ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prognoze

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

prognoze Empty prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:08

ok ovak, dosta je vijesti fragmentirano, bazirano na zanimljivostima, ali gledajući širu sliku, mislim da se nešto veće događa na Zapadu, smatram kako Trump nije tek američki Berluskoni, a Brexit izdvojen slučaj..

anglosaksonski i ruski svijet su se nanovo radikalizirali, a realno gledajući naš makrosvijet, koji je baziran na osovini Francuska-Njemačka, još uvijek ima "stare strukture" i elite..

skeptičan sam oko mogućnosti "revolucionarnog" uspjeha na kontinentu, iz razloga što: Brexit je uspio, zato što su Briti realno oduvijek jako svojeglavi i uvijek su se sprdali s EU, a Trump je dobio na lotu jer je imao protukandidata koje su svi okarakterizirali kao epsko zlo kakvo se još nije pojavilo na demokratskim izborima od, znamo već koga..

naravno da postoji resentiment prema "Mutti", a u Francuskoj je LePen jaka snaga već dugi niz godina.. i mislim da prava bitka za spas Zapada tek počinje, anglosaksonski svijet si je našao vječni život u udaljenim krajevima, kanadi, australiji, između oceana i mora.. a ruski svijet je također prostran, islamski prozor su suzili, a u odnosu na Kinu će uvijek imati vojni genij (mada su to imali i Hapsburgovci pa im nije pomoglo)..

sad dužim ali, evo za početak, pošto sam jako skeptičan, ukratko, hoće li proces radikalizacije zahvatiti i Kontinent?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by Eroo Fri 11 Nov - 21:16

Njemačka zauzima mjesto koje joj po logici stvari i pripada - jedina prava veza sa USA. 
Briti? Da, nezaobilazni su, koliko god se to nekima ne sviđalo.
Francuzi? Bolje i Le Pen nego onaj mali imbecil...Francuska ni ne zna što joj je uloga.
Talijani? Bože me sačuvaj...
Dakle: Osovina Briti - Njemci - USA
Počinje funkcionirati čim Zlatokosi sredi frizuru. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74952
2016-07-22


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:17

kic wrote:mislim da se nešto veće događa na Zapadu
Ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:21

Eroo wrote:Njemačka zauzima mjesto koje joj po logici stvari i pripada - jedina prava veza sa USA. 
Briti? Da, nezaobilazni su, koliko god se to nekima ne sviđalo.
Francuzi? Bolje i Le Pen nego onaj mali imbecil...Francuska ni ne zna što joj je uloga.
Talijani? Bože me sačuvaj...
Dakle: Osovina Briti - Njemci - USA
Počinje funkcionirati čim Zlatokosi sredi frizuru. :)

anglosaksonski i ruski svijet drže europu zaključanom, sklopljene su ruke preko nas već dugi niz godina..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:21

kic wrote: hoće li proces radikalizacije zahvatiti i Kontinent?
Ovo je pitanje ?

Ovo samo pokazuje kako projecan europejac-kreten razmišlja : on razmišlja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:22

RayMabus wrote:
kic wrote: hoće li proces radikalizacije zahvatiti i Kontinent?
Ovo je pitanje ?

Ovo samo pokazuje kako projecan europejac-kreten razmišlja : on razmišlja.

a što je sad, Spenglera nismo čitali?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:23

kic wrote:
RayMabus wrote:
kic wrote: hoće li proces radikalizacije zahvatiti i Kontinent?
Ovo je pitanje ?

Ovo samo pokazuje kako projecan europejac-kreten razmišlja : on razmišlja.

a što je sad, Spenglera nismo čitali?
Ništa nije. Izgleda da si se ti tek probudio i razmišljaš još jesi li.

Ništa nije. Spavaj i dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:25

malo smo oholi..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:25

najbolje bi bilo kad bi il Francuzi il Njemci odustali od svog jezika, jer izgleda da to čini koheziju Ruskog i Anglosaksonskog univerzuma..

predlažem da njemci dignu ruke xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:27

kic wrote:malo smo oholi..
Samo brutalno otvoreni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:30

ne shvaćaš ti mislim neke procese, anglosaksonski svijet se resetirao s ovime i napravit će si novu startnu poziciju u svijetu, jer ruski prečvrsto stoji, shvatili su da ga se ne može slomiti..

pa je moguće da će kontinent još jednom biti iskorišten i zaveden za drang nach osten..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:34

kic wrote:ne shvaćaš ti mislim neke procese, anglosaksonski svijet se resetirao s ovime i napravit će si novu startnu poziciju u svijetu, jer ruski prečvrsto stoji, shvatili su da ga se ne može slomiti..

pa je moguće da će kontinent još jednom biti iskorišten i zaveden za drang nach osten..
Aaaaaa takoooo .....vidim pali se lampica lagano.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:36

joj
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:38

Ide se na slom Euroazije prije nego šta se formira tj sasiječi če se u korijenu.


WW3.

"Mislim da SAD ima veliki interes u provociranju sukoba između Europske Unije, naročito Njemačke, i Rusije. Time mogu držati Europu ovisnu o američkim resursima kada je riječ o energetici", rekao je Schneider.

Istaknuo je kako je razumljivo da se Rusija boji vojnog okruženja jer za to postoje i povijesni razlozi. Rekao je kako se SAD više od svega boji stvaranja ekonomske unije između Europe i Euroazije. "To bi bila noćna mora za SAD koja bi zaprijetila njihovoj hegemoniji", poručio je.

http://www.advance.hr/vijesti/njemacki-strucnjak-dr-michael-schneider-sad-se-vise-od-svega-boje-stvaranja-ekonomske-unije-izmedu-europe-i-euroazije-a-europu-zele-okrenuti-protiv-rusije-kako-bi-ona-bila-ovisna-o-americkim-resursima/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by neva Fri 11 Nov - 21:42

ili je malo nejasno postavljena tema ili ja imam blonde moment, pa nisam baš shvatila o kojoj radikalizaciji se radi, o onoj prema Rusiji ili...?
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by epikur37 Fri 11 Nov - 21:48

U Europi će se svakako dogoditi promjene, one su već u procesu i začete su prije Brexita i Trumpa.

Obzirom da smo kontinent bez ikakavog političkog jedinstva, vrlo vjerojatno da će se rasparčati na interesne grupe zemalja.

Samo jedno pitanje je ključno: Može li Europa u smislu EU opstati nakon promjene ideološke i geopolitičke paradigme.

Ako ne može onda i ne vrijedi opstanka nek ide u pičku materinu.

A da bi opstala morat će se promijeniti, naći zajednički interes, balans i u konačnici nekog priznati za lidera.

A lidera nema......

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by kic Fri 11 Nov - 21:48

Neve wrote:ili je malo nejasno postavljena tema ili ja imam blonde moment, pa nisam baš shvatila o kojoj radikalizaciji se radi, o onoj prema Rusiji ili...?

pa u odnosu tko sad sjedi u DC i Londonu, nasuprot Parizu i Berlinu..

što vidimo: London oslobođenih ruku koji može dealove raditi kakve hoće s Moskvom, te DC koji obećava bolje odnose s Ivanom.. ono što se nije promijenilo je, naša dva štrebera, koji kupuju resurse od Ivana, a zaštitu plaćaju DCu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by RayMabus Fri 11 Nov - 21:54

epikur37 wrote:U Europi će se svakako dogoditi promjene, one su već u procesu i začete su prije Brexita i Trumpa.

Obzirom da smo kontinent bez ikakavog političkog jedinstva, vrlo vjerojatno da će se rasparčati na interesne grupe zemalja.

Samo jedno pitanje je ključno: Može li Europa u smislu EU opstati nakon promjene ideološke i geopolitičke paradigme.

Ako ne može onda  i ne vrijedi opstanka nek ide u pičku materinu.

A da bi opstala morat će se promijeniti, naći zajednički interes, balans i u konačnici nekog priznati za lidera.

A lidera nema......

Odgovor je : I jedno i drugo.

Zemlje koje graniče s Rusijom če otič svojim putem a stara zapadna Europa i njihovi sateliti stvorit če neku vrst franačke države 21 vijeka.

Are you happy now ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by epikur37 Fri 11 Nov - 21:56

Bilo bi najbolje da Europa uzme ekvidistancu prema SAD i Rusiji te se okrene jačanju vlastitog subjektiviteta. U tom smislu, trebalo bi drastično smanjiti administracijske procedure i aparat. I ići prema federalizaciji unije.


Ili to ili vjetrometina......
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by Guest Fri 11 Nov - 21:57

kic wrote:malo smo oholi..

petak je..a i Martinje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

prognoze Empty Re: prognoze

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum