ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 20:50

kic wrote:
e da, šta ova Trumpova ministrica za obrazovanje predlaže neke vaučere, šae to?

socijalizam, 
uz malo konkurencije. ako je to ono ča je friedman predlogo. 


aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/12/2016, 21:01


Milton sve owno jebo sebe cvikeraš..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/12/2016, 21:02


mada, kako sam čitao, prošle godine su napravili veliku reformu obrazovanja u legislativi, pa ne očekuju da će joj uspjeti sad napravit još jednu veliku promjenu u tako kratkom roku, hm..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 21:19

kic wrote:
Milton sve owno jebo sebe cvikeraš..
strašan je. žena me zove miltone jer svako malo vidi njega na kompu..haha

ne zun koju su reformu napravili, ali milton je sun reko zoč se takove reforme teško moru provesti- educational bureauocracy, sindikati.
trump bi moro učiniti ono ča je učinila margaret. j

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/12/2016, 21:21

aben wrote:
ovako nešto mativka nika ne bi razmotrila, čovik je napiso 200 riči a bez da je stavi emotikon!?
Uvjerena sam da mogu vise rijeci izgovoriti :D
Pa neozbiljna sam. Odlučila sam petak prebaciti na subotu ☺. Možda cu bolje funkcionirati. Uostalom ako ti trebam pisati duge recenice znaci da je problem u tebi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/12/2016, 21:24

Zeza me mob. odrezao mi pola posta. Uglavnom, ja sam za djecu. Obrazovanu djecu :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 21:27

mativka wrote:
aben wrote:
ovako nešto mativka nika ne bi razmotrila, čovik je napiso 200 riči a bez da je stavi emotikon!?
Uvjerena sam da mogu vise rijeci izgovoriti :D
Pa neozbiljna sam. Odlučila sam petak prebaciti na subotu ☺. Možda cu bolje funkcionirati. Uostalom ako ti trebam pisati duge recenice znaci da je problem u tebi 
čekoj,
 problijem je u meni ča u svo ovo vrime nis uspi pokozati kako kapitalizam nemo alternative za dostići ono ča ti želiš, i to sun jasno reko.

ali da je problijem u meni zoto ča ne prihvaćun nešto ča ti pokošavaš objosniti meni ne prihvaćun- teške koncepte i triba objašnjavati dugin rečenicama, ili s puno krotkih, sve isto.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 21:29

mativka wrote:Zeza me mob. odrezao mi pola posta. Uglavnom, ja sam za djecu. Obrazovanu djecu :D

"kad imaš pouzdanu informaciju da će ti neko dojti u kuću s iskrenim željama za obrazovanje tvoje dice, omoh biži ća koliko te god noge nosu"

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/12/2016, 21:34

aben wrote:
kic wrote:
Milton sve owno jebo sebe cvikeraš..
strašan je. žena me zove miltone jer svako malo vidi njega na kompu..haha


:^0 :tu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/12/2016, 21:45

aben wrote:
čekoj,
 problijem je u meni ča u svo ovo vrime nis uspi pokozati kako kapitalizam nemo alternative za dostići ono ča ti želiš, i to sun jasno reko.

ali da je problijem u meni zoto ča ne prihvaćun nešto ča ti pokošavaš objosniti meni ne prihvaćun- teške koncepte i triba objašnjavati dugin rečenicama, ili s puno krotkih, sve isto.
Pa u tvojim obrazlaganjima vidim i puno dobrih stvari. Ono što ja želim, čini se poput utopije. Možda i zbog toga toliko puno smajlića :) Ja ne znam što je kapitalizam, osim ovog viđenog. Vjerojatno se ne razumijemo jer na sličan način razmišljamo samo s različitim pogledom :)

Ako se ja uozbiljim i dam si truda kritičkom promišljanju s dosta potkrijepljenih činjenica, detaljnijom analizom, citatima i mojim viđenjima istih, ehhh, spoznao bi moju drugu stranu...(u stanju sam i eseje pisati, i to one ozbiljne:))
Ali ne želim ! :) (ne još)
Ipak mi treba dosta vremena da bih bila vjerodostojna svom izlaganju, a trenutno ga baš i nemam pa sve svedem na natuknice.
Ali, iznenaditi ću vas :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/12/2016, 21:46

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Milton sve owno jebo sebe cvikeraš..
strašan je. žena me zove miltone jer svako malo vidi njega na kompu..haha


:^0 :tu
To zato jer se inače ponaša kao Hamilton, pa se nekako žena tješi :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/12/2016, 21:47


kapitalizam:

Denkverbot - Page 16 15232010
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/12/2016, 21:51

aben wrote:
"kad imaš pouzdanu informaciju da će ti neko dojti u kuću s iskrenim željama za obrazovanje tvoje dice, omoh biži ća koliko te god noge nosu"
Zar nije se bolje držati provjerenog u tom slučaju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 22:45

mativka wrote:
aben wrote:
čekoj,
 problijem je u meni ča u svo ovo vrime nis uspi pokozati kako kapitalizam nemo alternative za dostići ono ča ti želiš, i to sun jasno reko.

ali da je problijem u meni zoto ča ne prihvaćun nešto ča ti pokošavaš objosniti meni ne prihvaćun- teške koncepte i triba objašnjavati dugin rečenicama, ili s puno krotkih, sve isto.
Pa u tvojim obrazlaganjima vidim i puno dobrih stvari. Ono što ja želim, čini se poput utopije. Možda i zbog toga toliko puno smajlića :) Ja ne znam što je kapitalizam, osim ovog viđenog. Vjerojatno se ne razumijemo jer na sličan način razmišljamo samo s različitim pogledom :)

Ako se ja uozbiljim i dam si truda kritičkom promišljanju s dosta potkrijepljenih činjenica, detaljnijom analizom, citatima i mojim viđenjima istih, ehhh, spoznao bi moju drugu stranu...(u stanju sam i eseje pisati, i to one ozbiljne:))
Ali ne želim ! :) (ne još)
Ipak mi treba dosta vremena da bih bila vjerodostojna svom izlaganju, a trenutno ga baš i nemam pa sve svedem na natuknice.
Ali, iznenaditi ću vas :)
ne želiš ti utopiju, ti želiš prominjenu stvarnost, drukčije ljude i prozor eod marmelode. 

ti ne znoš za kapitalizam osim viđenog? to mi namjerno trlaš soli na ranu, je li?

A sada da vidimo malo bolje kako se priča poklapa sa stvarnošću. Dakle, moderni salonski ljevičari nas pokušavaju uvjeriti da živimo u neoliberalnom kapitalizmu u kontekstu države u kojoj:

  • prosječan radnik na prosječnoj plaći, odmah u startu, prije nego što svoj novac uopće vidi na računu, državi je prisiljen predati preko 40% svoje bruto plaće (također vidi “Koliko dana u tjednu radimo za državu?” ), dakle, tu ne računamo ono što će kasnije isti taj pojedinac platiti državi kroz potrošnju i razne skrivene namete, trošarine, TV pretplatu, inflaciju, i slično, već samo što je radnik dužan platiti samim time što je nešto zaradio
  • porez na dodanu vrijednost (PDV) iznosi 25%, u svijetu višu stopu imaju samo Mađarska i Island


  • ako poduzeće ostvari profit, oporezuje se još dodatno 20%
  • imamo izrazito progresivno oporezivanje na dohodak, pa je netko tko radi za 10 000 kuna neto prisiljen davati državi više od pola svoje bruto plaće, što ima vrlo loš učinak na motivaciju, a vrlo stimulativan za emigraciju
  • na državnu potrošnju otpada skoro polovica GDP-a
  • svjedočimo kontinuiranom rastu državnog proračuna, od čega najveći dio odlazi na plaće zaposlenima u državnim tvrtkama i mirovine
  • nas država košta godišnje više nego solidan novi automobil
  • ste obavezni koristiti državnu fiat valutu kao novac
  • država propisuje visinu minimalne zarade, ali i druge uvjete radnog odnosa poput radnih sati, godišnjeg odmora i sl.
  • država određuje maksimalne visine kamatnih stopa
  • država godišnje sa oko 5 milijardi kuna poreznih obveznika subvencionira povlaštene industrije, tj. oduzima od produktivnog stanovništva kako bi stimulirala ulaganje u neproduktivne sektore (samo brodogradilišta su porezne obveznike koštala preko 30 milijardi kuna)
  • više od 70% hrvatskih birača živi na trošak države
  • je teško pronaći neku djelatnost koju možete obavljati a da ne plaćati neki poseban dodatni oblik poreza; tako imamo posebni porez na kavu, posebni porez na bezalkoholna pića, posebni porez na motorna vozila, trošarine na alkohol, trošarine na duhanske prerađevine, trošarine na energente i električnu energiju, poreze na dobitke od igara na sreću, porez na premije od osiguranja od automobilske odgovornosti, porez na nasljedstva i darove, porez na promet nekretnina, porez na cestovna motorna vozila, porez na plovila, porez na potrošnju, porez na kuće za odmor, porez na automate za zabavne igre, porez na tvrtku ili naziv, porez na korištenje javnih površina, itd. (cijeli popis dostupan na: ovdje), a po svemu sudeći, uskoro dobijamo i porez na štednju
  • je svaki porezni obveznik obvezan financirati državno zdravstveno osiguranje, bez obzira koliko koristi usluge državnih zdravstvenih ustanova
  • je svaki porezni obveznik obvezan financirati državno mirovinsko osiguranje koje je zapravo Ponzi shema osuđena na propast
  • je osnovno i srednje školstvo obavezno, i na koje država polaže monopol (iako je dozvoljeno otvaranje i privatnih škola, nakon dobijanja brojnih dozvola od države, one moraju svoj plan i program uskladiti s državnim kurikulumom), a financira se novcem oduzetim poreznim obveznicima
  • je većina institucija visokog školstva još uvijek u državnom vlasništvu, a financira se većinom novcem oduzetim poreznim obveznicima, bez obzira koliko (bez)perspektivan određeni studijski smjer bio
  • još uvijek imamo državnu televiziju koju je svaki vlasnik TV aparata prisiljen plaćati, bez obzira gleda li program ili ne
  • država propisuje otkupne cijene i kvote voća i povrća
  • država polaže monopol na vodoopskrbu
  • država polaže monopol na upravljanje šumama
  • država pomoću državne “razvojne banke” poreznim novcima stimulira privatna ulaganja
  • postoji preko 20 državnih legalnih kartela koji onemogućavaju tržišno natjecanje u odnosnim reguliranim industrijama
  • država donosi sulude strategije razvoja u turizmu
  • se sportski klubovi dobrim dijelom financiraju putem gradskih, općinskih i županijskih proračuna
  • država još uvijek financira katoličku Crkvu iz proračuna, ali i još mnoge brojne “nevladine” organizacije, udruge, kao i “neprofitne” medije od kojih su većina anti-kapitalističke provenijencije
  • postoji 245 parafiskalnih nameta
  • je svako poduzeće prisiljeno plaćati dodatno godišnju članarinu Hrvatskoj gospodarskoj komori
  • je svaka pravna ili fizička osoba koja se bavi nečim vezanim uz turizam obvezna plaćati godišnju članarinu Hrvatskoj turističkoj zajednici
  • više od pola cijene goriva plaćate državi
  • imamo posebne pravilnike o kakvoći paprike, pravilnik o stavljanju na tržište sjemenskog krumpira, pravilnik o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata i sl.
  • vas država kažnjava ukoliko se usudite ugrožavati njen monopol na području socijalnih pomoći
  • država subvencionira batine
  • potencijalni budući premijer poduzetnike ne smatra građanima
  • itd., itd., itd.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/12/2016, 22:48

i ko je hamilton?

ništa, kicinjo, sa borbom slikami, žene nisu vizualna bića:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/12/2016, 17:05

Hamilton je osoba od brzine.

Država postoji i postojati ce. Jednog dana možda i
i drugim imenom.
Ono sto čini državu je ono bitno.

Ozbiljno razmišljam o članstvu u nekoj stranci.Na žalost....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/12/2016, 18:00

mativka wrote:Hamilton je osoba od brzine.

Država postoji i postojati ce. Jednog dana možda i
i drugim imenom.
Ono sto čini državu je ono bitno.

Ozbiljno razmišljam o članstvu u nekoj stranci.Na žalost....
ne razumin, nešto ko flash gordon? koja je poveznica?


pa ča da postoji, i da premini ime? 
ono ča čini državu stenje pod težinon te države. make it lighter.

stranka? isključivo u većinsku stranku. ostalo nemo smisla.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/12/2016, 18:09

Inače imam brze asocijacije. On je u formuli 1 kolko ja kao žensko znam. Al ti kao muško da ne znaš, to je cudno.



Uvjerenja sam da neko drustveno uredenje mora postojati. Sami smo sebi najveći neprijatelji zbog odsustva društvene osjetljivosti.
Postavila bih pitanje: Moc pojedinca ili moc države?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/12/2016, 18:23

mativka wrote:Inače imam brze asocijacije. On je u formuli 1 kolko ja kao žensko znam. Al ti kao muško da ne znaš, to je cudno.



Uvjerenja sam da neko drustveno uredenje mora postojati. Sami smo sebi najveći neprijatelji zbog odsustva društvene osjetljivosti.
Postavila bih pitanje: Moc pojedinca ili moc države?

jo nis kako drugi muški, ne pratin sport.


di imo dvo čovika, nužno postoji i uređenje. naravski da moro postojati uređenje, niko nika ni tvrdi drukčije. somi smo sebi neprijatelji upravo zbog društvene osjetljivosti, jer jedni drugima pokušavate (ode se morun isključiti jer mi jedini ne pokušavamo upravljati drugin ljudima) nametnuti stupanj osjetljivosti ki van osobno odgovoro.

ne razumin pitanje, o kakovoj je moći riječ?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/12/2016, 18:39

Al djeluješ brz :)
Trebala je biti šala na tvoj račun al imam osjećaj da bi i Milton odustao od objašnjavanja jer neke stvari trebaju na prvu biti shvaćene.:)

Upravo zbog tvoje tvrdnje društvene neosjetljivosti postavljam pitanje: bi li dao moć pojedincu ili državi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/12/2016, 19:56

mativka wrote:

Upravo zbog tvoje tvrdnje društvene neosjetljivosti postavljam pitanje: bi li dao moć pojedincu ili državi?
nikomu, ono ča i oćemo je uništenje moći.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum