ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sretani blagoslovljen Samhain

Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Sefirot 29/10/2014, 11:29

Sretan vam i blagoslovljen Samhain.
:cook :greenmed greenstars hexer :witch :wizard




Sretani blagoslovljen Samhain Url?sa=i&source=images&cd=&ved=0CAUQjBw4ygE&url=http%3A%2F%2Ffc05.deviantart.net%2Ffs71%2Fi%2F2012%2F305%2F7%2Fb%2Fsamhain_altar_2012_by_michigee-d5joqwc

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sretani blagoslovljen Samhain No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Trinity 30/10/2014, 06:45

Morala googlati da vidim o čemu se radi. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Guest 30/10/2014, 07:55

Koliko znam, svetkovina potječe iz keltske i gaelske tradicije, a slavi se s u noći s prijelaza 31.10. na 1.11. Mislim da se naziva još i noć predaka ili nešto u tom stilu, a njome se označava i dolazak "mračnog vremena", odnosno, zime. To je, ono, u najgrubljim crtama...  Ako sam što krivo napisala, bude valjda sefi ispravio.

Ono što je meni fino u tradiciji slavljenja dosta svetkovina su krijesovi. :shy Mislim da se pale često i tijekom ove svetkovine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Sefirot 3/11/2014, 08:58

Vegvísir wrote:Koliko znam, svetkovina potječe iz keltske i gaelske tradicije, a slavi se s u noći s prijelaza 31.10. na 1.11. Mislim da se naziva još i noć predaka ili nešto u tom stilu, a njome se označava i dolazak "mračnog vremena", odnosno, zime. To je, ono, u najgrubljim crtama...  Ako sam što krivo napisala, bude valjda sefi ispravio.

Ono što je meni fino u tradiciji slavljenja dosta svetkovina su krijesovi. :shy Mislim da se pale često i tijekom ove svetkovine.

:) dobro si napisala. Pale se i krijesovi da osvijetle mrak. Označava odlazak ljeta i dolazak zime, kao što si rekla, mračnog doba, doba starice ili velike majke. Prisjećamo se predaka i otpraćujemo umrlog rogatog boga (cernunnos).
Ja znam podsjećati ljude da ima životinja koje zimi nemaju hrane te da se ostavi negdje malo hrane.

Veg :tu


Tri :tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sretani blagoslovljen Samhain No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by zanstr 3/11/2014, 09:33

Ono što me najviše zanima u vezi Samhaina je, kaj se klopa. Koja je nekakva tradicionalna hrana i ima li je uopće. Moglo bi biti nešto čega nebude do godine ili možda nešto čega će biti narednih mjeseci.
Sretan Samhain onima koji slave a i onima koji ne slave, zašto ne.  greenstars

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Sefirot 3/11/2014, 09:46

zanstr wrote:Ono što me najviše zanima u vezi Samhaina je, kaj se klopa. Koja je nekakva tradicionalna hrana i ima li je uopće. Moglo bi biti nešto čega nebude do godine ili možda nešto čega će biti narednih mjeseci.
Sretan Samhain onima koji slave a i onima koji ne slave, zašto ne.  greenstars

Danas nema nešto posebno određeno iako ja volim konzumirati ono što je sa mog podneblja u to vrijeme npr, jabuke, grožđe, kesteni, kruh i vino....Jesenjski plodovi. No više stavljam naglasak na dnevnom ili tjednom ostavljanju hrane životinjama vani na livadama i šumama nego što bi ja na Samhain konzumirao.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sretani blagoslovljen Samhain No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Guest 3/11/2014, 09:51

Sefirot wrote:
Ja znam podsjećati ljude da ima životinja koje zimi nemaju hrane te da se ostavi negdje malo hrane.

:tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by zanstr 3/11/2014, 09:55

Sefirot wrote:Danas nema nešto posebno određeno iako ja volim konzumirati ono što je sa mog podneblja u to vrijeme npr, jabuke, grožđe, kesteni, kruh i vino....Jesenjski plodovi. No više stavljam naglasak na dnevnom ili tjednom ostavljanju hrane životinjama vani na livadama i šumama nego što bi ja na Samhain konzumirao.
Svaka čast  :tu

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Sretani blagoslovljen Samhain Empty Re: Sretani blagoslovljen Samhain

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum