ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

detaljne poruke iz svemira

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:15

evo jedan einsteinov misaoni pokus... :)

kako će teći vrijeme ako odneseš pješčani sat u svemir gdje nema gravitacije?

da li vrijeme u pješčanom satu teče svugdje jednako na zemlji ili ovisi o nadmorskoj visini i geografskoj širini, tj. udaljenosti od centra zemlje?

gravitacija utječe na materiju, materijom se mjeri promjena vremena, promjena u gravitaciji utječe na točnost sata

ili ne, prostor vrijeme se savije?

Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by michaellcmacha 3/10/2016, 23:16

Noor wrote:
michaellcmacha wrote:koja je brzina vida.... ;)

25fps
ma ne noorka fulala si... te sekvence mi ne vidimo....;) sve dok nam netko ne kaže... da ih je upravo toliko u sesiji

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by catabbath 3/10/2016, 23:18

michaellcmacha wrote: usput vid je dvostruko sporiji od brzine svjetlosti....

LOL. Oko je puno tromije ne samo dvostuko. Evo ti jedan seljački primjer: obična nitna žarulja (ova koja pomalo odlazi u povijest) se pali i gasi 25 puta u sekundi. A to je puuuno sporije od 50% brzine svjetlosti ali ti narvno to ne vidiš, tebi je žarulja stalno upaljena. Ili vidiš?  lol!


Last edited by dawson on 3/10/2016, 23:28; edited 1 time in total

_________________
detaljne poruke iz svemira - Page 6 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:18

michaellcmacha wrote:
Noor wrote:
michaellcmacha wrote:koja je brzina vida.... ;)

25fps
ma ne noorka fulala si... te sekvence mi ne vidimo....;) sve dok nam netko ne kaže... da ih je upravo toliko u sesiji

dobro, aj reci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by darth_vader 3/10/2016, 23:19

epikur37 wrote:

Spike Jonze je to malo drukčije...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19695
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by catabbath 3/10/2016, 23:20

michaellcmacha wrote:
Noor wrote:
michaellcmacha wrote:koja je brzina vida.... ;)

25fps
ma ne noorka fulala si... te sekvence mi ne vidimo....;) sve dok nam netko ne kaže... da ih je upravo toliko u sesiji

15 fps je dovoljno za "zavarati" oko, PAL DVD ima 25 fps a ntsc 30, video igre idu na to da brzi pokret bude preko 50-60 fps.

_________________
detaljne poruke iz svemira - Page 6 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by veber 3/10/2016, 23:23

michaellcmacha wrote:šta je sad, nema nitko da pojasni kolika je brzina vida i da li je uopće vid "brz"
pola brzine svjetlosti. osim ako je neka koka u pianju onda je brzi

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by michaellcmacha 3/10/2016, 23:25

dawson wrote:
michaellcmacha wrote:mislim upravo tako kako sam postavio pitanje samo izgleda jebe vas što ne mrete naći niš konkretno na sveznadaru, a da vam odmah izbaci.....;)... usput vid je dvostruko sporiji od brzine svjetlosti.... sad si mi već opravdano sumnjiv i ti i tvoja diploma.... :))))

Pa nije baš jasno šta pitaš. Naime oko je samo senzor koji se u stanju hvatiti određeni raspon valnih duljina svjetlosti. Ako misliš na vrijeme percepcije to ovisi o više stvari, npr. o uvjetima okoline, o tvojoj dobi, dali predmet koji promatraš miruje ili je u pokretu, itd. ali generalno je nekoliko stotinki sekunde.

I ja nisam okulist, ne vidim zašto bi ja trebao znati više od ovoga.
sve je jasno samo ti ne razumiješ pitanje a tu ti ja ne mrem pomoći, tu su kiksali oni koji su ti ispunjavali indeks... pogledaj dolje veber je napisao odgovor onako bez jebemti... jer ima čuku.... ;)))
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by catabbath 3/10/2016, 23:31

michaellcmacha wrote:sve je jasno samo ti ne razumiješ pitanje a tu ti ja ne mrem pomoći, tu su kiksali oni koji su ti ispunjavali indeks... pogledaj dolje veber je napisao odgovor onako bez jebemti... jer ima čuku.... ;)))


Ajde dobro ti si pametan jer nemaš obrazovanje ali "imaš čuku" :D. Znači vidiš kako se žarulja pali i gasi 25 puta u sekundi. Ti si Superman i ostala ekipa s Kryptona :)


Last edited by dawson on 3/10/2016, 23:38; edited 5 times in total (Reason for editing : 1234567)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by veber 3/10/2016, 23:38

zarulja se pali i gasi 50puta u sec.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by kaya 3/10/2016, 23:40

dawson wrote:
kaja_333 wrote:Vanzemaljci su nas vec kontaktirali. Preko ezeka.

Ah da. Vaše je vrijeme prošlo, mogli ste a niste, gotovo je sad, ja samo promatram, velike promjene dolaze, samo šta nisu, ahahahahahahahahahaha B-)
:) 
A gdje je, on se obicno javi iz svemira u ovo doba..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by michaellcmacha 3/10/2016, 23:41

dawson wrote:
michaellcmacha wrote:sve je jasno samo ti ne razumiješ pitanje a tu ti ja ne mrem pomoći, tu su kiksali oni koji su ti ispunjavali indeks... pogledaj dolje veber je napisao odgovor onako bez jebemti... jer ima čuku.... ;)))


Ajde dobro ti si pametan jer nemaš obrazovanje ali "imaš čuku" :D. Znači vidiš kako se žarulja pali i gasi 25 puta u sekundi. Ti si Superman i ostala ekipa s Kryptona :)
ja sam mislio da je samo svetozar budaletina forumska... sad u ova dva tri tvoja upisa opasno predmnijevaš da se poistovjetiš sa tom budaletinom.... možda bi najbolje bilo da nestaneš s foruma trenutno da se ne samouništiš svojim dodatnim upisima.... eno veber te pomalo načinje, tak da mislim da bi najbolje bilo da frkneš mam i odmah.... ;))))))))))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by catabbath 3/10/2016, 23:43

veber wrote:zarulja se pali i gasi 50puta u sec.

25 puta upali 25 puta ugasi.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:45

imaš jednog čovjeka sa štopericom na 0m nadmorske visine

drugi čovjek je na mt. Everest-u na 8km nadmorske visine sa štopericom

zemlja se vrti u krug, ovaj na planini se kreće većom brzinom nego onaj na 0m nadmorske visine

čovjeku na planini bi zbog kretanja većom brzinom sat trebao ići sporije

da li će obojici dan jednako trajati, ili se jednom od njih zemlja sporije a drugom brže vrtjeti?

zna li koji Einstein odgovor?


Last edited by deda ilerminatus on 3/10/2016, 23:45; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:45

michaellcmacha wrote:
dawson wrote:
michaellcmacha wrote:sve je jasno samo ti ne razumiješ pitanje a tu ti ja ne mrem pomoći, tu su kiksali oni koji su ti ispunjavali indeks... pogledaj dolje veber je napisao odgovor onako bez jebemti... jer ima čuku.... ;)))


Ajde dobro ti si pametan jer nemaš obrazovanje ali "imaš čuku" :D. Znači vidiš kako se žarulja pali i gasi 25 puta u sekundi. Ti si Superman i ostala ekipa s Kryptona :)
ja sam mislio da je samo svetozar budaletina forumska... sad u ova dva tri tvoja upisa opasno predmnijevaš da se poistovjetiš sa tom budaletinom.... možda bi najbolje bilo da nestaneš s foruma trenutno da se ne samouništiš svojim dodatnim upisima.... eno veber te pomalo načinje, tak da mislim da bi najbolje bilo da frkneš mam i odmah.... ;))))))))))
Šta je ??!!! Koji Qurac??!!!!..Opet bi protjerivo nekog..??!!! jocolor jocolor jocolor lol! lol! lol!

hahahahahahahah..ovaj ti je danas najbolji,Daw ti je poizbijo sve osigurace...!! lol! lol!

Mrak Mišamašu,Mrak..!!! :20 :20 :20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by catabbath 3/10/2016, 23:45

michaellcmacha wrote:ja sam mislio da je samo svetozar budaletina forumska... sad u ova dva tri tvoja upisa opasno predmnijevaš da se poistovjetiš sa tom budaletinom.... možda bi najbolje bilo da nestaneš s foruma trenutno da se ne samouništiš svojim dodatnim upisima.... eno veber te pomalo načinje, tak da mislim da bi najbolje bilo da frkneš mam i odmah.... ;))))))))))

LOL. Istina sam sam si kriv šta sam se upustio u diskusije s krkanom B-). Znaš kako kažu, budala te prvo spusti na svoj nivo a onda te ubije iskustvom. Evo pobijedio si lol!

_________________
detaljne poruke iz svemira - Page 6 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by veber 3/10/2016, 23:45

dawson wrote:
veber wrote:zarulja se pali i gasi 50puta u sec.

25 puta upali 25 puta ugasi.
je, struja nam na 25Hz

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by L'âme 3/10/2016, 23:47

Opet se prepirete oko gluposti :-S

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:49

dawson wrote:
michaellcmacha wrote:ja sam mislio da je samo svetozar budaletina forumska... sad u ova dva tri tvoja upisa opasno predmnijevaš da se poistovjetiš sa tom budaletinom.... možda bi najbolje bilo da nestaneš s foruma trenutno da se ne samouništiš svojim dodatnim upisima.... eno veber te pomalo načinje, tak da mislim da bi najbolje bilo da frkneš mam i odmah.... ;))))))))))

LOL. Istina sam sam si kriv šta sam se upustio u diskusije s krkanom B-). Znaš kako kažu, budala te prvo spusti na svoj nivo a onda te ubije iskustvom. Evo pobijedio si lol!
jocolor nema sto ,Daw e-be,ne vadi...Mišamaš na aparatima... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by michaellcmacha 3/10/2016, 23:51

bogomdani wrote:
dawson wrote:
michaellcmacha wrote:ja sam mislio da je samo svetozar budaletina forumska... sad u ova dva tri tvoja upisa opasno predmnijevaš da se poistovjetiš sa tom budaletinom.... možda bi najbolje bilo da nestaneš s foruma trenutno da se ne samouništiš svojim dodatnim upisima.... eno veber te pomalo načinje, tak da mislim da bi najbolje bilo da frkneš mam i odmah.... ;))))))))))

LOL. Istina sam sam si kriv šta sam se upustio u diskusije s krkanom B-). Znaš kako kažu, budala te prvo spusti na svoj nivo a onda te ubije iskustvom. Evo pobijedio si lol!
jocolor nema sto ,Daw e-be,ne vadi...Mišamaš na aparatima... lol!
ko i ti... on ingenjer a ti manager... a obojica zbunjeni da boli... i pomalo uvrijeđeni.... :)))
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Guest 3/10/2016, 23:51

dawson wrote:Znači vidiš kako se žarulja pali i gasi 25 puta u sekundi. Ti si Superman i ostala ekipa s Kryptona :)

možeš vidjeti, ali ne baš na ovim običnim žaruljama, na onima koje sadrže užaren plin se primjeti

a i to što vidiš, primjetiš rubnim djelom oka, onim senzorima koji su za hvatanje sjena, ne vidiš direktnim gledanjem prema izvoru

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Neonska_lampa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

detaljne poruke iz svemira - Page 6 Empty Re: detaljne poruke iz svemira

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 20 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum