ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Mad_Vlad 15/11/2016, 07:42

U svakom slucaju ostaje pitanje zasto je sveznajuci Bog odabrao bas zidove za svoj odabrani narod? 10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Drunken_smilie


Zato što što je jedino taj narod cijeli odabrao Boga za svoj spas iz ropstva.

Mad_Vlad

Posts : 1954
2014-05-02


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Mad_Vlad 15/11/2016, 07:50

metilda wrote:6 miljona židova je JHVH pobio u Holokaustu.. ne znam točan broj u inkizicijam, ali ne samo kršćanskim nego i onim židovskim o kojima govori Shahak u svojoj knjizi.. a koje se nigdje drugdje ne spominju... to je mosesova igra batine i mrkve.. sad ću vas malo pobiti a onda ću vam dati mesiju da vlada nad svim narodima.. i židovi to popuše... ajme meni. :D
Nije ih Bog pobio već nacisti i njihovi pomagači iz drugih naroda.
Šahak je krivo pisao zbog nekih svojih razloga.
A kršćani poput tebe su još i gori povjerovavši da jedan Židov može biti Bog. Ne voliš ih a priznaješ jednog od njih za Boga, koje licemjerje.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Trinity 15/11/2016, 21:05

Mad_Vlad wrote:U svakom slucaju ostaje pitanje zasto je sveznajuci Bog odabrao bas zidove za svoj odabrani narod? 10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Drunken_smilie


Zato što što je jedino taj narod cijeli odabrao Boga za svoj spas iz ropstva.
Daj nas poduči, jel' se nudio još kome osim Židovima?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Mad_Vlad 16/11/2016, 00:04

Midraš sifri na Pnz veli da je Bog nudio Toru drugim narodima, kao Edomu i Išmaelu ali kad su čuli što je unutra odbili su.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Guest 16/11/2016, 00:15

Mad_Vlad wrote:
metilda wrote:6 miljona židova je JHVH pobio u Holokaustu.. ne znam točan broj u inkizicijam, ali ne samo kršćanskim nego i onim židovskim o kojima govori Shahak u svojoj knjizi.. a koje se nigdje drugdje ne spominju... to je mosesova igra batine i mrkve.. sad ću vas malo pobiti a onda ću vam dati mesiju da vlada nad svim narodima.. i židovi to popuše... ajme meni. :D
Nije ih Bog pobio već nacisti i njihovi pomagači iz drugih naroda.
Šahak je krivo pisao zbog nekih svojih razloga.
A kršćani poput tebe su još i gori povjerovavši da jedan Židov može biti Bog. Ne voliš ih a priznaješ jednog od njih za Boga, koje licemjerje.
Ma jok,sam okonflikt nedobro umrezenih dijelova mozgovlja,o kojima je Deda pisao...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Guest 16/11/2016, 00:16

Triny wrote:
Mad_Vlad wrote:U svakom slucaju ostaje pitanje zasto je sveznajuci Bog odabrao bas zidove za svoj odabrani narod? 10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Drunken_smilie


Zato što što je jedino taj narod cijeli odabrao Boga za svoj spas iz ropstva.
Daj nas poduči, jel' se nudio još kome osim Židovima?
vama nis,jel uvijek imate figu iza ledja..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Trinity 16/11/2016, 17:33

bogomdani wrote:
Mad_Vlad wrote:
metilda wrote:6 miljona židova je JHVH pobio u Holokaustu.. ne znam točan broj u inkizicijam, ali ne samo kršćanskim nego i onim židovskim o kojima govori Shahak u svojoj knjizi.. a koje se nigdje drugdje ne spominju... to je mosesova igra batine i mrkve.. sad ću vas malo pobiti a onda ću vam dati mesiju da vlada nad svim narodima.. i židovi to popuše... ajme meni. :D
Nije ih Bog pobio već nacisti i njihovi pomagači iz drugih naroda.
Šahak je krivo pisao zbog nekih svojih razloga.
A kršćani poput tebe su još i gori povjerovavši da jedan Židov može biti Bog. Ne voliš ih a priznaješ jednog od njih za Boga, koje licemjerje.
Ma jok,sam okonflikt nedobro umrezenih dijelova mozgovlja,o kojima je Deda pisao...



Šizoidna psihopatija -Zajednički faktor u raznolikosti ove anomalije je jedno potmulo bljedilo emocija i osjećanja za psihološke realnosti. To se može pripisati niskom kvalitetu njihovog instiktivnog substratuma, koji kao da radi na pijesak. Nizak emocionalni pritisak dozvoljava im da razviju odgovarajuće špekulativno rezonovanje koje je korisno u ne-humanističkim sferama djelovanja. Zbog svoje jednostranosti, oni su skloni da smatraju sebe intelektualno superiornijim od “običnih” ljudi.
Kvalitativna frekvencija pojave ove anomalije razlikuje se među rasama i nacijama: niska je kod Crnaca a visoka kod Jevreja. (…)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Trinity 16/11/2016, 20:18

Mad_Vlad wrote:Midraš sifri na Pnz veli da je Bog nudio Toru drugim narodima, kao Edomu i Išmaelu ali kad su čuli što je unutra odbili su.
A neki drugi pišu da je Jahve prilagođeni i prisvojeni kenitski bog El Shaddai, koji je odbacio židove i odabrao druge, kršćane.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Mad_Vlad 16/11/2016, 22:43


Mogu oni pisati što god hoću ali toga nema u Tori.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Mad_Vlad 17/11/2016, 20:39

Evo kopija s jednog drugog foruma.
1) Nema novih zavjeta ili objava koje ponistavaju prijasnje "I znam da sve što Bog čini, čini za stalno. Tome se ništa dodati ne može niti mu se može oduzeti" (propovjednik 3:14)
2) Nitko ne moze umrijeti za tudje grijehe "Mojsije se vrati JHWH pa reče: Jao! Narod onaj težak je grijeh počinio napravivši sebi boga od zlata. Ipak im taj grijeh oprosti... Ako nećeš, onda i mene izbriši iz svoje knjige koju si napisao. Nato JHWH odgovori Mojsiju: Onoga koji je protiv mene sagriješio izbrisat ću iz svoje knjige." (izlazak 32:31-33)
3) Ima samo jedan spasioc (ne zove se I.K.) "Ja, jedino ja jesam Gospod, osim mene nema pomoćnika (na hebrejskom pise mošia', iliti spasioc, za razliku od mešiah iliti pomazanik, da ne bi bilo zabune, tako ceste kod ljudi koji ne razlikuju slova het i ajin, poput autora evandjelja)." (izaija 43:11)
4) Bog je samo jedan "Bog odgovori Mojsiju: JA JESAM, KOJI JESAM. I nastavi: Tako reci sinovima Izraelovim: 'JA JESAM', posla me k vama!", (izlazak 3:14) a ne mi smo koji smo
5) Bogu nema niti slicnog niti ravnog "S kim ćete me izjednačiti i prispodobiti i koga ćete staviti uza me, da bi bio kao ja?" (izaija 46:5)
6) To stanje nije promjenjivo "Ja sam Gospod, to je ime moje. Časti svoje ne dajem drugomu, slave svoje ne dajem idolima." (izaija 42:8)
7) Ima oprosta bez zrtve (bez bogosuicida na krizu) "Vježbanjem u vjernoj ljubavi očišćava se krivnja zlodjela; strahom Gospodnjim izbjegne se zlu." (izreke 16:6)
"Oduzmi svu krivnju i umilostivi se! I mi ćemo ti žrtvovati hvalospjev usana svojih" (hosea 14:3)
8) Pokajanje je dovoljno (bogosuicid je nepotreban) "Ako li kažem bezbožniku: Moraš umrijeti, i on se obrati od grijeha svojega i čini pravo i pravednost, Povrati zalog, vrati oteto, hodi po zapovijedima, Što vode k životu, i više ne čini nepravde, o će ostati na životu i neće umrijeti. Svih grijeha njegovih, što ih je počinio, neće se više spominjati; činio je pravo i pravednost; živjet će." (jehezkiel 33:14-16)
9) Savez je vjecan, narod je vjecan "Usprkos tomu neću ih zabaciti, kad budu u zemlji neprijatelja svojih, i neću ih prezreti, tako da ih posve uništim i zavjet svoj poništim s njima, jer ja sam Gospod, Bog njihov." (levitski zakonik 26:44)
10) Zapovjedi se mogu izvrsavati "Zakon, što ti ga dajem danas, nije za te pretežak i nije nedokučiv. Nije na nebu, da bi morao reći: Tko će nam se popeti na nebo, da nam ga donese i objavi, da ga mognemo izvršavati? I nije preko mora, da bi morao reći: Tko će nam otići preko mora, da nam ga donese i objavi, da ga mognemo izvršavati? Ne, posve blizu ti je zakon. U tvoja usta i u tvoje srce stavljen je, tako da ga mogneš izvršavati." (ponovljeni zakon 30:11-14)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

10 ideja koje je judaizam dao svijetu - Page 4 Empty Re: 10 ideja koje je judaizam dao svijetu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum