ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 07:41

http://www.narod.hr/kultura/15-rujna-1991-varazdin-osvojeno-oruzje-spasava-hrvatsku
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 07:42

...koliko mi ej poznato da je u tim danima u varazdinu radomir cacic bio talac u vojarni jna..odnosno otisoa je kao pregovarac a ostao je kao navodno taoc...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by klerko 15/9/2016, 07:46

Prijatelj mi je bio ročnik tamo... Kad se vratio pušio je tri kutije...
klerko
klerko

Posts : 2144
2014-10-23


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 07:49

..ima jos dosta zanimljivosti oko događaja u varazdinu tijekom opsade vojarni jna..gotovo 90% dragovoljaca varazdinaca i okolice u zng-u kao i dobar dio varazdinskih pripadnika mup-a u biti tih dana je na drugim bojisnicama u hrvatskoj..poglavito na banovini,zap.slavoniji i vukovaru...dok primjerice ima i nelogicnosti...da je povucena jedna satnija zng-a kao i postrojba mup-a iz karlovca koji ej u to vrijeme itekako bio ugrozen jer je bio pun vojarni jna kao i svega nekoliko kilometara dalje bila ej prva crta bojisnice...a umjesto karlovackih branitelja u karlovac se salju dvije postrojbe zng-a iz zagreba..koje su bile slobodne..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 07:56

....kad se sve zbroji i iz dokumenata prilikom opsade varazdinskih vojarni hrvatske snage nisu bile jake...vecinom ej to prepusteno NZ i policiji koja nije bila brpjno jaka bas zbog veceg broja varazdinskih policajaca na drugim bojisnicama..isto vrijedi i za varazdinski zng...tada je u varzdinu tek ostala ejdna bojna zng-a..kojoj se prikljucila kako sam rekao karlovacka satnija zng-a...vjerojatno lazirajuci podatke i igrom gluhog telefona zapovjednistvo jna u varazdinu krivo ej procjenilo da su njihoev vojarne okruzene jakim i brojnim hrvatskim snagama...a u biti u blokadi varazdinskih vojarni sudjelovalo ej tek oko 500 pripadnika mup-a,zng-a i NZ..uz nesto civilnih dragovoljaca...dok su snage jna u varazdinu tj u varazdinskim vojarnam i skladistima brojale oko 1500 ljudi...u biti vojarne su osvojene vjestim pregovaranjem i laziranjem podataka nego oruzanim sukobom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 08:05

https://www.youtube.com/watch?v=yaulA4Rn1cs
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 08:20

inace postoji podatak..da su se snage iz jna do 20.9.1991 trebale probiti prema bjelovaru i spojiti sa tamosnjim snagama jna i krenuti prema pakracu i daruvaru..proboj snaga jna iz varazdina tekao bi ovim pravcem da je do toga doslo...Varaždin-Novi Marof-Kalnik-D.Glogovnica-Carevdar-Zrinski Topolovac-Kapela-V.Trojstvo-Velika Pisanica-Mali Grđevac_Velika Peratovica-Daruvar-Pakrac..u međuvremenu snagama iz varazdinskih vojarni prikljucile bi se u proboju jna snage iz krizevacke vojarne na podrucju sela Kalnik i zajednickim snagama bi se probijali prema Bjelovaru tj u susret bi im isle snage bjelovarskog garnizona koje bi im prizale topnicku i oklopnu podrsku u pravcu kapele i velikog Trojstva gdje bi se spojile sa snagama varazdinskog i krizevackog garnizona...u slucaju da je taj naum uspio na tim potezima proboja vrlo tesko bi im se suprostavile hrvatske snage posto ih na tim pravcima proboja gotovo i nije bilo osim nekih postrojbi NZ i poneke postrojbe MUP-a uz nesto civilnih dragovoljaca ali sve bi to bilo slabo zbog nedostatka oruzja narocito protuoklopnih sredstava..a tu je jos bio i jedan nepovoljan faktor jer na pravcu proboja dakle preko sela kalnika i bilogore bilo je i podosta srpskih sela tj enklava..koje bi se u tom slucaju sigurno stavile na raspolaganje snagama jna u proboju posto je vec prije jna iz garnizona u krizevcima i bjelovaru podjelila oruzje srbima na tim prostorima...koej su oni kasnije predali mup-u...to je zapisao u svojim memoarima zapovjednik bjelovarskog garnizona jna
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Guest 15/9/2016, 08:25

vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 08:28

pizzon wrote:vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
kakve veze ovaj događaj ima sa ratovanjem..to je povijest..a ja pisem diplomski rad iz povijesti....mogao bi i ti ponesto nauciti a ne laprdati samo o vucicu...kad je poceo drugi svjetski rat pizzon?..odmah odgovori ne trazi na wiki
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Guest 15/9/2016, 08:35

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
kakve veze ovaj događaj ima sa ratovanjem..to je povijest..a ja pisem diplomski rad iz povijesti....mogao bi i ti ponesto nauciti a ne laprdati samo o vucicu...kad je poceo drugi svjetski rat pizzon?..odmah odgovori ne trazi na wiki

procitaj sta pises.
bilo ja ovako, pa onako, samo ti fale gusle :))
bice rata, sve je spremno, samo sto nije, nemoguce da ne bude, moramo biti spremni,
i sve u tom smislu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 08:39

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
kakve veze ovaj događaj ima sa ratovanjem..to je povijest..a ja pisem diplomski rad iz povijesti....mogao bi i ti ponesto nauciti a ne laprdati samo o vucicu...kad je poceo drugi svjetski rat pizzon?..odmah odgovori ne trazi na wiki

procitaj sta pises.
bilo ja ovako, pa onako, samo ti fale gusle :))
bice rata, sve je spremno, samo sto nije, nemoguce da ne bude, moramo biti spremni,
i sve u tom smislu.
blentus...dogodilo se na danasnji dan..i to ej poanta ove teme..tebi vise objasnjavat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Guest 15/9/2016, 08:45

vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
kakve veze ovaj događaj ima sa ratovanjem..to je povijest..a ja pisem diplomski rad iz povijesti....mogao bi i ti ponesto nauciti a ne laprdati samo o vucicu...kad je poceo drugi svjetski rat pizzon?..odmah odgovori ne trazi na wiki

procitaj sta pises.
bilo ja ovako, pa onako, samo ti fale gusle :))
bice rata, sve je spremno, samo sto nije, nemoguce da ne bude, moramo biti spremni,
i sve u tom smislu.
blentus...dogodilo se na danasnji dan..i to ej poanta ove teme..tebi vise objasnjavat

poenta je da ti ne mozes da napustis temu ratovanja kao nesto neizbezno i neminovno.
sta to ti sad sturiras u tim godinama da pises diplomski. mozda deci, ili za lovu pises.
zato si ti blentonja a ne ja. i nemoj da mi nista vise objasnjavas, hvala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 08:50

pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:
vuksadinare wrote:
pizzon wrote:vucko, kad planiras da zavrsis sa ratovanjem ??
kakve veze ovaj događaj ima sa ratovanjem..to je povijest..a ja pisem diplomski rad iz povijesti....mogao bi i ti ponesto nauciti a ne laprdati samo o vucicu...kad je poceo drugi svjetski rat pizzon?..odmah odgovori ne trazi na wiki

procitaj sta pises.
bilo ja ovako, pa onako, samo ti fale gusle :))
bice rata, sve je spremno, samo sto nije, nemoguce da ne bude, moramo biti spremni,
i sve u tom smislu.
blentus...dogodilo se na danasnji dan..i to ej poanta ove teme..tebi vise objasnjavat

poenta je da ti ne mozes da napustis temu ratovanja kao nesto neizbezno i neminovno.
sta to ti sad sturiras u tim godinama da pises diplomski. mozda deci, ili za lovu pises.
zato si ti blentonja a ne ja. i nemoj da mi nista vise objasnjavas, hvala.
naravno da za lovu pisem..plati pa cu tebi pisat povijest... :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Sora 15/9/2016, 09:36

Naravno da su zapovjedniku JNA. trifunovicu koji je predao kasarnu SUDILI I TUCKO I MILOSEVIC
Pokvario im dogovor

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Sora 15/9/2016, 09:38

Ti Vuce koji pises diplomski o tome nista ne znas ?
O sudbini Trifunovica ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 10:10

Sora wrote:Ti Vuce koji pises diplomski o tome nista ne znas ?
O sudbini Trifunovica ?
znam..o tome kasnije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 10:35

https://www.youtube.com/watch?v=xoNZriYZadg
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by jastreb 15/9/2016, 10:36

Ma daj!? A zar nam ga nisu kupili dijašporci?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 10:42

jastreb wrote:Ma daj!? A zar nam ga nisu kupili dijašporci?
oruzje do pada vojarni da....dakle do 10.9.1991 manje vise je kupljeno novcem dijaspore...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by vuksadinare 15/9/2016, 10:45

https://www.youtube.com/watch?v=UhH5cJDHNH8

napad na bjelovar
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku! Empty Re: 15.rujna 1991.Varaždin - osvojeno oružje spašava Hrvatsku!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum