ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by n_razbojnik 6/11/2016, 18:07

jastreb uz Mitra slavi, a da kako...sada je opet navijač Rijeke...to je kiša ova, tko zna za koga će biti od ponedjeljka

n_razbojnik

Posts : 11432
2014-04-14


Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by jastreb 6/11/2016, 18:13

flumen wrote:
jastreb wrote:Ne znam zbog čega Rijeka što se navijača tiče ne prelazi lokalne,a kamo li hrvatske okvire.
Zato sto Rijecana u Rijeci nema nego par tisuca. Ostalo ste protjerali.
Rijeka (kao NK Kvarner) osnovana je 1946.dakle dosta se ljudi ondje nastanilo,rodilo i doselilo od toga dana i imali su za koga navijati.

No tamo do 70-tih za Rijeku su navijali isključivo domaći,a ovi ostali za hajduk,Partizan,Zvezdu,Velež,Dinamo...

Tek njihova djeca počinju navijati za Rijeku,a danas za Rijeku navijaju i djeca hajdukovaca i dinamovaca moje generacije.

Dakle u mom razredu je bilo najviše hajdukovaca,a danas njihova djeca navijaju za Rijeku. I to je već neki uspjeh.

Za Rijeku navija i sve veći broj Hrvata iz BIH doseljenih u bivšu Krajinu. I to je već uspjeh.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by flumen 6/11/2016, 18:22

jastreb wrote:
flumen wrote:
jastreb wrote:Ne znam zbog čega Rijeka što se navijača tiče ne prelazi lokalne,a kamo li hrvatske okvire.
Zato sto Rijecana u Rijeci nema nego par tisuca. Ostalo ste protjerali.
Rijeka (kao NK Kvarner) osnovana je 1946.dakle dosta se ljudi ondje nastanilo,rodilo i doselilo od toga dana i imali su za koga navijati.

No tamo do 70-tih za Rijeku su navijali isključivo domaći,a ovi ostali za hajduk,Partizan,Zvezdu,Velež,Dinamo...

Tek njihova djeca počinju navijati za Rijeku,a danas za Rijeku navijaju i djeca hajdukovaca i dinamovaca moje generacije.

Dakle u mom razredu je bilo najviše hajdukovaca,a danas njihova djeca navijaju za Rijeku. I to je već neki uspjeh.

Za Rijeku navija i sve veći broj Hrvata iz BIH doseljenih u bivšu Krajinu. I to je već uspjeh.
dajme @pijetlicu nemoj zafrkavat...da opet zazivi "jugo-liga" imao bi u Rijeci delija i grobara pet put vise nego Armade. A ti bi prvi preso na tu stranu.
Sto se tice povijesti nogometa u Rijeci, ako cemo pravo - mi imamo tradiciju:
Unione Sportiva Fiumana
NK Orijent

Samo - s obzirom da evolucija u Rijeci pocinje revolucijom tako je i sa nogometom, iako se prva nogometna utakmica na Balkanu odigrala u Rijeci 1873. izmedju zeljeznicara Madjarske i engleza Whiteheadovih Torpedista.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by darth_vader 6/11/2016, 18:23

Što pravi Riječani ne navijaju za Orijent?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19697
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by flumen 6/11/2016, 18:24

jasambrend wrote:Što pravi Riječani ne navijaju za Orijent?
Navijamo...ali to je pak stvarno u promilima...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by jastreb 6/11/2016, 18:26

jasambrend wrote:Što pravi Riječani ne navijaju za Orijent?
Sušačani. Mada ih ima malo. Nazivaju se Red fuckersi i furaju se na Sušak. Podršku im daje i karnevalska družina Krimejski feštari.

Rijeka i regija nisu se prema Orijentu baš držali kao i prema Rijeci. A to je specifično i za zagrebačku i splitsku oblast koji su se maćehinski odnosili prema RNK Splitu i NK Zagrebu.

No utakmice Orijenta u onoj jugosl. međurepubličkoj ligi imali su više gledatelja nego danas prvoligaške.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by jastreb 6/11/2016, 18:30

Znao sam ja i na Krimeju otići i pogledati Orijent. Maskota navijača bio je legendarni Joja. Prije par let je umro.

Poslije utakmice pojeo bih u restoranu Krimeja na stadionu pizzu kakve nikad poslije nisam više jeo. Jednom sam ih smazao 3.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by flumen 6/11/2016, 18:32

jastreb wrote:Znao sam ja i na Krimeju otići i pogledati Orijent. Maskota navijača bio je legendarni Joja. Prije par let je umro.

Poslije utakmice pojeo bih u restoranu Krimeja na stadionu pizzu kakve nikad poslije nisam više jeo. Jednom sam ih smazao 3.
ja sam s Orijentom rastao...ali, vrijeme nosi svoje...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by n_razbojnik 6/11/2016, 18:33

jasambrend wrote:Što pravi Riječani ne navijaju za Orijent?
Suašačani i istočno zaleđe...Hrvati, logično

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-14

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh - Page 2 Empty Re: Rijeka nezaustavljivo juriša na vrh

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum