ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 12:51

Na prethodnoj stranici sam vam dao neke linkove likova koji to znanstveno obrađuju ....dakle do 7000 metara u vis vam je troposfera  zrak je prorijeđen i onda je gore stratosfera i to je to.

Međutim kod Marsa vam ima još nešto : level ispod .podzemne spilje .....tu a je zrak još gušči.

Tu su preživjeli  oko 2 miljona Marsovaca , ima ih nešto ko Zlovenaca .....evakuirani su na Belatrix ( drugi sistem i planeta u tom zviježđu ). Tamo su evakuirani jer planeta najviše odgovara atmosferskim prilikama na Marsu pa su tu ko doma.

Dakle Mars ima ogromne spilje ispod i tu je zrak gušči pa on za razliku od Zemlje nema samo atmosferu iznad tla nego i te đepove ispod di je zrak gušči nego na samoj površini.

RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 12:57

PritisakAtmosferski pritisak na Marsu je oko 100 puta manji nego na Zemlji.



---


To vam je zato jer je zrak rijeđi ( tko zna fiziku zna o čemu pričam ) no u spiljama ispod nije tako .....dole je nešto gušči .....znači za prvu ruku gradite na površini a onda istražujete pa kad otkrijete velike podzemne spilje i izmjerite gustoču atmosfere u njima nečete više gradit na površini objekte za ljude nego u spiljama jer je to puno bolje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 13:14

Nije baš da kužim zašto vas zanima kolonizacija Marsa kad vi na svojoj planeti imate takve pustinjske površine plus je atomosfera ( sastav , pritisak i temperatura ) prilagođen vama ....mislim na pustinje , Sahara i to.

Al ok nema veze , shvačam vašu želju za istraživanjima.

Dakle Mars ima površinsku atmosferu koja ide u vis oko 7000 metara , rijeđa je od zemljine dosta i drugačiji je sastav , pritisak je slab , gravitacija je manja ( manja planeta , masa ) i onda imate spilje ispod  gdje je ovo sve puno bolje tj gušča je atmosfera i pritisak.

Tu dole pomoču tehnologije možete izolirat jedno slijepo crijevo spilje , hermetički ga zatvorit , prilagodit atmosferu sebi i tu živit bez da nosite pomagala za disanje a i kad izađete van toga atomsfera spilje opet nije površinska nego bolja za vas i lakše vam je dole imat staništa.

Za površinu čete ipak morat imati neke disaljke i to jer je prerijetka atmosfera i sastav je drukčiji al ima kisika pa se može tehnologijom na licu mjesta napravit da vam u dišni sustav dolazi kisik izvani.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by eeero Sat 5 Nov - 13:27

dzango wrote:
eeero wrote:
dzango wrote:Piše Trovača 
...a jooooj micek, jesi ovo sam?
Jok bre. Mislim da su Indeksovci još osamdesetih.
...dobro bre, sta se penis flower ...
...svejedno bezze...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by dzango Sat 5 Nov - 13:32

eeero wrote:
dzango wrote:
eeero wrote:
dzango wrote:Piše Trovača 
...a jooooj micek, jesi ovo sam?
Jok bre. Mislim da su Indeksovci još osamdesetih.
...dobro bre, sta se penis flower ...
...svejedno bezze...
Ko peni? Ti si se uzjebo zbog svog idola.

_________________
Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by eeero Sat 5 Nov - 13:44

dzango wrote:
eeero wrote:
dzango wrote:
eeero wrote:
dzango wrote:Piše Trovača 
...a jooooj micek, jesi ovo sam?
Jok bre. Mislim da su Indeksovci još osamdesetih.
...dobro bre, sta se penis flower ...
...svejedno bezze...
Ko peni? Ti si se uzjebo zbog svog idola.
...moj idol je Marko Perkovic, a Somi je 
   jednostavno car...
...Somi na Marsu, ni ceca ni dara ni mik đeger...Somi...

_________________
...vi ar hercegovci,ju vil bi asimilejted,
rezistns iz fjutajl...
eeero
eeero

Posts : 617
2014-04-14


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 13:48

Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by Guest Sat 5 Nov - 13:56

RayMabus wrote:Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
:^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by EstebanEnrique Sat 5 Nov - 14:00


_________________
“There is no such thing as impossible,
just a greater degree of effort required
to achieve the desired result”
EstebanEnrique
EstebanEnrique

Male
Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by dzango Sat 5 Nov - 14:05

eeero wrote:
dzango wrote:
eeero wrote:
dzango wrote:
eeero wrote:
...a jooooj micek, jesi ovo sam?
Jok bre. Mislim da su Indeksovci još osamdesetih.
...dobro bre, sta se penis flower ...
...svejedno bezze...
Ko peni? Ti si se uzjebo zbog svog idola.
...moj idol je Marko Perkovic, a Somi je 
   jednostavno car...
...Somi na Marsu, ni ceca ni dara ni mik đeger...Somi...
Tompson?  Free handjob man. E do jaja.


Last edited by dzango on Sat 5 Nov - 14:11; edited 1 time in total

_________________
Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 14:10

Noor wrote:
RayMabus wrote:Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
:^0
Ne kebelji se. Ozbiljno mislim.

Da bi bio zapovijednik GF moraš imat fiziku i kvantnu fiziku u malom prstu .....isto ko i vaša avijacija , nemoš bit pilot ako nemaš ogromno znanje o toj materiji tj fakultet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by Guest Sat 5 Nov - 14:12

RayMabus wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
:^0
Ne kebelji se. Ozbiljno mislim.

Da bi bio zapovijednik GF moraš imat fiziku i kvantnu fiziku u malo prstu .....isto ko i vaša avijacija , nemoš bit pilot ako nemaš ogromno znanje o materiji tj fakultet.

daj ti one svoje zamoli da večeras navrate do mene....oni će ti prenijet zašto.
jel možeš to?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 14:13

Noor wrote:
RayMabus wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
:^0
Ne kebelji se. Ozbiljno mislim.

Da bi bio zapovijednik GF moraš imat fiziku i kvantnu fiziku u malo prstu .....isto ko i vaša avijacija , nemoš bit pilot ako nemaš ogromno znanje o materiji tj fakultet.

daj ti one svoje zamoli da večeras navrate do mene....oni će ti prenijet zašto.
jel možeš to?
Prje če pustut Cecu na Marsu nego to. Ceca na Marsu je neutrala a ovo šta ti tražiš je kontakt , mješanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 14:20

Meni taj Mars nije toliko zanimljiv mada ok tu je jel samo trebate znati jedno : postoji tajni plan vaše vlade tj najmočnije vlade na planeti a to je Amerika koju opet čine raznorazni ljudi iz sjene .....da napravi bazu tamo u slučaju da se na Zemlji šta zaghovnja .....čisto da ne promatrate sve to kao samo istraživanje i na dobrobit čovječanstva nego netko ima i plan B zašto oče kolonizirat Mars.

Inače oni vam znaju za ove spilje .....čisto da znate.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by Guest Sat 5 Nov - 14:25

RayMabus wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:
Noor wrote:
RayMabus wrote:Mogu ja zamolit one svoje da preko zvučnika puste Cecu na Marsu .....ako vam je to baš napeto.
:^0
Ne kebelji se. Ozbiljno mislim.

Da bi bio zapovijednik GF moraš imat fiziku i kvantnu fiziku u malo prstu .....isto ko i vaša avijacija , nemoš bit pilot ako nemaš ogromno znanje o materiji tj fakultet.

daj ti one svoje zamoli da večeras navrate do mene....oni će ti prenijet zašto.
jel možeš to?
Prje če pustut Cecu na Marsu nego to. Ceca na Marsu je neutrala a ovo šta ti tražiš je kontakt , mješanje.

dobro, samo nek mi znak daju da su primili moju poruku preko tebe...ne moraju aterirat.
recimo, neka mi u 22:00 odjednom ugase mobitel.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 14:28

Dobri vanzemaljci ( dobre duše uostalom ) tako ne kontaktiraju inkarnirane......no ako hočeš imam ti ja još diploma osim kvantne fizike ......to je ono šta uvijek kažem da sam đeneral sa pet zvijezdica .....nisu te zvijezdice za kuraz .......sve ima svoje zašto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 14:33

RayMabus wrote:Dobri vanzemaljci ( dobre duše uostalom ) tako ne kontaktiraju inkarnirane......no ako hočeš imam ti ja još diploma osim kvantne fizike ......to je ono šta uvijek kažem da sam đeneral sa pet zvijezdica .....nisu te zvijezdice za kuraz .......sve ima svoje zašto.
Neki neprijatelji su praznovjerni a cilj bitke je poraziti neprijatelja ....nije rečeno da se to mora napravit mačem ....zato imam i to znanje u malom prstu.

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 8


PS : Kad bih ti rekao da sam vrač i to veliki umjesto da kažem da sa đeneral GF sa pet zvijezdica ......ništa te nebih lagao.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by RayMabus Sat 5 Nov - 21:36

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 B_161105080

Lander Schiaparelli se srušio na površinu Crvene planete 19. oktobra pri brzini većoj od 300 km/h. Satelit Mars Reconnissance Orbiter (MRO) američke svemirske agencije NASA-e je nedugo zatim zabilježio mjesto pada, a pomoću svoje High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) kamere je napravio i fotografiju.

Radi se o prvoj fotografiji u boji koja prikazuje mjesto pada letjelice Schiaparelli. Ona potvrđuje postojanje svjetlih tački koje su zapravo fragmenti landera. Na fotografiji se vidi i padobran letjelice, koji je više od kilometra dalje. Njegov položaj je promijenjen u odnosu na prvu fotografiju zahvaljujući vjetrovima na Marsu.

http://www.klix.ba/scitech/nauka/esa-objavila-prvu-kolor-fotografiju-mjesta-pada-letjelice-schiaparelli/161105080
RayMabus
RayMabus

Posts : 175903
2014-04-11


Back to top Go down

Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu - Page 3 Empty Re: Mišo Kovač stvara atmosferu na Marsu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum