ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Europe: The Substitution Of A Population

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:18

dva brata wrote:
Carine su pljačkanje, velikom većinom, i trend je u svijetu da ih se ukida i smanjuje..  koji će meni kurac carina za naručiti iphone iz hong konga, čemu ta carina služi osim da uhljebi iz HDZa i SDPa skupljaju sebi za auto
služi održavanju stabilnog tečaja nacijonalne valute

uvoz u stranoj valuti uzrokuje inflaciju i čini državu ranjivom na šokove

Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:20

dva brata wrote:
a slušaj i ti izmišljaš , evo napao si nevu bezveze na temi da je za trpanje imigrantima kada nije, sada napadaš druge da su za ukidanje granica, kada svi na temi govore da nisu + vrijeđaš druge.. eto guštaj ako te opušta

naravno da jesu kad ne vide posljedice svojih uvjerenja i postupaka, ne vide da je ukidanje granica istovjetno sa ukidanjem nacija pa misle da je njihov svjetonazor dobar, ne mogu konceptualno povezati dvije stvari, a kamoli 3 ili više
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:22

deda gulenist wrote:
dva brata wrote:
Carine su pljačkanje, velikom većinom, i trend je u svijetu da ih se ukida i smanjuje..  koji će meni kurac carina za naručiti iphone iz hong konga, čemu ta carina služi osim da uhljebi iz HDZa i SDPa skupljaju sebi za auto
služi održavanju stabilnog tečaja nacijonalne valute

uvoz u stranoj valuti uzrokuje inflaciju i čini državu ranjivom na šokove

ljudi uvoze nešto kada imaju para za uvesti.. evo RH je ušla u EU, ukinute su sve carine i ostale barijere za proizvode iz EU, tada su mnogi(pa i ja priznajem) kukali da je to loše, da će se nas sjebati EU uvoz, a desilo se obrnuto..

uvoz je stagnirao, a izvoz je rastao.. kako to? uvoz je čisto stagnirao jer zbog kriz RH stanovnici su ostali bez $$$ pa je pala potrošnja.. izvoz je rastao.. pokrivenost uvoza izvozom je veća sada za 50% nego prije 8godina..


tako da se ne moraš brinuti za uvoz , izvoz, ne možeš ljudima diktirati šta da uvezu što da izvezu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by aben 28/8/2016, 13:22

dva brata wrote:
gargamel0101 wrote:
deda gulenist wrote:
dva brata wrote:i oni su krivi...

nego čije su ideje mjere štednje i stezanje remena koje guraju EU u propast? zar su to socijalističke, ljevičarske ideje?

i čije su ideje o brisanju granica, ukidanju carina... itd.?
Ovo boldano radi ljevica. Eno oni pajci iz RF-a režu bodljikavu žicu.

pa točno, može na prste jedne ruke nabrojati libertarijance koji su za ukidanje granica(osim ekonomskim), sa druge strane možeš na prste jedne ruke nabrojiti nove komuniste koji su za ostavljanje granica ..
gljedoj, bryan caplan je prvak open bordersa, i argumenti su mu postojani...u američko haićanskom primjeru. naravski da se recept ne more jednostavno preslikati na siriju i hrvacku. ali, kad mi razgovaramo o open bordersu, mi mislimo na idealni svit, bez javnih površina, isključivo privatna zemlja, more i zrok, i pojedinci koji vode svoju politiku.
dotad, podupiremo žicu i strojnice, normalno, samo za nepozvane goste.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:24

epikur37 wrote:
deda gulenist wrote:
sad sam Kapović, ajd dobro lol!
:D gotovo je postao si antifašist, komunjara ....a ako anstaviš reći će ti da si četnik

mislim da već jesam četnik, za Eru
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by epikur37 28/8/2016, 13:25

deda gulenist wrote:
epikur37 wrote:
deda gulenist wrote:
sad sam Kapović, ajd dobro lol!
:D gotovo je postao si antifašist, komunjara ....a ako anstaviš reći će ti da si četnik

mislim da već jesam četnik, za Eru

Ah ero, naš hercegovački pravaš, atlantist, kapitalist:D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:25

deda gulenist wrote:
dva brata wrote:
a slušaj i ti izmišljaš , evo napao si nevu bezveze na temi da je za trpanje imigrantima kada nije, sada napadaš druge da su za ukidanje granica, kada svi na temi govore da nisu + vrijeđaš druge.. eto guštaj ako te opušta

naravno da jesu kad ne vide posljedice svojih uvjerenja i postupaka, ne vide da je ukidanje granica istovjetno sa ukidanjem nacija pa misle da je njihov svjetonazor dobar, ne mogu konceptualno povezati dvije stvari, a kamoli 3 ili više
sa prošlog foruma, nas par je govorilo što će se desiti sa imigracijom, to se i desilo, OK neva je mislila drugačije, sada misli ispravno i ti je napadaš radi toga , iako danas misli ispravno.

a optužuješ druge da dijele epitete tebi, a ti prvi dijeliš epitete drugima. zajebala se pa zajebala, glavno je da misli sada ispravno.. meni hrpa mojih frendova je išla volontirati gore za one arape, i šta sada.. ja im kažem da je to veleizdaja, ali šta bi sada trebao, strljeati ih? i sami kada su došli gore vidjeli u koje sranje su upali.


eto pitaj tko je na forumu za ukidanje granica, otiđi na jednu libertarijansku grupu, i pitaj tko je za ukidanje granica..
otiđi na jednu komunističku grupu i pitaj tko za ukidanje granica, biti će ti većina


dok više manje svi su za smanjivanje carina i regulacija, ne 100% ukidanje, ali poprilično smanjivanje
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:26

dva brata wrote:
deda gulenist wrote:
dva brata wrote:
Carine su pljačkanje, velikom većinom, i trend je u svijetu da ih se ukida i smanjuje..  koji će meni kurac carina za naručiti iphone iz hong konga, čemu ta carina služi osim da uhljebi iz HDZa i SDPa skupljaju sebi za auto
služi održavanju stabilnog tečaja nacijonalne valute

uvoz u stranoj valuti uzrokuje inflaciju i čini državu ranjivom na šokove

ljudi uvoze nešto kada imaju para za uvesti.. evo RH je ušla u EU, ukinute su sve carine i ostale barijere za proizvode iz EU, tada su mnogi(pa i ja priznajem) kukali da je to loše, da će se nas sjebati EU uvoz, a desilo se obrnuto..

uvoz je stagnirao, a izvoz je rastao.. kako to? uvoz je čisto stagnirao jer zbog kriz RH stanovnici su ostali bez $$$ pa je pala potrošnja.. izvoz je rastao.. pokrivenost uvoza izvozom je veća sada za 50% nego prije 8godina..

tako da se ne moraš brinuti za uvoz , izvoz, ne možeš ljudima diktirati šta da uvezu što da izvezu

to znači da Hrvatska više nije država, uskoro više neće biti ni nacija, EU je nova država i ima zajedničke carine i tarife, slično kao što je bilo i u Jugoslaviji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:27

aben wrote:
dva brata wrote:
gargamel0101 wrote:
deda gulenist wrote:
dva brata wrote:i oni su krivi...

nego čije su ideje mjere štednje i stezanje remena koje guraju EU u propast? zar su to socijalističke, ljevičarske ideje?

i čije su ideje o brisanju granica, ukidanju carina... itd.?
Ovo boldano radi ljevica. Eno oni pajci iz RF-a režu bodljikavu žicu.

pa točno, može na prste jedne ruke nabrojati libertarijance koji su za ukidanje granica(osim ekonomskim), sa druge strane možeš na prste jedne ruke nabrojiti nove komuniste koji su za ostavljanje granica ..
gljedoj, bryan caplan je prvak open bordersa, i argumenti su mu postojani...u američko haićanskom primjeru. naravski da se recept ne more jednostavno preslikati na siriju i hrvacku. ali, kad mi razgovaramo o open bordersu, mi mislimo na idealni svit, bez javnih površina, isključivo privatna zemlja, more i zrok, i pojedinci koji vode svoju politiku.
dotad, podupiremo žicu i strojnice, normalno, samo za nepozvane goste.

krajni libertarijanizam je utopija kao i komunizam.

naravno, pošto se utopija nikada neće ostvariti, dakle zavijek sam za granicu, žicu, strojnice, mine - za nepozvane goste.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:29

dva brata wrote:
a optužuješ druge da dijele epitete tebi, a ti prvi dijeliš epitete drugima.  zajebala se pa zajebala, glavno je da misli sada ispravno.. meni hrpa mojih frendova je išla volontirati gore za one arape, i šta sada.. ja im kažem da je to veleizdaja, ali šta bi sada trebao, strljeati ih? i sami kada su došli gore vidjeli u koje sranje su upali

čovjek ne gubi karakterne osobine samo zato što promijeni mišljenje

ja napadam vaš svjetonazor, a ne osobnost, to je razlika, i ne borim se za statusni položaj u društvu, da bih bio iznad nekog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:31

deda gulenist wrote:
dva brata wrote:
a optužuješ druge da dijele epitete tebi, a ti prvi dijeliš epitete drugima.  zajebala se pa zajebala, glavno je da misli sada ispravno.. meni hrpa mojih frendova je išla volontirati gore za one arape, i šta sada.. ja im kažem da je to veleizdaja, ali šta bi sada trebao, strljeati ih? i sami kada su došli gore vidjeli u koje sranje su upali

čovjek ne gubi karakterne osobine samo zato što promjeni mišljenje

ja napadam vaš svjetonazor, a ne osobnost, to je razlika, i ne borim se za statusni položaj u društvu, da bih bio iznad nekog

netrebaš napadati moj svjetonazor kada je ispravan? u čemu griješim ?:D u čemu se ja i razlikuje od tebe kada realno pogledaš ? :D

jedino što si ti totalni ateist, ja sam spiritualna osoba, iako obojica nevolimo kršćansku crkvu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by aben 28/8/2016, 13:32

dva brata wrote:
aben wrote:
dva brata wrote:
gargamel0101 wrote:
deda gulenist wrote:

nego čije su ideje mjere štednje i stezanje remena koje guraju EU u propast? zar su to socijalističke, ljevičarske ideje?

i čije su ideje o brisanju granica, ukidanju carina... itd.?
Ovo boldano radi ljevica. Eno oni pajci iz RF-a režu bodljikavu žicu.

pa točno, može na prste jedne ruke nabrojati libertarijance koji su za ukidanje granica(osim ekonomskim), sa druge strane možeš na prste jedne ruke nabrojiti nove komuniste koji su za ostavljanje granica ..
gljedoj, bryan caplan je prvak open bordersa, i argumenti su mu postojani...u američko haićanskom primjeru. naravski da se recept ne more jednostavno preslikati na siriju i hrvacku. ali, kad mi razgovaramo o open bordersu, mi mislimo na idealni svit, bez javnih površina, isključivo privatna zemlja, more i zrok, i pojedinci koji vode svoju politiku.
dotad, podupiremo žicu i strojnice, normalno, samo za nepozvane goste.

krajni libertarijanizam je utopija kao i komunizam.

naravno, pošto se utopija nikada neće ostvariti, dakle zavijek sam za granicu, žicu, strojnice, mine - za nepozvane goste.
zapravo, ni utopija, postoji fundamentalna rozlika;
krajnji libertarijanizam ne govori da će poteći med i mliko, jednon kad sve bude privatno. mi želimo da je sve privatno jer jer to ispravno, a ne jer je to nužno bolje za neki određeni cilj. mi s time samo smanjujemo nepravdu u kojoj neko odlučuje u tvoje ime. krajnji libertarijanizam dopušta uvođenje totalnog komunizma, a totalni komunizam ne dopušćo ni gram libertarijanizma.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:35

dva brata wrote:
netrebaš napadati moj svjetonazor kada je ispravan? u čemu griješim ?:D u čemu se ja i razlikuje od tebe kada realno pogledaš ? :D
jedino što si ti totalni ateist, ja sam spiritualna osoba, iako obojica nevolimo kršćansku crkvu

ne vidim da si za sebe rekao da si kao Mate Kapović :^0 , gdje je tu sličnost, ne shvaćam to kao uvredu, nego jednostavno ne djelimo isti svjetonazor

dijelimo poglede prema zapadu i americi, no ekonomski, ideološki itd. smo udaljeni

nije prvi put da mi imputirate komunizam, iako ja nikad nisam zagovarao ukidanje privatnog vlasništva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:38

gle @aben ja se sa tobom razilazim.

nisam da je sve privatno. ne može biti sve privatno. recimo branje smilja. ne može i nesmije država dopustiti na SVOM zemljištu, da svatko bere smilje, jer će ljudi uništiti resurse. stoga podržavam odluku države da zabrani branju smilja na SVOJIM posjedima, ili lov dinamitom u DRŽAVNOM moru.

i nemožeš dopustiti totalnu anarhiju, jer će tvornice kao u kini, sipati otrov i otpad. isto tako dobro je da ima inspekcija itd itd itd..

dakle nisam totalno libertarijanac, samo se zalažem za neštu manju ulogu države nego u postojećem sustavu.

isto tako , protiv sam slobode komunistima i marksistima, jer iz razgovora sa njima, počevši sa ovim sa foruma, pa i na fejsu, uglavnom ta ekipa ćete banirati, blokirati, a zazivaju ubijanje..

pa ja sam da ih se... potamani, nikakve njima "slobode",


Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Baba10a519802426c469d7dd8efcf482755a0036fa80151158d91a6bb7df2082_1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:39

deda gulenist wrote:
dva brata wrote:
netrebaš napadati moj svjetonazor kada je ispravan? u čemu griješim ?:D u čemu se ja i razlikuje od tebe kada realno pogledaš ? :D
jedino što si ti totalni ateist, ja sam spiritualna osoba, iako obojica nevolimo kršćansku crkvu

ne vidim da si za sebe rekao da si kao Mate Kapović :^0 , gdje je tu sličnost, ne shvaćam to kao uvredu, nego jednostavno ne djelimo isti svjetonazor

dijelimo poglede prema zapadu i americi, no ekonomski, ideološki itd. smo udaljeni

nije prvi put da mi imputirate komunizam, iako ja nikad nisam zagovarao ukidanje privatnog vlasništva
ma iskreno nisam fan amerike, nije mi jasno zašto me ova ekipa Putinoljubaca smatra da sam veliki fan amerike i mrzitelj rusije, kada ja jedini od njih imam ruske prijatelje, znam osnovno ruski čitati i pisati..

ekonomski se malo razilazimo, ali nismo ideološki.. ja sam više manje darwinist
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:41

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Eaa45c4cf3955fbead994996ca1c22f6570e5b4dbe73d9a3631e42ba191732a0_1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:42

dva brata wrote:ja sam više manje darwinist
ja nisam za prirodnu selekciju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:44

deda gulenist wrote:
dva brata wrote:ja sam više manje darwinist
ja nisam za prirodnu selekciju
državnu intervenciju i državno poticanje pozitivne selekcije? rekao bi kolega aben, puno vjere u našu korumpiranu elitu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by aben 28/8/2016, 13:46

dva brata wrote:gle @aben ja se sa tobom razilazim.

nisam da je sve privatno. ne može biti sve privatno. recimo branje smilja. ne može i nesmije država dopustiti na SVOM zemljištu, da svatko bere smilje, jer će ljudi uništiti resurse. stoga podržavam odluku države da zabrani branju smilja na SVOJIM posjedima, ili lov dinamitom u DRŽAVNOM moru.

i nemožeš dopustiti totalnu anarhiju, jer će tvornice kao u kini, sipati otrov i otpad. isto tako dobro je da ima inspekcija itd itd itd..

dakle nisam totalno libertarijanac, samo se zalažem za neštu manju ulogu države nego u postojećem sustavu.

isto tako , protiv sam slobode komunistima i marksistima, jer iz razgovora sa njima, počevši sa ovim sa foruma, pa i na fejsu, uglavnom ta ekipa ćete banirati, blokirati, a zazivaju ubijanje..

pa ja sam da ih se... potamani, nikakve njima "slobode",  


kakovo crno državno zemljište? svako bere smilje na svojoj zemlji. ča će državi zemlja?

za otrovne tvornice konzultiraj free to choose miltona friedmana, konzekvencijalističkog, ne deontološkog libertarijanca, tatu chile boysa, imoš na youtubu.

mi toleriramo komuniste, dokle god oni ko jehovini svjedoci razgovorom skupljaju pristaše. to ne znoči da ih ne gljedomo jednin okon, za skinut in glove kad počnu ( a početi će) pokaživati svoje nasilno lice.

ljudi često krivo poistovjećuju libertarijanizam sa pacifizmun- pa pogljedojmi avatar, mi volimo piti krv naših trespassera.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by aben 28/8/2016, 13:48

deda gulenist wrote:

nije prvi put da mi imputirate komunizam, iako ja nikad nisam zagovarao ukidanje privatnog vlasništva
nije komunizam samo ukidanje pr vlosništva, nego i nasilne metode, npr centralno planirano bankarstvo ko ne dopušća privat banks to issue its money.

ergo, komunist.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Guest 28/8/2016, 13:52

aben wrote:
za otrovne tvornice konzultiraj free to choose miltona friedmana, konzekvencijalističkog, ne deontološkog libertarijanca

iz ovog je jasno da se tu ne radi o nikakvoj ekonomskoj teoriji nego o čistoj filozofiji, koja se skriva iza krinke znanosti, nešto poput longijeve scientologije

http://rationalwiki.org/wiki/Austrian_school
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Europe: The Substitution Of A Population - Page 6 Empty Re: Europe: The Substitution Of A Population

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum