ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kriza muškosti

Page 25 of 48 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 36 ... 48  Next

Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by dzango Mon 8 Aug - 5:08

darla wrote:
dzango wrote:
Mogu li ja posle malo tebe?

Ali njezno, krhka biljcica sam ja.
Samo da pali i žari, ne da boli.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by darla Mon 8 Aug - 5:08

jasambrend wrote:Znaci samo složiti facu nezasticenog kuclica i sve prolazi...

Nije, obicno mi preprica kroz zajebanciju sto je bilo vani, pa crkavamo zajedno od smijeha  :D.

Al istina ne mogu dugo ostati ljuta na njega, cak i kad me fakat raspizdi, sta cu, slaba na njega i gotovo.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by darla Mon 8 Aug - 5:11

Noor wrote:

je, je..samo kad se sjetim prebrojavanja krvnih zrnaca ;) :P

Osim ako mi nes spalo sa pameti, mi smo se cupale oko drugih stvari ne krvnih zrnaca, ali moze biti da sam zaboravila  :D.

Pa jebote Lazu banjaluckog cetnika koji se sam sa time hvalio na starom nasem forumu, nisam krvno prebrojavala.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by Guest Mon 8 Aug - 5:13

darla wrote:
Noor wrote:

je, je..samo kad se sjetim prebrojavanja krvnih zrnaca ;) :P

Osim ako mi nes spalo sa pameti, mi smo se cupale oko drugih stvari ne krvnih zrnaca, ali moze biti da sam zaboravila  :D.

Pa jebote Lazu banjaluckog cetnika koji se sam sa time hvalio na starom nasem forumu, nisam krvno prebrojavala.

tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:16

Feministička nastojanja su žene uspješno emancipirala od njihove tradicionalne uloge majke i domaćice uvevši ih u sustav obrazovanja i izvevši ih na tržište rada, na taj način im omogućujući materijalnu slobodu i samostalnost u slučaju da žive same ili kad su razvedene od bivših partnera. Ženska uloga u društvu je doživjela značajne izmjene i većinsko je mišljenje da su te promjene ženama donijele pretežno dobre posljedice. Žene su dobile veću slobodu životnih izbora i svojom novom ulogom u svijetu rada stekle poštovanje koje je nekad bilo rezervirano samo za muškarce.

Što se u međuvremenu dogodilo s muškom ulogom u obitelji i društvu i je li ona doživjela adekvatne promjene prilikom ove nove 'podjele karata'? Na ovo pitanje je pokušao odgovoriti američki autor Warren Farrell, čije su ideje otvorile prostor za rađanje Pokreta za prava muškaraca koji danas polagano postaje ozbiljna opozicija feminizmu uz stav da je ženski pokret u nekim stvarima predaleko otišao u zaštiti žena i pritom oštetio muškarce. Farrell smatra da je feminizam iz egalitarnog pretvoren u ne-egalitarni pokret, iz 'zrelog feminizma' koji se zalaže za odgovornost koja nužno ide uz ženska prava, nastao je 'adolescentski feminizam' koji vidi samo interese žena.

http://www.jutarnji.hr/life/emancipacija-muskog-spola-zene-su-u-20.-stoljecu-dobile-postovanje-hoce-li-muskarci-u-21.-dobiti-suosjecanje/480574/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by prckov Mon 8 Aug - 5:17

vise od 80% otpustenih sa posla ovdje je muskih, eto ti sad pa ti vidi

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-18


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:18

Temelji muške i ženske uloge u obitelji i društvu bili su prema Farrellu zasnovani na krutim okolnostima života kojima je nastala obiteljska podjela rada: muškarac kao zaštitnik i hranitelj, žena kao majka i domaćica. Ta podjela nije nastala nekakvom zavjerom muškaraca kojom bi se žene dovelo u podređeni položaj, kako to naučavaju feminističke teorije, a sama pozicija muškaraca u obitelji nije bila zamišljena kao 'nadređena'. Muškarac jest zarađivao novac, što feministice vide kao dokaz da je on uvijek bio u poziciji moći, ali Farrell dodaje da ta moć nije bila stvarna moć jer je muškarac bio obavezan da taj novac troši na obitelj. U prošlosti nijedan spol nije imao moć nego samo svoju spolnu ulogu kojoj je svrha bila opstanak zajednice. Moć je tu definirana kao 'kontrola nad vlastitim životom', a nju u potpunosti nisu imali ni muškarci ni žene. Uloga žena je u tradicionalnom sustavu bila da podižu djecu, uloga muškaraca je bila da zarađuju novac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by darla Mon 8 Aug - 5:18

Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:19

Feministički pokret je prema Farrellovom mišljenju imao pozitivnu ulogu u rušenju negativnih predrasuda prema ženama, ali je isto tako stvorio niz negativnih predodžbi o muškarcima portretirajući ih kolektivno kao problematične nasilnike. Ženama je pomogao da pređu u Drugi stupanj, dok je muškarce ostavio u njihovoj tradicionalnoj ulozi zaštitnika žena, koji su svojom pozicijom u društvu (većina političara su muškarci) oslobodili žene od tereta Prvog stupnja, ali su pritom zaboravili osloboditi sebe. Na probleme muškaraca (pa čak i dječaka) gotovo nitko danas ne obraća pažnju jer su sva pažnja i suosjećanje usmjereni na žene, koje se percipiraju kao slabije. Muškarci su i dalje raspoloživi. Farrell je problem opisao kroz izreku: 'Slabost muškaraca je njihova fasada snage, a ženska snaga je njihova fasada slabosti'.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by frakcija Mon 8 Aug - 5:20

darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.
ja imala registraciju iz 2004..al nisam vele sudjelovala.. mogla sam hiniti đombeta
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:20

RayMabus wrote:Feministički pokret je prema Farrellovom mišljenju imao pozitivnu ulogu u rušenju negativnih predrasuda prema ženama, ali je isto tako stvorio niz negativnih predodžbi o muškarcima portretirajući ih kolektivno kao problematične nasilnike. Ženama je pomogao da pređu u Drugi stupanj, dok je muškarce ostavio u njihovoj tradicionalnoj ulozi zaštitnika žena, koji su svojom pozicijom u društvu (većina političara su muškarci) oslobodili žene od tereta Prvog stupnja, ali su pritom zaboravili osloboditi sebe. Na probleme muškaraca (pa čak i dječaka) gotovo nitko danas ne obraća pažnju jer su sva pažnja i suosjećanje usmjereni na žene, koje se percipiraju kao slabije. Muškarci su i dalje raspoloživi. Farrell je problem opisao kroz izreku: 'Slabost muškaraca je njihova fasada snage, a ženska snaga je njihova fasada slabosti'.
TI SI MUŠKO , TI MOŠ JIST GHOVNA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:21

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Feministički pokret je prema Farrellovom mišljenju imao pozitivnu ulogu u rušenju negativnih predrasuda prema ženama, ali je isto tako stvorio niz negativnih predodžbi o muškarcima portretirajući ih kolektivno kao problematične nasilnike. Ženama je pomogao da pređu u Drugi stupanj, dok je muškarce ostavio u njihovoj tradicionalnoj ulozi zaštitnika žena, koji su svojom pozicijom u društvu (većina političara su muškarci) oslobodili žene od tereta Prvog stupnja, ali su pritom zaboravili osloboditi sebe. Na probleme muškaraca (pa čak i dječaka) gotovo nitko danas ne obraća pažnju jer su sva pažnja i suosjećanje usmjereni na žene, koje se percipiraju kao slabije. Muškarci su i dalje raspoloživi. Farrell je problem opisao kroz izreku: 'Slabost muškaraca je njihova fasada snage, a ženska snaga je njihova fasada slabosti'.
TI SI MUŠKO , TI MOŠ JIST GHOVNA.
A TI SI ŽENSKO PA I TI MOŠ JIST GHOVNA.

KRAJ PRIČE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by dzango Mon 8 Aug - 5:22

darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.
Može. Bilo bi dobro u blatu ili sapunici.

_________________
Kriza muškosti - Page 25 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:23

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Feministički pokret je prema Farrellovom mišljenju imao pozitivnu ulogu u rušenju negativnih predrasuda prema ženama, ali je isto tako stvorio niz negativnih predodžbi o muškarcima portretirajući ih kolektivno kao problematične nasilnike. Ženama je pomogao da pređu u Drugi stupanj, dok je muškarce ostavio u njihovoj tradicionalnoj ulozi zaštitnika žena, koji su svojom pozicijom u društvu (većina političara su muškarci) oslobodili žene od tereta Prvog stupnja, ali su pritom zaboravili osloboditi sebe. Na probleme muškaraca (pa čak i dječaka) gotovo nitko danas ne obraća pažnju jer su sva pažnja i suosjećanje usmjereni na žene, koje se percipiraju kao slabije. Muškarci su i dalje raspoloživi. Farrell je problem opisao kroz izreku: 'Slabost muškaraca je njihova fasada snage, a ženska snaga je njihova fasada slabosti'.
TI SI MUŠKO , TI MOŠ JIST GHOVNA.
A TI SI ŽENSKO PA I TI MOŠ JIST GHOVNA.

KRAJ PRIČE.
Eto sve smo riješili jednostavno. Moć jednostavnosti.

Sad lijepo odhebite u skokovima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by Guest Mon 8 Aug - 5:24

darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.

pa, to je bilo namjerno, šta ti je jocolor
da im malo priuštimo, ha? lol!
al bilo je istovremeno i na oba foruma..čitaj vamo, piši tamo jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by dzango Mon 8 Aug - 5:25

Noor wrote:
darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.

pa, to je bilo namjerno, šta ti je jocolor
da im malo priuštimo, ha? lol!
al bilo je istovremeno i na oba foruma..čitaj vamo, piši tamo jocolor
U kupaćim kostimima?

_________________
Kriza muškosti - Page 25 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by RayMabus Mon 8 Aug - 5:26

Glumite tu neke žrtve a maltretirate muške cilo vrime i onda kad vam jedan odgovori istom mjerom onda je nekulturan ovo ono.

Pichka vam malterina licemjerna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176113
2014-04-11


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by Guest Mon 8 Aug - 5:26

dzango wrote:
Noor wrote:
darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.

pa, to je bilo namjerno, šta ti je jocolor
da im malo priuštimo, ha? lol!
al bilo je istovremeno i na oba foruma..čitaj vamo, piši tamo jocolor
U kupaćim kostimima?

ma tko zna kako...očerupale smo se do kože :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by darla Mon 8 Aug - 5:27

frakcija wrote:
darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.
ja imala registraciju iz 2004..al nisam vele sudjelovala.. mogla sam hiniti đombeta

A ovo su spike sa Kultnih, tamo se ulazilo na vlastitu odgovornost  :D.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by Guest Mon 8 Aug - 5:28

RayMabus wrote:Glumite tu neke žrtve a maltretirate muške cilo vrime i onda kad vam jedan odgovori istom mjerom onda je nekulturan ovo ono.

Pichka vam malterina licemjerna.

trpaj! :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by dzango Mon 8 Aug - 5:28

Noor wrote:
dzango wrote:
Noor wrote:
darla wrote:
Noor wrote:
tamo je počelo...a moj krimen je bila riječ novopridošla :^0

Pa di ces meni tamo reci da sam novopridosla, a i ti nisi kuzila spiku sa dihalicom, pa si se sopala  :D. Eh lijepa vremena, mogle bi malo opet, da vide oni sto je fajt  :^0.

pa, to je bilo namjerno, šta ti je jocolor
da im malo priuštimo, ha? lol!
al bilo je istovremeno i na oba foruma..čitaj vamo, piši tamo jocolor
U kupaćim kostimima?

ma tko zna kako...očerupale smo se do kože :^0
Uff...

_________________
Kriza muškosti - Page 25 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Kriza muškosti - Page 25 Empty Re: Kriza muškosti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 48 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 36 ... 48  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum