ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 15:57

asilovski wrote:[size=44]People of the same trade seldom meet together, even for merriment and diversion, but the conversation ends in a conspiracy against the public, or in some contrivance to raise prices. It is impossible indeed to prevent such meetings, by any law which either could be executed, or would be consistent with liberty and justice.[/size]
[size=44]— Adam Smith, The Wealth of Nations, 1776[/size]
jo bi čak i složi išnjin, osim jedne riječi- ends, to ne svršava tote, jer se u praksi pokozalo da jedun od partnera ubrzo poželi malo više, zbog česa snizi cijene, a ostalo je povijest...nepostojanja monopola..

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 16:25

asila, dedalos je etatist zbog legal tendera, ne slušoj njega. evo ti prečitoj o standardu, pa mi se posli jovi 

https://libertella91.liberty.me/standard-oil-was-never-a-monopoly/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Guest Thu 20 Oct - 16:37

aben wrote:asila, dedalos je etatist zbog legal tendera, ne slušoj njega. evo ti prečitoj o standardu, pa mi se posli jovi 

https://libertella91.liberty.me/standard-oil-was-never-a-monopoly/

asila, aben ti čita teorije zavjera po internetu i kojekakve druge zablude, nemoj njega slušat on ti ne zna zbrajat i ne zna što priča

evo ti link https://www.youtube.com/watch?v=8yBR3UpBMUk

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 16:52

deda ilerminatus wrote:
aben wrote:asila, dedalos je etatist zbog legal tendera, ne slušoj njega. evo ti prečitoj o standardu, pa mi se posli jovi 

https://libertella91.liberty.me/standard-oil-was-never-a-monopoly/

asila, aben ti čita teorije zavjera po internetu i kojekakve druge zablude, nemoj njega slušat on ti ne zna zbrajat i ne zna što priča

evo ti link https://www.youtube.com/watch?v=8yBR3UpBMUk

haha, asilu misliš odvrotiti od nečesa tako da mu rečeš da je nesto teorija zavjere?!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Guest Thu 20 Oct - 16:58

da, točno...

onda ovako!

asila, aben u svom neznanju zastupa interese krupnog kapitala i korumpiranih moćnika čiji su interesi iskoristiti i osiromašiti društvo, žele srušiti socijalnu državu i rade protiv općeg dobra, nemoj ga slušati jer ne zna što priča
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by dijagram Thu 20 Oct - 17:01

mozete asili pricati sto hocete
nema njemu pomoci:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 20:01

deda ilerminatus wrote:da, točno...

onda ovako!

asila, aben u svom neznanju zastupa interese krupnog kapitala i korumpiranih moćnika čiji su interesi iskoristiti i osiromašiti društvo, žele srušiti socijalnu državu i rade protiv općeg dobra, nemoj ga slušati jer ne zna što priča
naravski da zastupan interese bogatih, jer njihov interes ni osiromašiti društvo, nego zaroditi.

naravski da tribo srušiti socijalnu državu, omg, ti si za socijalnu državu a ubijo bi umirovljenike?!

nego, malo zavjere od gosp. friedmana:)
spominje beers..


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Guest Thu 20 Oct - 21:00

opet ti moram reći da nemaš pojma, i ti i Friedman pričate gluposti

odmah prva stvar koju je rekao, zamisli da imaš 2 TV kuće koje puštaju program na istom kanalu, tj. na istoj frekvenciji, što bi dobio?

uostalom to ni nije primjer monopola
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 21:12

deda ilerminatus wrote:opet ti moram reći da nemaš pojma, i ti i Friedman pričate gluposti

odmah prva stvar koju je rekao, zamisli da imaš 2 TV kuće koje puštaju program na istom kanalu, tj. na istoj frekvenciji, što bi dobio?

uostalom to ni nije primjer monopola




nego, još čekun primjere monopola bez države, maška poila jazik? 

pizda mu materina, sad kad nan je pernar zakonodavac, pomisli bi čovik da ćeš se sostaviti toga etatizma, a ti po starome:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Guest Thu 20 Oct - 21:19

aben wrote:
nego, još čekun primjere monopola bez države, maška poila jazik?
pizda mu materina, sad kad nan je pernar zakonodavac, pomisli bi čovik da ćeš se sostaviti toga etatizma, a ti po starome:(
to imaš primjere prije 100-200-300 godina, kad je udio države u ekonomiji bio mali, neću te ja više podučavati, ja sam svoje rekao

vi nemate sposobnost za razumjet i to je jednostavno tako

ako želiš piliti granu na kojoj sjediš, pili slobodno, možeš i s Pernarom, ni njemu se ne sviđa fiat novac koji se tiska iz duga, i on bi htio čvrstu valutu, tu bi sigurno našli zajednički jezik, dogovorili bi se da to bude zlato koje bankari ne mogu printati
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 21:32

deda ilerminatus wrote:
aben wrote:
nego, još čekun primjere monopola bez države, maška poila jazik?
pizda mu materina, sad kad nan je pernar zakonodavac, pomisli bi čovik da ćeš se sostaviti toga etatizma, a ti po starome:(
to imaš primjere prije 100-200-300 godina, kad je udio države u ekonomiji bio mali, neću te ja više podučavati, ja sam svoje rekao

vi nemate sposobnost za razumjet i to je jednostavno tako

ako želiš piliti granu na kojoj sjediš, pili slobodno, možeš i s Pernarom, ni njemu se ne sviđa fiat novac koji se tiska iz duga, i on bi htio čvrstu valutu, tu bi sigurno našli zajednički jezik, dogovorili bi se da to bude zlato koje bankari ne mogu printati
samo ti daj primjer, razbacuješ se linkovima inače, a sad odjednon didaktika stala:)
za jarca pasa tovara, pa ča je tako teško reći "i stand corrected"?

valjo i je, kad ti cela priča ovisi o državi, a država o pernaru:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Guest Thu 20 Oct - 21:45

aben wrote:
samo ti daj primjer, razbacuješ se linkovima inače, a sad odjednon didaktika stala:)
https://www.youtube.com/watch?v=kv3xoX4v2Yo&index=13&list=PLC292123722B1B450
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 21:57

ne morin verovati, spi mi se i sve čekun oćeš li reći da si pogriši, i da nemo monopolov bez državne zaštite, a ti se zajebavaš. 


mislin, jo ti se i ne bi rugo. samo bi jedun pu reko, "reko sun ti" i gotovo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by aben Thu 20 Oct - 21:58

pogljedati ću ovu temu ujutro ponovo, još verujen u te.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital - Page 4 Empty Re: Dalićka štiti bankarski lobi i krupni kapital

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum