ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by udba 12/10/2016, 10:21

Povodom 40. godišnjice filma 'Vlak u snijegu', nastalog prema istoimenom djelu Mate Lovraka, glavni akteri na čelu sa Slavkom Štimcem okupili su se u Bjelovaru, gdje je ponovno prikazan film. Ono što je svakako zadivljujuće je okolnost da je i nakon četiri desetljeća film apsolutni hit među djecom koja ga i dalje gledaju i uče da zajedništvo može riješiti mnoge probleme, što odrasli često zaboravljaju.

Zapravo je među troje naslovnih junaka, jedino Slavko Štimac ostao u glumi pa ga vjerojatno i znate iz filmova 'Sjećaš li se Dolly Bell' ili 'Tko to tamo peva'. Gordana je danas domaćica, dok je Željko Malčić policajac.


Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Slavko_stimac

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Vlak-u-snijegu-660x330


http://www.pressreader.com/croatia/vecernji-list-hrvatska/20161001/282780650998696

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by udba 12/10/2016, 10:34

Onda su se djeci ugrađivale vrijednosti zajedništva, tako je i Arsen napisao ovu himnu:

Kad se mnogo malih složi,
tad se snaga stoput množi,
A to znači da smo jači,
kad se skupimo u koaliciju.

Mala iskra požar skriva,
kap do kapi most, živi zid ili pametno biva,
Hajde zato svi u stranku,
kao vrapci, živ, živ, živ.

Kad se male ruke slože,
ustav se promijeniti može!


Odakle uopće dolazi taj pojam sloge i zajedništva? Još u staroj Grčkoj bijaše jedan pripovjedač imena Ezop. On napisa jednu basnu u kojoj otac prekide svađu sinova, dadne im svakome po šibu i reče "deder polomite ovo", oni s lakoćom polome svaki svoju šibu, na što im ćaća dadne čitav snop šiblja i reče "aj' sad". Oni ne mogaše polomiti bunt i pitaše oca "stari, kako se zove ovo što si nam dao", a ćaća reče "ovo je, što bi talijani rekli 'fascio'" i od tog dana složni i jaki vladaše, a nesložni i razjedinjeni bijaše potčinjeni.

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Regoč 12/10/2016, 10:47

Bome se staraš!

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Regoč 12/10/2016, 10:48

Film je dobar, jako naivna poruka, ali dobar film.

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Guest 12/10/2016, 10:51

gledao film,jako dobar,pravo ono "kamaradski"..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by udba 12/10/2016, 10:59

Drugo velebno svrevremensko dijelo napravljeno u vrijeme Velikog Druga Tite jeste

"Družba Pere Kvržice"

imate li ideju koju poruku šalje to umjetničko djelo kad smo već kod raspredanja šta je pisac htio reć kroz naci balonere i kukce?

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Guest 12/10/2016, 11:04

da nam zivi zivi RAAAAD..!!!! ajd epte se,ja sam ovdje dezorijentiran..Pickasti pdf premjesten na VIP-ovu poziciju...pred umiranjem jepa kao da ga greskom ozivimo...nek krepe..Long Lajv VIP... rendeer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by udba 12/10/2016, 11:09

bogomdani wrote:da nam zivi zivi RAAAAD..!!!! ajd epte se,ja sam ovdje dezorijentiran..
blizu, ali ne točno


dakle, u družbi Pere Kvržice skupina mališana prikupi sredstva i obnovi stari mlin koji je bio za rušenje...... bez projekta, bez građevinske dozvole, bez uporabne, nit upisano u knjige nit ima energetski certifikat..

Poruka je ona koja se dugo provlačila ovim prostorima, a to je....

jebali te papiri, prvo gradi, a onda ćeš legalizirati. I to se pokazalo kao ispravan put, jer oni koji su odmah sređivali papire su čekali mjesecima na sve potvrde, stoga bolje onsa gradit odmah, a papire retroaktivno ganjat i još Bandić uvede popust pa legaliziraš sve u pola cijene.

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Guest 12/10/2016, 11:11

udba wrote:
bogomdani wrote:da nam zivi zivi RAAAAD..!!!! ajd epte se,ja sam ovdje dezorijentiran..
blizu, ali ne točno


dakle, u družbi Pere Kvržice skupina mališana prikupi sredstva i obnovi stari mlin koji je bio za rušenje...... bez projekta, bez građevinske dozvole, bez uporabne, nit upisano u knjige nit ima energetski certifikat..

Poruka je ona koja se dugo provlačila ovim prostorima, a to je....

jebali te papiri, prvo gradi, a onda ćeš legalizirati. I to se pokazalo kao ispravan put, jer oni koji su odmah sređivali papire su čekali mjesecima na sve potvrde, stoga bolje onsa gradit odmah, a papire retroaktivno ganjat i još Bandić uvede popust pa legaliziraš sve u pola cijene.
ma naslijepo sam pucao...meni je MOBA majka..pravi majstori ti naprave kutju za zabadava,samo ih dobro hraniš i pojis..kasnije ti njima pomazes...e otkad se to ne smije,moras imati sve papire i firma da ti dize kutju,sve oslo u kuratz preblagi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by udba 12/10/2016, 11:30

bogomdani wrote:
ma naslijepo sam pucao...meni je MOBA majka..pravi majstori ti naprave kutju za zabadava,samo ih dobro hraniš i pojis..kasnije ti njima pomazes...e otkad se to ne smije,moras imati sve papire i firma da ti dize kutju,sve oslo u kuratz preblagi...
Više mi se ne da s tim zajebavati. Skužio sam da ovi seoski majstori ako ih ideš hranit i pojit su skuplji nego da dogovoriš po satu, platiš i doviđenja. Neki dan mi je trebao jedan sklepat laminat na podu, prvo idi po njega jer su mu zapljenili auto, Živi Zid nije izdržo jer je Pernar gostovao na jednoj emisiji, a Sinčića nije Vladimira pustila, onda ga vodi usput do strica, pa još na pet mjesta, onda ajmo na piće, jedno, drugo pa se napili, odgodili za sutra..... onda sutra po njega, opet vamo tamo, pa onda mu prži karađorđev odrezak i to po receptu Olivera Jeremije jer samo takav jede i još mu posudi nešto para jer je u problemima.... kad stavim sve na papir ispade me skuplje nego firma po satu (bez PDV-a ako rade na crno).

_________________
Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu Empty Re: Nakon 40 godina ekipa "Vlaka u snijegu" ponovo na okupu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum