ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misa za NDH-a i ustaške časnike

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 09:52

Eroo wrote:
Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:Nekako uvijek uspijem snimiti nečiji post prije brisanja...
Pizzon, ne hvalim se.....ono gore je sarkazam.

obrisao sam jer se radi se o mogucem odnosu pojedinca 
uvazavam cinjenicu da jedinka ima pravo
na privatnost, na nesto sto nije politika,
vos odnos prema clanu porodice.
jest, ali nemam problem pisati o tome.
više bi voljela da mi ovi ustaški popovi i glasnovic objasne što je bilo s njihove strane herojski i mučenički u  deportaciji i klanju mojih, i tisuće drugih u jasenovcu
Tvoji su i u Jazovki, i tisuću drugih Jazovki. Dok god to ne budete razumjeli, ništa niste razumjeli.
nemoj ti meni objašnjavati gdje su moji. ja za to imam autentične dokumente. A i svim ostalim nevinim žrtvama prilazim s jednakom empatijom.

Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by kaya 25/9/2016, 10:40

pizzon wrote:bruka !
Začepi i bavi se cica dražom.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 11:23

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
pizzon wrote:
Noor wrote:Nekako uvijek uspijem snimiti nečiji post prije brisanja...
Pizzon, ne hvalim se.....ono gore je sarkazam.

obrisao sam jer se radi se o mogucem odnosu pojedinca 
uvazavam cinjenicu da jedinka ima pravo
na privatnost, na nesto sto nije politika,
vos odnos prema clanu porodice.
jest, ali nemam problem pisati o tome.
više bi voljela da mi ovi ustaški popovi i glasnovic objasne što je bilo s njihove strane herojski i mučenički u  deportaciji i klanju mojih, i tisuće drugih u jasenovcu
Tvoji su i u Jazovki, i tisuću drugih Jazovki. Dok god to ne budete razumjeli, ništa niste razumjeli.
nemoj ti meni objašnjavati gdje su moji. ja za to imam autentične dokumente. A i svim ostalim nevinim žrtvama prilazim s jednakom empatijom.
Ku'ćeš bolje argumente od odkopanih jama i tsuću neotkopanih.
Ne objašnjavam ti, tek samo potsjećam...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 11:33

Eroo wrote:
Ku'ćeš bolje argumente od odkopanih jama i tsuću neotkopanih.
Ne objašnjavam ti, tek samo potsjećam...

ku'ćeš bolje?
pa evo ti ih...

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Rvx278

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 2vtv12q

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Ny8pxu

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 25kqybl
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 11:48

Noor wrote:
Eroo wrote:
Ku'ćeš bolje argumente od odkopanih jama i tsuću neotkopanih.
Ne objašnjavam ti, tek samo potsjećam...

ku'ćeš bolje?
pa evo ti ih...
Barem nešto.
Od onih u "Jazovkama" ničeg nema, osim ostaci.
Gdje su se izgubili zapisnici od ispitivanja, prije nego što se izvršila egzekucija?
Šta je s ostacima žtava u Jasenovcu, jel postoje? Ozbiljno pitam.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 11:50

Eroo wrote:
Barem nešto.
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 11:54

Noor wrote:
Eroo wrote:
Barem nešto.
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
Barem rodbina zna di se pomoliti, zapalit svijeću. To je mnogo za one koji su nekog izgubili.
Misliš da je bez veze što rodbina 1600 nestalih u zadnjem ratu, još uvijek traži ostatke?
Pitaj nekog od njih što bi im značilo da ih mogu pokopati....


PS: Ne odgovaraš mi na upite. Šta je razlog?
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 12:02

Ženevske konvencije (1929.!)


Ženevske konvencije, skupni naziv za niz međunarodnih ugovorâ sklopljenih radi zaštite osoba koje ne sudjeluju ili više ne sudjeluju u ratnim operacijama. Prva Ženevska konvencija od 1864., nastala kao rezultat zauzimanja Švicarca H. Dunanta za humanizaciju ratnoga prava, odnosila se na ublaživanje patnji ranjenika u ratu bez obzira na njihovu pripadnost (zamijenjena konvencijama od 1906. i 1929), a 1929. sklopljena je i Konvencija o postupku s ratnim zarobljenicima. Tri nove konvencije donesene 1949. proširile su i usavršile zaštitu ranjenika, bolesnika i brodolomaca u oružanim snagama u ratu, te zaštitu ratnih zarobljenika. U četvrtoj, o zaštiti žrtava međunarodnih oružanih sukoba, prvi je put opsežno uređena zaštita civilnoga pučanstva u ratu. Dvama dopunskim protokolima Ženevskim konvencijama iz 1977. nastojalo se prilagoditi međunarodno humanitarno pravo izmijenjenim prilikama i novim oblicima oružanih sukoba. Temeljno je načelo Ženevskih konvencija da ratne radnje smiju poduzimati samo borci (kombatanti), a to su ponajprije pripadnici oružanih snaga. Postupaju li oni prema pravilima humanitarnoga ratnoga prava, ne smije ih se pozivati na odgovornost za sudjelovanje u oružanom sukobu. Osobe koje ne sudjeluju u ratnim operacijama ili zbog ranjavanja, bolesti, brodoloma ili zatočenja više ne mogu sudjelovati u njima, ne smiju biti cilj napada. Osobito se zabranjuje nasilje protiv života i tijela, napose sve vrste ubojstava, sakaćenja, bioloških pokusâ, okrutna postupanja i mučenja, uzimanje talaca, vrijeđanje osobnoga dostojanstva, zabranjuju se uvrjedljivi i ponižavajući postupci, kao i izricanje i izvršavanje kazne bez redovito ustanovljena i potrebnim jamstvima osigurana sudskoga postupka. Građanske osobe i civilne građevine ne smije se napadati, zbog čega postoji obveza razlikovanja zaštićenoga civilnoga pučanstva i civilnih građevina od vojnih ciljeva. Dopušteno je napasti borce protivničke stranke te vojne ciljeve koji se u Protokolu I. definiraju kao objekti koji po svojoj naravi, smještaju, namjeni ili uporabi djelotvorno pridonose vojnoj akciji, a potpuno ili djelomično uništenje, zauzimanje ili neutralizacija kojih donosi u danim okolnostima očitu vojnu prednost. Zabranjeni su napadi nasumce, tj. oni koji nisu usmjereni na određene vojne ciljeve ili u kojima se primjenjuju sredstva i metode vođenja borbe koji se ne mogu usmjeriti na određeni vojni cilj ili u kojima se primjenjuju druga sredstva i metode koji onemogućuju pridržavanje odredaba međunarodnoga humanitarnoga prava. Ako bi planirani napad na vojni cilj vrlo vjerojatno značio i žrtve među civilima ili bi mogao prouzročiti štetu na obližnjim civilnim objektima, od napada treba odustati ako se može očekivati da će prouzročiti smrt ili ranjavanje civila ili štete na civilnim objektima koji bi bili prekomjerni s obzirom na predviđenu stvarnu i izravnu vojnu prednost. Radi zaštite građanskih osoba, ranjenih i bolesnih boraca mogu se na onim područjima na kojima se vode borbe ustanoviti neutralizirane zone, a radi zaklona od ratnih djelovanja bolesnih i nemoćnih civila, majki i djece te trudnica mogu se ustanoviti sanitetske i sigurnosne zone i mjesta koja moraju biti udaljena od svake vojne građevine i ne smiju biti branjena. Od napada se štite i vojne i građanske bolnice. Konvencije i dopunski protokoli primjenjuju se u potpunosti na sve oružane sukobe među državama strankama, s tim da pojam međunarodnih oružanih sukoba uključuje prema Protokolu I. i oružanu borbu naroda protiv kolonijalne dominacije i inozemne okupacije te protiv rasističkih režima u ostvarivanju prava naroda na samoodređenje. Zajednički članak 3. Ženevskih konvencija sadrži minimalne standarde za oružane sukobe koji nemaju međunarodni karakter (građanski ratovi i unutarnji nemiri) pa se naziva i »konvencija u malom«.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 12:04

http://hu-benedikt.hr/?p=37759
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 12:13

Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Barem nešto.
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
Barem rodbina zna di se pomoliti, zapalit svijeću. To je mnogo za one koji su nekog izgubili.
Misliš da je bez veze što rodbina 1600 nestalih u zadnjem ratu, još uvijek traži ostatke?
Pitaj nekog od njih što bi im značilo da ih mogu pokopati....


PS: Ne odgovaraš mi na upite. Šta je razlog?

razlog je kaj malo kuham, malo forumašim

nismo ni mi svoje pokopali, o čemu pričaš?!
kao i oni koji su izgubili svoje bilo gdje drugdje, i ja jednako tako znam samo lokaciju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by michaellcmacha 25/9/2016, 12:17

Eroo wrote:http://hu-benedikt.hr/?p=37759
identičan postupovni obrazac tadašnjih antifašista i "branitelja" koje uzdiže index.hr
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by michaellcmacha 25/9/2016, 12:24

noorka neš ne štima u cijeloj toj priči... 
jel ti poznato kad je srušena sinagoga u karlovcu i tko je prerovao i poravnao židovsko groblje u karlovcu i kada.....
jel ti poznato na koji način i uz koju ispriku je sisačka sinagoga pretvorena u glazbenu školu, iako su u sisku židovi nastavili živjeti i nakon ww2, i žive i dan danas... i prolaze kraj svoje bogomolje koju im istina i Bog nitko nije srušio ali netko je oduzeo....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 12:26

Malo bi "čistio" neke komuniste, malo na molitvu ustašama, i to sjedi u Saboru... A ono, nek se mole, sigurno da ovima to treba sad u nekom krugu pakla ako ga ima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by jastreb 25/9/2016, 12:26

Eroo wrote:http://hu-benedikt.hr/?p=37759
Ustašoidna stranica na koju ne treba obraćati ne zeru pozornosti.

Sigurno i Glasnović tu ima prste.

Ili onaj plagijator Sedlar.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 12:27

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Barem nešto.
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
Barem rodbina zna di se pomoliti, zapalit svijeću. To je mnogo za one koji su nekog izgubili.
Misliš da je bez veze što rodbina 1600 nestalih u zadnjem ratu, još uvijek traži ostatke?
Pitaj nekog od njih što bi im značilo da ih mogu pokopati....


PS: Ne odgovaraš mi na upite. Šta je razlog?

razlog je kaj malo kuham, malo forumašim

nismo ni mi svoje pokopali, o čemu pričaš?!
kao i oni koji su izgubili svoje bilo gdje drugdje, i ja jednako tako znam samo lokaciju.
Upravo sam ti rekao da obitelji pobijenih na Križnom putu ne znaju ni za lokaciju.
Huda jama je napunjena sa cca 3,000 žrtava valjda samo u dva dana.
Kaže se da tamo nisu (žive zatrpane) samo vojne žrtve , nego i civili, vlasnici firmi, intelektualci i slično.
Šešelju se u Haagu sudilo 10 godina i još nije završeno, a ovi u par dana pogubili 3000 ljudi.
I tako  na tisuće hudih jama. Da li uopće imate predstavu kako je to izgledalo u rl?
Svojevrsan genocid, čiji razmjeri su nepredstavljivi normalnom čovjeku.
Dok god ne budemo ovakve pojave pošteno istražili i odmjerili, ne možemo imati ispravan odnost do povijesti.
To je jedini razlog zašto o ovome pišem, jer mrtve se ne može vratiti, ali bi se ih moglo izbjeći u budućnosti.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by michaellcmacha 25/9/2016, 12:27

jastreb wrote:
Eroo wrote:http://hu-benedikt.hr/?p=37759
Ustašoidna stranica na koju ne treba obraćati ne zeru pozornosti.

Sigurno i Glasnović tu ima prste.

Ili onaj plagijator Sedlar.
naravno ta sva stratišta su nebitna, tamo je ionako pobijena stoka koju je trebalo poubijati....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 12:29

michaellcmacha wrote:noorka neš ne štima u cijeloj toj priči... 
jel ti poznato kad je srušena sinagoga u karlovcu i tko je prerovao i poravnao židovsko groblje u karlovcu i kada.....
jel ti poznato na koji način i uz koju ispriku je sisačka sinagoga pretvorena u glazbenu školu, iako su u sisku židovi nastavili živjeti i nakon ww2, i žive i dan danas... i prolaze kraj svoje bogomolje koju im istina i Bog nitko nije srušio ali netko je oduzeo....

kaj ne štima miha?
u KŽ sinagoga i dan danas postoji, jest da više nije bogomolja, jer ovdje više odavno nema ni židova, što nije pomoreno, otišlo je kud koji...ali nitko je nije srušio.
za vrijeme socijalizma se koristila kao omladinski dom, sa svim tadašnjim sardžajima...od knjižnice, radioamaterske stanice, izviđača i slično...
prošle godine je obnovljena i u nju je preseljen turistički ured i još ne znam kaj, nisam išla vidjeti...

evo je...
Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 IMG_1002
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Guest 25/9/2016, 12:31

Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Barem nešto.
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
Barem rodbina zna di se pomoliti, zapalit svijeću. To je mnogo za one koji su nekog izgubili.
Misliš da je bez veze što rodbina 1600 nestalih u zadnjem ratu, još uvijek traži ostatke?
Pitaj nekog od njih što bi im značilo da ih mogu pokopati....


PS: Ne odgovaraš mi na upite. Šta je razlog?

razlog je kaj malo kuham, malo forumašim

nismo ni mi svoje pokopali, o čemu pričaš?!
kao i oni koji su izgubili svoje bilo gdje drugdje, i ja jednako tako znam samo lokaciju.
Upravo sam ti rekao da obitelji pobijenih na Križnom putu ne znaju ni za lokaciju.
Huda jama je napunjena sa cca 3,000 žrtava valjda samo u dva dana.
Kaže se da tamo nisu (žive zatrpane) samo vojne žrtve , nego i civili, vlasnici firmi, intelektualci i slično.
Šešelju se u Haagu sudilo 10 godina i još nije završeno, a ovi u par dana pogubili 3000 ljudi.
I tako  na tisuće hudih jama. Da li uopće imate predstavu kako je to izgledalo u rl?
Svojevrsan genocid, čiji razmjeri su nepredstavljivi normalnom čovjeku.
Dok god ne budemo ovakve pojave pošteno istražili i odmjerili, ne možemo imati ispravan odnost do povijesti.
To je jedini razlog zašto o ovome pišem, jer mrtve se ne može vratiti, ali bi se ih moglo izbjeći u budućnosti.

stotinu puta sam rekla da žalim za svakom nevinom režimskom žrtvom.
svakom!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by michaellcmacha 25/9/2016, 12:34

Noor wrote:
michaellcmacha wrote:noorka neš ne štima u cijeloj toj priči... 
jel ti poznato kad je srušena sinagoga u karlovcu i tko je prerovao i poravnao židovsko groblje u karlovcu i kada.....
jel ti poznato na koji način i uz koju ispriku je sisačka sinagoga pretvorena u glazbenu školu, iako su u sisku židovi nastavili živjeti i nakon ww2, i žive i dan danas... i prolaze kraj svoje bogomolje koju im istina i Bog nitko nije srušio ali netko je oduzeo....

kaj ne štima miha?
u KŽ sinagoga i dan danas postoji, jest da više nije bogomolja, jer ovdje više odavno nema ni židova, što nije pomoreno, otišlo je kud koji...ali nitko je nije srušio.
za vrijeme socijalizma se koristila kao omladinski dom, sa svim tadašnjim sardžajima...od knjižnice, radioamaterske stanice, izviđača i slično...
prošle godine je obnovljena i u nju je preseljen turistički ured i još ne znam kaj, nisam išla vidjeti...

evo je...
Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 IMG_1002
u karlovcu je nema jer su je antifašisti srušili, nema ni groblja jer su također antifašisti se dosjetili da bi sa građevinskim materijalom s židovskog groblja mogli graditi partizanske spomenike.... u sisku su bili živi židovi nakon onog rata i danas žive ali antifašisti su se dosjetili da njima ne treba bogomolja i dan danas ti židovi prolaze kraj svoje bogomolje koja u ww2 nije ni najmanje oštećena i gledaju u glazbenu školu a ne u svoju sinagogu...problem je što se netko opako poigrao s autentičnim podacima i stvarnim događajima i događanjima a netko je pak nasjeo na te igre i igrice....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 12:35

jastreb wrote:
Eroo wrote:http://hu-benedikt.hr/?p=37759
Ustašoidna stranica na koju ne treba obraćati ne zeru pozornosti.

Sigurno i Glasnović tu ima prste.

Ili onaj plagijator Sedlar.
Ti ne/ljudi šta ih braniš, su izvršili genocid nad tvojim narodom.
To se ne da prikriti niti ičim opravdati.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Eroo 25/9/2016, 12:36

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
je, odmah mi je lakše
neš ti satisfakcije
Barem rodbina zna di se pomoliti, zapalit svijeću. To je mnogo za one koji su nekog izgubili.
Misliš da je bez veze što rodbina 1600 nestalih u zadnjem ratu, još uvijek traži ostatke?
Pitaj nekog od njih što bi im značilo da ih mogu pokopati....


PS: Ne odgovaraš mi na upite. Šta je razlog?

razlog je kaj malo kuham, malo forumašim

nismo ni mi svoje pokopali, o čemu pričaš?!
kao i oni koji su izgubili svoje bilo gdje drugdje, i ja jednako tako znam samo lokaciju.
Upravo sam ti rekao da obitelji pobijenih na Križnom putu ne znaju ni za lokaciju.
Huda jama je napunjena sa cca 3,000 žrtava valjda samo u dva dana.
Kaže se da tamo nisu (žive zatrpane) samo vojne žrtve , nego i civili, vlasnici firmi, intelektualci i slično.
Šešelju se u Haagu sudilo 10 godina i još nije završeno, a ovi u par dana pogubili 3000 ljudi.
I tako  na tisuće hudih jama. Da li uopće imate predstavu kako je to izgledalo u rl?
Svojevrsan genocid, čiji razmjeri su nepredstavljivi normalnom čovjeku.
Dok god ne budemo ovakve pojave pošteno istražili i odmjerili, ne možemo imati ispravan odnost do povijesti.
To je jedini razlog zašto o ovome pišem, jer mrtve se ne može vratiti, ali bi se ih moglo izbjeći u budućnosti.

stotinu puta sam rekla da žalim za svakom nevinom režimskom žrtvom.
svakom!
Jedino ispravan način. Evo Jastreb ne žali, njemu na dušu...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Misa za NDH-a i ustaške časnike - Page 2 Empty Re: Misa za NDH-a i ustaške časnike

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 12 Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum