ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umrla Mira Stupica

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Umrla Mira Stupica Empty Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:33

[size=17]ODLAZAK VELIKANKE
[size=40]PREMINULA LEGENDA JUGOSLOVENSKE KINEMATOGRAFIJE U 93. godini napustila nas Mira Stupica

[/size][/size]

    AUTOR: 


    • Hina



     OBJAVLJENO: 

  • 19.08.2016. u 13:03


[size][size]

Umrla Mira Stupica Mira%20Stupica
CC
[/size][/size]


[size=21][size=21]BEOGRAD
 - Legendarna srpska i jugoslavenska kazališna i filmska glumica Mira Stupica umrla je u Beogradu u 93. godini, objavili su u petak beogradski mediji.

Mira Stupica preminula je od posljedica moždanog udara, samo dva dana nakon što je u krugu najbližih proslavila svoj 93. rođendan.
Rođena je kao Miroslava Todorović 17. kolovoza 1923. u Gnjilanu, na Kosovu, a već od djetinjstva pokazivala je sklonost i interes za glumu.
Izrasla je u glumicu iznimnog talenta, širokih interesa, bogatog i raznovrsnog stvaralačkog spektra i svojom je glumom obilježila cijelo jedno razdoblje kazališnog života u Jugoslaviji poslije Drugog svjetskog rata.
Biografi Mire Stupce navode da je prijelomna točka u njezinoj karijeri bio ulazak u Jugoslovensko dramsko pozorište (JDP) i susret s Bojanom Stupicom, za kojeg se kasnije i udala.
Njegov je utjecaj tijekom dva desetljeća zajedničkog života pridonio zrelosti njezina glumačkog talenta te karijeri u kojoj je ostvarila brojne antologijske uloge u komadima po djelima Bernarda ShawaBertolta BrechtaMarina DržićaLuigia PirandellaPavela Kohouta.
Nastupala je na kazališnim daskama diljem Srbije, Narodnom pozorištu i Jugoslovenskom dramskom pozorištu (JDP) u Beogradu, teatarima Pariza i Moskve, a igrala je u svim žanrovima, od kazališnih klasika do djela suvremenih nacionalnih i inozemnih autora.
Filmsku karijeru započela je u filmu "Bakonja fra Brne" Fedora Hanžekovića, a glavne likove glumila je i u filmovima "Jara gospoda"(1953.), "U mreži"(1956.) Bojana Stupice, "Bila sam jača" (1953.) Gustava Gavrina, "Stojan Mutikaša" (1954.) Fedora Hanžekovića, "Delije" (1968.) Miodraga Popovića, "Krvava bajka" (1969.) Torija Jankovića, "Doručak sa đavolom" (1971.) Miroslava Antića, a u novom mileniju glumila je u dva fima - "Sedam i pol" i "Parada".
Televizijski će ju gledatelji upamiti i po ulozi Kike Bibić u TV seriji "Bukvar", a za svoje uloge i glumački rad dobila je brojne nagrade, među ostalima Dobričin prsten,  Nagradu Pavle Vuisić te priznanja za životno djelo i druge.
Posljednji put u javnosti pojavila se u travnju prošle godine na Dan JDP-a.
[/size][/size]
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:36

Inače neki da je preminuo legenda jugoslavenskog nogometa Vladica Kovačević. U hrvatskim medijima ni riječ o tome,a bio je to jedan od najvećih igrača koje je jugoslavenski nogomet dao.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Guest Fri 19 Aug - 19:38

Ja otvorio po imenu mislio turbofolk pevacica...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:39

kolerik wrote:Ja otvorio po imenu mislio turbofolk pevacica...
Onda si mislio na Miru Škorić.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:42

Inače Koleriče,možda ti i ne voliš turbo-folk,ali postoji i gore od turbo folka.

Recimo neki janjevci svake večeri puštaju užasne srpske repere. Ako potoji išta iritantnije išta grdnije ,išta štupidnije,evo tu me reži.

Odvratno nešto. 

Baš ima i jedna takva pjesma o Miri Škorić.

Evo teksta. Idiotizam na kvadrat.

Trebas mene da znas jer me zna MIRA SKORIC 
Lovu ces da mi das jer ja znam MIRU SKORIC 
MIRA SKORIC Nemam mira...MIRA SKORIC 
Na zurkama je Grand odma me hvata smoric 
trebas mene da znas jer me zna MIRA SKORIC 
Otkaci sa mnom do ludila odavno nisam tako ljubila 
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:44

Ili poslušaj ovo. Užas,brate! Turbo folk je mila majka prema ovoj strahoti i porazi.

https://www.youtube.com/watch?v=AV3SekRMwQQ
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 19:45

Srpski rap je nešto najužasnije što sam u životu slušao.

Kad bi me netko negdjezatvorio i pušta mi pjesme Škorić Mira i kako živimo,a kako bilo nam je pre,ja bih izludio.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Guest Fri 19 Aug - 19:59

Nemam ti ja pojma, moj jastrebe, o cemu ti ovdje pises  Umrla Mira Stupica 1f60a  Umrla Mira Stupica 1f607 

Ja samo slusam Bacha, Beethovena, Mozarta a od novijih Davida Bowieja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by abraham Fri 19 Aug - 20:00

Gdje je igrao taj legendarni Kovacevic???Kaodruga legenda na Korzici??? Ili ovaj sa avatara u Austriji???? Koje kurceve legende????

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 20:06

abraham wrote:Gdje je igrao taj legendarni Kovacevic???Kaodruga legenda na Korzici??? Ili ovaj sa avatara u Austriji???? Koje kurceve legende????
Igrao je u čuvenoj ekipi Partizana koja je igrala u finalu KEŠ-a. Bio je i višestruki reprezentativac Jugoslavije i član jedne od najboljih reprezentacija SFRJ koja je igrala u Čileu i zauzela 4.mjesto.

Čudim se kako kao ljubitelj nogometa nisi čuo za njega.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Guest Fri 19 Aug - 20:06

Partizan, '60-ih, dao oko 300 golova.

Igrao je i u Cileu 1962.

Trebali smo to obiljeziti, njemu je Tudjman bio poglavar prije nego svima nama.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by kic Fri 19 Aug - 20:10

moj brat sluša taj neki istočnjački rap, i tog Frenkia nekog, Žuvi i štatijaznam, uh..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by abraham Fri 19 Aug - 20:12

Pokoj vjecni gdji Miri. Dobra obitelj (glumacka).

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by abraham Fri 19 Aug - 20:13

jastreb wrote:
abraham wrote:Gdje je igrao taj legendarni Kovacevic???Kaodruga legenda na Korzici??? Ili ovaj sa avatara u Austriji???? Koje kurceve legende????
Igrao je u čuvenoj ekipi Partizana koja je igrala u finalu KEŠ-a. Bio je i višestruki reprezentativac Jugoslavije i član jedne od najboljih reprezentacija SFRJ koja je igrala u Čileu i zauzela 4.mjesto.

Čudim se kako kao ljubitelj nogometa nisi čuo za njega.
Kolega, nisam provjeravao ali se kladim da ste ovo prenijeli sa srpskih medija. Ovakove bedastoce samo oni mogu pisati. Kao legenda, necet verovati vlastitim ocima, pasti cete na dupe kada vidite, neverovatna reakcija, otvir temu i sl.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by abraham Fri 19 Aug - 20:15

Sta je danas jela legenda svjetskog nogometa mladi Radosevic. Jebi ga igrao u ajduka koji je bio sampion Yu i osvajac kupa, otac mu bio na tekmi i plakao kada je tito umro, maliigraao jednu utakmicu za DNRH koja je bila treca na svijetu i sl.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14091
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by jastreb Fri 19 Aug - 20:18

abraham wrote:
jastreb wrote:
abraham wrote:Gdje je igrao taj legendarni Kovacevic???Kaodruga legenda na Korzici??? Ili ovaj sa avatara u Austriji???? Koje kurceve legende????
Igrao je u čuvenoj ekipi Partizana koja je igrala u finalu KEŠ-a. Bio je i višestruki reprezentativac Jugoslavije i član jedne od najboljih reprezentacija SFRJ koja je igrala u Čileu i zauzela 4.mjesto.

Čudim se kako kao ljubitelj nogometa nisi čuo za njega.
Kolega, nisam provjeravao ali se kladim da ste ovo prenijeli sa srpskih medija. Ovakove bedastoce samo oni mogu pisati. Kao legenda, necet verovati vlastitim ocima, pasti cete na dupe kada vidite, neverovatna reakcija, otvir temu i sl.
Ništa nisam prepisao,već sam još prije 25-30 g. od starijih slušao o tom igraču kao legendi.

Igrao je u onom slavnom sastavu koji je nastupao u Čileu 1962. u kojem su još igrale legende poput Šoškića, Skoblara,Vlatka Markovića, Jusufija, galića ili Šekularca.

Dakle jedan od najboljih Yu igrača svih vremena. Kad je nedavno umro santrač,sve su hrvatske novine o tome pisale,a Vladicu kovačevića nisu ni spomenuli iako je bio kudikamo veći igrač.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Guest Fri 19 Aug - 20:23

.. wrote:moj brat sluša taj neki istočnjački rap, i tog Frenkia nekog, Žuvi i štatijaznam, uh..

Nista ja to ne znam, sta je sa vama ljudi  Umrla Mira Stupica 1f605  Umrla Mira Stupica 1f60a
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by provocator Fri 19 Aug - 22:30

R.I.P.

Umrla Mira Stupica Mira_Stupica_savet

_________________
Umrla Mira Stupica Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Regoč Fri 19 Aug - 22:54

Dobro je i potegla.

_________________
Umrla Mira Stupica Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by prckov Sat 20 Aug - 0:30

jel ko javio provi?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Umrla Mira Stupica Empty Re: Umrla Mira Stupica

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum