ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 06:30

Nova vremena, srednjevjekovne metode... bash

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Mad_Vlad 24/11/2014, 06:36

Da su srednjovjekovne metode onda bi ti teta na lomači završila. Pat :witch bi ju potpalio.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 06:40

Pat se rodio u krivo vrijeme, a teta je izmakla lomači... :]
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Mad_Vlad 24/11/2014, 07:50

Viš koja si sretnica... cheers
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sefirot 24/11/2014, 09:36

Vegvísir wrote:Upravo to. Neznanje i strah od nepoznatog. :)

Kad ljudi nisu znali objasniti uobičajene pojave (primjerice, poput munja i gromova) to su pripisivali djelovanju bića s nadljudskim moćima. Kada nisu znali objasniti umiranje djece, to su pripisivali djelovanju demona. Na neki način su sebi morali objasniti što se zbiva. Ako nisu mogli objasniti, za njih je uzrok bio u onom nadljudskom.


Isto tako, iracionalna vjerovanja i obredi postaju smisleni tek u praksi, pogotovo u stresnim situacijama kao način nošenja s njima. Antropolog Malinowski je to prikazao u svom djelu Magija, znanost i religija na primjeru plemena Trobriandskog otočja i Papue Nove Gvineje čiji pripadnici  se bave ribolovom. Oni koji love u plitkim, mirnim vodama prije toga ne rade nikakve rituale dok oni koji pecaju u nepoznatim, dubokim i nemirnim vodama prije nego što se otisnu, imaju različite rituale u svrhu zaštite. 

To se javlja u brojnim kulturama... Zato sam gore i napisala da bi bilo jako zanmiljivo komparirati takva vjerovanja.  :D

Prvo, Veg, avatar ti je predobar. Nekih pola sata sam se smijao :tu
Da, ljudi su sami sebi morali neke stvari objasniti na neki način te su razne pojave postale bogovima ili alatima bogova. Htio sam navesti da su i božanstva drugih plemena, drugih kultura (...) često prozivana demonima da bi se druge prikazalo negativnima. Naravno, ozbiljne osobe koje istražuju duhovnost dobro znaju da su to također alati, ali alati ljudi da bi se držala kontrola. Sa druge strane to mogu biti i alati egregora koji drži svoje vjernike što je razumljivo jer se njihovim emocijama hrani.

Ovo je vrlo interesantan podatak što si navela... :tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sefirot 24/11/2014, 09:37

Trinity wrote:Pat se rodio u krivo vrijeme, a teta je izmakla lomači... :]

to ne znači da se ne moli da se ta vremena vrate :D 

Onda nas je mnogo na*ebalo.... :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Patriot_1 24/11/2014, 09:49

Mad_Vlad wrote:Da su srednjovjekovne metode onda bi ti teta na lomači završila. Pat :witch bi ju potpalio.
Ti kao pobornik Starog Zavjeta,izgubljen u vremenu i prostoru,triba bi zna da vještice pale a bludnice kamenuju!Židovi kamenuju,nazovikršćani pale,,eto!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Patriot_1 24/11/2014, 09:54

Mad_Vlad wrote:Da su srednjovjekovne metode onda bi ti teta na lomači završila. Pat :witch bi ju potpalio.
Koga?Trinity?
Pa bar ti kao pobornik Starog Zavjeta bi triba znat da vještice pale a bludnice  kamenuju!Ovo prvo su radili nazovikršćani(polukršćani kao ona) a drugo Židovi!
Dakle,nebi ju palio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 24/11/2014, 09:54

Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Upravo to. Neznanje i strah od nepoznatog. :)

Kad ljudi nisu znali objasniti uobičajene pojave (primjerice, poput munja i gromova) to su pripisivali djelovanju bića s nadljudskim moćima. Kada nisu znali objasniti umiranje djece, to su pripisivali djelovanju demona. Na neki način su sebi morali objasniti što se zbiva. Ako nisu mogli objasniti, za njih je uzrok bio u onom nadljudskom.


Isto tako, iracionalna vjerovanja i obredi postaju smisleni tek u praksi, pogotovo u stresnim situacijama kao način nošenja s njima. Antropolog Malinowski je to prikazao u svom djelu Magija, znanost i religija na primjeru plemena Trobriandskog otočja i Papue Nove Gvineje čiji pripadnici  se bave ribolovom. Oni koji love u plitkim, mirnim vodama prije toga ne rade nikakve rituale dok oni koji pecaju u nepoznatim, dubokim i nemirnim vodama prije nego što se otisnu, imaju različite rituale u svrhu zaštite. 

To se javlja u brojnim kulturama... Zato sam gore i napisala da bi bilo jako zanmiljivo komparirati takva vjerovanja.  :D

Prvo, Veg, avatar ti je predobar. Nekih pola sata sam se smijao :tu

Jel' da? :^0  Slika je zapravo s poleđine hoodie jakne koju sam vidjela prošle godine na netu i kupila iste sekunde. :^0

Sefirot wrote:Da, ljudi su sami sebi morali neke stvari objasniti na neki način te su razne pojave postale bogovima ili alatima bogova. Htio sam navesti da su i božanstva drugih plemena, drugih kultura (...) često prozivana demonima da bi se druge prikazalo negativnima. Naravno, ozbiljne osobe koje istražuju duhovnost dobro znaju da su to također alati, ali alati ljudi da bi se držala kontrola. Sa druge strane to mogu biti i alati egregora koji drži svoje vjernike što je razumljivo jer se njihovim emocijama hrani.

Ovo je vrlo interesantan podatak što si navela... :tu

Proizvodnja straha je najbolji alat za ostvarivanje kontrole; kad su uspije ljude u dovoljnoj mjeri preplašiti, dalje je s njima lako manipulirati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sefirot 24/11/2014, 11:19

Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:
Vegvísir wrote:Upravo to. Neznanje i strah od nepoznatog. :)

Kad ljudi nisu znali objasniti uobičajene pojave (primjerice, poput munja i gromova) to su pripisivali djelovanju bića s nadljudskim moćima. Kada nisu znali objasniti umiranje djece, to su pripisivali djelovanju demona. Na neki način su sebi morali objasniti što se zbiva. Ako nisu mogli objasniti, za njih je uzrok bio u onom nadljudskom.


Isto tako, iracionalna vjerovanja i obredi postaju smisleni tek u praksi, pogotovo u stresnim situacijama kao način nošenja s njima. Antropolog Malinowski je to prikazao u svom djelu Magija, znanost i religija na primjeru plemena Trobriandskog otočja i Papue Nove Gvineje čiji pripadnici  se bave ribolovom. Oni koji love u plitkim, mirnim vodama prije toga ne rade nikakve rituale dok oni koji pecaju u nepoznatim, dubokim i nemirnim vodama prije nego što se otisnu, imaju različite rituale u svrhu zaštite. 

To se javlja u brojnim kulturama... Zato sam gore i napisala da bi bilo jako zanmiljivo komparirati takva vjerovanja.  :D

Prvo, Veg, avatar ti je predobar. Nekih pola sata sam se smijao :tu

Jel' da? :^0  Slika je zapravo s poleđine hoodie jakne koju sam vidjela prošle godine na netu i kupila iste sekunde. :^0

Sefirot wrote:Da, ljudi su sami sebi morali neke stvari objasniti na neki način te su razne pojave postale bogovima ili alatima bogova. Htio sam navesti da su i božanstva drugih plemena, drugih kultura (...) često prozivana demonima da bi se druge prikazalo negativnima. Naravno, ozbiljne osobe koje istražuju duhovnost dobro znaju da su to također alati, ali alati ljudi da bi se držala kontrola. Sa druge strane to mogu biti i alati egregora koji drži svoje vjernike što je razumljivo jer se njihovim emocijama hrani.

Ovo je vrlo interesantan podatak što si navela... :tu

Proizvodnja straha je najbolji alat za ostvarivanje kontrole; kad su uspije ljude u dovoljnoj mjeri preplašiti, dalje je s njima lako manipulirati...

Ljubomoran sam na hoodicu :D gdje si to našla? ima li toga još??
Da, strah je vrlo moćan alat, no ako se rješimo straha, ne mogu nas veslati... manipulacija jedino i ide preko straha.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 24/11/2014, 11:31

Sefirot wrote:Ljubomoran sam na hoodicu :D gdje si to našla? ima li toga još??
Da, strah je vrlo moćan alat, no ako se rješimo straha, ne mogu nas veslati... manipulacija jedino i ide preko straha.

Ovdje:

https://www.threadless.com/product/3592/EVERY_TIME_A_CAT_CLEANS_ITSELF_IT_IS_WORSHIPPING_THE_DARK_LORD

Al' vidim da hoodica više uopće nema, a i drugo je skoro sve rasprodano. Taj motiv je izgleda popularan pa brzo ode. :D Međutim, ima na stranici opcija "request a reprint". Ako veći broj ljudi zatraži, ponovno ih printaju i onda ti jave mejlom. Tako sam ja napravila kad sam uzimala. Hoodica mi je veća fora od ovih što su ostale, i s prednje strane ima print:

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 3c2dcbfd258b7c26105f1521a0ca6b13
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sefirot 24/11/2014, 12:40

Vegvísir wrote:
Sefirot wrote:Ljubomoran sam na hoodicu :D gdje si to našla? ima li toga još??
Da, strah je vrlo moćan alat, no ako se rješimo straha, ne mogu nas veslati... manipulacija jedino i ide preko straha.

Ovdje:

https://www.threadless.com/product/3592/EVERY_TIME_A_CAT_CLEANS_ITSELF_IT_IS_WORSHIPPING_THE_DARK_LORD

Al' vidim da hoodica više uopće nema, a i drugo je skoro sve rasprodano. Taj motiv je izgleda popularan pa brzo ode. :D Međutim, ima na stranici opcija "request a reprint". Ako veći broj ljudi zatraži, ponovno ih printaju i onda ti jave mejlom. Tako sam ja napravila kad sam uzimala. Hoodica mi je veća fora od ovih što su ostale, i s prednje strane ima print:

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 3c2dcbfd258b7c26105f1521a0ca6b13

predobro... :D znači moram nabrijati ljude :D 
hmmmm, govorili smo o manipulaciji.... ništa, kršćani i ovako progutaju razne budalaštine pa ću to predložiti njima.... hmmmm, preko Karamarkićke i onda imam dovoljno ljudi da mi hoodicu pošalju free :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 24/11/2014, 13:12

Ma samo poslati Zrinki K. mail i objasniti da se klikom na tu opciju prijavljuje užasni blasfemični i sotonistički sadržaj.  U roku od sat vremena imaš članak na dnevnohaeru u kojem se poziva sve prave vjernike da klikanjem krenu u rat protiv nečastivog. Reprint garantiran do kraja dana. :^0 :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sefirot 24/11/2014, 13:15

Vegvísir wrote:Ma samo poslati Zrinki K. mail i objasniti da se klikom na tu opciju prijavljuje užasni blasfemični i sotonistički sadržaj.  U roku od sat vremena imaš članak na dnevnohaeru u kojem se poziva sve prave vjernike da klikanjem krenu u rat protiv nečastivog. Reprint garantiran do kraja dana. :^0 :^0

Uh, vidim da ti nisam ni do koljena :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest 24/11/2014, 13:20

To su dobro promišljene i visokosofisticirane metode. B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 20:18

Mad_Vlad wrote:Viš koja si sretnica... cheers
Jesam  cheers ,a on siromaček tako bi rado nekome odrubio glavu ili ga spalio na lomači...i  sve u ime Boga... :doh
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 20:22

Sefirot wrote:
Trinity wrote:Pat se rodio u krivo vrijeme, a teta je izmakla lomači... :]

to ne znači da se ne moli da se ta vremena vrate :D 

Onda nas je mnogo na*ebalo.... :D
Jebote, šta bi ostalo od foruma ...!? affraid
Sve bi nas Pat ognjem i sumporom... :^0 :^0 :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 20:31

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:Da su srednjovjekovne metode onda bi ti teta na lomači završila. Pat :witch bi ju potpalio.
Koga?Trinity?
Pa bar ti kao pobornik Starog Zavjeta bi triba znat da vještice pale a bludnice  kamenuju!Ovo prvo su radili nazovikršćani(polukršćani kao ona) a drugo Židovi!
Dakle,nebi ju palio!
He he Pate ti si vještica u muškom obliku jer vjeruješ u budalaštine, uz to si i sektaš i heretik , tako da bi ti prvi gorio na lomači. Ne bi se ti tada ovako junačio i hvalio sektom čiji glavonja jede vlastita govna za doručak. affraid

Uz to, nešto te previše proganjaju bludnice, da te nije opsjela kakva Lilith? Prema tvom hvalisanju, cijela ti je kuća opsjednuta.
Al' ništa se ne brini, preporučujem ti ove tipove, svjetski su poznati i mislim da bi se izvrsno slagali :

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Ghostb10
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity 24/11/2014, 20:41

Vegvisir wrote:Proizvodnja straha je najbolji alat za ostvarivanje kontrole; kad su uspije ljude u dovoljnoj mjeri preplašiti, dalje je s njima lako manipulirati...
Sefirot wrote:Da, strah je vrlo moćan alat, no ako se rješimo straha, ne mogu nas veslati... manipulacija jedino i ide preko straha.


Da, već sam spomenula kako je ,naprimjer, roditelje lako zaplašiti jer su normalno zabrinuti za svoju djecu. Samo treba nešto natuknuti i obično se reagira po principu "Nikad se ne zna", "Možda nečega ipak ima", "Pa neće škoditi",  " Nije od viška", "Bolje ne izazivati vraga" i sl.
Moja najbolja prijateljica je ateistkinja ali kad su joj djeca bila mala vezala im je oko zapešća crvenu vrpcu.Zlu ne trebalo. Ispočetka nisam znala o čemu se radi, a nisam se usudila pitati. Kasnije sam saznala da to (neki) djeci vežu protiv uroka.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Mad_Vlad 29/11/2014, 04:58

Strah od nepoznatog. Kako se čovjek unezvjeri kad nije u kontroli situacije...
Je l' nametnut ili urođen?
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Bran_Do 2/12/2014, 16:56

Malo sam googlao, pa sam našao zanimljive podatke o pojedinim pučkim vjerovanjima u nas.
Evo dijelova teksta:

"Vjerovanje o postojanju mnogih nadnaravnih bića, u našem narodu, potječe još iz vremena poganskih običaja. Bez obzira što ova vjerovanja, legende i mitovi nemaju kako znanstvena tako ni služžbena crkvena uporišta, neki od njih su se zadržžali i do dan danas. Ova vjerovanja, legende i mitovi rasprostranjeni su u svim narodima, prenošena su s koljena na koljeno kroz vrijeme, ali i kroz prostor, tako da ih u potpuno istom ili sličnom obliku susrećemo kod susjednih, ali i međusobno vrlo udaljenih naroda. Učinilo nam se da je taj vid duhovnosti naših predaka veoma zanimljiv i za to dajemo kratak opis najpoznatijih bića iz tog vjerovanja, kao i par legendi i mitova iz naših krajeva."
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 2 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum