ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:11

Dokument u kojem stoji da je "napad na njemački teritorij koji bi zahtijevao primjenu konvencionalne obrane malo vjerojatan", no poziva na to da zemlja "bude u dovoljnoj mjeri spremna za moguću konkretnu prijetnju", piše list. 
U bijeloj knjizi ministarstva obrane objavljenoj u srpnju, Njemačka kao potencijalnu prijetnju navodi Rusiju "koja otvoreno dovodi u pitanje mir u Europi", jer je 2014. anektirala Krim. 
"Stanovništvo treba pozvati da stvori zalihe hrane za deset dana", navodi se u planu civilne obrane na 69 stranica, te zalihe vode za pet dana i to po dvije litre vode po osobi i danu.
Njemačka, koja je dugo vremena bila osjetljiva na vojna pitanja, sredinom srpnja donijela je nove smjernice kojima bi trebala preuzeti važniju vojnu ulogu na međunarodnoj sceni.
Njemačka vojska povećat će broj svojih vojno sposobnih ljudi prvi put od 1990. te više uložiti u obranu, pošto je više od četvrt stoljeća, od završetka Hladnog rata, rezala troškove za obranu.

http://www.vecernji.hr/svijet/stvorite-zalihe-za-deset-dana-njemacka-donosi-plan-civilne-obrane-1107961
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by udba Mon 22 Aug - 11:15

Bio sad krumpir mladi po 2,50 kune i žena uzela zalihe za turbonuklerarni rat, pivo K-Plus dvije lutre plastika 12,99, ja uzeo zaliha za udar komete koja je potukla dinosaure. Sad baš gledam katalog koji mi je bio u sandučiću, ima tjestenine quadro minestrone činčile pičke matere ide u po cijene, čovjek s veseljem dočeka kataklizmu s ovim popustima.

_________________
'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:15

U bijeloj knjizi ministarstva obrane objavljenoj u srpnju, Njemačka kao potencijalnu prijetnju navodi Rusiju "koja otvoreno dovodi u pitanje mir u Europi", jer je 2014. anektirala Krim.

---

To je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by Antijunak Mon 22 Aug - 11:16

Ja se pitam da li je opasnost od terorizma samo izlika za uvođenje policijske države, odnosno jesu li imigranti upravo radi toga uvezeni?
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by udba Mon 22 Aug - 11:18

Problem je jedino, gdje držat te zalihe. Trebalo bi ponovo reaktivirati one podrume i atomska skloništa kao nekad. Imam negdje i hard disk sa 200 filmova, to je za 10 dana dosta.

_________________
'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:21

Antijunak wrote:Ja se pitam da li je opasnost od terorizma samo izlika za uvođenje policijske države, odnosno jesu li imigranti upravo radi toga uvezeni?
PIše ti da nije radi terorista nego Rusije.

...........


Tri ukrajinska vojnika poginula na istoku zemlje

Objavio Defender -
18. kolovoza 2016.


http://www.defender.hr/europa-i-rusija/ukrajina/tri-ukrajinska-vojnika-poginula-na-istoku-zemlje/


Jacaju obranu baltickih država :

Litva je pojačala bilateralno vojno partnerstvo s Nizozemskom što je rezultiralo nabavom viška vojnih vozila. Tijekom proteklih šest mjeseci, Litva je dobila oko 200 borbenih i srednje teških Mercedes-Benz GD vozila, kamiona i drugih vojna vozila iz Nizozemske za nadopunu vlastite flote vojnih vozila.

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/litva-dobiva-visak-vojnih-vozila-iz-nizozemske/

Litavsko ministarstvo obrane službeno će potpisati ugovor o nabavi ARTEC Boxer 8X8 pješačkih borbenih vozila 22. kolovoza. Odobrenje za zaključenje posla došlo je od strane Vijeća ministarstva obrane za obrambene resurse nakon izvješća radne skupine MO za odabir pješačkog borbenog vozila.
Litavsko državno Vijeća za obranu (Valstybes Gynimo Taryba – VGT) je potvrdilo izbor Boxera u prosincu 2015. godine. Litva je započela postupak nabave u srpnju 2014. kad je poslan Zahtjev za informacijom (RFI) na adrese proizvođača vozila sa kojim bi se zamijenila starija flota od 300 M113 oklopnih transportera na gusjenicama.
Zahtjev za informacijama poslan je u Nexter, Patriju, Krauss-Maffei Wegmann, Elbit Systems, IVECO, Wojskowe ZAKŁADY Mechaniczne Poljske, General Dynamics te FNSS i Otokar.
Litva je kupila 88 vozila Boxer, premda ukupni zahtjev se ne navodi u ugovoru. Litavski Boxer biti će opremljen s izraelskim Elbit Systems UT-30 MK 2 30 mm topom i Spike – LR navođenim PO projektilima.
Očekuje se da će sva vozila će biti isporučena do 2020. godine za opremanje “Iron Wolf” brigade i eventualno druge mehanizirane pješačke brigade, koja može biti formirana do 2021.

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/litva-potpisuje-ugovor-za-nabavu-boxer-8x8-ifv/


'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Balticse
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by Antijunak Mon 22 Aug - 11:23

RayMabus wrote:
Antijunak wrote:Ja se pitam da li je opasnost od terorizma samo izlika za uvođenje policijske države, odnosno jesu li imigranti upravo radi toga uvezeni?
PIše ti da nije radi terorista nego Rusije.

Nije valjda da si nasjeo na to.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:25

Antijunak wrote:


Nije valjda da si nasjeo na to.
Šta ja imam nasjest ?

Piše ti crno na bijelo razlog jbte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by AlfaOmega Mon 22 Aug - 11:31

I ti nasjeo

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by Stanojko Mon 22 Aug - 11:33

Hahahaahaha... Sta kazu? Rusi opasnost? Pa bolje da spremaju zalihe zbog zombi najezde (citaj migranata), svakako ce im trebati... Walking dead LIVE... cheers

_________________
'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:36

AlfaOmega wrote:I ti nasjeo
Pa dobro šta imam nasjest jbte ?

Piše crno na bijelo razlog jbte kao i da je taj scenarij malo vjerovatan al ipak ono bolje biti spreman barem ono minimalno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by udba Mon 22 Aug - 11:39

Šta kažu Poljaci? Oni prvi najebu kad se Rusi nakostriješe. Oni bi trebali napravit zalihe barem za brat bratu dvaest dana.

_________________
'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 11:41

Ja postam tekst ne komentiram ga osobno tj ne iznosim svoje stajalište nego šta oni kažu i onda udri po meni da ja to mislim.


Jeste li vi normalni ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by prckov Mon 22 Aug - 11:42

bjezmo

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by udba Mon 22 Aug - 11:44

RayMabus wrote:Ja postam tekst ne komentiram ga osobno tj ne iznosim svoje stajalište nego šta oni kažu i onda udri po meni da ja to mislim.


Jeste li vi normalni ?
Uvijek se glasniku rezala glava ako je vijest bila uznemiravajuća.


Last edited by udba on Mon 22 Aug - 11:49; edited 1 time in total
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by AlfaOmega Mon 22 Aug - 11:46

Kill the messenger.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10220
2015-09-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by prckov Mon 22 Aug - 11:46

prckov wrote:bjezmo
ako budemo cekali razvoj dogadaja on ce se razvit

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by mutava baštarda Mon 22 Aug - 11:51

Antijunak wrote:Ja se pitam da li je opasnost od terorizma samo izlika za uvođenje policijske države, odnosno jesu li imigranti upravo radi toga uvezeni?
To je samo teorija, a druga je da su došli popuniti deficit radnih mjesta u zdravstvu i nuklearnoj fizici...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Mon 22 Aug - 12:10

udba wrote:
RayMabus wrote:Ja postam tekst ne komentiram ga osobno tj ne iznosim svoje stajalište nego šta oni kažu i onda udri po meni da ja to mislim.


Jeste li vi normalni ?
Uvijek se glasniku rezala glava ako je vijest bila uznemiravajuća.
Ha ha ha aj dobro.

Glupa logika jer nije poštar napisao pismo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 14:46

Nemačka ponovo uvodi regrutaciju zbog odbrane granica

Nemačka Vlada mogla bi ponovo da uvede regrutaciju širom zemlje u situacijama kada država treba da brani spoljne granice NATO-a, navodi se u dokumentu njemačkog Ministarstva unutrašnjih poslova "Koncept civilne odbrane".

"Brza i pouzdana isporuka pošte /pozivi za regrutaciju/, posebno važna za Bundesver /oružane snage Nemačke/, osigurana je u okviru Zakona o bezbednosti telekomunikacije i pošte", navodi se u dokumentu, prenio je DPA.
Regrutacija je suspendovana u NJemačkoj 2011. godine, nakon dugih debata u Vladi i društvu i posle tvrdnji aktivista i eksperata da više nije potrebno državi da zadrži stajaću vojsku iz vremena "Hladnog rata" da bi branila Evropu od, navodne, sovjetske pretnje.

Osim regrutacije, u dokumentu se pominju i obaveze civila i civilnih organizacija u smislu pomoći Bundesveru, odnosno organizacijama za regrutaciju i za smeštajnu infrastrukturu.
Neke funkcije podrške vojsci mogu se dodeliti civilnim kompanijama "kao što je limitirano obezbeđivanje liferovanja hrane vojnicima tokom operacija", navodi se u dokumentu.
Takođe, u kriznim vremenima, savezna Vlada može da osigura "raspoloživost prehrambenih proizvoda u vanrednim okolnostima" uvođenjem poreskih obaveza koje se odnose na uzgoj, obradu, distribuciju i prodaju prehrambenih proizvoda.
"Koncept civilne odbrane" prvi je dokument od "Hladnog rata" u kome nemačka Vlada razmatra takve mere.

http://www.blic.rs/vesti/svet/nemacka-ponovo-uvodi-regrutaciju-zbog-odbrane-granica/ykdtlky
RayMabus
RayMabus

Posts : 175486
2014-04-11


Back to top Go down

'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane Empty Re: 'Stvorite zalihe za deset dana': Njemačka donosi plan civilne obrane

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum