-projekti-i-radnici-bitan-je-papirquot/734593.aspx


evo pročitajte i ovaj drugi link molim vas

http://danas.net.hr/novac/zbog-kazne-od-tisucu-eura-odlucio-zatvoriti-pogon-i-otpustiti-30-ljudi



Umjesto da država gasi gubitaše, i potiče ovakve privatne tvornice, ona obrnuto - ovakvima šalje inspkecije pa na kraju unište te dobre firme, a stručni inžinjeri/genijalci sa IQ 140 poena bježe vanka, a oni radnici u škverovima koji neznaju tablicu množenja gomilaju gubitke i dalje... a mi sve skupa propadamo
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by crvenkasti 21/4/2014, 12:40

Kad bi ljudi s IQ 140 osnovali političku stranku, nitko ne bi glasovao za njih. Ja npr. isto glasujem za one koji mi izgledaju glupo poput mene.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by marcellus 21/4/2014, 13:17

crvenkasti wrote:Kad bi ljudi s IQ 140 osnovali političku stranku, nitko ne bi glasovao za njih. Ja npr. isto glasujem za one koji mi izgledaju glupo poput mene.

Recimo ljudi poput Mengelea, Vernhera Von Brauna, Oppenheimera?
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by crvenkasti 21/4/2014, 13:21

marcellus wrote:
crvenkasti wrote:Kad bi ljudi s IQ 140 osnovali političku stranku, nitko ne bi glasovao za njih. Ja npr. isto glasujem za one koji mi izgledaju glupo poput mene.

Recimo ljudi poput Mengelea, Vernhera Von Brauna, Oppenheimera?

To su hadezeovci?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu  - Page 3 Empty Re: Javni dug eksplodirao na 85% BDP -a ... kukurikuuuuu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum