ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INCIDENT PRED DŽAMIJOM U BIH: Pijani Hrvati razbijali i prijetili detonacijom

Go down

INCIDENT PRED DŽAMIJOM U BIH: Pijani Hrvati razbijali i prijetili detonacijom Empty INCIDENT PRED DŽAMIJOM U BIH: Pijani Hrvati razbijali i prijetili detonacijom

Post by Guest Mon 17 Aug - 19:19

Grupa pijanih mladića koji su u subotu u 5:30 postavili plinsku bocu pred džamiju i pustili plin, uhićeni su. Prema pisanju Slobodne Dalmacije, riječ je o Hrvatima koji su na blagdan Velike Gospe ušli u bošnjačko selo Omerovići, pokraj Tomislavgrada i prijetili detonacijom.

“To što su učinili može se ocijeniti kao terorizam. Opsovali su mi ‘balijsku mater’, a kako je ovaj što je krenuo na mene bio ogroman, pobjegao sam put livade. Dok sam preskakao žičanu ogradu, pokidao sam odjeću i razderao nogu, ali nisam posustajao jer su bili strašno agresivni”, komentirao je Zaim Đulić, koji je u subotu u zoru bježao preko ograde pred skupinom koja je prijetila eksplozijom plinske boce.


Policija je prijavila šestoricu zbog izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti. U nedjelju su uhićena još trojica.

Psovali balije, džamiju i Boga

Efendija Džemail Hujdur ispričao je novinarima Slobodne Dalmacije: “Dvojica su izašla iz automobila i protezala se, dok su druga dvojica izvadila bocu plina iz “gepeka”. Psovali su “balije”, vjeru, džamiju i Boga. Bili su primjetno pijani, vikali su, prijetili i razbijali – rekao je.
Izgrednici su bocom votke razbili prozor na jednom automobilu. Vlasnica auta čula je buku, istrčala van u pidžami:
“Vidjela sam kako su izvadili bocu plina iz prtljažnika u kojem je bila još jedna. Sigurno bi i nju izvadili da se nije počelo okupljati sve više ljudi. Iz prve boce počeli su puštati plin prije nego što su pobjegli”, kaže.

Od rata nije bilo ovakvih provokacija

Dalje niz ulicu, napadači su bocom “Jack Danielsa” razbili staklo na parkiranom kamionu. Kako se počelo okupljati sve Bošnjaka, devetorica izgrednika ušla su u automobile, zagrebačkih oznaka, te su se odvezli niz sporednu ulicu do ceste.
“Od ratnih godina nije bilo nikakvih problema ni provokacija. Eto, sada je prije mjesec dana osvanuo provokatorski grafit u selu Mokronoge, a sada i ovo”, veli efendija Džemail Hujdur.
http://net.hr/danas/svijet/incident-pred-dzamijom-u-bih-pijani-hrvati-razbijali-i-prijetili-detonacijom/


Zar je za nesto poduzeti,uvijek potrebno se napiti...??
Podrska ideji no -10 za izvodjenje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

INCIDENT PRED DŽAMIJOM U BIH: Pijani Hrvati razbijali i prijetili detonacijom Empty Re: INCIDENT PRED DŽAMIJOM U BIH: Pijani Hrvati razbijali i prijetili detonacijom

Post by crvenkasti Mon 17 Aug - 20:31

Jesu li slova na džamiji ćirilična ili latinična?


Last edited by crvenkasti on Mon 17 Aug - 20:33; edited 1 time in total (Reason for editing : gfcgf)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28846
2014-04-17


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum