ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 9:56

aben wrote:
Maria wrote:Ne, ti određuješ plaću u neto iznosu i ne znaš da ja više koštam :)
ahaha, jo ne zun koliki su mi troškovi jer samo potegnin tovara za rep i iz gujice mu ispadaju šoldi?
 dobra, dobra.
Iz svega ovoga si pokazao da ne znaš.. I ako si sa čovjekom dogovorio NETO plaću 5.000,00 pa što te briga da li on ukupno  košta 8 ili 9:)

Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 10:13

metilda wrote:
kic wrote:
koje pišanje po ljudima: ne-educirani su, stvorilo bi lopove (šta. jer uzimaju svoj zarađeni novac i jer onda mogu odlučiti šo će s njim?)

maria i metilda brane svoju struku, i ne žele vidjeti širu sliku.. da je računovodstvo skoro pa nepotrebno..

:^0  ajme meni.. jel znate vas dvojica koliko ispadate smiješni...  :)

Kako bi oni vodili firmu...kad se nešto nabavi, ne bi pravili kalkulaciju, ne bi otvarali skladišnu karticu, šef bi upamtio 5000  artikala , 11.000 faktura kupcima bi napisao priko koljena, sam bi ih odnio svima,  pamtio bi tko je platio tko ne, tko  je platio desetinu, tko trećinu, tko polovinu,  ovrhu bi sam napisao na blok  papiru, plaću ne bi provodio preko banke, nego svakom zalipio pare na čelo, izvještaje o plaćama ne bi slao, kome još triba mirovina...krediti i sl)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 10:18

Maria wrote:
metilda wrote:
kic wrote:
koje pišanje po ljudima: ne-educirani su, stvorilo bi lopove (šta. jer uzimaju svoj zarađeni novac i jer onda mogu odlučiti šo će s njim?)

maria i metilda brane svoju struku, i ne žele vidjeti širu sliku.. da je računovodstvo skoro pa nepotrebno..

:^0  ajme meni.. jel znate vas dvojica koliko ispadate smiješni...  :)

Kako bi oni vodili firmu...kad se nešto nabavi, ne bi pravili kalkulaciju, ne bi otvarali skladišnu karticu, šef bi upamtio 5000  artikala , 11.000 faktura kupcima bi napisao priko koljena, sam bi ih odnio svima,  pamtio bi tko je platio tko ne, tko  je platio desetinu, tko trećinu, tko polovinu,  ovrhu bi sam napisao na blok  papiru, plaću ne bi provodio preko banke, nego svakom zalipio pare na čelo, izvještaje o plaćama ne bi slao, kome još triba mirovina...krediti i sl)

oni bi se htjeli vratiti u ovo vrijeme  :D ali nisam sigurna da popaj i badžo nisu izračunavali svoje postotke uspjeha kod olive  :D

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 30 Nov - 10:23


da, sloboda je divlja ali ne znam kako cemo objasniti kad mirovinski sustav koji je na tankim konopcima, po mnogim izvorima, se urusi, ionako se vec govori da danasnji radnici i zaposlenici rade za buducnost koju nece dobiti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 30 Nov - 10:35

Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:Ne, ti određuješ plaću u neto iznosu i ne znaš da ja više koštam :)
ahaha, jo ne zun koliki su mi troškovi jer samo potegnin tovara za rep i iz gujice mu ispadaju šoldi?
 dobra, dobra.
Iz svega ovoga si pokazao da ne znaš.. I ako si sa čovjekom dogovorio NETO plaću 5.000,00 pa što te briga da li on ukupno  košta 8 ili 9:)
ako jo dogovorin neto ploću nekome, unda jo uziman preplatu poreza, razumiš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 30 Nov - 10:43


tko onda bude mogao reci da se nije dovoljno izdvajalo, mora imat prilican zeludac da to izgovori..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 12:07

aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:Ne, ti određuješ plaću u neto iznosu i ne znaš da ja više koštam :)
ahaha, jo ne zun koliki su mi troškovi jer samo potegnin tovara za rep i iz gujice mu ispadaju šoldi?
 dobra, dobra.
Iz svega ovoga si pokazao da ne znaš.. I ako si sa čovjekom dogovorio NETO plaću 5.000,00 pa što te briga da li on ukupno  košta 8 ili 9:)
ako jo dogovorin neto ploću nekome, unda jo uziman preplatu poreza, razumiš.
Kako uzmeš ? I zašto bi pretplatio porez ?
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 12:12

kic wrote:
tko onda bude mogao reci da se nije dovoljno izdvajalo, mora imat prilican zeludac da to izgovori..
Stalno se govori o besplatnom zdravstvu..onih 15%  iz plaće , a što meni iznosi oko 1.000 kuna se zaboravlja..Ja  rijetko trebam doktora, a i onda odem privatno, nitko mi to ne refundira od države kojoj plaćam zdravstveno ...da budem preciznija, plaća poslodavac, ali on to sve meni računa kao trošak moga rada...
Mirovinsko je mirovinsko, za starost, međutim ništa se ne štedi, nego se plaćaju trenutne mirovine..
5 % su izdvojili u bankovne portfelje, da se bankama nađe ,a ljudima objasnili da je to njihova ušteđevina, koja se ne može dignuti, niti naslijediti, a penzija je manja iz dva stupa nego iz jednog:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 30 Nov - 12:43


to bi se trebalo zvati solidarnost, jer ti sa svojom penzijom nemas onda puno, osim nade i paljenja svijece da ce u "tvoje vrijeme" omjer zaposlenih i umirovljenih biti povoljan..
jos jedna, legalna kradja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 30 Nov - 13:36

Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:
aben wrote:
Maria wrote:Ne, ti određuješ plaću u neto iznosu i ne znaš da ja više koštam :)
ahaha, jo ne zun koliki su mi troškovi jer samo potegnin tovara za rep i iz gujice mu ispadaju šoldi?
 dobra, dobra.
Iz svega ovoga si pokazao da ne znaš.. I ako si sa čovjekom dogovorio NETO plaću 5.000,00 pa što te briga da li on ukupno  košta 8 ili 9:)
ako jo dogovorin neto ploću nekome, unda jo uziman preplatu poreza, razumiš.
Kako uzmeš ? I zašto bi pretplatio porez ?
 zoto ča ne ploćun knjigovođu nego sve sun, pa ovako i onako svako malo šaljen poreznoj zahtjeve za preknjiženjen. u poreznoj godišnjoj prijavi koji bi eventualno predo, uze bi višak. 
sticajen nesretnih okolnosti, dogodine ću i morati prijoviti jednu svoju radnicu. normalno, ići će na polak radnog vrimena, prijovljena ploća ljuti minimalac, nojmanje od nojmanjega. fuck the state.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 13:49

To preknjiženje je zbog krive uplate, znači griješiš :) Ako je minimalac, onda porez i ne plaćaš...Nema nikakvog povrata ako nema prethodne uplate...Ali na neto 5000 platio bi 488 kuna poreza , i s tim raspolaže radnik, ako ima olakšica, samo on podnosi poreznu prijavu, ne možeš ti u njegovo ime.)

Prije je bilo olakšica na kamate na stambene kredite, uređenje prve nekretnine...sad nema ničega.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Wed 30 Nov - 14:26

kad će petak..i Mate...da se vratimo filozofiji :)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Wed 30 Nov - 14:34

Maria wrote:To preknjiženje je zbog krive uplate, znači griješiš :) Ako je minimalac, onda porez i ne plaćaš...Nema nikakvog povrata ako nema prethodne uplate...Ali na neto 5000 platio bi 488 kuna poreza , i s tim raspolaže radnik, ako ima olakšica, samo on podnosi poreznu prijavu, ne možeš ti u njegovo ime.)

Prije je bilo olakšica na kamate na stambene kredite, uređenje prve nekretnine...sad nema ničega.)
normalno da grišin. a ne, ne mogu:)
biće bi rekla ni da ne mogu prijoviti radnika na manju ploću nego ča je imo:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 15:44

aben wrote:
 zoto ča ne ploćun knjigovođu nego sve sun, pa ovako i onako svako malo šaljen poreznoj zahtjeve za preknjiženjen. u poreznoj godišnjoj prijavi koji bi eventualno predo, uze bi višak. 
sticajen nesretnih okolnosti, dogodine ću i morati prijoviti jednu svoju radnicu. normalno, ići će na polak radnog vrimena, prijovljena ploća ljuti minimalac, nojmanje od nojmanjega. fuck the state.

brljaviš jer ne znaš.. na temelju godišnje prijave dohotka porezna uprava ti razreže paušal poreza i ako u sljedećoj poreznoj prijavi imaš manji dohodak a uredno si plaćao paušal porezna ti vrati preplaćeni porez.. jedino je tako moguće da ti država nešto vrati.. kako je Maria rekla prije je bilo više olakšica, pa i one na lijekove i zdravstvene usluge.. toga je nestalo još dok sam ja radila.. 

uglavnom, složit ćete se nakon svega navedenog da bez knjigovodstva nema kvalitetne privrede, a što se države tiče, da je potkradaju od repa a ne samo od glave - jesu...  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 16:11

kic wrote:
 ionako se vec govori da danasnji radnici i zaposlenici rade za buducnost koju nece dobiti..
Tko ih jebe, mislim radnike. Veli nadaleko cuvena forumska pravnica i djecja pravobraniteljica da to treba otpustiti nek se grije doma. Dok vi ovdje intelektualizirate ona bi vec solidan per capita prihod u Madjarskoj ostvarila. Dusa od zene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 30 Nov - 16:15


svak ima pravo na svoje mišljenje hej..

kad nitko ne bi htio raditi kod takvog poslodavca, on bi propao, justice served right?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 16:26

pa nek propadne. jebote, Hrvatska je gora od third world countries po tretmanu radnika. nisam rekla da svatko nema pravo na svoje misljenje. imam i ja na svoje. ovuda gmizu svakakve nakaze. ali ovakvu bescutnu kujetinu tesko je vidjeti u normalnom svijetu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 16:28

Kakva jebena justice? Pa u civiliziranom svijetu postoje neki standardii, od minimum wages do uvjeta rada.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Wed 30 Nov - 16:31


volim kad ste žestoke haha
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 16:34

Zesca sam kad s moba nabadam.:P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Wed 30 Nov - 16:43

Opcenito, neosjetljivost na tudju nesrecu ili udes kao i nedostatak empatije za ranjive kategorije ljudi odraz su niskog stupnja razvoja drustva i drustvene svijesti. Takav nakaradan stav cesto znaju imati tesko prikracene osobe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 8 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum