ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Utekli kao zečevi”

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

“Utekli kao zečevi” Empty “Utekli kao zečevi”

Post by RayMabus Fri 5 Aug - 17:40

“Utekli kao zečevi”


Milošević je imao slično stajalište; zamjerio je Srbima u Krajini što se nisu borili rekavši da su krenuli u povlačenje već prvog dana borbe. „Da smo tog istog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, ko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne!? Pa, tamo ne bi moglo da se stigne od njihovih kolona kojima su zakrčili sve puteve u bežaniji zajedno sa stanovništvom. Više su izginuli u bežaniji sa stanovništvom nego što bi izginuli držeći linije. To je apsurdna situacija!”, rekao je Milošević. Teatralno se upitao tko je donio odluku da „krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, u uslovima kada su imali sve uslove da se brane, bude doneta koja izazove egzodus. Sada treba da bude razlog da Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije, sa kojih su oni utekli kao zečevi?!”.

Nesumnjivo, odluka krajinskog vodstva o povlačenju iz Knina bila je bogomdan alibi Jugoslaviji da ne intervenira. No ostavljajući po strani dijelom i utemeljene primjedbe na ponašanje Srba iz Hrvatske, u odluku o suzdržanosti, uz materijalne nedaće i posljedice sankcija, treba uračunati i čimbenik uspjeha HV-a. Politički i vojni vrh Srbije odnosno Jugoslavije dobro je poznavao stanje na bojištu jugozapadne Bosne. Operacijski ciklus hrvatskih snaga koji je počeo na Kupresu u studenom 1994. i koji je koncem srpnja 1995. privremeno okončan razbijanjem 2. krajiškog korpusa VRS i ulaskom u Glamoč i B. Grahovo bio je upozorenje koje se nije moglo ignorirati. Na velikom ratištu HV je od VRS preuzeo glavnu ulogu demonstrirajući silu koju ni JNA u neusporedivo povoljnijem odnosu snaga ni izbliza nije uspijevala pokazati 1991. u Hrvatskoj. Zadnje što je Miloševiću i njegovoj demoraliziranoj Vojsci Jugoslavije trebalo bio je sukob s iskusnom i motiviranom Hrvatskom vojskom. Ako je i bilo pomisli da se vojno pomogne Krajini, od toga se odustalo već 5. kolovoza 1995. kada je HV oslobodio Knin i okončao srpsku pobunu.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zasto-vojska-jugoslavije-nije-pomogla-krajiskim-srbima-u-oluji-premda-je-takva-vojna-operacija-bila-isplanirana-jos-u-veljaci-1995-godine-srbi-se-vjerojatno-nikad-nece-moci-suociti-s-istinom-1104349




:aw
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by kaya Fri 5 Aug - 18:27

Nisu im pomogli jer su znali da nemaju nikakve šanse. Taman da se ovi i nisu razbježali ne bi im pomogli. 200 000 motiviranih vojnika koji vraćaju svoj teritorij i nasuprot njih demotivirana vojska na tuđem teritoriju i domaći pobunjenici .
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Of.Fender Fri 5 Aug - 19:06

kaja_333 wrote:Nisu im pomogli jer su znali da nemaju nikakve šanse. Taman da se ovi i nisu razbježali ne bi im pomogli. 200 000 motiviranih vojnika koji vraćaju svoj teritorij i nasuprot njih demotivirana vojska na tuđem teritoriju i domaći pobunjenici .
To je bio jedan razlog. Drugi je objasnio Peter Galbraith: - Interesi USA i interesi Hrvatske su se poklopili.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Piglet Fri 5 Aug - 19:12

Molim lijepo, dzango i stanojko nisu utekli kao zečevi nego su "povučeni". Vrlo je kompleksna razlika između kukavičke bežanije i herojskog povlačenja.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Meatke Fri 5 Aug - 20:32

RayMabus wrote:“Utekli kao zečevi”


Milošević je imao slično stajalište; zamjerio je Srbima u Krajini što se nisu borili rekavši da su krenuli u povlačenje već prvog dana borbe. „Da smo tog istog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, ko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne!? Pa, tamo ne bi moglo da se stigne od njihovih kolona kojima su zakrčili sve puteve u bežaniji zajedno sa stanovništvom. Više su izginuli u bežaniji sa stanovništvom nego što bi izginuli držeći linije. To je apsurdna situacija!”, rekao je Milošević. Teatralno se upitao tko je donio odluku da „krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, u uslovima kada su imali sve uslove da se brane, bude doneta koja izazove egzodus. Sada treba da bude razlog da Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije, sa kojih su oni utekli kao zečevi?!”.

Nesumnjivo, odluka krajinskog vodstva o povlačenju iz Knina bila je bogomdan alibi Jugoslaviji da ne intervenira. No ostavljajući po strani dijelom i utemeljene primjedbe na ponašanje Srba iz Hrvatske, u odluku o suzdržanosti, uz materijalne nedaće i posljedice sankcija, treba uračunati i čimbenik uspjeha HV-a. Politički i vojni vrh Srbije odnosno Jugoslavije dobro je poznavao stanje na bojištu jugozapadne Bosne. Operacijski ciklus hrvatskih snaga koji je počeo na Kupresu u studenom 1994. i koji je koncem srpnja 1995. privremeno okončan razbijanjem 2. krajiškog korpusa VRS i ulaskom u Glamoč i B. Grahovo bio je upozorenje koje se nije moglo ignorirati. Na velikom ratištu HV je od VRS preuzeo glavnu ulogu demonstrirajući silu koju ni JNA u neusporedivo povoljnijem odnosu snaga ni izbliza nije uspijevala pokazati 1991. u Hrvatskoj. Zadnje što je Miloševiću i njegovoj demoraliziranoj Vojsci Jugoslavije trebalo bio je sukob s iskusnom i motiviranom Hrvatskom vojskom. Ako je i bilo pomisli da se vojno pomogne Krajini, od toga se odustalo već 5. kolovoza 1995. kada je HV oslobodio Knin i okončao srpsku pobunu.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zasto-vojska-jugoslavije-nije-pomogla-krajiskim-srbima-u-oluji-premda-je-takva-vojna-operacija-bila-isplanirana-jos-u-veljaci-1995-godine-srbi-se-vjerojatno-nikad-nece-moci-suociti-s-istinom-1104349




:aw



evo cjeli transkript :

http://www.sense-agency.com/upload/documents/stenografic_records/BHS/41._Sednica_VSO_14.8.1995.pdf
Meatke
Meatke

Posts : 346
2015-08-16


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Riplex Fri 5 Aug - 20:39

Piglet wrote:Molim lijepo, dzango i stanojko nisu utekli kao zečevi nego su "povučeni". Vrlo je kompleksna razlika između kukavičke bežanije i herojskog povlačenja.

hehehe

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by darth_vader Fri 5 Aug - 20:54

Piglet wrote:Molim lijepo, dzango i stanojko nisu utekli kao zečevi nego su "povučeni". Vrlo je kompleksna razlika između kukavičke bežanije i herojskog povlačenja.

B-)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by jastreb Fri 5 Aug - 20:59

Nisu utekli svi. Inače bi Oluja bila sprdnja od akcije.

Srbi su,mora se priznati,pružali po nekim mjestima izuzetno jak otpor i pokazali hrabrost.

Na Kordunu i na Baniji. Kao i u dijelovima Like. Dečki koji su probijali se sa Velebita prama Gračacu i Lovincu kažu da to nije bilo sam-tak.

Knin? Oni su zaista zbrisali ko miši. I zbog toga se pretjeran značaj daje tom gradu.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by kic Fri 5 Aug - 21:21

Meatke wrote:
RayMabus wrote:“Utekli kao zečevi”


Milošević je imao slično stajalište; zamjerio je Srbima u Krajini što se nisu borili rekavši da su krenuli u povlačenje već prvog dana borbe. „Da smo tog istog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, ko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne!? Pa, tamo ne bi moglo da se stigne od njihovih kolona kojima su zakrčili sve puteve u bežaniji zajedno sa stanovništvom. Više su izginuli u bežaniji sa stanovništvom nego što bi izginuli držeći linije. To je apsurdna situacija!”, rekao je Milošević. Teatralno se upitao tko je donio odluku da „krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, u uslovima kada su imali sve uslove da se brane, bude doneta koja izazove egzodus. Sada treba da bude razlog da Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije, sa kojih su oni utekli kao zečevi?!”.

Nesumnjivo, odluka krajinskog vodstva o povlačenju iz Knina bila je bogomdan alibi Jugoslaviji da ne intervenira. No ostavljajući po strani dijelom i utemeljene primjedbe na ponašanje Srba iz Hrvatske, u odluku o suzdržanosti, uz materijalne nedaće i posljedice sankcija, treba uračunati i čimbenik uspjeha HV-a. Politički i vojni vrh Srbije odnosno Jugoslavije dobro je poznavao stanje na bojištu jugozapadne Bosne. Operacijski ciklus hrvatskih snaga koji je počeo na Kupresu u studenom 1994. i koji je koncem srpnja 1995. privremeno okončan razbijanjem 2. krajiškog korpusa VRS i ulaskom u Glamoč i B. Grahovo bio je upozorenje koje se nije moglo ignorirati. Na velikom ratištu HV je od VRS preuzeo glavnu ulogu demonstrirajući silu koju ni JNA u neusporedivo povoljnijem odnosu snaga ni izbliza nije uspijevala pokazati 1991. u Hrvatskoj. Zadnje što je Miloševiću i njegovoj demoraliziranoj Vojsci Jugoslavije trebalo bio je sukob s iskusnom i motiviranom Hrvatskom vojskom. Ako je i bilo pomisli da se vojno pomogne Krajini, od toga se odustalo već 5. kolovoza 1995. kada je HV oslobodio Knin i okončao srpsku pobunu.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/zasto-vojska-jugoslavije-nije-pomogla-krajiskim-srbima-u-oluji-premda-je-takva-vojna-operacija-bila-isplanirana-jos-u-veljaci-1995-godine-srbi-se-vjerojatno-nikad-nece-moci-suociti-s-istinom-1104349




:aw



evo cjeli transkript :

http://www.sense-agency.com/upload/documents/stenografic_records/BHS/41._Sednica_VSO_14.8.1995.pdf

cijeli Miloševićev govor je zanimljiv..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by darth_vader Fri 5 Aug - 21:42

jastreb wrote:Nisu utekli svi. Inače bi Oluja bila sprdnja od akcije.

Srbi su,mora se priznati,pružali po nekim mjestima izuzetno jak otpor i pokazali hrabrost.

Na Kordunu i na Baniji. Kao i u dijelovima Like. Dečki koji su probijali se sa Velebita prama Gračacu i Lovincu kažu da to nije bilo sam-tak.

Knin? Oni su zaista zbrisali ko miši. I zbog toga se pretjeran značaj daje tom gradu.

Pa dobro... sporadičnih džepova otpora u operacijama takve vrste i obima uvijek ima...i skoro 200 naših mladića je dalo svoj život... što nikako nije za sprdnju, ali baš da im se komplet linija u jedan dan rasula plus zapovjedništvo totalno paraliziralo, e jebi ga...A nije da nisu očekivali i znali što se sprema...pa sve da ih je i Srbija ostavila na cjedilu pa da barem nisu imali nikakav plan za što skuplje prodati svoju kožu...A imali su i oružja i ljudstva za amortizaciju početnih udara, samo lakše im sad kmecati kako su ih svi napustili i izdali...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Guest Fri 5 Aug - 21:43

jastreb wrote:Nisu utekli svi. Inače bi Oluja bila sprdnja od akcije.

Srbi su,mora se priznati,pružali po nekim mjestima izuzetno jak otpor i pokazali hrabrost.

Na Kordunu i na Baniji. Kao i u dijelovima Like. Dečki koji su probijali se sa Velebita prama Gračacu i Lovincu kažu da to nije bilo sam-tak.

Knin? Oni su zaista zbrisali ko miši. I zbog toga se pretjeran značaj daje tom gradu.

Eh, moram ovo ispricati. Godina 1995, Knin, negde mart, april..vec sam zaboravio..mislim april radje nego mart al nesto jeste od ta dva. Ja sam sluzio SVRSK tada u Severnoj kasarni. Postrojeni mi, doduse malo talasamo jer smo se ubili kod Tose prethodno vece a ionako smo bili spadala..kad nama nas zastavnik onako poce lagano..."momci moji...sinoc sam gledao smotru HV (nemam pojma ali tada je bila neka velika smotra negde, taman pred Bljesak..), ja se divim Hrvatima kakav izraz lica imaju onako postrojeni..kako to izgleda pravo vojnicki..".
Mi se onako prvo pogledasmo, a posle mnogo godina mi je bilo jasno. Zastavnik je bio stari kadar JNA ali ispravan covek i bez potrebe da se ulizuje nekome.
Da nam je vise takvih zastavnika bilo sigurno ne bi bilo bezanije.

Sta hocu da kazem, protivnik se treba postovati i HV je zasluzila postovanje u tom smislu jer smo mi bili katastrofa ali ne krivicom ljudi jer tu je bilo hrabrih momaka dosta nego zato sto oni koji su bili vodje nije interesovalo to. Oni su imali drugi zadatak.
Ta i takva drzava nije imala smisla svakako niti je mogla opstati ali srpski narod su doveli u takvu situaciju da je ispalo da je to jedino resenje. Od legitimnih zahteva i opravdanih sumnji u namere odredjenih struktura u tada nastajucuj RH prema Srbima, srpsko rukovodstvo je odabralo najgori nacin koji je obezbedio Srbima ulogu holivudksih negativaca za sledecih 20 godina a mozda i vise..

U svako slucaju, rat je zavrsen a zauvek mi je ostao taj zastavnik u secanju kao podsetnik na to da se niko nikada ne podcenjuje ni u kakvoj situaciji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by kaya Fri 5 Aug - 21:59

dzmrdz wrote:
jastreb wrote:Nisu utekli svi. Inače bi Oluja bila sprdnja od akcije.

Srbi su,mora se priznati,pružali po nekim mjestima izuzetno jak otpor i pokazali hrabrost.

Na Kordunu i na Baniji. Kao i u dijelovima Like. Dečki koji su probijali se sa Velebita prama Gračacu i Lovincu kažu da to nije bilo sam-tak.

Knin? Oni su zaista zbrisali ko miši. I zbog toga se pretjeran značaj daje tom gradu.

Eh, moram ovo ispricati. Godina 1995, Knin, negde mart, april..vec sam zaboravio..mislim april radje nego mart al nesto jeste od ta dva. Ja sam sluzio SVRSK tada u Severnoj kasarni. Postrojeni mi, doduse malo talasamo jer smo se ubili kod Tose prethodno vece a ionako smo bili spadala..kad nama nas zastavnik onako poce lagano..."momci moji...sinoc sam gledao smotru HV (nemam pojma ali tada je bila neka velika smotra negde, taman pred Bljesak..), ja se divim Hrvatima kakav izraz lica imaju onako postrojeni..kako to izgleda pravo vojnicki..".
Mi se onako prvo pogledasmo, a posle mnogo godina mi je bilo jasno. Zastavnik je bio stari kadar JNA ali ispravan covek i bez potrebe da se ulizuje nekome.
Da nam je vise takvih zastavnika bilo sigurno ne bi bilo bezanije.

Sta hocu da kazem, protivnik se treba postovati i HV je zasluzila postovanje u tom smislu jer smo mi bili katastrofa ali ne krivicom ljudi jer tu je bilo hrabrih momaka dosta nego zato sto oni koji su bili vodje nije interesovalo to. Oni su imali drugi zadatak.
Ta i takva drzava nije imala smisla svakako niti je mogla opstati ali srpski narod su doveli u takvu situaciju da je ispalo da je to jedino resenje. Od legitimnih zahteva i opravdanih sumnji u namere odredjenih struktura u tada nastajucuj RH prema Srbima, srpsko rukovodstvo je odabralo najgori nacin koji je obezbedio Srbima ulogu holivudksih negativaca za sledecih 20 godina a mozda i vise..

U svako slucaju, rat je zavrsen a zauvek mi je ostao taj zastavnik u secanju kao podsetnik na to da se niko nikada ne podcenjuje ni u kakvoj situaciji.
Pošteno. Ajde ima normalnih izgleda.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Meatke Fri 5 Aug - 22:17

kic wrote:
cijeli Miloševićev govor je zanimljiv..

a ovdje ima zanimljivih stvari : http://www.sense-agency.com/upload/documents/stenografic_records/BHS/44._Sednica_VSO_12.9.1995.pdf


PERIŠIĆ: Ja bih vam pročitao jedno njihovo saopštenje koje imam kao informaciju.Doneli su odluku da formiraju novu Vojsku - Oslobodilačku vojsku Republike Srpske Krajine. Osnovni oblik organizovanja bile bi oslobodilačke brigade. Te jedinice koje su formirane od profesionalnih vojnika treba da se angažuju na prostoru Republike Srpske, a potom da se odatle stvori osnovica za angažovanje na prostoru bivše RSK. Tom Vojskom treba da rukovodi dosadašnji Glavni štab Vojske RSK. Do sada su formirali jednu brigadu od 450 ljudi. Znači, ovim aktom mi i to njihovo stavljamo van snage?

MILOŠEVIĆ: Zašto?

PERIŠIĆ: Ako ukinemo 40. kadrovski centar, onda ovo normalno ne postoji, jer ja nemam nikakve zakonske osnove da te ljude koji su tamo plaćam.

MILOŠEVIĆ: Samo je pitanje da li im davati plate? Taj Kadrovski centar je bio pokriće da se ti ljudi drže na plati – ništa drugo! Oni su formirali neku svoju brigadu od 400 ljudi, a tamo su imali 40.000 ljudi! To su rasformirali, da bi formirali brigadu od 400 ljudi! Ko im brani?

BULATOVIĆ: Da bi oslobodili sa 400 ljudi ono što nisu hteli da oslobode sa 40. 000 ljudi?

MILOŠEVIĆ: Da. Mi treba da uđemo u sledeću zamku: da su oni to, u stvari, hteli, samo im mi to nismo dali. To će da bude njihova priča.

PERIŠIĆ: Da li ja te ljude da skinem sa platnog spiska, ili da ih smatram kao da su u 11. korpusu, odnosno u ratu? To je suština mog pitanja.

MILOŠEVIĆ: Rat je tamo završen, njih uopšte nema na toj teritoriji.

PERIŠIĆ: Drugim rečima, ko je tamo, treba da ga pozovem ovamo?

MILOŠEVIĆ: Ne treba nikog da zoveš.

PERIŠIĆ: Da ih ne zovem i da im ne dajem platu?

MILOŠEVIĆ: Kome ti uopšte da daješ plate i kako da im daješ plate?

MOMIR BULATOVIĆ: Postojala je Republika Srpska Krajina koju smo mi pomagali kroz 40. kadrovski centar. Nestalo je RSK i nema 40. kadrovskog centra!

PAVLE BULATOVIĆ: Imaćemo sudske sporove!

MOMIR BULATOVIĆ: Oni pojedinačno moraju to da dokažu. Pa ljudi moji odete na službeni put i morate da napišete izveštaj sa službenog puta šta ste radili, a oni nisu ispalili ni metka! Red je da napišu izjavu šta su radili.

:D :D :D
Meatke
Meatke

Posts : 346
2015-08-16


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by RayMabus Fri 5 Aug - 22:23


PERIŠIĆ: Da li ja te ljude da skinem sa platnog spiska, ili da ih smatram kao da su u 11. korpusu, odnosno u ratu? To je suština mog pitanja.

MILOŠEVIĆ: Rat je tamo završen, njih uopšte nema na toj teritoriji.



Ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 176303
2014-04-11


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Serbinho-3 Fri 5 Aug - 22:24

Milosevica su tada trebali skinuti i poslati avione na HR.
Druga greska sto HR nije kompletno zauzeta i pravac pregovaracki sto.
Gledati etnicko ciscenje i nista ne poduzeti, pokazuje Slobinu vladavinu.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26492
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Meatke Fri 5 Aug - 22:29

Serbinho-3 wrote:
Gledati etnicko ciscenje i nista ne poduzeti, pokazuje Slobinu vladavinu.

negdje u tim transkriptima se isto spominje podatak da je VJ imala goriva za samo 6 dana ratovanja ... taman što bi krenuli u intervenciju nestalo bi im goriva pa bi morali pješke natrag ... :)
Meatke
Meatke

Posts : 346
2015-08-16


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Guest Fri 5 Aug - 22:30

Serbinho-3 wrote:Milosevica su tada trebali skinuti i poslati avione na HR.
Druga greska sto HR nije kompletno zauzeta i pravac pregovaracki sto.
Gledati etnicko ciscenje i nista ne poduzeti, pokazuje Slobinu vladavinu.
Ja sam bas neutralac u svemu ovomu,ali me ovo u sekundi napuni bijesom i crnilo mi se prospe ocima..tada onaj tko mi je neprijatelj,lose prodje..a ja sam jos ipak ovdje.. :tw
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Serbinho-3 Fri 5 Aug - 22:33

To pokazuje Kljintona, drzao sankcije i gled'o etnicko ciscenje sa ovima iz EU, sto nisu prstom se makli, sto kasnije odslikava Vucicevu izjavu da ce Srbija reagovati sledeci put.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26492
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by kaya Fri 5 Aug - 22:34

Serbinho-3 wrote:Milosevica su tada trebali skinuti i poslati avione na HR.
Druga greska sto HR nije kompletno zauzeta i pravac pregovaracki sto.
Gledati etnicko ciscenje i nista ne poduzeti, pokazuje Slobinu vladavinu.
Jeste, jeste a kako bi ju zauzeli ?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Guest Fri 5 Aug - 22:35

serbinjo,ciscenja nije bilo..bio je to poziv Slobe,cisto strateski,koji bi kasnije omogucio da se Hrvatska proglasi onom koja sprovodi ciscenje...toga nije bilo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

“Utekli kao zečevi” Empty Re: “Utekli kao zečevi”

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum