ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by debotoijusto 19/11/2016, 18:34

Poražavajući trend smanjenja broja učenika u školama na području Vukovarsko-srijemske županije, koja je u manje od dvije godine ostala bez oko 2200 djece, nastavlja se. U tekuću, 2016./17. školsku godinu, prema podacima iz Ureda državne uprave, na području najistočnije županije upisano je 1165 učenika manje, što znači da u osnovnim i srednjim školama nedostaje čak 41 razredni odjel u odnosu prema godini prije.
- To su bili podaci iz rujna, s početka školske godine. U svakodnevnom kontaktu s ravnateljima imam spoznaje da je taj broj sada još i veći. Primjerice, u osnovnoj školi u Iloku u samo jednome tjednu ispisalo se čak 25 učenika, što je doista prestrašno - kazala je u programu lokalne radiopostaje pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i šport VSŽ Jadranka Mustapić-Karlić. Dodaje da je situacija loša na području cijele županije, od istoka županjske Posavine do Iloka i Šarengrada, jer gotovo da nema škole gdje je broj učenika veći u odnosu prema prošloj školskoj godini.
Jedan od razloga svakako je pad nataliteta, no glavni je razlog smanjenja broja djece u vukovarsko-srijemskim školama ipak činjenica da je velik broj obitelji napustio Hrvatsku radi osiguranja egzistencije

debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by debotoijusto 19/11/2016, 18:34

Usporedno s manjim brojem učenika ove smo se godine suočili i s viškom prosvjetnih djelatnika kojima je prijetilo da će biti proglašeni tehnološkim viškom. Ministarstvo obrazovanja izišlo nam je u susret, i na tome im zahvaljujem u ime svih djelatnika, roditelja i ravnatelja. Unatoč malom broju djece u pojedinim školama, ipak nam je odobrilo manji broj učenika u razrednim odjelima, što je učiteljima omogućilo da zadrže radna mjesta. Cilj je bio i u manjim mjestima, s manjim brojem učenika, zadržati nastavni kadar i osigurati opstanak škole jer bi u suprotnome i sela ostala prazna - zaključuje Mustapić-Karlić.

http://www.glas-slavonije.hr/317562/4/U-jednom-je-tjednu-iz-skole-u-Iloku-ispisano-25-ucenika
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Sora 19/11/2016, 18:37

Svoji na svome
Kurcu
Obecao vam FT , OFCE ..
I jos kad se sjetim ksko na izborima ppbjeduje hdz bas u tim krajevima gdje je iseljavanje najjace
Ne iseljavsju iz Medimurja, Istre , zagorja ..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by debotoijusto 19/11/2016, 18:49

franjo je umro ima 128g bruto , moglo bi se raspravljat jel postavio temelje za ovo danas ili jednostavno slijed okolnosti , pregazila ih njihova verzija ubera a oni i dalje igraju sah
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30606
2014-04-12


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by epikur37 19/11/2016, 18:53

Čaq je s našim zelenkom, jel još uvijek tamo il je poša ća...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by aben 19/11/2016, 19:23

pado potražnja za skulama?  pa, moglo bi se kažnjavati ljude bez djece, i od prikupljenih kazni dovati ploću učiteljima koje su ti zločesti ljudi ostavili bez repromaterijala.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Guest 19/11/2016, 19:58

otišla ekipa u neoliberalnu irsku, zato će tamo škole biti pune
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Kermit 19/11/2016, 20:28

Milo Yiannopoulos wrote:otišla ekipa u neoliberalnu irsku, zato će tamo škole biti pune
Nije smao Ilok već od Vukovara pa do Daruvara, pa bokte Branjina sa 1200 st. spala na 100 heheheh za koju godinu mogu unkinuti selo
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by aben 19/11/2016, 20:49

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Djaci-u-osnovnima
U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Ucitelja-u-o-s

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by jastreb 21/11/2016, 09:39

Baš sam bio u Iloku jučer. Kaže mi stari prijetelj da on kao svoju kuću osjeća dolje mjesto gdje je bio za vrijeme rata i da se kani vratiti "kući".

Posla nema,ili ga ima slabo.

Ja kao radnik na baušteli imam duplo jaču dnevnicu od radnika u Iloku,a veću i od majstora.

Od prijeratnih 8.000 žitelja,prema popisu sada ih ima oko 5-6,a u stvarnosti ni 3.

Ilok je nekako zapušten i imaš osjećaj da si ono u 80-tim godinama prošloga vijeka,s time što je onda barem bilo ljudi i para.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by catabbath 21/11/2016, 09:47

Eto treba pod hitno uvesti i porez na nekretnine da ih se dokrajči.

_________________
U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by jastreb 21/11/2016, 09:52

Pola kuća je prazno. Napušteno,a radnji dosta zatvoreno.

No ima izuzetnih potencijala za razvoj turizma. Iločki podrumi i Principovac ,kao i onaj restoran na Dunavu su fenomenalni i ja bih radije došao ljeti ondje ,nego u nekakvu Bašku ili u Punat.

Na samo 6 km imaš Bačku Palanku gdje imaš i onoga čega u Hrvatskoj baš i nema.

:]
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by vuksadinare 21/11/2016, 09:53

...ilok lijepo mjesto....ali nekako izdvojen....izoliran...bio sam nekoliko puta prije samog rata....imam rođake sa materine strane koji su tamo kolonizirani poslije drugog svjetskog rata..dosta su imucni..poljoprivreda,vinogradi..ide im...jedan rođak mi je poginuo kad je jna ispalila iz tenka granatu na policijsko vozilo koje je kod ilockog most-a..negdje krajem 7 mjeseca 1991...ako me sjecanje ne vara..bio sam na sprovodu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by jastreb 21/11/2016, 09:55

vuksadinare wrote:...ilok lijepo mjesto....ali nekako izdvojen....izoliran...bio sam nekoliko puta prije samog rata....imam rođake sa materine strane koji su tamo kolonizirani poslije drugog svjetskog rata..dosta su imucni..poljoprivreda,vinogradi..ide im...jedan rođak mi je poginuo kad je jna ispalila iz tenka granatu na policijsko vozilo koje je kod ilockog most-a..negdje krajem 7 mjeseca 1991...ako me sjecanje ne vara..bio sam na sprovodu
Mislim da sam vidio to mjesto. Gore na Principovcu imai spomen ploča. Lik je imao 20 g. i zvao se Predrag?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Guest 21/11/2016, 09:55

Meni je svaki dolazak doma razočaranje jer kad se makneš iz ZG i SZ HR to je sve koma. Kad smo išli zadnji put u Daruvar, a idemo na groblje ponekad, svakim novi posjetom sve pristunija je pustoš, iako se sam gradić još drži i lijepo je ušminkan, no fali živosti, fale ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by jastreb 21/11/2016, 09:56

Eva wrote:Meni je svaki dolazak doma razočaranje jer kad se makneš iz ZG i SZ HR to je sve koma. Kad smo išli zadnji put u Daruvar, a idemo na groblje ponekad, svakim novi posjetom sve pristunija je pustoš, iako se sam gradić još drži i lijepo je ušminkan, no fali živosti, fale ljudi.
U VU odmah do kasarne je sinagoga i židovsko groblje. Totalno je zapušteno i neodržavano.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by vuksadinare 21/11/2016, 09:59

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:...ilok lijepo mjesto....ali nekako izdvojen....izoliran...bio sam nekoliko puta prije samog rata....imam rođake sa materine strane koji su tamo kolonizirani poslije drugog svjetskog rata..dosta su imucni..poljoprivreda,vinogradi..ide im...jedan rođak mi je poginuo kad je jna ispalila iz tenka granatu na policijsko vozilo koje je kod ilockog most-a..negdje krajem 7 mjeseca 1991...ako me sjecanje ne vara..bio sam na sprovodu
Mislim da sam vidio to mjesto. Gore na Principovcu imai spomen ploča. Lik je imao 20 g. i zvao se Predrag?
...ne..ovi su u principovcu poginuli od raketiranaj iz zrakoplova..ovaj je poginuo dok je patrolni auto bio kod ilockog mosta koji djeli ilok od backe palanke...pogodio ih ej tenk jna sa druge strane iz cista mira...ova dvojica su bila u autu a moj rođak..desetak metara od auta..pogodili su ga geleri
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99087
2015-09-08


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by jastreb 21/11/2016, 10:01

Ma Ilok je još i OK,ali ona sela do...Bapska,Mohovo,Šarengrad...Ono je više pusto od srpskih sela po Kordunu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Kermit 21/11/2016, 10:01

Koga boli kurac Zagreb priprema najveći advent u Zagrebu od Prištine pa do Helsinkija
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Guest 21/11/2016, 10:02

jastreb wrote:
Eva wrote:Meni je svaki dolazak doma razočaranje jer kad se makneš iz ZG i SZ HR to je sve koma. Kad smo išli zadnji put u Daruvar, a idemo na groblje ponekad, svakim novi posjetom sve pristunija je pustoš, iako se sam gradić još drži i lijepo je ušminkan, no fali živosti, fale ljudi.
U VU odmah do kasarne je sinagoga i židovsko groblje. Totalno je zapušteno i neodržavano.
Daruvarsko se dobro drži. Iako bi moglo biti i bolje održavano.

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika 265710U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika 265510U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika 265810
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika Empty Re: U jednom je tjednu iz škole u Iloku ispisano 25 učenika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum