ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati heroji u Izraelu

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by govinda Tue 29 Nov - 13:50

Eva wrote:
govinda wrote:
jastreb wrote:Židovi su odbacili cijelo jedno jevrejsko krilo (Samarijance)zbog toga što nisu prihvatili Nehemijine vjerske reforme.

No Židov je onaj kojega drugi smatraju za Židova,a ne onaj kojeg samo Židovi drže Židovom.

A to je pokazao i holokaust u 2.svj.ratiu.

U logore i u komore su morali ići i židovski rabin i bogati industrijalac sekularist i komunistički vođa i katolički svećenik i časna sestra.
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...

govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Tue 29 Nov - 13:51

jastreb wrote:
govinda wrote:
jastreb wrote:Židovi su odbacili cijelo jedno jevrejsko krilo (Samarijance)zbog toga što nisu prihvatili Nehemijine vjerske reforme.

No Židov je onaj kojega drugi smatraju za Židova,a ne onaj kojeg samo Židovi drže Židovom.

A to je pokazao i holokaust u 2.svj.ratiu.

U logore i u komore su morali ići i židovski rabin i bogati industrijalac sekularist i komunistički vođa i katolički svećenik i časna sestra.
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Znam šta Ewa divani,ali to ne drži vodu.

Jer su se Židovi ujedinili baš na tom principu o kojem ja pričam. Preživjeli iz holokausta,pa bili oni do rata odnarođeni židovi,ili ateisti,uvjereni katolici ili protestanti,a židovske krvi i porijekla...Svi su se oni dali na posao oko obnavljanja države Izrael,a kasnije i kao borci u ratovima protiv Arapa.

U židovsko-arapskim ratovima na židovskoj strani sudjelovali su i kršćani židovske rase. I ateisti. I deklarirani Poljaci,Nijemci,Rusi...

Dakle,ako ti misliš da nisi Židov,pa čak i ako to misle i drugi Židovi,ima netko tko će ti pokazati da jesi. I to kako će ti pokazati.


Mojšele ne vjeruje u Boga, ne drži se Božjih zapovijedi i objašnajva pobožnome Jošeleu koliko je glupo držati ih se. Pritom, pijući čašu vode, blagoslovi je prema vjerskom propisu.
Ako ne vjeruješ u Boga, zašto kazuješ brohu za vodu?!, čudi se Jošele.
Budalo! Kako bi Židov, vjerovao ili ne vjerovao u Boga, popio vodu bez brohe!??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by jastreb Tue 29 Nov - 13:52

Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Sličnost s događajima na našim prostorima nakon ww2 je sasvim slučajna. :)
Ero, ne laprdaj izvan teme, uniet ćeš nered i svađu. O tim zbivanjima otvori zasebnu temu.

Zar nije tema o holokaustu i ww2, ili ja slabo viđu?
Možeš me preskočit ili dat na ignor, ako ti smeta/m.
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Ero,očito nisi shvatio moj post. Pričam o Židovima. U logore nacista i ustaša bili su upućivani svi Židovi.

Bez obzira bio on ortodoksni Jevrej,rabin,ili pak katolički svećenik ili časna sestra.

Tako je u njemačkom logoru ubijena katolička svetica Edith Stein,redovnica,a u Varaždinu su ustaše proganjale i tragale za fratrom Pavlom Grafom.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Tue 29 Nov - 13:53

govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
jastreb wrote:Židovi su odbacili cijelo jedno jevrejsko krilo (Samarijance)zbog toga što nisu prihvatili Nehemijine vjerske reforme.

No Židov je onaj kojega drugi smatraju za Židova,a ne onaj kojeg samo Židovi drže Židovom.

A to je pokazao i holokaust u 2.svj.ratiu.

U logore i u komore su morali ići i židovski rabin i bogati industrijalac sekularist i komunistički vođa i katolički svećenik i časna sestra.
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...
Židovi nikad nisu napustili zemlju. Uvijek ih je bilo na teritoriju IL pod svim vlastima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by govinda Tue 29 Nov - 13:58

Eva wrote:
govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
jastreb wrote:Židovi su odbacili cijelo jedno jevrejsko krilo (Samarijance)zbog toga što nisu prihvatili Nehemijine vjerske reforme.

No Židov je onaj kojega drugi smatraju za Židova,a ne onaj kojeg samo Židovi drže Židovom.

A to je pokazao i holokaust u 2.svj.ratiu.

U logore i u komore su morali ići i židovski rabin i bogati industrijalac sekularist i komunistički vođa i katolički svećenik i časna sestra.
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...
Židovi nikad nisu napustili zemlju. Uvijek ih je bilo na teritoriju IL pod svim vlastima.
da, samo tvoji preci kojii su dosli iz centralne Azije nemaju nikakve veze ni sa Mojsijem, ni sa Davidom ni sa Solomonom ni sa zemljom na kojoj su zivjeli..zato ta prica svi su Zidovi i samo mogu biti Zidovi, da vas pravi Zidovi ne bi odjebali..
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Regoč Tue 29 Nov - 14:00

Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Sličnost s događajima na našim prostorima nakon ww2 je sasvim slučajna. :)
Ero, ne laprdaj izvan teme, uniet ćeš nered i svađu. O tim zbivanjima otvori zasebnu temu.

Zar nije tema o holokaustu i ww2, ili ja slabo viđu?
Možeš me preskočit ili dat na ignor, ako ti smeta/m.
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Nemam se ja s njim što dogovarati, piše ti u naslovu, čitaj.

_________________
Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Regoč Tue 29 Nov - 14:02

govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...
Židovi nikad nisu napustili zemlju. Uvijek ih je bilo na teritoriju IL pod svim vlastima.
da, samo tvoji preci kojii su dosli iz centralne Azije nemaju nikakve veze ni sa Mojsijem, ni sa Davidom ni sa Solomonom ni sa zemljom na kojoj su zivjeli..zato ta prica svi su Zidovi i samo mogu biti Zidovi, da vas pravi Zidovi ne bi odjebali..
Nacionalna integracija je voda duboka.

_________________
Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Regoč Tue 29 Nov - 14:02

jastreb wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Ero, ne laprdaj izvan teme, uniet ćeš nered i svađu. O tim zbivanjima otvori zasebnu temu.

Zar nije tema o holokaustu i ww2, ili ja slabo viđu?
Možeš me preskočit ili dat na ignor, ako ti smeta/m.
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Ero,očito nisi shvatio moj post. Pričam o Židovima. U logore nacista i ustaša bili su upućivani svi Židovi.

Bez obzira bio on ortodoksni Jevrej,rabin,ili pak katolički svećenik ili časna sestra.

Tako je u njemačkom logoru ubijena katolička svetica Edith Stein,redovnica,a u Varaždinu su ustaše proganjale i tragale za fratrom Pavlom Grafom.
Zapravo i ti širiš temu od naslova.

_________________
Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by jastreb Tue 29 Nov - 14:06

Regoč wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:

Zar nije tema o holokaustu i ww2, ili ja slabo viđu?
Možeš me preskočit ili dat na ignor, ako ti smeta/m.
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Ero,očito nisi shvatio moj post. Pričam o Židovima. U logore nacista i ustaša bili su upućivani svi Židovi.

Bez obzira bio on ortodoksni Jevrej,rabin,ili pak katolički svećenik ili časna sestra.

Tako je u njemačkom logoru ubijena katolička svetica Edith Stein,redovnica,a u Varaždinu su ustaše proganjale i tragale za fratrom Pavlom Grafom.
Zapravo i ti širiš temu od naslova.
Ne. Ovo je srž teme. Židov je i rabin Moše Majmonidis i marksista Karl Marx i revolucionar Moša Pijade i katolička svetica Edith Stein i boljševik Lav Trocki.

jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Regoč Tue 29 Nov - 14:35

jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Ero,očito nisi shvatio moj post. Pričam o Židovima. U logore nacista i ustaša bili su upućivani svi Židovi.

Bez obzira bio on ortodoksni Jevrej,rabin,ili pak katolički svećenik ili časna sestra.

Tako je u njemačkom logoru ubijena katolička svetica Edith Stein,redovnica,a u Varaždinu su ustaše proganjale i tragale za fratrom Pavlom Grafom.
Zapravo i ti širiš temu od naslova.
Ne. Ovo je srž teme. Židov je i rabin Moše Majmonidis i marksista Karl Marx i revolucionar Moša Pijade i katolička svetica Edith Stein i boljševik Lav Trocki.

Ne, tema su hrvatski vatrogasci u Izraelu.

_________________
Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Trinity Tue 29 Nov - 14:50

Eva wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
govinda wrote:
Znam da izraelska drzavljanstva imaju i Arapi i Druzi, muslimani, krscani i sad sta su Druzi po vjeri, ko bi ga znao, neki cudan mix su..
Pa nisu još zemlju očistili skroz, ali rade na tome.
Smirimo strasti da se ne posvađamo.
Izrael je raj na zemlji, ok?
Eva je preskočila komentirati tajnu sterilizaciju Etiopljanki..?
Nemam uvida u tajne.No comment
Da ne ispada da izmišljam:

Ethiopian women in Israel 'given contraceptive without consent'
Israel's health ministry is investigating claims that Ethiopian immigrants have unwittingly had Depo-Provera jabs for years

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 A-woman-from-the-Ethiopia-010
A woman from the Ethiopian community at a protest in Jerusalem calling for relatives to be brought to Israel. A documentary claims immigrants received contraceptive shots in Ethiopian transit camps and Israel. Israel's health ministry is investigating claims that Ethiopian women are being injected with a controversial contraceptive without their knowledge or consent.
Thousands of Ethiopian women are said to be receiving shots of Depo-Provera every three months in Israeli clinics. The contraceptive stops menstruation and has been linked to fertility problems and osteoporosis.
Yaakov Litzman, Israel's deputy minister of health, who has previously denied the practice, will lead the inquiry, a spokesperson announced on Wednesday.
The phenomenon was uncovered when social workers noticed the birth rate among Ethiopian immigrants halving in a decade. An Israeli documentary investigating the scandal was aired in December and prompted a popular outcry.
It revealed that women were started on a course of contraceptive jabs while still in transit camps in Ethiopia, some without being told they were being given birth control and many having no idea of the side-effects. When they eventually arrived in Israel, doctors continued the treatment unquestioningly. But the critical question remains unanswered as to who instigated the policy, with neither Israel nor Ethiopia willing to claim responsibility.
Sava Reuben, an Ethiopian who has lived in Israel since 1984, interviewed more than 35 women from her community for the film and found that 25 were still receiving contraceptive shots from healthcare providers.
Reuben spoke to one woman who believed she had been given a flu vaccination and had no idea she had been injected with Depo-Provera.
Another was pregnant with her fifth child when she arrived in the transit camp, where she would live for seven years. The woman in her thirties told Reuben that officials had gathered together all the new mothers in the camp and told them they would be given Depo-Provera as it would be too difficult for them to give birth Israel.
"No, we didn't want to take it, we refused. We said we didn't want it," the unnamed woman recalls in the film. She agreed to the injections only because she was told her immigration to Israel would be blocked and she would receive no further healthcare in the camps if she refused.
Advertisement
"This happened to many, many other women," Reuben said.
More than 50,000 Ethiopian Jews have immigrated to Israel in the past decade. The fast-growing community has struggled against bias. In 1996, thousands rioted when it was discovered that the Israeli health ministry had destroyed all stocks of blood donated by Ethiopians on the grounds that it might be contaminated with HIV.
Israel's health ministry has strongly denied allegations that the injections are part of a policy to control the growth of the Ethiopian community.
"The Israel ministry of health neither advises nor encourages the use of Depo-Provera injections and if they are being administered this is in despite of our view," a spokesperson said.
And yet Reuben claims to have discovered a letter from the health ministry to a clinic in Ethiopia in 2000 thanking doctors there for the large numbers of women they had treated with Depo-Provera.
"Why are only Ethiopian women being given Depo-Provera in Israel? It's supposed to be a last-resort contraceptive. Israeli health authorities claim the injections are a cultural preference but in our culture, to have lots of children is to be rich," Reuben said.
"It is my opinion that this is a deliberate policy on the part of Israel. They are taking advantage of women who are weak because they are new to the country, do not understand the language and who traditionally respect authority. It makes me more than angry."
Dr Mushira Aboodia, a gynaecologist working at Jerusalem's Hadassah medical centre, said the majority of Ethiopian women she had met received Depo-Provera injections.
"This is a policy that no one will admit. No one in Israel will take responsibility for the treatment in the camps but someone must have instigated it and it would not be in Ethiopia's interests to treat women preparing to leave the country," Aboodia said.
"Something is definitely wrong here. I'm very glad the ministry of health will be investigating the issue. They will need to do a thorough job."

https://www.theguardian.com/world/2013/feb/28/ethiopian-women-given-contraceptives-israel
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Trinity Tue 29 Nov - 14:56

govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...
Židovi nikad nisu napustili zemlju. Uvijek ih je bilo na teritoriju IL pod svim vlastima.
da, samo tvoji preci kojii su dosli iz centralne Azije nemaju nikakve veze ni sa Mojsijem, ni sa Davidom ni sa Solomonom ni sa zemljom na kojoj su zivjeli..zato ta prica svi su Zidovi i samo mogu biti Zidovi, da vas pravi Zidovi ne bi odjebali..
Naravno da nemaju. Ni sa Abrahamom i Sarom, a koja su sva iskušenja prošli (a tek ona koja nisu) i gle tko se hvali njihovim imenom.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Tue 29 Nov - 15:22

govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
Eva wrote:
govinda wrote:
MA Eva prica cionisticku pricu..
Zidov moze biti samo Zidov po vjeri i naciji, svi Zidovi u jednoj drzavi..sto me to podsjeca na nesto, ne mogu da se sjetim na sta   lol!
Ne, to je samo naša specifičnost.


Kada je Golda Meir bila premijerka Izraela, pokušala je uvjeriti Henryja Kissingera da mu Izrael postane prioritet. On joj je poslao pismo: Želio bih vas informirati da sam ja prvo američki građanin; onda (kao drugo) sam državni tajnik: nakon toga (kao treće) sam Židov. Golda mu je odgovorila: U Izraelu, mi čitamo s desna na ljevo.
cionisticka posla..jedan narod koji je dozivio holokaust osniva drzavu gdje nikad nije zivio i sveti se ljudima koji nisu pocinili taj holokaust...
Židovi nikad nisu napustili zemlju. Uvijek ih je bilo na teritoriju IL pod svim vlastima.
da, samo tvoji preci kojii su dosli iz centralne Azije nemaju nikakve veze ni sa Mojsijem, ni sa Davidom ni sa Solomonom ni sa zemljom na kojoj su zivjeli..zato ta prica svi su Zidovi i samo mogu biti Zidovi, da vas pravi Zidovi ne bi odjebali..
Pa svi su Židovi koji prime vjeru ili koje rodi majka Židovka. Vrlo je jednostavno. Gleda se posvećenost judaizmu a ne genetsko naslijeđe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Tue 29 Nov - 15:25

Triny wrote:
Eva wrote:
Triny wrote:
Regoč wrote:
Triny wrote:
Pa nisu još zemlju očistili skroz, ali rade na tome.
Smirimo strasti da se ne posvađamo.
Izrael je raj na zemlji, ok?
Eva je preskočila komentirati tajnu sterilizaciju Etiopljanki..?
Nemam uvida u tajne.No comment
Da ne ispada da izmišljam:

Ethiopian women in Israel 'given contraceptive without consent'
Israel's health ministry is investigating claims that Ethiopian immigrants have unwittingly had Depo-Provera jabs for years

          Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 A-woman-from-the-Ethiopia-010
A woman from the Ethiopian community at a protest in Jerusalem calling for relatives to be brought to Israel. A documentary claims immigrants received contraceptive shots in Ethiopian transit camps and Israel. Israel's health ministry is investigating claims that Ethiopian women are being injected with a controversial contraceptive without their knowledge or consent.
Thousands of Ethiopian women are said to be receiving shots of Depo-Provera every three months in Israeli clinics. The contraceptive stops menstruation and has been linked to fertility problems and osteoporosis.
Yaakov Litzman, Israel's deputy minister of health, who has previously denied the practice, will lead the inquiry, a spokesperson announced on Wednesday.
The phenomenon was uncovered when social workers noticed the birth rate among Ethiopian immigrants halving in a decade. An Israeli documentary investigating the scandal was aired in December and prompted a popular outcry.
It revealed that women were started on a course of contraceptive jabs while still in transit camps in Ethiopia, some without being told they were being given birth control and many having no idea of the side-effects. When they eventually arrived in Israel, doctors continued the treatment unquestioningly. But the critical question remains unanswered as to who instigated the policy, with neither Israel nor Ethiopia willing to claim responsibility.
Sava Reuben, an Ethiopian who has lived in Israel since 1984, interviewed more than 35 women from her community for the film and found that 25 were still receiving contraceptive shots from healthcare providers.
Reuben spoke to one woman who believed she had been given a flu vaccination and had no idea she had been injected with Depo-Provera.
Another was pregnant with her fifth child when she arrived in the transit camp, where she would live for seven years. The woman in her thirties told Reuben that officials had gathered together all the new mothers in the camp and told them they would be given Depo-Provera as it would be too difficult for them to give birth Israel.
"No, we didn't want to take it, we refused. We said we didn't want it," the unnamed woman recalls in the film. She agreed to the injections only because she was told her immigration to Israel would be blocked and she would receive no further healthcare in the camps if she refused.
Advertisement
"This happened to many, many other women," Reuben said.
More than 50,000 Ethiopian Jews have immigrated to Israel in the past decade. The fast-growing community has struggled against bias. In 1996, thousands rioted when it was discovered that the Israeli health ministry had destroyed all stocks of blood donated by Ethiopians on the grounds that it might be contaminated with HIV.
Israel's health ministry has strongly denied allegations that the injections are part of a policy to control the growth of the Ethiopian community.
"The Israel ministry of health neither advises nor encourages the use of Depo-Provera injections and if they are being administered this is in despite of our view," a spokesperson said.
And yet Reuben claims to have discovered a letter from the health ministry to a clinic in Ethiopia in 2000 thanking doctors there for the large numbers of women they had treated with Depo-Provera.
"Why are only Ethiopian women being given Depo-Provera in Israel? It's supposed to be a last-resort contraceptive. Israeli health authorities claim the injections are a cultural preference but in our culture, to have lots of children is to be rich," Reuben said.
"It is my opinion that this is a deliberate policy on the part of Israel. They are taking advantage of women who are weak because they are new to the country, do not understand the language and who traditionally respect authority. It makes me more than angry."
Dr Mushira Aboodia, a gynaecologist working at Jerusalem's Hadassah medical centre, said the majority of Ethiopian women she had met received Depo-Provera injections.
"This is a policy that no one will admit. No one in Israel will take responsibility for the treatment in the camps but someone must have instigated it and it would not be in Ethiopia's interests to treat women preparing to leave the country," Aboodia said.
"Something is definitely wrong here. I'm very glad the ministry of health will be investigating the issue. They will need to do a thorough job."

https://www.theguardian.com/world/2013/feb/28/ethiopian-women-given-contraceptives-israel
Ak su im tajili to jedino nije u redu. Inače, kao sredstvo kontracepije je ok da država propiše ak već sami ne znaju prirast držat pod kontrolom, pa sad ak ti ne sviđa nisi dobrodošao. Jedino ne bih to skrivala od njih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Tue 29 Nov - 15:26

Regoč wrote:
jastreb wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Ero,očito nisi shvatio moj post. Pričam o Židovima. U logore nacista i ustaša bili su upućivani svi Židovi.

Bez obzira bio on ortodoksni Jevrej,rabin,ili pak katolički svećenik ili časna sestra.

Tako je u njemačkom logoru ubijena katolička svetica Edith Stein,redovnica,a u Varaždinu su ustaše proganjale i tragale za fratrom Pavlom Grafom.
Zapravo i ti širiš temu od naslova.
Ne. Ovo je srž teme. Židov je i rabin Moše Majmonidis i marksista Karl Marx i revolucionar Moša Pijade i katolička svetica Edith Stein i boljševik Lav Trocki.

Ne, tema su hrvatski vatrogasci u Izraelu.
Joj, Regoču ne budi partibrejker:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Eroo Wed 30 Nov - 6:35

Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Eroo wrote:
Regoč wrote:
Ero, ne laprdaj izvan teme, uniet ćeš nered i svađu. O tim zbivanjima otvori zasebnu temu.

Zar nije tema o holokaustu i ww2, ili ja slabo viđu?
Možeš me preskočit ili dat na ignor, ako ti smeta/m.
Nije, tema je o hrvatskim vatrogascima u Izraelu, čitaj naslov.
Onda se dogovori se  svojim jaHranom Jastrebom oko toga.
Nemam se ja s njim što dogovarati, piše ti u naslovu, čitaj.
Onda se vratimo na temu:

Hrvatski Canadeari ostaju na  dežurstvu u Israelu

Zapovjednik Protupožarne eskadrile i hrvatskih snaga u Izraelu pukovnik Davor Turković istaknuo je kako je najvažnije što su požari ugašeni te da u dogovoru s domaćinima "ostaju preventivno još jedno vrijeme u dežurstvu kako bi u slučaju potrebe odmah krenuli u akciju gašenja".

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 7349e869e94832dcd76dde7d7a5f442b
Eroo
Eroo

Posts : 74380
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Eroo Wed 30 Nov - 6:43

Moram reći da sam iznenađen protivpožarnom nespremnošću Israela.
Ovo im je bilo nepotrebno i dobra  škola za donošenje budućih odluka.
Jamčim da će osim eskadrile F-35 nabaviti i eskadrilu C-225 i C-425. :D 
Školovanje pilota za gašenje požara (posebna znanja) će prepustiti Hrvatima.
Evo prilike za obostrani biznis- hrvatski piloti bi zauzvrat mogli trenirati na
israelskim F-16. drunken
Eroo
Eroo

Posts : 74380
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Trinity Wed 30 Nov - 7:18

Eva wrote:Pa svi su Židovi koji prime vjeru ili koje rodi majka Židovka. Vrlo je jednostavno. Gleda se posvećenost judaizmu a ne genetsko naslijeđe.

Ja pređem na budizam i onda sam Kineskinja? :clown
Eva, ti si Turkinja.Moguće  Mongolka, vuče tebe stepa, a ne pustinja.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Eroo Wed 30 Nov - 8:16

Eroo wrote:
Hrvatski Canadeari ostaju na  dežurstvu u Israelu

Zapovjednik Protupožarne eskadrile i hrvatskih snaga u Izraelu pukovnik Davor Turković istaknuo je kako je najvažnije što su požari ugašeni te da u dogovoru s domaćinima "ostaju preventivno još jedno vrijeme u dežurstvu kako bi u slučaju potrebe odmah krenuli u akciju gašenja".

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 7349e869e94832dcd76dde7d7a5f442b

PS:   hr kvaziŽidovi na aparatima. jocolor
Eroo
Eroo

Posts : 74380
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Regoč Wed 30 Nov - 8:20

Čini se da nije u pitanju izraelska nespremnost, nego su požari podmetnuti. Prilika bi mogla biti da Izrael kupi zrakoplove, a mi ih servisiramo i na njima letimo. Siguran sam da bi se dalo dosta zaraditi.
Glede ovih Etiopljankih ispada da nisu sterilizirane, kako se u početku tvrdilo, nego da im je država osigurala besplatnu i djelotvornu kontracepciju. Možda je to obrazac za naše Rome.

_________________
Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Guest Wed 30 Nov - 8:21

Triny wrote:
Eva wrote:Pa svi su Židovi koji prime vjeru ili koje rodi majka Židovka. Vrlo je jednostavno. Gleda se posvećenost judaizmu a ne genetsko naslijeđe.

Ja pređem na budizam i onda sam Kineskinja? :clown
Eva, ti si Turkinja.Moguće  Mongolka, vuče tebe stepa, a ne pustinja.
Ne znam kak je kod budista, ali ak bi bilo isto načelo, onda bi bila Indijka. No, judaizam je po tome jedinstven budući sa primitkom vjere preobraćenik bude primljen i u narod, pa mu se briše sve ono od ranije i raskidaju sve spone, a njega osobno ni u jednoj konverzaciji ne podsjeća se na ono nekadašnje kako ga se ne bi uvrijedilo. To će ti kazati svaki rabin.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati heroji u Izraelu - Page 7 Empty Re: Hrvati heroji u Izraelu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum