ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 12 Aug - 19:57

point lost, ne mogu uploadati sliku teksta:(

pa, voda, sve ostalo san predugo zloupotrebljava:)


možda, ali kad triba naplotiti rad, paraziti posegnu za šoldima tretih osobov:)



a ne, ne gljedun njih..večeraska su suze svetog lovre, to se ne propušćo!

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 8:59

Hmmm, trebati ce dosta vode ponijeti s obzirom da se radi o poljoprivrednom zemljistu :D

Kada naplacujes svoj rad pretpostavljam da ne pitas koji je izvor sredstava odredenog klijenta ili toliko drzis do principa pa s parazitima ne suradujes : D

Na zalost, zaspala sam i propustila nebeske krijesnice. Al sam se gledajuci onu dvojicu u nadmudrivanju par puta dobro nasmijala :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 9:17

surađujen s parazitima, na koji princip misliš?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 9:32

aben wrote:surađujen s parazitima, na koji princip misliš?
Poslovni :) Kada prodaješ svoje usluge nekome, da li ti je bitan njihov izvor sredstava ? :) Ono prljavi, parazitski novac i to tako :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 12:32

apsolutno ne, 
imo sun jednon narko bosa, lokalne kriminalce, uhljebe, svašta. njihovi šoldi nisu šporki, šporak je nočin na ki su ga stekli.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 13 Aug - 12:33

ergo primio bi ga :^)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 13:38

kic wrote:ergo primio bi ga :^)
šolde od parazita? bi, uvika.
jo ne razumin ča van ni jasno, jo ne samo da bi primi šolde od parazitov u moralnoj dobrovoljnoj razmjeni, nego bi uze šoldi i od treće strone u nemoralnom parazitskom odnosu i to za loše odrođen poso za drugu stronu ka nema mogućnosti izbora nego je zakonom obvezana na sudjelovanje.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 19:41

kic wrote:ergo primio bi ga :^)
Sve prima :D ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 19:46

aben wrote:
šolde od parazita? bi, uvika.
jo ne razumin ča van ni jasno, jo ne samo da bi primi šolde od parazitov u moralnoj dobrovoljnoj razmjeni, nego bi uze šoldi i od treće strone u nemoralnom parazitskom odnosu i to za loše odrođen poso za drugu stronu ka nema mogućnosti izbora nego je zakonom obvezana na sudjelovanje.
Khm, khm, što znači:
1. moralna dobrovoljna razmjena ?
2. nemoralan parazitski odnos?
3. zakonom obvezno sudjelovanje? (mislim, nabrojati...)

A kako se ono kaže: para je para :)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 22:10

mativka wrote:
aben wrote:
šolde od parazita? bi, uvika.
jo ne razumin ča van ni jasno, jo ne samo da bi primi šolde od parazitov u moralnoj dobrovoljnoj razmjeni, nego bi uze šoldi i od treće strone u nemoralnom parazitskom odnosu i to za loše odrođen poso za drugu stronu ka nema mogućnosti izbora nego je zakonom obvezana na sudjelovanje.
Khm, khm, što znači:
1. moralna dobrovoljna razmjena ?
2. nemoralan parazitski odnos?
3. zakonom obvezno sudjelovanje? (mislim, nabrojati...)

A kako se ono kaže: para je para :)

moralna dobrovoljna razmjena je svaka neprisiljena razmjena. 

nemoralan parazitski odnos je onaj u kojem dvi strone razmjenjuju, na štetu treće.

zakonom obavezno sudjelovanje je propis po kojem moroš djelovati, bez obzira na svoju volju, npr upisati dite u skulu, pod prijetnjom oduzimanja slobode.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 22:25

aben wrote:
moralna dobrovoljna razmjena je svaka neprisiljena razmjena. 

nemoralan parazitski odnos je onaj u kojem dvi strone razmjenjuju, na štetu treće.

zakonom obavezno sudjelovanje je propis po kojem moroš djelovati, bez obzira na svoju volju, npr upisati dite u skulu, pod prijetnjom oduzimanja slobode.

- ok, to je gotovo bilo jasno i iz samog pitanja (no, koje su to..primjeri)
- i za ovaj odnos bih voljela konkretan primjer
- pa, i to je nekako jasno jer i od nekih nepunih rođenih mjesec dana si obvezan, tj. tvoji skrbnici. nešto mi pade na pamet...ako nemaš državljanstvo, da li imaš slobodu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 22:37

mativka wrote:
aben wrote:
moralna dobrovoljna razmjena je svaka neprisiljena razmjena. 

nemoralan parazitski odnos je onaj u kojem dvi strone razmjenjuju, na štetu treće.

zakonom obavezno sudjelovanje je propis po kojem moroš djelovati, bez obzira na svoju volju, npr upisati dite u skulu, pod prijetnjom oduzimanja slobode.

- ok, to je gotovo bilo jasno i iz samog pitanja (no, koje su to..primjeri)
- i za ovaj odnos bih voljela konkretan primjer
- pa, i to je nekako jasno jer i od nekih nepunih rođenih mjesec dana si obvezan, tj. tvoji skrbnici. nešto mi pade na pamet...ako nemaš državljanstvo, da li imaš slobodu?
pa, npr. kad se narkoboss (onaj kad su uvatili jedrilicu punu kokaina, sićaš se?) i ja dogovorimo da ću mu ja obaviti jednu uslugu, a on će meni dati malo šoldov. rič je o tomu da un više cjeni moju uslugu od svojih šoldov, a jo više cijenin njegovi šoldi od svog vrimena i truda, i stoga se mi zaminimo za te stvori.

primjer za drugo je tvoja poslovna aktivnost, dojde ti neki klijent ki oće nešto otebe, ti mu sa zadovoljstvon ispuniš želju, ali unda ispostaviš račun produktivnon dijelu stanovništva, siromašnin radnicima i poduzetnicima, tj onon dijelu ki nisu sudjelovali u vašen poslu svojevoljno.


ne razumin, ča je jasno? 
neman pojma, mislin da apatridi imaju velikih problemov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 22:53

aben wrote:
ne razumin, ča je jasno? 
neman pojma, mislin da apatridi imaju velikih problemov.
Pa obveza prijavljivanja djeteta pod normalnim uvjetima, jel.

Ali nekako razmišljajući o tvom odnosu prema državi i društvu, imam osjećaj da je država kriva za sve, a manje društvo. Ja sam opet obrnutog shvaćanja. Mislim da je društvo krivo...

Stekla sam dojam da bi pojam apatrida donio neko osobno oslobođenje :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 13 Aug - 23:12

mativka wrote:
aben wrote:
ne razumin, ča je jasno? 
neman pojma, mislin da apatridi imaju velikih problemov.
Pa obveza prijavljivanja djeteta pod normalnim uvjetima, jel.

Ali nekako razmišljajući o tvom odnosu prema državi i društvu, imam osjećaj da je država kriva za sve, a manje društvo. Ja sam opet obrnutog shvaćanja. Mislim da je društvo krivo...

Stekla sam dojam da bi pojam apatrida donio neko osobno oslobođenje :)
a, e, i to. al to nema neke veće posljedice koliko i zaglupljivanje u skuli, no, svak od nos je jednini relevantan čimbenik za odluku o tome ča mu više smeto.

društvo i država, meni je zapravo svejedno. i država i drustvo imaju dobrih strana, ali ča se tiče loših, jedino je država dovoljno usmjerena na mene da mi zasmeto.

dobre strone države su potvrda i zatita imovine, bez države danas teško moreš imati imovinu. mislin da neki ljudi živu na nerazvstanom teritoriju, virujen da in je gušt imati teritorij samo za sebe:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 13 Aug - 23:30

aben wrote:
a, e, i to. al to nema neke veće posljedice koliko i zaglupljivanje u skuli, no, svak od nos je jednini relevantan čimbenik za odluku o tome ča mu više smeto.

društvo i država, meni je zapravo svejedno. i država i drustvo imaju dobrih strana, ali ča se tiče loših, jedino je država dovoljno usmjerena na mene da mi zasmeto.

dobre strone države su potvrda i zatita imovine, bez države danas teško moreš imati imovinu. mislin da neki ljudi živu na nerazvstanom teritoriju, virujen da in je gušt imati teritorij samo za sebe:)
Ne bih rekla da je zaglupljivanje u osnovnoj školi. Jer većini djece koja ne idu u vrtiće ovo je jedna od..faza socijalizacije. Primjer, razmišljala sam o stvarima koje sam čula, kao npr. : ako djeca imaju tkoga za čuvanje unutar doma i obitelji, to je poželjnije nego upisivanje u vrtić. Nakon toga, dakako ide škola. Različita mišljenja, različiti stavovi. Filozofi, pedagozi...život...Sve se ne poklapa...Ili si mišljenja, da djeca trebaju ostati unutar doma?

Meni nije. Društvo je to koje čini državu....Samo zbog toga sam u suprotnosti s tobom. Država ne odlučuje, već društvo...

Prirodno je čovjeku stvarati...(priča o Ježurki) ;)
Isto tako, razumljivo je svakom psu dati njegovo prirodno pravo zapišavanja teritorija :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 14 Aug - 0:08

mativka wrote:
aben wrote:
a, e, i to. al to nema neke veće posljedice koliko i zaglupljivanje u skuli, no, svak od nos je jednini relevantan čimbenik za odluku o tome ča mu više smeto.

društvo i država, meni je zapravo svejedno. i država i drustvo imaju dobrih strana, ali ča se tiče loših, jedino je država dovoljno usmjerena na mene da mi zasmeto.

dobre strone države su potvrda i zatita imovine, bez države danas teško moreš imati imovinu. mislin da neki ljudi živu na nerazvstanom teritoriju, virujen da in je gušt imati teritorij samo za sebe:)
Ne bih rekla da je zaglupljivanje u osnovnoj školi. Jer većini djece koja ne idu u vrtiće ovo je jedna od..faza socijalizacije. Primjer, razmišljala sam o stvarima koje sam čula, kao npr. : ako djeca imaju tkoga za čuvanje unutar doma i obitelji, to je poželjnije nego upisivanje u vrtić. Nakon toga, dakako ide škola. Različita mišljenja, različiti stavovi. Filozofi, pedagozi...život...Sve se ne poklapa...Ili si mišljenja, da djeca trebaju ostati unutar doma?

Meni nije. Društvo je to koje čini državu....Samo zbog toga sam u suprotnosti s tobom. Država ne odlučuje, već društvo...

Prirodno je čovjeku stvarati...(priča o Ježurki) ;)
Isto tako, razumljivo je svakom psu dati njegovo prirodno pravo zapišavanja teritorija :D
jo sun mišljenja da  dica tribaju ostati di in roditelji to odluču, npr, ti misliš da se u skuli uči nešto dobro, upiši dite. jo mislin da skule ubijaju kreativnost i uču dicu kako izbjegavati odgovornost, jo ne ću,  its that simple.


čuj, ni država ni drustvo ne odlučuje, odlučuje šaka nužno beskrupuloznih ljudi. 

al, ne moreš svakon pasu dati teritorij, pasa je puno, teritorija je malo. zoto i imamo sustave gospodarenja oskudnin resursima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 14 Aug - 0:21

aben wrote:
jo sun mišljenja da  dica tribaju ostati di in roditelji to odluču, npr, ti misliš da se u skuli uči nešto dobro, upiši dite. jo mislin da skule ubijaju kreativnost i uču dicu kako izbjegavati odgovornost, jo ne ću,  its that simple.


čuj, ni država ni drustvo ne odlučuje, odlučuje šaka nužno beskrupuloznih ljudi. 

al, ne moreš svakon pasu dati teritorij, pasa je puno, teritorija je malo. zoto i imamo sustave gospodarenja oskudnin resursima.
Ti bi svoje dite odmah klingonski učio govoriti?
Odgovornost se stječe puno ranije...

Odlučuje društvo. Drugo je što bi i ja i ti željeli. Na žalost, u društvu smo u kojem jesmo. Nameće se pitanje, kako mijenjati društvo, a u skladu s tim i mišljenje pojedinca...Kada bi barem mogli osvjestiti pojedinca, jer od njega društvo i postoji...

Upravo zbog toga mora postojati neka regulacija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sun 14 Aug - 0:26

aben, predaj se srce-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 14 Aug - 0:45

mativka wrote:
aben wrote:
jo sun mišljenja da  dica tribaju ostati di in roditelji to odluču, npr, ti misliš da se u skuli uči nešto dobro, upiši dite. jo mislin da skule ubijaju kreativnost i uču dicu kako izbjegavati odgovornost, jo ne ću,  its that simple.


čuj, ni država ni drustvo ne odlučuje, odlučuje šaka nužno beskrupuloznih ljudi. 

al, ne moreš svakon pasu dati teritorij, pasa je puno, teritorija je malo. zoto i imamo sustave gospodarenja oskudnin resursima.
Ti bi svoje dite odmah klingonski učio govoriti?
Odgovornost se stječe puno ranije...

Odlučuje društvo. Drugo je što bi i ja i ti željeli. Na žalost, u društvu smo u kojem jesmo. Nameće se pitanje, kako mijenjati društvo, a u skladu s tim i mišljenje pojedinca...Kada bi barem mogli osvjestiti pojedinca, jer od njega društvo i postoji...

Upravo zbog toga mora postojati neka regulacija...
da, jo ga naučin odgovornisti, predan ga uhljebima, i vrate mi ga ubijenog duha, sa sposobnostima varanja i izbjegavanja. pih.

drustvo nema mozak, pa prema tome ne odlučuje. jedino entiteti s mozgom moru odlučivati.
meni se uopće ne nameće pitanje kako minjati drustvo. društvon je nemoguće upravljati racionalno, to je složen sustav i svaki pokušaj kontrole i predviđanja, bit će uspješan ka srbske teritorijalne pretenzije. tvoje natojanje da se petljaš u mišljenja pojedinaca je..kako bi se izrozi a da ne spomenen staljina? a nikako:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sun 14 Aug - 0:49

mativka samo instiktivno broni svoju poziciju, ni u stanju priznati sebi neugodne istine o naravi njenoga posla, i gaženju volje miroljubivih pojedinaca radi održanja iluzije prozora od marmelode,
predati se while winning? aben!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sun 14 Aug - 0:53

aben wrote:
da, jo ga naučin odgovornisti, predan ga uhljebima, i vrate mi ga ubijenog duha, sa sposobnostima varanja i izbjegavanja. pih.

drustvo nema mozak, pa prema tome ne odlučuje. jedino entiteti s mozgom moru odlučivati.
meni se uopće ne nameće pitanje kako minjati drustvo. društvon je nemoguće upravljati racionalno, to je složen sustav i svaki pokušaj kontrole i predviđanja, bit će uspješan ka srbske teritorijalne pretenzije. tvoje natojanje da se petljaš u mišljenja pojedinaca je..kako bi se izrozi a da ne spomenen staljina? a nikako:)
Tu si gdje jesi...

Što bi ti preporučio Entitetima?

Možda s razlogom nisi Lenjina spomenuo?! :D

Ja sam doista samo Čardak....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 16 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 50 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 33 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum