ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 14:50

SULTANOVO ČUDO: U Slavoniji će se graditi replika Sulejmanovog mosta!

Foto: Screanshoot/YouTube Autor: Danas.hr 18:22 07.03.2016
Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Most1

Most koji je sultan Sulejman Veličanstveni izgradio između Darde i Osijeka u 16. stoljeću ponovno bi se trebao naći na istom mjestu. Točnije, njegova replika čiju gradnju je ovih dana potaklo tursko izaslanstvo, sastavljeno od predstavnika vlasti i stručnjaka.

Četiri godine prošle su otkada se jedno tursko izaslanstvo pri svom posjetu Lijepoj našoj uvjerilo da su ostaci pronađenog mosta koji je nekad spajao Dardu i Osijek iz Sulejmanovog doba. I sada su se odlučili vratiti s konkretnim prijedlogom – gradnjom njegove replike! Potvrdio je to načelnik Općine Darda Anto Vukoje koje je prisustvovao sastanku u Zagrebu s predstavnicima turskih institucija i vlasti te onim našima, piše Glas Slavonije.

Pomoć turizmu i gospodarstvu


“Turci su izrazili želju o gradnji replike Sulejmanova mosta i tematske šetnice kroz park kod Esterhazyjeva dvorca”, objašnjava Vukoje, naglašavajući kako su voljni i financirati radove na novim iskopinama, koji bi stajali 600-tinjak tisuća kuna. Na cijeli projekt sada bi trebalo staviti potpise i krenuti u njegovu realizaciju. Prema Vukojinim riječima, i turska i hrvatska strana tvrde kako će on umnogome pomoći turističkom, pa čak i gospodarskom razvoju općine Darda i Baranje.

Nije bio lijep, no svi su mu se divili

Podsjetimo, osvajanjem Osijeka 1526. godine, kao jedino moguće rješenje prelaska baranjskih močvara na putu do Budima, sultan Sulejman Veličanstveni prihvatio se gradnje mosta. Gradnja je završena u srpnju 1566. godine, a prema podacima povjesničara, gradilo ga je 25.000 ljudi. Na baranjskoj strani most je vodio preko močvarna tla i manjih otočića te mjestimice blago krivudao do Darde. Bio je dug približno osam kilometara. Njegov početak bio je na obali Drave kod osječke Tvrđe, a kraj na Maloj Đoli, odmah ispod dvorca Esterhazy. Iako nije bio pretjerano lijep, divio mu se cijeli zapad i poznat je kao sultanovo čudo.
Uništen je 1686. godine nakon progona Turaka iz Baranje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 14:51

Sponzorira sultan Erdogan, otvorit će ga u pratnji svite spahija i janjičara...
Užas.
(vijest je malo starija, no aktualna, radovi u tijeku)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by gargamel0101 13/8/2016, 15:00

Doner kebab i šerijat za RH i Slavoniju.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:02

gargamel0101 wrote:Doner kebab i šerijat za RH i Slavoniju.
Pa i bit će, prvi koraci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:13

Inače, općunom već više od 10 godina suvereno vlada koalicija HDZ-SDSS, prodali bi i guzicu tko ponudi više... U biti dopustit će da Turci izgrade repliku mosta preko kog su išli u zulum i džihad, a od dvorca Esterhazy saraj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:14

Zašto vi u slavoniji ne bi živjeli u sprezi s Turskom...msm, špotate hercegbosance, ti ne podnosiš Dodu (njega guraš u bošnjakistan a na prvi trag istog kod tebe pizdiš), nu eto vam, molim lijepo uz suživot i multikulturalizam :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:16

Mene briga za Dodu, tebi je on neki faktor :) Ne znam zašto ti nije razumljivo iz kog razloga mi se ne sviđaju Erdoganovi neoosmanski projekti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:19

Starhemberg wrote:Mene briga za Dodu, tebi je on neki faktor :) Ne znam zašto ti nije razumljivo iz kog razloga mi se ne sviđaju Erdoganovi neoosmanski projekti?

Pa zato što te nije briga za Dodu i čak si protiv njega a on radi samo ono što i ti sad pokušavaš i pizdi zbog čeg ti poizidiš.

S te strane, jebe se i meni za tebe...nek vam grade sultanove mostove i nek vam uvaljuju musliće...ko vas jebe :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:21

epikur37 wrote:
Starhemberg wrote:Mene briga za Dodu, tebi je on neki faktor :) Ne znam zašto ti nije razumljivo iz kog razloga mi se ne sviđaju Erdoganovi neoosmanski projekti?

Pa zato što te nije briga za Dodu i čak si protiv njega a on radi samo ono što i ti sad pokušavaš i pizdi zbog čeg ti poizidiš.

S te strane, jebe se i meni za tebe...nek vam grade sultanove mostove i nek vam uvaljuju musliće...ko vas jebe :)
Previše si emocionalno vezan uz Dpdika, nije to baš zdravo :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:21

Neš ti karaktera, ukinuo bi RS i Dodu izručio Sarajevu skupa sa srbima ali molim ne kod mene ne ,može sultanov most...e nek ti budu ne jedan nego tri da ti kao srbinu bude milije :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:21

Ja sam za to jedino ako ce se graditi tradicionalnim nacinom iz tog vremena, te ako ce ga isto graditi 25000 ljudi!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:22

Starhemberg wrote:
epikur37 wrote:
Starhemberg wrote:Mene briga za Dodu, tebi je on neki faktor :) Ne znam zašto ti nije razumljivo iz kog razloga mi se ne sviđaju Erdoganovi neoosmanski projekti?

Pa zato što te nije briga za Dodu i čak si protiv njega a on radi samo ono što i ti sad pokušavaš i pizdi zbog čeg ti poizidiš.

S te strane, jebe se i meni za tebe...nek vam grade sultanove mostove i nek vam uvaljuju musliće...ko vas jebe :)
Previše si emocionalno vezan uz Dpdika, nije to baš zdravo :)

Pa može i bez Dode, govorim za Srbe i Hrvate u BiH...njih tamo daj pod zulum ali ne u mene..e pa po malo..svako licemjerstvo se obije u glavu...

Dakle neka vama lipo mosta i turska zastava na njem...moš i njoj pljunut pod prozor, jep se.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:24

U glavnom top je to od mene, pozdravljam projekt radi šupaka koji s njim neće biti zadovoljni :)

A maxime i tebi dolje isto ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by prckov 13/8/2016, 15:26

turci zapisavaju siroko

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:26

epikur37 wrote:Neš ti karaktera, ukinuo bi RS i Dodu izručio Sarajevu skupa sa srbima ali molim ne kod mene ne ,može sultanov most...e nek ti budu ne jedan nego tri da ti kao srbinu bude milije :D
I dalje mi nije jasno zasto pizdis. Jel te toliko boli cinjenica da BiH nije isto sto i Hrvatska i da RS nije drzava i nikad to neće biti?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:28

Eto ti Dodika i njwgovih Andrićgradova pa tamo pozdravljaj projekte, ne moras tu, nes ti problema :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:29

Starhemberg wrote:
epikur37 wrote:Neš ti karaktera, ukinuo bi RS i Dodu izručio Sarajevu skupa sa srbima ali molim ne kod mene ne ,može sultanov most...e nek ti budu ne jedan nego tri da ti kao srbinu bude milije :D
I dalje mi nije jasno zasto pizdis. Jel te toliko boli cinjenica da BiH nije isto sto i Hrvatska i da RS nije drzava i nikad to neće biti?

Samo sam se osvrnuo na licemjerje zbog kojeg sam i pozdravio dotični most...i tu stajem. A ti nastavi pizidit zbog mosta koji će nadam se ugledati svetlo noći.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:29

Suspect Suspect Suspect mhhh... Hrvatska Šaptom pada..još samo da Turci uvedu u zakon RH Primae Noctue i onijah nekih 30% mogucnosti,ode ravno na 100%..Ovi domatji bi i guzicu svoje zene prodali Turcima..
EEEj,Starhi..!!! Buš ti jos dozvolu za brak od Turaca trazio... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by epikur37 13/8/2016, 15:33

bogomdani wrote:Suspect Suspect Suspect mhhh... Hrvatska Šaptom pada..još samo da Turci uvedu u zakon RH Primae Noctue i onijah nekih 30% mogucnosti,ode ravno na 100%..Ovi domatji bi i guzicu svoje zene prodali Turcima..
EEEj,Starhi..!!! Buš ti jos dozvolu za brak od Turaca trazio... jocolor

Pa sami vinkovci vrve porušenom otomanskom baštinom...i dalje...živo je to tlo
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Guest 13/8/2016, 15:33

bogomdani wrote:Suspect Suspect Suspect mhhh... Hrvatska Šaptom pada..još samo da Turci uvedu u zakon RH Primae Noctue i onijah nekih 30% mogucnosti,ode ravno na 100%..Ovi domatji bi i guzicu svoje zene prodali Turcima..
EEEj,Starhi..!!! Buš ti jos dozvolu za brak od Turaca trazio... jocolor
Koliko ono ima Turaka u Njemačkoj? Bolje šuti, selit ćeš ti odatle vrlo brzo.. ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?  Empty Re: Turci u Hrvatskoj grade tematski park sultana Sulejmana!?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum