ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Ero 4/7/2016, 11:24

IVICA DAČIĆ PIŠE ZA POLITIKU
Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje
Evropa, pre svih, ne zna tačno šta će sa sobom. To nas je dovelo u situaciju da ne zna, izgleda, ni šta će s nama, bez obzira na to što mi drugo, do Evrope, nemamo i što smo njen geografski, istorijski i kulturni deo, i što smo se veoma jasno opredelili. Da, mi želimo u Evropu.
Autor: Ivica Dačićsubota, 02.07.2016. u 22:00
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Tan2015-6-9_183531829_0
Ивица Дачић (Фото Танјуг)
Pre tačno sedamdeset godina, u svom čuvenom govoru u Cirihu, Vinston Čerčil je rekao da je za ostvarivanje sna o ujedinjenoj Evropi potrebno samo „da stotine miliona muškaraca i žena odluče da učine pravo, a ne pogrešno, i da, kao nagradu, dobiju blagostanje, a ne prokletstvo”.
Kako vam to danas zvuči? Kada su milioni u Engleskoj Evropi rekli ne, pozivajući se, između ostalih i na njega, i kada se milioni, širom Evrope, nadaju da će i sami imati priliku da se s njom pozdrave. Kada bi milioni s Bliskog istoka ipak da stignu do te i takve i Evrope. Kada se NATO i Rusija sve češće gledaju kroz nišan, a ne kroz naočare „na daljinu”. I kada, mnogima, sve ponovo miriše na „krv, suze i znoj”. Živimo li najlepše Čerčilove snove, ili njegove noćne more?
Plašim se da ja na to pitanje nemam odgovor i da, nažalost, nisam jedini.
Evropa, pre svih, ne zna tačno šta će sa sobom. To nas je dovelo u situaciju da ne zna, izgleda, ni šta će s nama, bez obzira na to što mi drugo, do Evrope, nemamo i što smo njen geografski, istorijski i kulturni deo, i što smo se veoma jasno opredelili. Da, mi želimo u Evropu.
Gde je ona tačno, kakva je, kakva će da bude, nije nešto što nas je opredelilo u našim snovima. Mi smo hteli da budemo Evropa po onome što nas je i čemu ona učila.
Evropski sistem, evropska pravila, evropska demokratija, evropska država – to je naš cilj ili, kao što sam davno rekao, da svako naše selo, grad, bolnica, škola, fabrika... budu evropski. Da je dovedemo ovde, Evropu, čak i pre nego što mi odemo tamo, u Evropu, iz koje smo i potekli.
I sve što smo radili u poslednje četiri godine, sve što nameravamo da radimo ubuduće služi i služiće tom cilju. Ekonomskom, društvenom i kulturnom unapređivanju Srbije. Njenoj izgradnji, njenom jačanju i osvajanju poštovanja za njen put i njen način.
Mi smo se za to odlučili veoma svesno, znajući da jaka Srbija (ekonomski, sistemski, kulturno) nije moguća u nestabilnom okruženju, u stanju političke i svake druge neizvesnosti, i da je, na nama, da damo sve da se ta vrsta sigurnosti, i za nas, i za sve oko nas, postigne.
Put u Evropu ima, pre svega, smisao upravo zbog toga. Zbog političkog i ekonomskog ujedinjavanja Balkana i zbog trajnog izbegavanja i pomisli na skukob.
Uostalom, da bi projekat ujedinjene Evrope uspeo i Čerčil je tu bio u pravu, morali su da se uzdignu Francuska i Nemačka, da prestanu da budu neprijatelji i da počnu da žive zajedno, kroz Evropu i u Evropi.
Taj recept važi i za nas na Balkanu. s tim što mi moramo da pronađemo zajednički život, razumevanje i saradnju i pre našeg, pojedinačnog, ili zajedničkog, ulaska u Evropu.
To nam je potrebno zbog nas, i Srbija tu nema nikakve dileme. Opredeljeni smo miru, stabilnosti i saradnji, suživotu, poštovanju i razumevanju.
I ne tražimo ništa više od toga, ni od koga, pa ni od Evrope.
Samo elementarno poštovanje, ono koje podrazumeva da, ako smo mi iskreni, i svi ostali budu iskreni.
I ako mi poštujemo dogovore, da i svi ostali poštuju dogovore.
 
I da, ako uradimo sve što je bilo predviđeno, ne budemo, zbog toga, ni na koji način kažnjeni.
To je, uostalom, i sve što smo sposobni da uradimo. Sve što želimo i sve što možemo da uradimo.
I sada je red na Evropu. Da nam jasno kaže da li je, za nju, to dovoljno. Da li nas vidi kao svoj deo ili kao neko strano telo.
I da se ne krije, pri tom, iza Hrvatske, inače jedine zemlje u Evropi u kojoj se još apludira nacističkom pozdravu „Za dom spremni” (zamislite da to neko uradi u Nemačkoj sa “Zig hajl”).
Otuda i vrlo jasna poruka našeg premijera – ili ćete da otvorite poglavlja ili nećete, ali svakako niko neće da nam zavrće uši. Pogotovo kada ništa nismo krivi.
Dakle, poglavlja su na Evropi. Na nama je ono na šta smo se obavezali. Da ne prekidamo svoj evropski put, zbog nas i zbog Srbije.
Da gradimo, razvijamo i dižemo svoju zemlju, kako bi bila postojana i ponosna, jaka i stabilna, gde god da bude.
I nigde, pri tom, nemamo potrebu da žurimo, osim tamo gde smo, u Srbiji krenuli. I znamo da Evropa ima svojih muka i poštujemo ih.
Zato, kada se priča o poglavljima, i o tome kada ćemo otpočeti pregovore, meni na pamet padne onaj dijalog iz „Građanina Kejna” koji, kada mu predoče da nije još kupio sve statue u Evropi, mirno kaže:
– Pa nisam ja kriv. Oni statute prave dve hiljade godina, a ja ih skupljam tek pet.
Ima vremena, rekli bi, kod nas, u Srbiji. Za blagostanje. Prokletstvo smo, bar mi, već preživeli.

http://www.politika.rs/sr/clanak/358418/Od-Evrope-trazimo-samo-elementarno-postovanje

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Stanojko 4/7/2016, 11:24

Jedi govna debeli...

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by dzango 4/7/2016, 11:25

Mrzi me da čitam. Šta kaže?

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Stanojko 4/7/2016, 11:27

dzango wrote:Mrzi me da čitam. Šta kaže?
Ma nisam ni ja citao... Video samo naslov i autora...

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by RayMabus 4/7/2016, 11:28

Ušli bi u Evropu a nebi susjedima vratili okupirane enklavice i šarengradsku adu.

Nenadhebivo,

Ima EU svojih problema .....cujemo se za 10 godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176307
2014-04-11


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by dzango 4/7/2016, 11:31

RayMabus wrote:Ušli bi u Evropu a nebi susjedima vratili okupirane enklavice i šarengradsku adu.

Nenadhebivo,

Ima EU svojih problema .....cujemo se za 10 godina.
Vratimo vam kurac. Dođite pa uzmite. 

Bolje za 15 godina.

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by RayMabus 4/7/2016, 11:36

dzango wrote:
RayMabus wrote:Ušli bi u Evropu a nebi susjedima vratili okupirane enklavice i šarengradsku adu.

Nenadhebivo,

Ima EU svojih problema .....cujemo se za 10 godina.
Vratimo vam kurac. Dođite pa uzmite. 

Bolje za 15 godina.
10 ti je sigurno a za dalje cemo vidit.

Netko tko nedaje elementarnu logiku nema pravo istu tražit.

Bez obzira šta se one enklavice nalazes drugu stranu Dunava ......mislim šta to ima veze ? Znači ima dosta vode između pa je to srpsko iako se zna di su granice bivših republika koje su kao takve međunarodno priznate upravo u tim granicama.

Srbija sama nedaje elementranu logiku drugima a htjela bi je za sebe.

DOVIĐEMA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176307
2014-04-11


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Ero 4/7/2016, 11:37

Od Europe " u oblacima" traži samo poštovanje, a zaboravlja da Europa "u oblacima" nikad nije ni postojala, niti će postojati. Ima Europa sa svojih 28 članica, koje također traže svaka za sebe poštovanje. Od svake države, pa i od Srbije, koja ima želju bit član europske zajednice naroda. Jedna od europskih članica je i Hrvatska, koju Dačić zaobilazi. I umjesto da se dogovara sa njom, on se obraća "Europi u oblacima". Ne razumije čovjek vlastitu poziciju, to ti je. Ne razumije Dačić da će morati uskladiti svoje želje po dominaciji sa članicama EU, od kojih je jedna i Hrvatska. Koliko će to vremena trajati? Ovi si o srpskoj aktualnoj politici i ne o njenim susjedima: Mađarskoj, Hrvatskoj, Rumuniji ili Bugarskoj...
Dačiću konačno netko mora objasniti da u EU nema nikoga tko bi bilo kome "zavrtao uši".Tako ni Srbiji, a bogami ni Hrvatskoj. Postoji samo način kako se pristupa klubu neovisnih država, koja svaka za sebe ima svoj ponos i samopoštovanje...manje ili više. 
Neka se Dačić posavjetuje sa malom CG glede svega, pa i ponosa i samopoštovanja...i dogovaranja sa HR, naravno.


PS: Upsss, na Vučića sam mislio, Dačić je tek mali od kužine, a Vulin je Vučićev portparol. :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Ero 4/7/2016, 11:47

PS:

Neki dan Dačić u medijima priča da je Hrvatskoj predlagano da se sastanu i riješe svi međusobni problemi, ali da već nekoliko godina nisu dobili odgovora s hrvatske strane. 
Ovaj detalj nisam u stanju provjeriti, zato je  moj  gornji komentar uvjetovan istinitošću pomenute Dačićeve izjave. Glede na to tko je zadnjih godina bio hrvatski premijer sve je moguće. :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by dzango 4/7/2016, 12:05

Dačić i EU? Koga libo racku i za jedno i za drugo.

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by RayMabus 4/7/2016, 12:07

dzango wrote:Dačić i EU? Koga libo racku i za jedno i za drugo.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Ekonomija_Srbije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176307
2014-04-11


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Guest 4/7/2016, 12:40

Nakon što je Velika Britanija skinula rezervu i izrazila spremnost za otvaranje poglavlja 23 u pristupnim pregovorima Srbije na putu ka Evropskoj Uniji, i Hrvatska je blizu iste odluke!


ja bih oterao, " osobno " u 100 p.m.
hrvatsku, specijalno, i to sa " uzitkom "
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Stanojko 4/7/2016, 12:44

Ti jos nisi dobio sendvic za danas pa srbujes? :)

_________________
IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Guest 4/7/2016, 12:48

I DALJE NA ODMORU

[size=31]Rakitić objavio: Ne mogu nam uzeti osmijeh! Evo što o incidentu pišu strani mediji[/size]

Španjolski mediji prenose vijest s hrvatskih portala o "huliganskom napadu" na hrvatskog reprezentativca premda je hrvatska policija priopćila kako nije riječ o napadu na nogometaša Barcelone već da je jednim kamenom razbijen prozor vile na otoku Ugljanu gdje se odmarao.

19046PREGLEDA

5,6-BODOVA


 

 


IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje 4ede8365fac81fbe98a8205d8f850ef8

kamenovan zbog kontakta sa srbinom, krstajicem. ! to mogu samo hrvatski kreteni.

ne znam da je u srbiji neko napadnut jer ima kontakt sa hrvatima, strasno.
bolesni umovi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Guest 4/7/2016, 12:54

nije napadnut raketic, vec vila u kojoj boravi.
to mogu samo ustase :)) da " priopce "
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by RayMabus 4/7/2016, 13:18

ŠPanjolci su turisticka zemlja pa jedva docekali da ocrne Hr itd itd itd.

Ne laju oni radi Rakitica nego radi sebe.

Zato je Raktić i nastavija ljetovanje u Hr i neda im gušta.

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Perisic_plaza4-030716

http://www.jutarnji.hr/spektakli/domace-zvijezde/foto-nakon-lude-noci-u-dubrovackom-klubu-ivan-perisic-i-edin-dzeko-odmaraju-na-plazi/4492604/?&utm_campaign=Partners&utm_medium=Widget&utm_source=slobodnadalmacija.hr#&gid=4492598&pid=4492574



Patite.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176307
2014-04-11


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Guest 4/7/2016, 22:45

RayMabus wrote:ŠPanjolci su turisticka zemlja pa jedva docekali da ocrne Hr itd itd itd.

Ne laju oni radi Rakitica nego radi sebe.

Zato je Raktić i nastavija ljetovanje u Hr i neda im gušta.

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Perisic_plaza4-030716

http://www.jutarnji.hr/spektakli/domace-zvijezde/foto-nakon-lude-noci-u-dubrovackom-klubu-ivan-perisic-i-edin-dzeko-odmaraju-na-plazi/4492604/?&utm_campaign=Partners&utm_medium=Widget&utm_source=slobodnadalmacija.hr#&gid=4492598&pid=4492574



Patite.

španiji, portugliji, francuskoj, ili italiji, vi ne mozete da budete konkurencija, a ni grckoj, prilicno,
njihova klijentela ekonomska  je elita svetskog turizma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by RayMabus 4/7/2016, 23:41

Pa ni nemoramo joj bit konkurenkcija kad nas ne zanima njihov masowni turizam a i uostalom šta to was brige kad i onako nemate more .....jbte pričate o owome ko da imate more il ste i sami ŠPanjolska il Grčka u najmanju ruku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176307
2014-04-11


Back to top Go down

IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje Empty Re: IVICA DAČIĆ: Od Evrope tražimo samo elementarno poštovanje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum