ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 19:17

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE: Ivan Pernar posle 88 godina na mestu stradanja njegovog dede!
Posle 88 godina od atentata i ranjavanja članova Hrvatske Seljačke Stranke Ivan Pernar se vratio u Beograd. Reč je naravno o potomku advokata Pernara koga je u tadašnjem zdanju Skupštine ranio poslanik Radikalne stranke Puniša Račić

sputnik 16. 11. 2016. 18:33

0

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE 117508_ivan-pernar_f
facebook/Ivan Pernar
Ivan Pernar 20. juna 1928. godine pogođen je sa dva metka, u ruku i grudi. Drugi metak u telu je nosio do kraja života. Tokom Drugog svetskog rata čelnici NDH zatvorili su ga u Jasenovac, odakle je pred kraj rata pušten na intervenciju kardinala Alojzija Stepinca. Zatim pred partizanima beži u SAD, a umro je u Njujorku 1967. godine.
Jugoslovenski političar Ivan Pernar je deda-stric mladog hrvatskog političara Ivana Pernara, poslanika stranke „Živi zid“, koji je gostujući u Beogradu rekao da želi da poseti Narodnu skupštinu.




Pernar kaže da je poseta za njega izuzetno emotivan događaj i da mu je čast što je sreo ljude koji imaju otvorena srca, koji žele da zajedno grade bolju budućnost, u kojoj neće biti mesta za mržnju. Pernara smo pitali koliko se razlikuju srpski i hrvatski parlament. 

- Mislio sam da samim činom ulaska u Skupštinu mogu da gledam sednicu sa galerije, ali ovde treba posebno odobrenje, u Saboru ko god uđe, može sa galerije da prati sednicu. Čini mi se da je procedura kruća nego kod nas- kaže Pernar.




On primećuje još jednu, kako kaže, najvažniju razliku između Sabora i Skupštine, odnos političkih snaga u parlamentima, koji se bitno razlikuje.

- Ono što je kod vas dobro je da imate 35 ljudi koji su protiv EU, a kod nas je samo nas četvoro iz ’Živog zida‘, to je demokratski deficit, ali verujem da će se vremenom broj naših poslanika povećati. Verujem da će se naš glas sve više čuti. Kod vas poslanička grupa mora da ima pet zastupnika, a kod nas samo tri, ali mi imamo manje zastupnika 151, a ovde ih je 250 - dodaje mladi hrvatski političar.
Na kraju posete Skupštini Srbije, u koju je i stigao, na poziv Boška Obradovića iz Dveri, poslanik „Živog zida“ Ivan Pernar ipak je dobio priliku da sa galerije posmatra rad Parlamenta. „Kod kuće očekujem pozitivne reakcije na ovu posetu", kaže Pernar za Sputnjik.
 
(FOTO) IVAN PERNAR POTRESA HRVATSKU: Nakon što je ocrnio NATO u Saboru, usred razgovora napustio studio HRT-a!
(VIDEO) IVAN PERNAR ŠOKIRA HRVATE: Posle bukvice o NATO paktu i odlaska iz emisije HRT-a, isprovociran napustio studio TVZ1!
(VIDEO) POSLANIK IVAN PERNAR HRVATIMA REKAO ISTINU: Mi smo sluge NATO i EU, izgubili smo sve, a nismo dobili ništa!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 19:17

ooo, vozdra,
dobro doso !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by jastreb 16/11/2016, 19:50

Deda je strado u Skupštini,a ovaj bi moga u saboru.

Kao novog Punišu Račića ja vidim Glasnovića.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by michaellcmacha 16/11/2016, 20:26

jastreb wrote:Deda je strado u Skupštini,a ovaj bi moga u saboru.

Kao novog Punišu Račića ja vidim Glasnovića.
malo bi se zajebo... glasnović malog simpatizira i nikad mu ne bi naškodio.... ni njemu a pogotovo ne Sinčiću čiji djed je bio u pavelićevom VONS-u....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by jastreb 16/11/2016, 20:31

michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:Deda je strado u Skupštini,a ovaj bi moga u saboru.

Kao novog Punišu Račića ja vidim Glasnovića.
malo bi se zajebo... glasnović malog simpatizira i .
Ne bih rekao. Neki dan je povezivao Pernara,Putina i RS Krajinu.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by michaellcmacha 16/11/2016, 20:43

jastreb wrote:
michaellcmacha wrote:
jastreb wrote:Deda je strado u Skupštini,a ovaj bi moga u saboru.

Kao novog Punišu Račića ja vidim Glasnovića.
malo bi se zajebo... glasnović malog simpatizira i .
Ne bih rekao. Neki dan je povezivao Pernara,Putina i RS Krajinu.
pa sutra že trump i putin biti bliski prijatelji, pa će nam čak biti i plus da imamo nekog ko je dobar sa rusima..... ;)))))
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by michaellcmacha 16/11/2016, 20:45

a RS će pak biti integralni dio aj da karikiram hrvatske....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Equatorian 16/11/2016, 21:42

Moj feel je da će istočna RS pripasti SR, Herceg Bosna pripasti HR, zapadna RS postati nezavisna republika sa jednakim specijalnim odnosima i sa SR i sa HR; a Sarajevo-Tuzla-Zenica postati bošnjačko arapska država
Equatorian
Equatorian

Posts : 28
2016-01-17


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Equatorian 16/11/2016, 21:46

Na ovaj način svi su jednako podmireni, HR više nema soft underbelly problem kifle, a bosanski Srbin&Hrvat Dodik može biti doživotni gazda banjalučke šverc komerc kneževine. .. Ono balkanski Luxembourg haha
Equatorian
Equatorian

Posts : 28
2016-01-17


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 21:50

Equatorian wrote:Moj feel je da će istočna RS pripasti SR, Herceg Bosna pripasti HR, zapadna RS postati nezavisna republika sa jednakim specijalnim odnosima i sa SR i sa HR; a Sarajevo-Tuzla-Zenica postati bošnjačko arapska država
moj feel msli da imas pogresan feel.
srbi, iz zapadne srpske, posebno su zestoko najebali tokom ndh.
to su ostaci  onih koji su unisteni tokom ndh vladavine.
u istocnoj bosni, ta represija nije bila tako uspesna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 21:52

michaellcmacha wrote:a RS će pak biti integralni dio aj da karikiram hrvatske....
to je ok, da karikiras, to je dozvoljeno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 21:53

na kraju, da li bi hrvtska prihvatila da se istra ili bilo sta i bilo gde
vrati austriji, madjarskoj ili italiji, ili prikljuci srbiji ??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 21:58

21.11. 
tako su objavili,
da pocinje prikupljanje potpisa sa povratak monarhije.
tu sam ZA !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Leviathan2 16/11/2016, 21:58

eqatorian, jel to epikur?, epi, crna ofco stas se presvukao

_________________
"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 21:58

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Leviathan2 16/11/2016, 22:01

pizzon wrote:21.11. 
tako su objavili,
da pocinje prikupljanje potpisa sa povratak monarhije.
tu sam ZA !
covjece
pa vi u srbiji ste totalka ukurcu, nije vam dosta ovih gospodar nego hocete jos jednog,
e svasta

_________________
"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Guest 16/11/2016, 22:13

Leviathan2 wrote:
pizzon wrote:21.11. 
tako su objavili,
da pocinje prikupljanje potpisa sa povratak monarhije.
tu sam ZA !
covjece
pa vi u srbiji ste totalka ukurcu, nije vam dosta ovih gospodar nego hocete jos jednog,
e svasta
to nije gotovo, to je samo pocetak incijative, to ce biti proces.
evo, ovog vaseg Pernara, gost na jednom tv kanalu :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by jastreb 16/11/2016, 22:20

pizzon wrote:
Equatorian wrote:Moj feel je da će istočna RS pripasti SR, Herceg Bosna pripasti HR, zapadna RS postati nezavisna republika sa jednakim specijalnim odnosima i sa SR i sa HR; a Sarajevo-Tuzla-Zenica postati bošnjačko arapska država
moj feel msli da imas pogresan feel.
srbi, iz zapadne srpske, posebno su zestoko najebali tokom ndh.
to su ostaci  onih koji su unisteni tokom ndh vladavine.
u istocnoj bosni, ta represija nije bila tako uspesna.
Pričaš gluposti. Kao prvo;najteže su stradali Srbi iz Hercegovine.

A sada idemo na Bosnu. Imaš Andrićevu Bosnu i Ćopićevu Bosnu.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by michaellcmacha 16/11/2016, 22:29

pizzon wrote:
michaellcmacha wrote:a RS će pak biti integralni dio aj da karikiram hrvatske....
to je ok, da karikiras, to je dozvoljeno
milorad dodik bi bez problema opet mogao postati dodig, a ja ti garantiram da više od pol srba upravo u tom pojasu za koji se tvrdi da je teško stradao za vrijeme ndh, ništa ne bi imao protiv da sutra postane u bilo kojem obliku sastavni dio europske unije pa čak i u sklopu nekakvog oblika veze sa hrvatskom.... svih ovih godina srbi u pounju doslovno preživljavaju od trgovine a jedini kupci su im hrvati, naglašavam jedini hrvati i nitko drugi.... i svejedno tko god ima priliku iz tog dijela srpske pobjeći bježi glavom bez obzira u još većem broju nego što mi bježimo.... usput hrvati imaju (nije bitno koji) solidne količine gotovog novca i sa njim su u velikoj mjeri učinili ovisnima srbe u tom dijelu srpske kad je u pitanju eksploatacija drveta, shema slična kao što talijani prcaju nas...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

"LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE Empty Re: "LOŠ MOMAK" HRVATSKE POLITIKE U SKUPŠTINI SRBIJE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum