ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Eroo Sat 5 Nov - 5:12

Udruga ratnih veterana 1. GB
Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH
Kako bi se pomoglo hrvatskim braniteljima HVO-a i njihovim suborcima iz Udruge traže "žurne i efikasne mjere i protumjere državnih tijela

1484 pregleda
Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Cb1283279475b5d06876686a88d2dc85

Foto: Ivica Galović/PIXSELL

  Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Author_unknown
Autor:
Hina

Predsjedništvo Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade Tigrovi u petak navečer je priopćilo da daju bezrezervnu potporu uhićenim pripadnicima Hrvatskog vijeća obrane (HVO) u Orašju i njihovim obiteljima, a optužnice protiv njih ocjenjuju manipulacijom i stvaranjem nesigurnosti među Hrvatima u BiH te poticanjem iseljavanja Hrvata, što je svojevrsno "etničko čišćenje obje Federalne jedinice". 

 Pitaju može li se nakon uhićenja deset pripadnika HVO-a, na čelu s umirovljenim generalom Đurom Matuzovićem i Markom Dominkovićem, očekivati i druga uhićenja u drugim krajevima BiH u kojima su Hrvati uspjeli opstati i obraniti se od svih koji su ih napadali i pokušavali protjerati ili izbrisati s lica zemlje.
 Kako bi se pomoglo hrvatskim braniteljima HVO-a i njihovim suborcima iz Udruge traže "žurne i efikasne mjere i protumjere državnih tijela, Republike Hrvatske, obustavu jednosmjerne 'suradnje' s BiH, žurno traženje svih mogućih mjera i aktivnosti od tijela EU, NATO i Haškog suda, a djelovanje predstavnika Republike Hrvatske u tim tijelima usmjeriti na rješavanju sadašnje situacije i pomoći uhićenima, kao i predlaganje Rezolucije o stanju ljudskih i nacionalnih prava Hrvata u BiH".
  Također traže "punu institucionalnu zaštitu svih branitelja HVO-a i HV-a, i na prostoru Republike Hrvatske i izvan granica Hrvatske", kao i "objavu imena svih odgovornih u državnim tijelima koji su", kako procjenjuju, "svojim neradom ili izdajom omogućili jednostranu 'suradnju' s pravosuđem BiH, i njihovu odgovornost".
 Iz Udruge smatraju da sva dosadašnja događanja u BiH, pokazuju  jasne i neskrivene iskazani interese Sarajeva i Banja Luke.
 "Ti interesi sada su potpuno razotkriveni i jasno artikulirani. To je posebno vidljivo što se optužnice zajednički fabriciraju u tim sredinama, koordinirano uhićuju samo pripadnici hrvatskog naroda, posebno u krajevima BiH koje su Hrvati uspješno obranili od svih koji su posezali za njima. Sada u Orašju, a već sutra u Mostaru, Busovači, Žepču i drugdje, ali i u Republici Srpskoj", navodi se u priopćenju.

  Predsjedništvo Udruge ratnih veterana 1. GB ocjenjuju da je riječ o manipulacija s optužnicama i uhićenjima, što je izravno "sračunata na stvaranje nesigurnosti i dodatni poticaj iseljavanju Hrvata iz BiH, ili slobodno možemo ukazati na etničko čišćenje obje Federalne jedinice".
 Zaključuju kako to dokazuju reakcije i izjave političara iz druga dva entiteta u BiH.

 "Mi 'Tigrovi' dajemo punu potporu uhićenim hrvatskim braniteljima HVO-a i njihovim obiteljima koje sada proživljavaju vrlo teške trenutke. U subotu, 5. studenoga, obilježavamo svoju 26. obljetnicu osnutka najslavnije postrojbe 1. Gardijske brigade „Tigrovi“ i tijekom obilježavanja svakog trenutka mislit ćemo o svim našim uhićenim suborcima, a tijekom molitve i Svete mise molit ćemo se da im dragi Bog pomogne i čuva ih", stoji u priopćenju Predsjedništva Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade 'Tigrovi'.
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Eroo Sat 5 Nov - 5:23

Stolac, za vrijeme zadnjih lokalnih izbora.

Bakir Izetbegović javno: Kaže da ne vidi problema u Kaplanovom (kandidatu za načelnika) cipelarenju invalida - predsjednika izborne komisije u Stolcu. Nisam zaslijedio je li još izašao iz bolnice. Problem u ovom razbojništvu ne vidi ni policija, ni tužilaštvo, ni sud, a ni vodeći mediji u Sarajevu.Kopilad ovo razbojništvo proglašavaju "sukobom između...".
I još nešto: Bakir Izetbegović ne vidi razloga da Kaplan i dalje bude kandidat za načelnika općine Stolac, di su Bošnjaci manjina.
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by vili40 Sat 5 Nov - 6:32

"... a optužnice protiv njih ocjenjuju manipulacijom i stvaranjem nesigurnosti među Hrvatima u BiH te poticanjem iseljavanja Hrvata, što je svojevrsno "etničko čišćenje obje Federalne jedinice". "
naravno da je to bit svega i ne razumijem kolko tu treba mudrovanja da se dođe do tog zaključka
vili40
vili40

Male
Posts : 10750
2015-08-02


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Eroo Sat 5 Nov - 6:39

vili40 wrote:"... a optužnice protiv njih ocjenjuju manipulacijom i stvaranjem nesigurnosti među Hrvatima u BiH te poticanjem iseljavanja Hrvata, što je svojevrsno "etničko čišćenje obje Federalne jedinice". "
naravno da je to bit svega i ne razumijem kolko tu treba mudrovanja da se dođe do tog zaključka
To je sistem koji djeluje već od 1995. do danas.
To se ne smije više tolerirati ni po koju cijenu.
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by debotoijusto Sat 5 Nov - 7:53

Matuzović će se braniti istinom
Na vrhu hijerarhije bio je časnik HV-a koji je zapovijedao Operativnom grupom Istočna Posavina, čije je sjedište bilo u Slavonskom Brodu. On je osnovao istureno zapovjedno mjesto udaljeno 65 kilometara od Slavonskog Broda, kod Orašja, i bio je nadređen svim postrojbama koje su djelovale na tom području. Dakle, postrojbama HV-a, HVO-a, te pripadnicima vojne i civilne policije - kaže Matuzovićev branitelj ne želeći imenovati časnika HV-a koji bi po njegovu mišljenju trebao umjesto Matuzovića sjediti na optuženičkoj klupi.



tko je to bio djeco ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by vuksadinare Sat 5 Nov - 7:57

tko god bio nije zasluzio jer je bio jedan od organizatora obrane orasja od srpske agresije...a i da se radi o mucenju srba zasluzili su...jer su bili napadaci i agresori na orasje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by vuksadinare Sat 5 Nov - 7:58

meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99123
2015-09-08


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by debotoijusto Sat 5 Nov - 8:05

vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane , jel bila mogaca zapovjedna kontrola tih podrucja i hoce li taj HR odgovorni isto 1 dan izdati nekoga iz ZG , recimo franju ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by jastreb Sat 5 Nov - 8:34

vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje
Zašto se onda zgražaš na slike gdje partizani strijeljaju Nijemce u Rijeci?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 8:37

Mučiti ih svakako nisu trebali . Ali kada je vec tako zašto ne uhapse 100 muslimana u Zagrebu ? To bi recimo Tito napravio .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by jastreb Sat 5 Nov - 8:38

kaja wrote:Mučiti ih svakako nisu trebali . Ali kada je vec tako zašto ne uhapse 100 muslimana u Zagrebu ? To bi recimo Tito napravio .
U Hrvatskoj ima muslimana koji su 1992. pobjegli u Hrvatsku i koji zbog ratnih zločina nad Srbima ne smiju nikud iz Hrvatske. Imaju međnarodne tjeralice. Ne znam što se čeka?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 8:40

jastreb wrote:
kaja wrote:Mučiti ih svakako nisu trebali . Ali kada je vec tako zašto ne uhapse 100 muslimana u Zagrebu ? To bi recimo Tito napravio .
U Hrvatskoj ima muslimana koji su 1992. pobjegli u Hrvatsku i koji zbog ratnih zločina nad Srbima ne smiju nikud iz Hrvatske. Imaju međnarodne tjeralice. Ne znam što se čeka?
Pa to ti kažem. Našli bi ih 100 za dva sata. Opet jedu govna i ne rade ništa i smišljaju kako si povećati placu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 9:35

A tko je to iz hrvatske bio za to područje  , koga štite naši gmazovi i prodaju sitnu boraniju za uslugu  , zna li netko to?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 9:36

To Miha zna ili tre sigurno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Eroo Sat 5 Nov - 9:56

debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane

Svi oni koji su javno objavili registar branitelja, skupa s onima koji su to osmislili i podržavali.
Jedan od njih si i ti. Našao bih ja mjesta za vas u hr zatvorima... geek
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Guest Sat 5 Nov - 9:58

kaja wrote:
jastreb wrote:
kaja wrote:Mučiti ih svakako nisu trebali . Ali kada je vec tako zašto ne uhapse 100 muslimana u Zagrebu ? To bi recimo Tito napravio .
U Hrvatskoj ima muslimana koji su 1992. pobjegli u Hrvatsku i koji zbog ratnih zločina nad Srbima ne smiju nikud iz Hrvatske. Imaju međnarodne tjeralice. Ne znam što se čeka?
Pa to ti kažem. Našli bi ih 100 za dva sata. Opet jedu govna i ne rade ništa i smišljaju kako si povećati placu.
ne zele se zamjeriti..Bog s tobom Kayo... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 10:05

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane

Svi oni koji su javno objavili registar branitelja, skupa s onima koji su to osmislili i podržavali.
Jedan od njih si i ti. Našao bih ja mjesta za vas u hr zatvorima... geek
Dali su tužiteljstvu bih da kopa po arhivu u Zagrebu danima. Sanader i DuBajic. Sad se rade grbavi.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by jastreb Sat 5 Nov - 10:44

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane

Svi oni koji su javno objavili registar branitelja, skupa s onima koji su to osmislili i podržavali.
Jedan od njih si i ti. Našao bih ja mjesta za vas u hr zatvorima... geek
Registar branitelja nema veze sa uhićenjima. Optužnice koje su tek sada aktivirane,a koje su godinama ležale u ladicama i skupljale prašinu starije su od objave registra.

Nameće se pitanje zašto su optužnice aktivirane prije par dana,a ne prije,ili zašto i dalje nisu ležale.

Moje ime je u registru,ali nikad zbog toga na granici nisam imao problema.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by kaya Sat 5 Nov - 10:47

jastreb wrote:
Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane

Svi oni koji su javno objavili registar branitelja, skupa s onima koji su to osmislili i podržavali.
Jedan od njih si i ti. Našao bih ja mjesta za vas u hr zatvorima... geek
Registar branitelja nema veze sa uhićenjima. Optužnice koje su tek sada aktivirane,a koje su godinama ležale u ladicama i skupljale prašinu starije su od objave registra.

Nameće se pitanje zašto su optužnice aktivirane prije par dana,a ne prije,ili zašto i dalje nisu ležale.

Moje ime je u registru,ali nikad zbog toga na granici nisam imao problema.
Mozda smetlari iz EU i SAD zele tako smanjiti napetosti između Srba i muslimana u bih.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by debotoijusto Sat 5 Nov - 10:54

Eroo wrote:
debotoijusto wrote:
vuksadinare wrote:meni da su dopali zarobljenici sto puta bi gori bio...boga svog ne bi vidjeli jer su dosli ubiti me i unistiti moje...dakle legitiman cilj takve se ne postedjuje

sve 5 , zakon misli drugacije i 25g. nakon dogadjaja...
nije to moje pitanje nego tko bi trebao biti odgovoran s HR strane

Svi oni koji su javno objavili registar branitelja, skupa s onima koji su to osmislili i podržavali.
Jedan od njih si i ti. Našao bih ja mjesta za vas u hr zatvorima... geek

nemoj zatvor ubij odma , tko ce to sve hranit
zatim mozes na misno slavlje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH Empty Re: Tigrovi: Uhićenja u Orašju svojevrsno etničko čišćenje Hrvata iz BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum