ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:42

http://www.katastar.hr/dgu/

http://e-izvadak.pravosudje.hr/home.htm


Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:45

deda hipster wrote:danas tema da poljoprivreda propada a sutra će biti kako bacamo ogromne viškove hrane dok ima gladnih u svijetu, propadaju mali OPGovi jer proizvode u malim količinama i ne mogu nikomu svoju robu prodati, veliki proizvođači se šire

Ne znam koliko ti imaš godina i da li se sjećaš kako nova, neovisna, slobodna, suverena i samostalna hrvatska država obećala promjene, koje će poboljšati život seljaka pa je objavljen projekt "Pregled stanja i strategija razvoja poljoprivrede Hrvatske". U tom se projektu naglašavalo da razvoj sela i poljoprivrede treba temeljiti na dostojanstvu hrvatskoga seljaka.

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:46

provocator wrote:
Aha.. Ali svejdno daj ti meni pojasni zašto je u Hrvatskoj preko 70 posto poljoprivrednika zahvaćeno obavezom PDV-a u različitim oblicima, a u Austriji ih pod taj sustav ulazi tek oko tri posto. te iz kojeg su razloga razne mjere drugog reda prilagođene su njihovom razvoju, pa se austrijskim mljekarima čak vraća ubrani iznos PDV-a na njihove produkte? To te ja pitam!
Zato što glasate za neuke budale koji viču da država nema para. Država je vlasnik kune i izdaje kunu vođenjem proračunskog deficita, svaka vlada koju ste do sad birali je govorila kako država nema novca i da zato ne može podupirati poljoprivredu, graditi obranu od poplava, reciklirati smeće itd.

Birate idijote koji misle da po Hrvatske Kune morate ići u Ameriku ili London, ili ih uzeti od naroda porezom. Znači rade sve naopako, ekonomiju i financije vode naopako.


Last edited by deda hipster on 18/7/2016, 14:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:47

Aza koga ti glasaš? Ja npr. nikada nisam glasao za HDZ ili SDP... U stvari lažem. Na prvim izborima sam glasao za usrani HDZ.

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:49

deda hipster wrote:
provocator wrote:
Aha.. Ali svejdno daj ti meni pojasni zašto je u Hrvatskoj preko 70 posto poljoprivrednika zahvaćeno obavezom PDV-a u različitim oblicima, a u Austriji ih pod taj sustav ulazi tek oko tri posto. te iz kojeg su razloga razne mjere drugog reda prilagođene su njihovom razvoju, pa se austrijskim mljekarima čak vraća ubrani iznos PDV-a na njihove produkte? To te ja pitam!
Zato što glasate za neuke budale koji viču da država nema para. Država je vlasnik kune i izdaje kunu vođenjem proračunskog deficita, svaka vlada koju ste do sad birali je govorila kako država nema novca i da zato ne može podupirati poljoprivredu, graditi obranu od poplava, reciklirati smeće itd.

Birate idijote koji misle da po Hrvatske Kune morate ići u Ameriku ili London.
Jako dobro... Nego pojasni ti nama što je to priječilo domoljube na vlasti da nisu uspjeli pronaći način kako smanjiti nekontrolirani uvoz proizvoda koji domaću poljoprivrednu proizvodnju destimulira, a seljaka upropaštava (npr. uvoz vina, mlijeka, mesa, voća, povrća i sl.). Nedostatak novca? Mojne me karat!

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:49

provocator wrote:Aza koga ti glasaš? Ja npr. nikada nisam glasao za HDZ ili SDP... U stvari lažem. Na prvim izborima sam glasao za usrani HDZ.
ja sam manjina, moji glasovi ne skupe ni 1%, ne mogu se mjeriti s demokratskom većinom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:51

Što je domoljube na vlasti, koji ruku na srcu drže, priječilo razvijati mesnu i drugu prerađivačku industriju u koju seljak može plasirati svoju primarnu proizvodnju?

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:53

Zašto su npr. u u Njemačkoj, Italiji i Austriji...  razvijani prateći kapaciteti na selu koji seljaku omogućavavaju dodatne izvore zarade kao npr. određene vrste obrta i servisnih usluga, bez njegove potrebe za napuštanjem poljoprivrednoga gospodarstva? kak to da nikome od naših vrlih domoljuba i stručnjaka to nije palo na pamet?

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:53

provocator wrote:Nego pojasni ti nama što je to priječilo domoljube na vlasti da nisu uspjeli pronaći način kako smanjiti nekontrolirani uvoz proizvoda koji domaću poljoprivrednu proizvodnju destimulira, a seljaka upropaštava (npr. uvoz vina, mlijeka, mesa, voća, povrća i sl.). Nedostatak novca? Mojne me karat!
od kad smo u Europskoj uniji ne postoji legalni mehanizam da se to smanji, nema granice ni carine, no tu su najviše krivi građani, oni kupuju Alpsko mleko, i ne žele kupovati Dukatovo ne sviđa im se dizajn tetrapaka ili što već
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 14:54

deda hipster wrote:
provocator wrote:Nego pojasni ti nama što je to priječilo domoljube na vlasti da nisu uspjeli pronaći način kako smanjiti nekontrolirani uvoz proizvoda koji domaću poljoprivrednu proizvodnju destimulira, a seljaka upropaštava (npr. uvoz vina, mlijeka, mesa, voća, povrća i sl.). Nedostatak novca? Mojne me karat!
od kad smo u Europskoj uniji ne postoji legalni mehanizam da se to smanji, nema granice ni carine, no tu su najviše krivi građani, oni kupuju Alpsko mleko, i ne žele kupovati Dukatovo ne sviđa im se dizajn tetrapaka ili što već
De ne seri... Prouči materiju pa onda ispeci i reci. Nemoj ispadati glup.

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:57

Da bi poljoprivreda krenula na bolje najprvo treba polja pognojiti sa truplima hrvatskih političara.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 14:59

provocator wrote:
De ne seri... Prouči materiju pa onda ispeci i reci. Nemoj ispadati glup.
pa koja je materija? kupci kupuju proizvode, ne kupuju hrvatske nego kupuju uvozne, da kupuju domaće naši proizvođači bi zarađivali, no Hrvat ne želi kupiti domaće, nitko ih ne sili da kupuju strano
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 15:00

Daj si malo pročitaj tzv. stručnu knjigu "Hrvatski farmer".
Knjigu u kojoj je razrađivan program razvoja obiteljskih gospodarstava. Pisali su je vrhunski stručnjaci, ali političari su je svojim propisima i privatizacijom sjebali do yaya. Najbolji dokaz je propast brojnih proizvođača mlijeka.

Zahvaljujući toj knjizi i objašnjenjima stručnjak u njoj mnogi su s veseljem i nadama ulazili u takve biznise, podizali kredite i tako planirali graditi svoju budućnost. Danas su takvi ugasili svoju proizvodnju mlijeka, mnogi su uništeni ili pod ovrhama.

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by provocator 18/7/2016, 15:01

deda hipster wrote:
provocator wrote:
De ne seri... Prouči materiju pa onda ispeci i reci. Nemoj ispadati glup.
pa koja je materija? kupci kupuju proizvode, ne kupuju hrvatske nego kupuju uvozne, da kupuju domaće naši proizvođači bi zarađivali, no Hrvat ne želi kupiti domaće, nitko ih ne sili da kupuju strano
Daj ne drobi... Odi spat. Bude ti pametnije kao što bu i meni pametnije otići na pivo nego ovdje voditi ispraznu raspravu s budalašem kakav si ti.

_________________
Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:03

Shvatite da dok ne poubijate sve hrvatske političare kuruze ne bu bilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:08

provocator wrote:Najbolji dokaz je propast brojnih proizvođača mlijeka.
Zahvaljujući toj knjizi i objašnjenjima stručnjak u njoj mnogi su s veseljem i nadama ulazili u takve biznise, podizali kredite i tako planirali graditi svoju budućnost. Danas su takvi ugasili svoju proizvodnju mlijeka, mnogi su uništeni ili pod ovrhama.
To je zato što njihovo mlijeko nitko ne želi kupiti. Hrvati više vole Alpsko mleko ili Meggle nego domaće, slično je i u Bosni

http://www.ekapija.com/website/bih/page/1080764/Meggle-najprodavaniji-mlije%C4%8Dni-proizvodi-u-BiH
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:14

deda hipster wrote:danas tema da poljoprivreda propada a sutra će biti kako bacamo ogromne viškove hrane dok ima gladnih u svijetu, propadaju mali OPGovi jer proizvode u malim količinama i ne mogu nikomu svoju robu prodati, veliki proizvođači se šire

moderna poljoprivreda je drugačija nego pred 100 godina, danas se sve manje sadi u polju i nisu potrebni silni hektari za uzgoj hrane

evo samo za rajčicu

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/dvije-tvrtke-dobile-gotovo-milijun-eura-za-uzgoj-rajcica-311726

http://m.tportal.hr/312048/Todoric-investirao-78-milijuna-kuna-u-Baranju.html
da meni nije jasno tko je lud da se bavi poljoprivedom profesionalno.

inače treba tražiti "tržišnu nišu" u poljoprivedi. ovdje u dalmaciji svaki kurac ima masline, čak i moji starci. a opet maslinovo ulje iz grčke i španjolske jeftinije(pa usudih se reći i kvalitetnije).

dok recimo kg limuna se često popne preko 30kn, dosta ljudi je investiralo u egzotično bilje tipa lavandu, i smilje i odlično zaradili.

iskreno nebih rekao da poljopriveda propada, možda u slavoniji, jer slavonci nikako da shvate da se teško živi od krava i mlijeka i žita, kada to uzgajaju amerikanci sa to-tehnologijom za pola svijeta.

ovdje u dalmaciji koja nikada nije bila regija za masovnu proizvodnju hrane, jer ovdje se ne može uzgajati žito niti kukuruz, ljudi su uvijek gledali "što tržište traži" (jer jedino tako u prošlosti su mogli doći do brašna itd), pa mi iskreno ne pari da je tako.. ljudi su ovdje skloni "experimentiranju" pa često se pokaže kao pun pogodak..

dok čitam slavonci i dalje zapeli na žitu, kukuruzu, šećernim repama, i kravama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:15

U Istri imamo web tržnicu gdje možeš kupiti online sve moguće proizvode direktno od poljoprivrednika.

http://www.trznica-trg.eu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:16

opet sa jedne strane, pa bog te hebo, tko je od vas lud da se ide bavit poljoprivedom, dizati se ujutro, pa čitam po dalmaciji ljudi doslovno puškama čuvaju nasade smilja jer cigani haraju a policija ne reagira kurca, kada se lakše uvalit u HDZ/SDP, malo lijepiti plakate, i onda srediti posao u općini na nadprosječnu laganu plaću koju će ti država isplaćivati na dug..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:29

preko_vode_do_slobode wrote:
inače treba tražiti "tržišnu nišu" u poljoprivedi. ovdje u dalmaciji svaki kurac ima masline, čak i moji starci. a opet maslinovo ulje iz grčke i španjolske jeftinije(pa usudih se reći i kvalitetnije).
u grčkoj i španjolskoj proizvode na veliko, dok su kod nas mali nasadi maslina i onda svako mjseto ima neku malu uljaru u kojoj naprave par stotina litara i to ti je to, dok grci i španjolci rade na tisuće hektolitara ulja, zato su i jeftiniji
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Guest 18/7/2016, 15:33

deda hipster wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:
inače treba tražiti "tržišnu nišu" u poljoprivedi. ovdje u dalmaciji svaki kurac ima masline, čak i moji starci. a opet maslinovo ulje iz grčke i španjolske jeftinije(pa usudih se reći i kvalitetnije).
u grčkoj i španjolskoj proizvode na veliko, dok su kod nas mali nasadi maslina i onda svako mjseto ima neku malu uljaru u kojoj naprave par stotina litara i to ti je to, dok grci i španjolci rade na tisuće hektolitara ulja, zato su i jeftiniji
pa logično, sa time da dodam da je njihovo ulje OK kvalitete..

meni starci uzeli jednom od "bračanina" domaće uhlje, pa dobili kemiju i otrov. na kraju čitao tamo kako su ovi boduli sa otoka, doslovno išli u Lidla, kupovali po cijele palete uvoznog španjoskog /grčkog ulja(kojeg bi platili ne znam 30kn litru) i onda ga pretakali u "plastične boce" i prodavali kao domaće 80kn litru..

jeblo ih domaće to više. a domaće često najveći prevaranti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Poljoprivreda u Hrvatskoj umire  - Page 2 Empty Re: Poljoprivreda u Hrvatskoj umire

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum