ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj Bog je i tvoj Bog!

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 8/11/2014, 15:10

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?
Pate daj čitaj sa razumjevanjem i ne laži. Rekao sam da je potopio cjeli svijet i pobio sve (osim Noe, no to se zna). 

Patriot_1 wrote:Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!
So what?!?! Pa ti si napisao da je on bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav. 
Ako je uvijek spreman oprostit, zašto je izmislio pakao?
I mislim da bi bilo uvredljivo za boga to što ga uspoređuješ sa nama, nesavršenim ljudima.

Patriot_1 wrote:Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Opet lažeš. Napisao sam da poštujem to što oni priznaju da im je bog takav. Ne da poštujem što im je bog takav. Velika razlika.
Molim te da ne podmećeš.
Ne kakaj,to nije cjeli,,niti sav!Rekao si SVE ljude!Osim toga,to može biti priča lokalnog karaktera!Da sam ja Bog,učinio bih isto.Ako su svi postali zli,ubijaju,siluju,psuju,mrze,,e i ja bih te potoćao i izdvojio pravedne da od njih produžim gene!I nije Noa bio sam!
Drugo,pakao je za one koji ne traže oproštenje!Zašto ga ne tražiš?Zašto se još uvjek drogiraš?(kad smo već u tom điru)!Zašto ljudi idu u zatvore?Gangrena,,pa moraš nogu odsjeći da bi spasio zdravo tkivo,tj. život!
"Bog takav",,pa kakav bi trebao bit?
Zar bi ti svom djetetu dozvolio anarhiju,da radi što hoće?Da te pljuje,mrzi,tebe i ljude oko sebe,ubija,siluje,zar ga nebi kaznio?

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 18:18

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:I kaj sad?
Ti buš..a zakaj?Jer nisi pružio ruku njemu,a On ju tebi pruža!
Opet se vraćam na narkomana,tata kumi:"Sine , nemoj uzimat drogu,to ubija."A ovaj "Ktj...."Boris i Dino(znaš na koje mislim).
Dali je Boris kriv za preranu Dinovu smrt?A svi koji Dinu znaju,tvrde da je bio dobar čovjek.No,nije slušao tatu!Bog je nama(i tebi) poslao takvu poruku!
"Ne čini ovo,ne čini  ono,to će te ubiti.."Ili ono Isusovo:"Ljubi Boga i čovjeka!"
Gdje si ti u tome svemu?Ne ljubiš Boga to je sigurno,za čovjeka neznam.No Bog kojeg odbacuješ nije "Moj Bog"(iz naslova).Nego iskrivljena slika istog!
Boga ,,, kojeg ti imaš u svom shvaćanju,i ja bih odbacio!Kriva slika!
A loša slika je za smetlište!
Tu nije riječ o meni već o onima koji nisu dobili priliku upoznati gospona Krista.
U tom slučaju bi tvoja priča sa narkomanom glasila ovako: Sin narkoman a oca nema niti ga zanima što mu radi sin pa se uopće ne trudi komunicirati sa njime. I jednog dana kad se napokon upoznaju, otac će ga brutalno kaznit jer je prljava narkomančina.
Tko kaže da će tako biti?
Ja vjerujem u pravednog Boga!Jer ako je itko pravedan,onda bi to Bog trebao biti!Ako bi se ovako ponašao,onda nije pravedan.I šlus!I to je sva filozofija!
Mi niti neznamo koliko nam je Bog blizu!Probaj se sjetiti neki opasnih događaja u životu tvom.Mogao si poginuti tada,a nisi!Možda te baš taj Bog spasio!Imaj na umu ovo,ma koliko ti Njega odbacivao,on te voli!No ako ga odbacuješ CJELI život,onda on za tebe nemože ništa učiniti!Ovih dana sam imao priliku(kad smo već kod narkomana) upoznati neke u "Reto Centru",divni ljudi,bivši narkomani,no ti su došli do dna i shvatili da ih je "odnio vrag!"Potražili pomoć tamo,postali kršćani i slobodni su od droge!A tribalo je ,Gospe moja,cirka 2-3 godine muke i borbe!A ima onih koji su ostali par dana,odustali i danas ih nema među živima!Kako piše,Isus je umrjevši na križu,otišao sresti duše koje nisu znale za njega,donijeti im istu poruku kao i tadašnjima živućima,tako da su imali istu šansu!Tako će i ovi,živući imati istu šansu!Ako nam Bog nebi dao jednaku mogućnostspasenja,onda on nebi bio Bog!A ja u nepravednog Boga ne vjerujem.Bog,čini mi se i tebi govori ali si otišao predaleko od njega i ne čuješ mu glas!De,bolan,stani!
Obrati mu se,reci mu nešto,ta zašto bi on trebao samo,jurcati za tobom,a ti nezainteresiran?
ja sam bio nevjernik,jednom stadoh i rekoh Bogu:"Ako postojiš,daj mi se obrati,daj neki dokaz!"
Odtad sam vjernik!
Na jednoj temi se već otegnula ta rasprava o spasenju po djelima ili po prihvaćanju Isusa kao spasitelja. Više ne znam jesi li ti ili samson ili obojca zagovarali isključivo spasenje po prihvaćanju Isusa.
Što se tiće mene, ne vjerujem u niti jednog boga isključivo zato jer mislim da nema potrebe za nadnaravnim bićima i zato jer niti jedan od bogova nema nikakve božanske osobine. Ostavljam mogućnost da je Isus možda i postojao, iako i u to sumnjam. Ali ako i je postojao, siguran sam da bi njegovo učenje bilo sličnije budizmu ili Ghandijevoj filozofiji nego kršćanstvu.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by zanstr 8/11/2014, 18:23

Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?
Pate daj čitaj sa razumjevanjem i ne laži. Rekao sam da je potopio cjeli svijet i pobio sve (osim Noe, no to se zna). 

Patriot_1 wrote:Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!
So what?!?! Pa ti si napisao da je on bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav. 
Ako je uvijek spreman oprostit, zašto je izmislio pakao?
I mislim da bi bilo uvredljivo za boga to što ga uspoređuješ sa nama, nesavršenim ljudima.

Patriot_1 wrote:Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Opet lažeš. Napisao sam da poštujem to što oni priznaju da im je bog takav. Ne da poštujem što im je bog takav. Velika razlika.
Molim te da ne podmećeš.
Ne kakaj,to nije cjeli,,niti sav!Rekao si SVE ljude!Osim toga,to može biti priča lokalnog karaktera!Da sam ja Bog,učinio bih isto.Ako su svi postali zli,ubijaju,siluju,psuju,mrze,,e i ja bih te potoćao i izdvojio pravedne da od njih produžim gene!I nije Noa bio sam!
Drugo,pakao je za one koji ne traže oproštenje!Zašto ga ne tražiš?Zašto se još uvjek drogiraš?(kad smo već u tom điru)!Zašto ljudi idu u zatvore?Gangrena,,pa moraš nogu odsjeći da bi spasio zdravo tkivo,tj. život!
"Bog takav",,pa kakav bi trebao bit?
Zar bi ti svom djetetu dozvolio anarhiju,da radi što hoće?Da te pljuje,mrzi,tebe i ljude oko sebe,ubija,siluje,zar ga nebi kaznio?
Napisao sam sve, no u priči o biblijskom potopu pretpostavljam da ne moram navoditi da je preživio Noa i njegovi sinovi i njihove žene. Bar ne tebi. 
A da sam ja bog (ili otac djeteta) i da se ljudi/djeca koje sam ja stvorio ponašaju tako da ubijaju, siluju i pljačkaju, prvo bih pogledao sebe i zapitao se što sam napravio da se oni tako ponašaju. Očito je stvar u odgoju. Ako nije do odgoja onda je mentalni poremećaj. Niti u jednom slučaju mi nebi palo na pamet ubijanje ili vječno mučenje. Ili bi ih (pošto sam svemoguć) preodgojio ili bi ih (ako su bolesni) izlječio.

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Guest 8/11/2014, 18:50

zanstr wrote:Napisao sam sve, no u priči o biblijskom potopu pretpostavljam da ne moram navoditi da je preživio Noa i njegovi sinovi i njihove žene. Bar ne tebi. 
A da sam ja bog (ili otac djeteta) i da se ljudi/djeca koje sam ja stvorio ponašaju tako da ubijaju, siluju i pljačkaju, prvo bih pogledao sebe i zapitao se što sam napravio da se oni tako ponašaju. Očito je stvar u odgoju. Ako nije do odgoja onda je mentalni poremećaj. Niti u jednom slučaju mi nebi palo na pamet ubijanje ili vječno mučenje. Ili bi ih (pošto sam svemoguć) preodgojio ili bi ih (ako su bolesni) izlječio.

:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Mad_Vlad 8/11/2014, 20:02

Patriot_1 wrote: 

Ako je istina da je Bog jedan,onda drugih bogova nema!Izmišljeni su,stvoreni od ljudi.Tu čovjek postaje tvorac Boga umjesto obratno!
Da, Bog je jedan i nema drugih pa tako ni božanskih osoba. Bog je nedjeljiva jednost. Ljudska je izmišljotina govoriti o djeljivom Bogu.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 8/11/2014, 21:05

zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu
Šlampav neki bog. Takav mu i podanik.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 8/11/2014, 21:07

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
Nije onima nego je Bog onih!
Kad kažemo onima onda se podrazumljeva da ga oni štuju!
U čemu je problem?
Džaba se praviš pametan.
Znaš ti dobro šta te ja pitam.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 8/11/2014, 21:09

Bran_Do wrote:
zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu

Da, prema protestantskoj teologiji.
Prema katoličkoj, "ne budu gorjeli".
Patriot redovito kaže "mi kršćani".  Namjerno "zaboravlja" reći da je protestant i svojim lažima blati sve kršćane.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 8/11/2014, 21:15

zanstr wrote:Na jednoj temi se već otegnula ta rasprava o spasenju po djelima ili po prihvaćanju Isusa kao spasitelja. Više ne znam jesi li ti ili samson ili obojca zagovarali isključivo spasenje po prihvaćanju Isusa.
Točno. A kad ih se pita da objasne na konkretnim slučajevima to svoje tumačenje , onda umuknu...
Sad Patriot trkelja nešto drugo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 9/11/2014, 09:58

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:Bog NIJE uništio cjeli svjet!Kužiš li da si izrekao laž?
Pate daj čitaj sa razumjevanjem i ne laži. Rekao sam da je potopio cjeli svijet i pobio sve (osim Noe, no to se zna). 

Patriot_1 wrote:Stvorio je pakao?So what?Pa i mi ljudi,(pravednici po tebi) imamo Lepoglavu,Sing Sing,Zenicu,i ostale kaznionice!Što je normalnije nego ,izolirati zle?A valjda on zna tko je zao!
So what?!?! Pa ti si napisao da je on bogat milosrđem“ (Efe 2:4), uvijek spreman oprostiti. Bog je duhovan, nadnaravan, svemoguć, vječan, osoban i savršen. On je Istina i Ljubav. 
Ako je uvijek spreman oprostit, zašto je izmislio pakao?
I mislim da bi bilo uvredljivo za boga to što ga uspoređuješ sa nama, nesavršenim ljudima.

Patriot_1 wrote:Opet glupost,,njihov Bog osvetoljubiv,to poštuješ,,a zamjeraš nama što je naš isto takvi!Jesi li ti normalan?
Opet lažeš. Napisao sam da poštujem to što oni priznaju da im je bog takav. Ne da poštujem što im je bog takav. Velika razlika.
Molim te da ne podmećeš.
Ne kakaj,to nije cjeli,,niti sav!Rekao si SVE ljude!Osim toga,to može biti priča lokalnog karaktera!Da sam ja Bog,učinio bih isto.Ako su svi postali zli,ubijaju,siluju,psuju,mrze,,e i ja bih te potoćao i izdvojio pravedne da od njih produžim gene!I nije Noa bio sam!
Drugo,pakao je za one koji ne traže oproštenje!Zašto ga ne tražiš?Zašto se još uvjek drogiraš?(kad smo već u tom điru)!Zašto ljudi idu u zatvore?Gangrena,,pa moraš nogu odsjeći da bi spasio zdravo tkivo,tj. život!
"Bog takav",,pa kakav bi trebao bit?
Zar bi ti svom djetetu dozvolio anarhiju,da radi što hoće?Da te pljuje,mrzi,tebe i ljude oko sebe,ubija,siluje,zar ga nebi kaznio?
Napisao sam sve, no u priči o biblijskom potopu pretpostavljam da ne moram navoditi da je preživio Noa i njegovi sinovi i njihove žene. Bar ne tebi. 
A da sam ja bog (ili otac djeteta) i da se ljudi/djeca koje sam ja stvorio ponašaju tako da ubijaju, siluju i pljačkaju, prvo bih pogledao sebe i zapitao se što sam napravio da se oni tako ponašaju. Očito je stvar u odgoju. Ako nije do odgoja onda je mentalni poremećaj. Niti u jednom slučaju mi nebi palo na pamet ubijanje ili vječno mučenje. Ili bi ih (pošto sam svemoguć) preodgojio ili bi ih (ako su bolesni) izlječio.
Isus to dobro objašnjava:"
Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
Ivan 3,17Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.
Ivan 3,18Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se; a tko ne vjeruje, već je osuđen što nije vjerovao u ime jedinorođenoga Sina Božjega.
Ivan 3,19A ovo je taj sud: Svjetlost je došla na svijet, ali ljudi su više ljubili tamu nego svjetlost jer djela im bijahu zla.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Patriot_1 9/11/2014, 10:04

zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:
zanstr wrote:
Patriot_1 wrote:I kaj sad?
Ti buš..a zakaj?Jer nisi pružio ruku njemu,a On ju tebi pruža!
Opet se vraćam na narkomana,tata kumi:"Sine , nemoj uzimat drogu,to ubija."A ovaj "Ktj...."Boris i Dino(znaš na koje mislim).
Dali je Boris kriv za preranu Dinovu smrt?A svi koji Dinu znaju,tvrde da je bio dobar čovjek.No,nije slušao tatu!Bog je nama(i tebi) poslao takvu poruku!
"Ne čini ovo,ne čini  ono,to će te ubiti.."Ili ono Isusovo:"Ljubi Boga i čovjeka!"
Gdje si ti u tome svemu?Ne ljubiš Boga to je sigurno,za čovjeka neznam.No Bog kojeg odbacuješ nije "Moj Bog"(iz naslova).Nego iskrivljena slika istog!
Boga ,,, kojeg ti imaš u svom shvaćanju,i ja bih odbacio!Kriva slika!
A loša slika je za smetlište!
Tu nije riječ o meni već o onima koji nisu dobili priliku upoznati gospona Krista.
U tom slučaju bi tvoja priča sa narkomanom glasila ovako: Sin narkoman a oca nema niti ga zanima što mu radi sin pa se uopće ne trudi komunicirati sa njime. I jednog dana kad se napokon upoznaju, otac će ga brutalno kaznit jer je prljava narkomančina.
Tko kaže da će tako biti?
Ja vjerujem u pravednog Boga!Jer ako je itko pravedan,onda bi to Bog trebao biti!Ako bi se ovako ponašao,onda nije pravedan.I šlus!I to je sva filozofija!
Mi niti neznamo koliko nam je Bog blizu!Probaj se sjetiti neki opasnih događaja u životu tvom.Mogao si poginuti tada,a nisi!Možda te baš taj Bog spasio!Imaj na umu ovo,ma koliko ti Njega odbacivao,on te voli!No ako ga odbacuješ CJELI život,onda on za tebe nemože ništa učiniti!Ovih dana sam imao priliku(kad smo već kod narkomana) upoznati neke u "Reto Centru",divni ljudi,bivši narkomani,no ti su došli do dna i shvatili da ih je "odnio vrag!"Potražili pomoć tamo,postali kršćani i slobodni su od droge!A tribalo je ,Gospe moja,cirka 2-3 godine muke i borbe!A ima onih koji su ostali par dana,odustali i danas ih nema među živima!Kako piše,Isus je umrjevši na križu,otišao sresti duše koje nisu znale za njega,donijeti im istu poruku kao i tadašnjima živućima,tako da su imali istu šansu!Tako će i ovi,živući imati istu šansu!Ako nam Bog nebi dao jednaku mogućnostspasenja,onda on nebi bio Bog!A ja u nepravednog Boga ne vjerujem.Bog,čini mi se i tebi govori ali si otišao predaleko od njega i ne čuješ mu glas!De,bolan,stani!
Obrati mu se,reci mu nešto,ta zašto bi on trebao samo,jurcati za tobom,a ti nezainteresiran?
ja sam bio nevjernik,jednom stadoh i rekoh Bogu:"Ako postojiš,daj mi se obrati,daj neki dokaz!"
Odtad sam vjernik!
Na jednoj temi se već otegnula ta rasprava o spasenju po djelima ili po prihvaćanju Isusa kao spasitelja. Više ne znam jesi li ti ili samson ili obojca zagovarali isključivo spasenje po prihvaćanju Isusa.
Što se tiće mene, ne vjerujem u niti jednog boga isključivo zato jer mislim da nema potrebe za nadnaravnim bićima i zato jer niti jedan od bogova nema nikakve božanske osobine. Ostavljam mogućnost da je Isus možda i postojao, iako i u to sumnjam. Ali ako i je postojao, siguran sam da bi njegovo učenje bilo sličnije budizmu ili Ghandijevoj filozofiji nego kršćanstvu.
Spašavamo se milošću Božjom a djela su nešto što onaj tko je tu milost iskusio ,nužno čini!Milost i djela su neodvojivi!
Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao. Njegovo smo djelo, stvoreni u Kristu Isusu za dobra djela, koja Bog unaprijed pripravi da u njima živimo. (Ef 2:8-10)

Tako i vjera: ako nema djela, mrtva je u sebi.
Jakovljeva 2,18Inače, mogao bi tko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru.
Jakovljeva 2,19Ti vjeruješ da je jedan Bog? Dobro činiš! I đavli vjeruju, i dršću.
Jakovljeva 2,20Hoćeš li spoznati, šuplja glavo, da je vjera bez djela jalova?
Jakovljeva 2,21Zar se Abraham, otac naš, ne opravda djelima, kad na žrtvenik prinese Izaka, sina svoga?
Jakovljeva 2,22Vidiš: vjera je surađivala s djelima njegovim i djelima se vjera usavršila
Jakovljeva 2,23te se ispunilo Pismo koje veli: Povjerova Abraham Bogu i uračuna mu se u pravednost pa prijatelj Božji posta.
Jakovljeva 2,24Gledajte: čovjek se opravdava djelima, a ne samom vjerom.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 9/11/2014, 11:30

Trinity wrote:
Bran_Do wrote:
zanstr wrote:
Trinity wrote:A jel' tvoj bog i bog onima koji nikad nisu čuli za njega ?
:tu
Je ali zato što im se zaboravio ukazat, budu gorjeli u paklu

Da, prema protestantskoj teologiji.
Prema katoličkoj, "ne budu gorjeli".
Patriot redovito kaže "mi kršćani".  Namjerno "zaboravlja" reći da je protestant i svojim lažima blati sve kršćane.
Pa to se odnosi na sve ljude, a ne samo na kršćane ili katolike

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:15

Šta se odnosi na sve ljude?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:18

Patriot wrote:Spašavamo se milošću Božjom a djela su nešto što onaj tko je tu milost iskusio ,nužno čini!Milost i djela su neodvojivi!

Ajmo po enti put, kako će se "spasiti " oni koji nikada nisu imali prilike čuti  za Isusa?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 9/11/2014, 12:21

Trinity wrote:Šta se odnosi na sve ljude?
da je njegov bog bog sviju, bez obzira jesu li čuli za nj ili nisu...o tomu je rieč, eli?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:46

Šta nekome znači bog za kojega nisu čuli? Kao da ga i nema.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 9/11/2014, 12:47

apsolutno nebitno- ako je bog, znači sve ono šta s tin dolazi- najpametniji, najjači i najdobriji- on je njihov bog.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:48

Da, i ispostavit će račun za robu koju nije isporučio...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:49

To baš nije pošteno, jel ?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by aben 9/11/2014, 12:49

Trinity wrote:Da, i ispostavit će račun za robu koju nije isporučio...
možda oće, možda ne će. al njihov je po sili logike.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Trinity 9/11/2014, 12:50

Patriot kaže da hoće, znači nije najpravedniji, ako nije najpravedniji, nije bog...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Moj Bog je i tvoj Bog! - Page 2 Empty Re: Moj Bog je i tvoj Bog!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 16 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum