ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 15:37

Čak 140 online stranica posvećenih američkim predsjedničkim izborima, od kojih sve podupiru Donalda Trumpa, pokrenuto je u Makedoniji, u Velesu. Radi se o malom gradiću od 43.000 stanovnika, koji se do 1996. godine zvao 'Titov Veles'.
Stranice s međunarodnim nazivima poput WorldPoliticsUS.com ili USConservativeToday.com objavljuju upitne ili lažne vijesti sa senzacionalističkim naslovima, koji napadaju Hillary Clinton i hvale Donalda Trumpa.
Njihovi osnivači su mladi Makedonci, srednjoškolci i studenti, koji su otkrili kako mogu zaraditi jako dobre novce ako objavljuju sadržaj popularan u Americi.
Iako vrijednost oglašavanja putem AdSensea pada, za makedonske prilike radi se o iznimnim prihodima. Oni koji su među prvima pokrenuli svoje portale zarađuju oko 5.000 dolara mjesečno, a katkad i 3.000 dolara u jednom danu, ako neka objava postane hit na Facebooku.
Pokušali su i s lijevo nastrojenim portalima, posvećenim Bernieju Sandersu, no oni nisu dobili niti djelić popularnosti koje imaju portali nastrojeni Trumpu.
- Pokrenuo sam stranicu kako bih lako zaradio, rekao je jedan 17-godišnjak koji ju održava zajedno s četvero prijatelja.
- U Makedoniji, ekonomija je vrlo slaba a tinejdžerima nije dozvoljeno raditi, pa smo morali naći kreativne načine kako zaraditi. Ja sam glazbenik ali si ne mogu priuštiti instrumente i opremu. Ovdje u Makedoniji, prihod čak i od malog portala je dovoljan da si možete priuštiti mnogo toga, kazao je.
Većina autora tih portala preuzima vijesti s drugih izvora, iz tabloida pa čak i satiričkih portala, potom ih 'prepakira' u senzacionalistički naslov i nudi ciljanoj publici. Nitko od njih osobno ne navija za Trumpa, kažu, radi se jednostavno o temi koja se najviše isplati.
Svjesni su da će zlatno doba uskoro proći, nakon što izbori završe. No, nadaju se da će im portali ostati na životu ukoliko Trump pobijedi.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/kako-su-makedonski-tinejdzeri-iz-titovog-velesa-zaradili-bogatstvo-na-americkim-izborima-otkriven-izvor-stotina-stranica-koje-hvale-trumpa/5222947/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by catabbath 4/11/2016, 15:42

Vrhunsko novinarstvo. Nigdje podataka tko su ti srednjoškolci i studenti, nema slika, imena, inicijala, nema imena tih navodnih stranica.
Ovo mi baš ali baš i ono baš izgleda kao izmišljena vijest bom

_________________
Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 15:45

to je jutarnji , sve drugo bi bilo iznenadjenje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by catabbath 4/11/2016, 15:50

debotoijusto wrote:to je jutarnji , sve drugo bi bilo iznenadjenje

A pazi ovo, autor:Jutarnji, naslov - click bait, vijest - izmišljena ili c/p neke  vijesti s drugog portala. Rekao bi da prije da je to modus operanti novinara sa portala jutanjeg a ne nekim izmišljenih mladih makedonaca lol!


Last edited by dawson on 4/11/2016, 15:50; edited 1 time in total (Reason for editing : 123)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Guest 4/11/2016, 15:52

dawson wrote:Vrhunsko novinarstvo. Nigdje podataka tko su ti srednjoškolci i studenti, nema slika, imena, inicijala, nema imena tih navodnih stranica.
Ovo mi baš ali baš i ono baš izgleda kao izmišljena vijest bom
Većina autora tih portala preuzima vijesti s drugih izvora, iz tabloida pa čak i satiričkih portala, potom ih 'prepakira' u senzacionalistički naslov i nudi ciljanoj publici. 
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 15:57

wiktoriwictorija wrote:
dawson wrote:Vrhunsko novinarstvo. Nigdje podataka tko su ti srednjoškolci i studenti, nema slika, imena, inicijala, nema imena tih navodnih stranica.
Ovo mi baš ali baš i ono baš izgleda kao izmišljena vijest bom
Većina autora tih portala preuzima vijesti s drugih izvora, iz tabloida pa čak i satiričkih portala, potom ih 'prepakira' u senzacionalistički naslov i nudi ciljanoj publici. 

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Guest 4/11/2016, 15:59

i ne samo na Trumpa. if you know what i mean... afro flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 16:07

wiktoriwictorija wrote:i ne samo na Trumpa. if you know what i mean... afro flower

ne znam , trep-trep
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by marcellus 4/11/2016, 16:12

wiktoriwictorija wrote:
dawson wrote:Vrhunsko novinarstvo. Nigdje podataka tko su ti srednjoškolci i studenti, nema slika, imena, inicijala, nema imena tih navodnih stranica.
Ovo mi baš ali baš i ono baš izgleda kao izmišljena vijest bom
Većina autora tih portala preuzima vijesti s drugih izvora, iz tabloida pa čak i satiričkih portala, potom ih 'prepakira' u senzacionalistički naslov i nudi ciljanoj publici. 

hahada za razliku od jutarnjeg

tri mjeseca su pisali o dokumentarcu žige virca o titinom svemirskom programu jebote, a virc snima "mockumentaries", satirične kvazidokumentarce

_________________
Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by marcellus 4/11/2016, 16:13

debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

_________________
Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Guest 4/11/2016, 16:14

na naše (št)Trump(ove) i (št)Trump(ete) :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 16:32

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

jesam , ne planira , nebitno...

jos malo o utisku koji ostavlja jutarnji na ljude

Davao sam joj savjete što se tiče prakse i posla, a ona me pitala radim li gdje. Rekao sam joj da radim u Jutarnjem, što je nije previše zadivilo. 


http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/novinar-jutarnjeg-kao-vozac-ubera-2.-dio-od-prve-voznje-do-otkaza-za-pet-sati-zaradio-sam-133-kn.-gasim-aplikaciju.-sorry-uber-ne-mogu-vise/5215567/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Guest 4/11/2016, 16:40

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

jesam , ne planira , nebitno...

jos malo o utisku koji ostavlja jutarnji na ljude

Davao sam joj savjete što se tiče prakse i posla, a ona me pitala radim li gdje. Rekao sam joj da radim u Jutarnjem, što je nije previše zadivilo. 


http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/novinar-jutarnjeg-kao-vozac-ubera-2.-dio-od-prve-voznje-do-otkaza-za-pet-sati-zaradio-sam-133-kn.-gasim-aplikaciju.-sorry-uber-ne-mogu-vise/5215567/
Pogledala link brzinski - kakva debilana...  flower Ne cudi me sto mu putnica nije bila impresionirana.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by marcellus 4/11/2016, 16:41

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

jesam , ne planira , nebitno...

znači ne razmišljaš i nije te briga

_________________
Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 16:43

ima jos zutarnjeg u tekstu  ;)

ratio sam se za stol i izbrojao koliko sam novca sve skupa zaradio. Moja mala avantura donijela mi je na kraju 133,32 kuna, baš za lijepu večeru s društvom.
- To će ti biti taman da pokriješ gorivo - rekao mi je urednik u prolazu.
- Ovaj, očekivao sam da će mi Jutarnji platiti gorivo - odgovorio sam poletno, kao i uvijek.
Urednik se kiselo nasmijao i rekao da ćemo vidjeti.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by debotoijusto 4/11/2016, 16:51

marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

jesam , ne planira , nebitno...

znači ne razmišljaš i nije te briga

naravno da razmisljam , evo gledam mail listu i reakcije na porezne izmjene oko honorara i najbolji nacin kako gurnuti to u raspravu ( tamo gdje se odlucuje , ne forumske ) te popraviti stetu
o tome hoce li govnjivi sendvic ili kompletni idiot osvojiti vlast u USA na kojoj ce biti manekeni ne razmisljam previse
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Guest 4/11/2016, 16:57

nisi strfkr, ne razmisljas globalno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Trinity 4/11/2016, 18:13

Ako jesu došli na tu ideju, kapa dolje.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by marcellus 4/11/2016, 18:23

debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:

na forumu svrsavaju na trumpa besplatno

možda zato jer psycho bitch planira treći svjetski rat, jesi kad razmišljao o tome?

Da preformuliram pitanje: jesi kad razmišljao?

jesam , ne planira , nebitno...

znači ne razmišljaš i nije te briga

naravno da razmisljam , evo gledam mail listu i reakcije na porezne izmjene oko honorara i najbolji nacin kako gurnuti to u raspravu ( tamo gdje se odlucuje , ne forumske ) te popraviti stetu
o tome hoce li govnjivi sendvic ili kompletni idiot osvojiti vlast u USA na kojoj ce biti manekeni ne razmisljam previse

jebiga kmet ko kmet ne gleda dalje od svog tanjura, zato je kmet

_________________
Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa Empty Re: Otkriven izvor stotina stranica koje hvale Trumpa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum