ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Trinity Wed 18 Nov - 7:24

metilda wrote:
Trinity wrote:Evo na ovoj temi možemo stavljati primjere (navodnih) djelovanja mračnih sila da se malo zabavimo.
Kako se ja nikada nisam susrela s nečim sličnim, a u zadnje me vrijeme začuđuje poplava takvih tema i to iz crkvenih "službenih" krugova, koji su valjda , eto,
zaključili da je pravo vrijeme otkriti puku te strašne tajne do kojih su došli bogte pita otkud.


Ismijala si cijelu jednu religiju, voodoo.  :P
Daaa? Voodoo u kombinaciji sa kršćanstvom i to u Prigorju, pokraj Marije Bistrice ?  :witch

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by darla Wed 18 Nov - 10:46

Pa ako postoje andjeli, onda postoje i demoni, logicno u svijetu dualiteta. Odnosno svi snovi su dozvoljeni u zemlji snova  :D.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Mon 12 Jun - 13:18

Što je zapravo sotonizam? Predstavlja li on vjerovanje u iskonsko zlo? Tko su ljudi koji sebe nazivaju sotonistima? Kršćani će biti složni u definiciji sotone kao oca laži i prijevare. U njemu će svaki kršćanin vidjeti iskonsko zlo i izvor svih zala ovoga svijeta. Na njegove štovatelje kršćani gledaju kao na zavedene osobe, upravo onako kako i sotonisti doživljavaju kršćane. Možemo li poistovjećivati sotonizam sa štovanjem zla, kad je svakome jasno da je hipotetsko štovanje zla protivno čovjekovom nagonu za životom, pa time i njemu samome? U što onda sotonisti zapravo vjeruju? Mediji nas doslovce bombardiraju stereotipima, nastalima u hollywoodskim studijima, koji su oblikovali naše viđenje i doživljaj štovatelja sotone. Kršćanski stavovi prema sotonistima i sotonizmu svima su više nego jasni. No što o sebi i svojemu vjerovanju kažu sami sotonisti? 


Kako bih dobio odgovore iz prve ruke, odlučio sam pitanja postaviti mladoj sotonističkoj svećenici iz Osijeka, poznatoj pod imenom Namaria. Ona je studentica osječkog sveučilišta koja svojim ponašanjem i izgledom ne odudara od svojih kolega. Sotonizmom se bavi već 12 godina. Voditeljica je sotonističke organizacije „Temple Of Pride“ i među osnivačima je svjetskog sotonističkog pokreta JOS-a (“Radost Satane”) u Hrvatskoj. 


Premda sotonisti kažu da je kod nas sotonizam još uvijek u povojima, ovo vjerovanje uzima sve više poklonika u Hrvatskoj. Suočeni s krizom Katoličke crkve i uopće kršćanstva, moramo se zapitati, stremi li suvremeni čovjek više sotonizmu nego kršćanstvu, a da toga ni sam nije svjestan? Koliko je vaše poimanje svijeta i Boga sotonističko, a koliko kršćansko? Prosudite sami. 


1.      Kako biste nam predstavili sotonizam? U što zapravo sotonisti vjeruju i što štuju? 


Sotonizam koji ja prakticiram je teistički/ spiritualni sotonizam. U svijetu su poznate različite vrste sotonizma, a i sami sljedbenici variraju, jer je ipak riječ o „stazi lijeve ruke“ gdje je cilj osobe razvijati se do svojega maksimuma, što god to za pojedinca značilo. Teistički sotonisti smatraju sotonizam prvom i jedinom vjerom čovječanstva. Sumerski Bog Enki stvorio je čovjeka na svoju sliku i pokušao učiniti čovjeka Bogom koji bi stajao uz njega kao njemu ravan. U tome su ga spriječili „novi Bogovi“. Sotonisti smatraju da je Ea/Enki drugo ime za Lucifera/Sotonu, a mladi bogovi su bogovi Kršćanstva, Islama i Judaizma, koji ne mare za čovjeka i njegov razvoj. Sotonu ne smatramo samo simbolom bunta protiv kršćanstva, već stvarnim stvoriteljem čovjeka – stvarnim bićem, ne simbolom. 


2.      Tko je sotona? 




Sotona je stvoritelj čovječanstva. On ga je stvorio u suradnji s drugim Bogovima prvoga čovjeka i želio da čovjek stoji uz njega kao Bog, ne kao u većini današnjih mainstream religija gdje se očekuje da čovjek bude ponizni sluga moćnih Bogova. Sotona želi da stojimo uz njega snažni i prosvijetljeni. Smatramo da su svi Bogovi zapravo izvanzemaljske rase. Sotona i Demoni su jedna od njih. Većinu demona, kada pogledate njihova imena, nalazite u starijim religijama gdje su štovani kao Bogovi. Sotona je najmoćniji i najpoštovaniji od njih. 


3.      Kršćani imaju obred krštenja kojime se postaje vjernikom. Kako se postaje sotonistom? 


Sotonisti rade formalni ritual sklapanja saveza/posvećenja Sotoni. Taj ritual je veoma jednostavan i jedini uvjet je otvoreno srce i slobodna volja. 


4.      Kako izgleda sotonistički obred? 


Postoje različite vrste sotonističkih obreda. Većina njih ima magijske elemente i rezervirani su samo za posvećenike. 


5.      Po čemu se sotonisti razlikuju od ostalih ljudi? U čemu su sličnosti, a u čemu razlike? 


Na ovo pitanje moram odgovoriti dvojako. S jedne strane malo se razlikujemo od ostalih ljudi. I mi imamo emocije, volimo, tugujemo, veselimo se. Prolazimo kroz teže životne situacije ponekada kao i svi ostali ljudi. I mi se školujemo, tražimo poslove, ponekad se razočaramo u ljude i životne situacije. S druge strane možemo si na puno načina u životu pomoći. Posjedujemo većinom superiornije znanje o duhovnosti i drugima stvarima od „normalnoga“ čovjeka. Možemo si u puno stvari pomoći – magijom, boljim razumijevanjem situacija i problema. Naše razumijevanje života je superiornije od onoga koje imaju ljudi koji ne rade na sebi. 


6.      Zašto si odabrala sotonizam? 


Pretpostavljam da je sotonizam odabrao mene. Ja sam sklopila savez relativno rano, s nekih 15 godina. Radila sam na svemu sama i na neki način organizirala i pokrenula ovu vrstu sotonizma u Hrvatskoj. Razlog što sam izabrala sotonizam između ostalih magijskih redova jest što sam od malena vjerovala da postoji netko iznad mene. Ali nisam mislila da je taj Bog kao kršćanski Bog osvetoljubiv, kontrolirajući i ograničavajući. Mislila sam da je Bog koji me stvorio nalik meni. Pogotovo ako me stvorio na svoju sliku. Zašto imam seksualnost ako Bog želi od mene da samo produžim vrstu. Razmišljala sam o široj slici. Moj Bog je nalik meni već samo poboljšana verzija. A taj Bog je Sotona. Sa svim svojim karakteristikama koje mi sotonisti njegujemo. A one nisu činjenje zla i ubijanje ljudi i životinja. Al to je već neka druga priča.


 7.      Postoji li nekakav sotonistički kodeks ponašanja ili sotonistička biblija? 


Sotonistička Biblija postoji, napisao ju je Anton Szandor LaVey, ali ona nije dio teističkog sotonizma. Ovo su stavovi „Joy of Satan“ organizacije koje smo preuzeli i mi sotonisti u Hrvatskoj: 1. Mi ne podržavamo niti potičemo žrtvovanja živih bića u bilo kojem obliku. 2. Mi ne gledamo na Sotonu/Lucifera kao židovsko/kršćanski ili islamski koncept zla. 3. Mi vjerujemo da je Sotona/Lucifer isti Bog kao i Sumeranski Enki/Ea i egipatski Ptah. 4. Mi nismo Laveyani sotonisti jer ne dijelimo njegovo ateističko stajalište. 5. Mi nismo Luciferijani, jer vjerujemo da je Lucifer i Sotona isti Bog. 6. Mi ne zlostavljamo Drevne Bogove (Demone) raznim načinima invokacije i evokacije kao sto su upotreba dvometarskog kruga i Jahvinog/Jehovog imena. 7. Mi smo protiv današnjih programa koji se predstavljaju kao religije da bi kontrolirali svijet; Kršćanstvo, Islam i Židovstvo. 8. Mi živimo u skladu sa zakonima prirode i ne prihvaćamo takozvani “kršćanski moral”, koji je isprao umove ogromnog dijela današnje populacije. 9. Mi se bavimo magijom, živimo magiju i dišemo magiju. Nemamo određenu vrstu magije kojom se bavimo, jer je to individualna odluka. 10. Mi štujemo individualnost i pomažemo pronalasku istog. 11. Mi nismo sekta i ograđujemo se od bilo kakve vrste sektaških struktura i vjerovanja. 12.  Mi nismo politički korektni. 


8.      Prema navodima u medijima u Hrvatskoj ima preko 7.000 sotonista, prezentiraju ih kao odvojene skupine mladeži koji djeluju odvojeno. Radi li se o odvojenim „sektama“ ili o religijskoj organizaciji? 


Ne mogu reći da poznajem toliki broj sotonista u Hrvatskoj. Moguće je, s obzirom da postoje različiti pravci sotonizma, da je broj zbilja toliko velik kada bi se sve to zbrojilo. No, s obzirom da većina ljudi ne govori otvoreno o svojim sotonističkim aktivnostima, mislim da nije moguće uopće znati realan broj. Što se tiče teističkog sotonizma, mi smo povezani u nekoliko organizacija i radimo sa svim Ex-Yu narodima. Rekla bih da nas ima oko 1000. 


9.      Kako izgleda sotonistička organizacija? Postoji li hijerarhija i kako se očituje? Ne postoji čvrsto ustrojena hijerarhija.  Znam da je ljudima teško percipirati na koji način uopće organizacije „lijeve ruke“ funkcioniraju jer je mentalitet „pastira i stada“ toliko uvučen u naše glave da proces prosvjetljenja stavljamo uvijek u tuđe ruke, a ne u svoje. U hijerarhiji postoje iskusniji sotonisti, tj oni koji su već neke stvari prošli i koji imaju veća znanja od početnika. Znači, oni su svoj status zaradili i sada je njihova uloga u savjetovanju mlađih sotonista koji naravno nalaze mnoge prepreke na svome putu. Proces rada na sebi može djelovati na čovjeka na puno različitih načina. Tu su zbog toga uvijek stariji, iskusniji članovi koji mogu pomoći svojim savjetom. No, put ka prosvjetljenju je uvijek individualan. Uvijek u rukama vas samih. 


10.  Mediji često prezentiraju sotoniste kao mladež, opasnu po društvo, koja nema pametnija posla u životu, već se iz svojevrsne obijesti predaje sotonizmu. Koliko je zapravo utemeljen takav stereotip? 


Vjerujem da mnogo ljudi prilazi sotonizmu u razdoblju puberteta. I ja sam bila jedna od njih, kao i gotovo svi moji kolege s kojima surađujem.  Mislim da je to normalno jer u to vrijeme dijete dolazi u godine kada želi pronaći sebe, odlučiti sam što je za njega dobro. Naravno da postoji gomila mladih ljudi koji jednostavno traže nešto s čime će pogaziti sve ono što ih je u životu gušilo. Sotonizam je tu idealan izbor za pogrešan cilj. Moj e-mail je otvoren svima jer je javno objavljen na stranici Temple of Pride-a i mojoj osobnoj stranici Namarias Demonic Realm, i moram priznati da sam znala dobiti svakakve e-mailove. No, kako se kaže, sto ljudi – sto ćudi. Niti mi ne možemo biti cijepljeni od toga da naše informacije dolaze u ruke nezrelih ljudi. Mogu vam samo reći da sam dobila više nezrelih e-mailova od odraslih ljudi koji su mi nudili novce da bacim crnu magiju na njihove bivše supružnike i slično, nego što sam dobila nezrelih pubertetskih e-mailova. Nakon što sam vidjela da to nije izdvojen slučaj, objavila sam na stranici da ne bavim takvim stvarima i da ne prodajem svoje magijske sposobnosti. 


11.  Uvriježeno je mišljenje da se mlade osobe, poglavito u fazi puberteta, zbog osjećaja samoće, neuspjeha i socijalne odbačenosti priklanjaju sotonizmu. Ima li u tome istine? 


Pretpostavljam da ima i takvih slučajeva, no sotonizam jest put pojedinca, ne hodanje u masi dok vam netko drugi odlučuje za vas. Stoga mislim da je sotonizam usamljenije mjesto od katoličke crkve. Usamljenije u pogledu vlastitih odluka. Svi koji se priklone sotonizmu misleći da će ih se problemi riješiti ako „prodaju dušu Đavlu“ gadno se varaju. 


12.  Kod većine samoubojstava mladeži javlja se sumnja da su bili pripadnici neke tajne sotonističke organizacije. Mislite li da u tome ima istine? Postoji li uzročno – posljedična veza između pristupanja sotonizmu i samoubojstava? 


Ja ne poznajem niti jednoga sotonistu koji je počinio samoubojstvo, a opet poznajem toliko katolika koji su to napravili. U sotonizmu se samoubojstvo smatra jako lošim potezom, jer mi smatramo da smo došli na ovaj svijet da bi napredovali i završili sa ciklusom reinkarnacija. Mogu vas uvjeriti da onaj tko počini samoubojstvo nije pravi sotonist. 


13.  U medijima nailazimo na natpise u kojima se sotonisti optužuju za razna skrnavljenja grobova. Od zabijanja križeva naopačke, iscrtavanja sotonističkih simbola, pa sve do iskopavanja grobova i otuđivanja posmrtnih ostataka. Koliko takve prakse imaju temelj u sotonizmu? 


Iskreno, nije mi jasno zašto bih kopala po nečijem grobu. Za mene je groblje mjesto gdje čovjek treba pokazati poštovanje prema mrtvima. Za niti jedan magijski obred mi nije bilo potrebno ništa s groblja. Jer sotonisti štuju život. Štuju i smrt, ali ne misle da ona boravi na grobljima. Na grobljima borave samo potrgana vozila kojima smo se služili da bi mogli boraviti u ovoj dimenziji. 


14.  Je li sotonizam kult Zla ili što? 


Sotonizam nadilazi Biblijski koncept dobra i zla. Odavno je utvrđeno da je taj koncept samo kulturalna razlika. Ono što se u jednoj kulturi smatra dobrim, u drugoj kulturi se smatra pogrešnim. Sotonizam to nadilazi. 


15.  Prema nekim glasinama sotonisti imaju svoje „zaštitare“ unutar državnih institucija, političara i novinara, što ih čini osobama iznad zakona. Ima li istine u ovim glasinama? 


Ako i ima istine u tome, ja o tome ne znam ništa. 


16.  Prema Vašim saznanjima, postoje li i među javnim osobama u Hrvatskoj pripadnici sotonističkih organizacija? 


Ja ne poznajem niti jednoga. 


17.  Uvriježeno je mišljenje da je rock i metal glazba tematski okrenuta sotonizmu. Čak da se pojedini sotonistički obredi provode uz havy metal glazbu. Ima li u tome istine? Koju glazbu preferiraju sotonisti? 


Može i ne mora biti. Ja znam puno sotonista koji ne slušaju metal i rock glazbu. Ja obrede obavljam u tišini, bez ikakve glazbe. Ne volim glazbu koja bi me dekoncentrirala sa cilja koji želim postići. Osobno volim metal i rock glazbu, ali slušam i druge vrste glazbe- od klasične do elektronske. 


18.  Poznati egzorcist, Otac Anorth, navodi da sotonista ima i unutar Katoličke crkve, i to na svim razinama, od običnih svećenika do kardinala. Imate li kakvih saznanja o tome? Ne vjerujem da je to istina. Mi zapravo ne pokušavamo potkopati i srušiti crkvu. Ide joj to dobro i bez naše pomoći. Ja i moji kolege ne želimo imati nikakva posla s kršćanskom crkvom. Zaobilazimo ju u širokom krugu jer nam nije potrebna.


 19.  Biskup i egzorcist, AndreaGemma, tvrdi da je Međugorje „Đavlovo djelo“ koje se očituje u svojoj materijalnosti jer se tamo sve „vrti oko novca“. Koje je Vaše mišljenje? Očituje li se tamo Božja volja ili je to „Đavlovo djelo“, kako tvrdi biskup Gemma? 


U crkvi je poznato da se sve vrti oko novca. Zato morate platiti sve što želite od Crkve. U sotonizmu je sve besplatno. Znanje, savjet, pomoć. Mi funkcioniramo kao prava obitelj. Međugorje je tada savršen odraz crkve. Dok pojedinac sjedi na zlatnome tronu, sljedbenici umiru od gladi. U sotonizmu svaka osoba dobije potrebno znanje da se pobrine za sebe samoga. 


20.  Javnost sotoniste percipira kao izrazite negativce, koji su u slavu sotone spremni počiniti i najokrutnije zločine. Iz razgovora s Vama nisam stekao takav dojam. Vara li me osjećaj? Opravdava li sotonizam ubojstvo ili ga osuđuje? 


Ja smatram da nitko nema pravo oduzeti drugoj osobi život. Također, imam čvrsto uvjerenje da niti jedna osoba ne bi trebala kontrolirati onu drugu osobu. Za mene je miješanje u tuđe odluke nešto najgore što mogu napraviti. Poštujem ljude jer očekujem da oni mene poštuju. Svi mi iz JOS organizacije osuđujemo ubojstvo. Za mene je život nešto što treba njegovati kako bi zasjao u cijelom svojem sjaju. Glumiti Boga nad nekim izgubljenim ljudskim bićem nije nešto s čime bi se itko trebao ponositi. 


21.  Kršćani u sotoni vide krivca za sve zlo ovoga svijeta, a u sotonistima štovatelje zla. Kako sotonisti doživljavaju kršćane? 


Za mene je tipični kršćanin osoba koja nema svoje mišljenje, već je indoktrinirana sa stvarima koje niti razumije, niti se trudi razumjeti. Znam gomile kršćana koji nikada nisu pročitali Bibliju. U stanju sam cijeniti osobe koje slijede svoju paradigmu. Ali ruku na srce, teško je slijediti paradigmu koja je potpuno neprirodna za ljudsko biće. Kršćane doživljavam kao izgubljene ljude, koji ne znaju ni zašto su tu, niti što trebaju raditi, a ni kamo idu. 


22.  Kršćanstvo se diči čudotvornim izlječenjima, ima li takvih slučajeva i u sotonizmu? 


Kod nas ona nisu čudotvorna, već su rezultat znanja. Svi mi meditiramo i radimo s energijom tako da je nama liječenje nešto najprirodnije što se može dogoditi. Ja sam sve svoje bolesti sama izliječila. Sve do jedne. 


23.  U Hrvatskoj su medijski poznate dvije sotonističke organizacije, Crna zora iz Varaždina, za koju se navodi da ima najbrojnije članstvo i Crna ruža, izvorno nastala u Americi, a koju se krivi za brojna samoubojstva mladeži. Kakva su Vaša saznanja o tim organizacijama? 


Koliko znam Crna Ruža više nije aktivna, a za Crnu Zoru nisam ništa čula u zadnje vrijeme. Mislim da su oni aktivni, ali ja nemam nikakve kontakte s njima. 


24.  Može li sotonist učiniti kakvo zlo drugome pomoću magijskih praksi poput bacanja uroka i sl.? 


Naravno da može. Ali može učiniti i puno dobroga drugima preko magijskih praksi. Liječiti, pokrenuti procese. Sotonist je sposoban učiniti mnoge stvari. No, ako je mudar, učiniti će to pametno i promišljeno. 


25.  Što biste za kraj poručili čitateljima? Trebaju li se bojati sotonista? 


Zaista ne znam kako bih odgovorila na ovo pitanje. Ne mogu vam reći da su sotonisti male curice u ružičastim haljinama. To nismo. Ali nismo ni ono kako nas se predstavlja. Kao luđake u crnom u mračnim podrumima. Svatko od nas je na nekom stupnju razvoja. Oni sotonisti s kojima sam ja bliska su pouzdane, tople, pametne osobe. Osobe na koje se ja mogu osloniti. Za razliku od drugih ljudi, ne zanimaju ih ego bitke, izdaje, izrugivanje i druge grozne stvari koje su uobičajene u današnje vrijeme. No zasigurno neće okrenuti drugi obraz na tuđi bezobrazluk. Mi smo kao i svi ljudi na ovome svijetu – različiti. Ali ne mislim da nas se treba bojati. Sebe smatram osobom koja je pomogla puno ljudi na ovome svijetu. I svakoga dana dobijem potvrde toga. S druge strane, nikada nisam nikoga uništila. Kada vidim da sam nepotrebna ili neželjena, ja se maknem iz toga okruženja. Svoje stavove neću nametati nikome, no, spremna sam biti veoma konkretna kada se meni nešto pokušava nametnuti. Znam povući granicu i reći kada mi je dosta. Oni ljudi koji spadnu na upotrebu crne magije su oni koji u životu ne znaju povući granicu na vrijeme. Ja sam tip osobe koji se radije licem u lice suoči sa nepravdom. Sotonizam nije za svakoga. Mnogi uđu u njega nezreli i na kraju izađu iz njega. On obuhvaća toliko mnogo toga. Ja osobno radim na svakom aspektu sebe. Meditacije i energetski rad za dušu, alternativna psihologija za psihički dio, fizičke vježbe i ishrana za tijelo, knjige i znanje za um. Ako isključite i jedan od ovih aspekata, naići ćete na zid. Stoga, sotonisti su elita. Elita u smislu da su jedni od rijetkih koji toliko žele uložiti u svoj kompletni rast.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Mon 12 Jun - 13:19

darla wrote:Pa ako postoje andjeli, onda postoje i demoni, logicno u svijetu dualiteta. Odnosno svi snovi su dozvoljeni u zemlji snova  :D.

dakle, prethodni tekst nije propaganda sotonizma nego samo komentar da sotona postoji ne samo u glavama mnogih ili u zemlji snova nego po njihovim praksama i u zbilji...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf Mon 12 Jun - 21:26

Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 13 Jun - 7:23

red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf Tue 13 Jun - 21:48

metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Wed 14 Jun - 9:40

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by red wolf Wed 14 Jun - 22:46

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
Vidiš, ti se ne moraš udariti ciglom po glavi...Samo moraš shvatiti što sam ja mislio pod ''Vi''...Tada će nestati sva proturječnost koju sad vidiš...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by My Brother Billo Fri 16 Jun - 3:34

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
nas ljude bi to npr zaboljelo ali njega vjerovatno nebi  cat
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Sat 17 Jun - 9:10

red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
Vidiš, ti se ne moraš udariti ciglom po glavi...Samo moraš shvatiti što sam ja mislio pod ''Vi''...Tada će nestati sva proturječnost koju sad vidiš...
gle, nikako ne mogu razumjeti tu tvoju podjelu na "vi" i "mi".. ja znam da sam dio materije, moje tijelo nije odvojeno od moje duše, dakle je dio moje osobnosti koja me čini posebnom i jedinstvenom baš onakvom kakvu me je Bog stvorio.. da tijelo nije ništa loše činjenica je da je sam Bog u osobi Isusa Krista uzeo ljudsko tijelo da bi nam pokazao kako smo stvoreni na sliku i priliku Božju.. dakle uopće ne razumijem što želiš reći.. mogla bih doduše napisati, kao što i hoću na tvoj način kad govoriš o političkoj ljevici .. hahahhahahhahahhahahhahahhahahahaaaaaa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Sat 17 Jun - 9:11

My Brother Billo wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:Postojite samo vi i ništa više...Sve ostalo je iluzija, kao i ovaj materijalni svijet...

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
nas ljude bi to npr zaboljelo ali njega vjerovatno nebi  cat

ma dašta bi ga nego zaboljelo... pitanje je bi li on odglumio da ga ne boli, ali sumnjam da bi mu "mi" u tome pomoglo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 14:21

metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:
red wolf wrote:
metilda wrote:

ne uviđaš proturječje u ovoj tvrdnji?
Ne.
udari se ciglom po glavi, ali mislim doslovno ne kao uvredu
Vidiš, ti se ne moraš udariti ciglom po glavi...Samo moraš shvatiti što sam ja mislio pod ''Vi''...Tada će nestati sva proturječnost koju sad vidiš...
gle, nikako ne mogu razumjeti tu tvoju podjelu na "vi" i "mi".. ja znam da sam dio materije, moje tijelo nije odvojeno od moje duše, dakle je dio moje osobnosti koja me čini posebnom i jedinstvenom baš onakvom kakvu me je Bog stvorio.. da tijelo nije ništa loše činjenica je da je sam Bog u osobi Isusa Krista uzeo ljudsko tijelo da bi nam pokazao kako smo stvoreni na sliku i priliku Božju.. dakle uopće ne razumijem što želiš reći.. mogla bih doduše napisati, kao što i hoću na tvoj način kad govoriš o političkoj ljevici .. hahahhahahhahahhahahhahahhahahahaaaaaa...

metilda, pogledaj u oči ovu curicu ako imaš hrabrosti (povećaj fotku na pravu veličinu klikneš iznad fotke ono "Click to see fullsize" )

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 David-chim-seymour-tereska-1
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 15:11

znaš kako si ti nekidan rekao marcellusu - neću - ne samo zato jer si ti to njemu rekao nego jer nisi dao nikakvo objašnjenje slike
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 15:23

metilda wrote:znaš kako si ti nekidan rekao marcellusu - neću - ne samo zato jer si ti to njemu rekao nego jer nisi dao nikakvo objašnjenje slike

gle, marčelo zarađuje na klikovima njemu pinka padne u džep svaki puta kad netko klikne na njegov link.

ovo je nešto drugo ja nemam od te fotografije nikakve zarade i fotografija govori više od tisuću riječi pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 15:28

eskaped wrote: pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.

onda je ostavimo u tišini
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 15:39

metilda wrote:
eskaped wrote: pa je objašnjenje nepotrebno u ovom slučaju ove curice čak i neumjesno.

onda je ostavimo u tišini

zmijo toksična nepismena ja nisam ni pitao da objasniš. pitao sam te da li ti tu curicu možeš pogledati u oči.

odgovor treba biti da ili ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 16:43

Triny wrote:Pa evo "službenog" pojašnjenja uroka i sl. sa stranica bitno.net  :
Vrste urokâ - Razni pisci i egzorcisti, jednako kao i vračevi, poznaju razne vrste urokâ. Mi preuzimamo don Amorthovu, koji na temelju vlastitog iskustva uroke dijeli po načinu njihova djelovanja:
1. Uroci koji djeluju izravno – Djeluju preko hrane i pića. Sastojci koji se obično umiješaju u hranu ili piće su: menstrualna krv, mrtvačke kosti, srce neke životinje, razni prašci, posebne trave…, a uzrokuju karakterističnu bol u želucu.
2. Uroci koji djeluju neizravno – Djeluju putem transfera (nekog posrednika ili prijenosnika), ili preko nekog predmeta koji pripada osobi kojoj se želi naškoditi (preko fotografije, odjeće, njezinih stvari…). Ili se učine zlokobnima likovi koji predstavljaju tu osobu (lutke, životinje…) i njima se čine zle stvari kojima se želi napakostiti određenoj osobi (npr. zabadanjem iglica u glavu lutke ili životinje za vrijeme sotonskih obreda).
3. Uroci koji djeluju povezivanjem – Zaustavljaju razvoj pojedinih dijelova tijela ili mentalni razvoj (plod čega su smetnje u učenju, radu, ponašanju…). Drugi čîni idu za uništenjem nečijeg braka, za izazivanjem bolesti, neki i za uništenjem osobe. Čînima tzv. »crvene magije« želi se steći nečija ljubav.
* * *
Način djelovanja urokâ- Zavirimo li u djelo okultisitice D. Fortune, u njemu ćemo naći jedan opis napada crnog maga: »Želi li izvesti psihičko ubojstvo, strast za uništenjem mora preplaviti njegov duh. Želi li izvršiti psihičko silovanje, mora svoj duh napuniti pohotom i okrutnošću. Hladna žudnja za okrutnošću je osnova za uspjeh operacija ovakve vrste. Što se događa kad napadač ovako postupi? Pokrenut će zvona koja se nalaze u paklu. Odgovor neće izostati. Sva bića u čijoj prirodi titra isti ton odgovorit će na ovaj poziv – ‘Mračni Uriel i Azrael i Amon’ će doletjeti – i pridružiti se ovoj operaciji. Ali oni ne djeluju direktno na žrtvu, već preko operatora.« Spomenute magijske tehnike doista su opasne i mogu biti pogubne za onoga tko ih izvodi daleko više nego za samu žrtvu protiv koje su uperene.
Na temelju proučene literature, čini nam se da bi objašnjenje djelovanja urokâ trebalo tražiti na nekom od sljedeća tri načina, koji su i kombinirani:
1. Fizički – jakom koncentracijom negativnih misaonih energija (sudjeluju misao, riječ i energija);
2. Psihički – upotrebom raznih metoda izluđivanja žrtve i buđenja tzv. »magijske svijesti«, učinak čega je veliki strah. Žrtva stradava od straha prije negoli od snage urokâ, iako se kasnije sve pripisuje moći urokâ;
3. Duhovni – pokretanjem lavine paklenih sila.
* * *
Potencijalno ugrožene osobe.
Na uroke su prirodno imuni jedino sveci – kaže D. Fortune. Svetac, u kršćanskom smislu riječi, je čovjek koji se ravna po Božjim zapovijedima, kao što se suncokret okreće za Suncem. Biblija nam daje najpouzdaniji način zaštite od svih magijskih utjecaja, nebrojeno puta provjeren: »Gledaj! Danas preda te stavljam: život i sreću, smrt i nesreću. Ako poslušaš zapovijedi Jahve, Boga svoga, koje ti danas dajem – ako ih poslušaš ljubeći Jahvu, Boga svoga, hodeći njegovim putovima, vršeći njegove zapovijedi, njegove zakone i njegove uredbe, živjet ćeš… Ali ako se srce tvoje odvrati i ne poslušaš, nego zastraniš i budeš se klanjao drugim bogovima i njima iskazivao štovanje, ja vam danas izjavljujem da ćete zaista propasti…« (Pnz 30, 15-20) Propast pojedinaca ili cijele nacije počinje kršenjem Božjeg zakona. Grijehom čovjek Neprijatelju otvara vrata svoje duše. Upravo navedene riječi ključ su za izlazak iz labirinta urokâ.
>>>
Žrtve urokâ uzalud rasipaju svoje imanje na razne mage koji »skidaju uroke« (čitaj: prazne novčarke!) ovom ili onom tehnikom, čije cijene u nekim slučajevima nadmašuju tisuću i više eura, a eventualni učinci su samo privremenog karaktera. Žrtva upada u začarani labirint, koji je dovodi do gubitka veze sa stvarnošću, a nerijetko može završiti i na psihijatriji. Skidanje urokâ ne postiže se nikakvim tehnikama ni ritualima, nego isključivo obraćenjem živome Bogu i neopozivim odreknućem od svih grijeha i njegovog začetnika i vođe – Sotone.
>>>
Sigurno nije pretjerana izjava sv. Augustina, koji veli da kada bi Sotona dobio od Boga dopuštenje, »nitko od nas ne bi ostao na životu«. Najbolja i najsigurnija zaštita od urokâ je življenje u stanjumilosti, a to znači u stanju bez smrtnoga grijeha. A prvi preduvjet da bi se nekome moglo nauditi čaranjem jest stanje smrtnoga grijeha. Padom u grijeh čovjek se od pravoga Boga okreće i klanja se bogovima. Upada u idolopoklonstvo, praznovjerje, iracionalizam. Zajedno s grijehom đavao oduzima i onu nutarnju radost duše. Da bi mogao duši nauditi, đavao nastoji oduzeti radost. Protiv toga savjetuje nam sv. Pavao: »Radujte se u Gospodinu uvijek! Ponavljam: radujte se!« (Fil 4, 4)
Uroci i magija najrasprostranjeniji su u onim predjelima gdje je vjera u Krista najslabija. Gdje postoji živa vjera, tamo magija nema moć. Stoga je domet vračeva ograničen. Njihova se moć prostire samo nad onima nad kojima se već nadvilo prokletstvo, jer oni žive u grijehu i u sjeni smrtnoj. I kada se nad njima izvrše magijski rituali, oni samo izvode na vidljivu razinu posljedice prokletstava kojima je čovjek već bio zatočen, ali im nije pridavao nikakvu važnost i, eventualno, ubrzavaju njihove učinke. Usudili bismo se reći da magijski fenomeni (nesreće, bolesti nepoznatog uzroka, čudni miris, nepoznati glasovi…) koji prate osobe, mjesta i predmete zahvaćene čaranjem igraju onu ulogu koju bol igra u organizmu. Bol je indikator da s organizmom nešto nije u redu i diže uzbunu. Kada boli ne bi bilo, organizam bi i dalje bio u smrtnoj opasnosti uslijed povrede, samo ga nitko na to ne bi upozoravao. Isto je i s urocima. Ako se žrtva urokâ obrati za pomoć na pravo mjesto, uroci će imati i pozitivan, suprotan, učinak! Ali, ako se ona za pomoć obrati na adresu vračeva, učinak je, prije ili kasnije – poguban! Iznimke od ovog pravila su toliko rijetke da ih u ovom prikazu nećemo ni spominjati.
* * *
Koliko je Božji blagoslov moćniji od magijskog djelovanja priznaje i sam vrač Bileam, kojeg je naručio moapski kralj Balak da mu prokune izabrani Božji narod, kako bi ga mogao pobijediti. Kad Bileam spozna da Bog bdije nad tim narodom, reče Balaku: »Gatanja nema protiv Jakova, nit’ protiv Izraela vračanja… Kako mogu proklinjati koga Bog ne proklinje? Kako gromom udarati koga Jahve ne udara?« (Br 23, 8. 23) Svjestan nadmoći Božjeg blagoslova i starozavjetni kralj David moli blagoslov od Gospodina: »Zato se udostoj blagosloviti dom svoga sluge da ostane dovijeka pred tobom, jer kad ti, Jahve, blagosloviš, bit će blagoslovljen za svagda.« (1 Ljet 17, 27)
“Skidanje urokâ« - pružanje prve pomoći u slučaju napada urocima:
1) Odreknuće od svih zala, magije, okultizma, te s njima povezanih terapija i drugih izvora teškoga grijeha;
2) Dobra ispovijed i često (najmanje nedjeljno) pristupanje sv. misi, na kojoj je uvijek potrebno pričestiti se;
3) Od srca oprostiti osobi koja nam je nanijela zlo i moliti za nju;
4) Otkrivene magijske predmete poškropiti blagoslovljenom vodom i spaliti ih negdje na otvorenom, uz obveznu molitvu za vrijeme njihovog izgaranja. Predmete koji ne mogu sagorjeti, kao i pepeo sagorjelih predmeta, baciti u tekuću vodu, a ruke oprati u blagoslovljenoj vodi. Spomenute stvari nipošto ne bacati u zahod vlastite kuće;
5) U slučaju karakteristične boli u želucu prouzročene konzumiranjem hrane ili pića u kojima su bili pomiješani uroci, kao sredstvo zaštite neka osoba pije egzorciziranu vodu, egzorcizirano ulje ili egzorciziranu sol. Reakcija će biti izbacivanje istih, bilo fiziološkim putem, bilo povraćanjem.
Obratiti se za pomoć svećeniku radi dodatnih uputa ili egzorcistu u svrhu molitava oslobađanja!
Fra Josip Blažević
ajde da se podsjetimo pravog smijera topicka...uprpastili ste Trinynu temu vrlo potentnu... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 16:54

Hajde ti, Piš, prestani biti svakom loncu poklopac.. Ako imas sto reci na zadanu temu, pisi. Ako nemas, ostavi ljude na miru.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 17:47

Ithildin wrote:Hajde ti, Piš, prestani biti svakom loncu poklopac.. Ako imas sto reci na zadanu temu, pisi. Ako nemas, ostavi ljude na miru.
Sreco..u svijetu nadarenih i inteligentnih ljudi to se zove SVESTRANOST,ali zesci kompleksasi to nazivaju kojekakvim pridjevima,koji nemaju veze sa pametju...

Dakle,nisam ja poklopac za lonac,nego se vratih na pocetak same teme i primjetih,vrlo zanimljivi Trinyjev poticaj za istu,i pozeljeh,da se rasprava sa bedastarija vrati na pravi kolosjek..ako imas prigovor tome,cudilo bi me jako...Ovdje se hrpa potentnih tema,radi niskog nivoa rasprave i poznavanja materije,svodi na prepucavanja,a ja nikog ne diram ponaosob,nego lijepo sugestiju dadoh..
dao bih ja komentar,no moram se vratiti na pocetak teme,a to i napravih...

rekao bih na konto teme,da ljudi u reali tome malo pridaju znacaja,ali se naveliko te stvari primjenjuju,primjer uBosniji,u suradnjia sa islamskim hodzama,koji bacaju ili uklanjaju cini,za sve namjene..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Guest Tue 20 Jun - 18:07

Svetac, ponavljam, (to bi trebalo biti jasno tako inteligentnom i nadarenom čiči), ako nemaš ništa kvalitetnog dodati ovoj temi, onda tvoje "ćuškanje" sudionika nije vraćanje na "pravi kolosijek", već nastavak "bedastoća". I nemoj ti meni "srećo" jer ću i ja krenuti sa "sugestijama". ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla... - Page 10 Empty Re: Demoni, đavoli, mračne sile, bla bla bla...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum