ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bog je Allah, a ne nekakav isus

Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by oldie 23/10/2014, 16:57

Eduardo Vincenzo Maria Gomez, katolički svećenik iz Indonezije se probudio iz kome duge 17 mjeseci, da bi potom primio islam nakon što je po njegovim riječima vidio Džennet.

87-godišnji svećenik iz Španije je živio i propovijedao kršćanstvo na ostrvu Java više od 43 godine. Tečno govori javanskim jezikom, i brojnim dijalektima etničkih grupa koje naseljavaju ovo ostrvo. Veoma je poznata i poštovana ličnost među pripadnicima svih vjera.

Doživio je srčani udar prilikom popravke krova na crkvi, pao s velike visine, da bi potom pao u komu koja je trajala punih 17 mjeseci. Na opće čuđenje, svećenik se iz kome probudio potpuno oporavljen, ali i s potpuno drugim pogledom na život.

„Nisam ništa znao o islamu. Nisam niti jednom pročitao Kur’an, ali tokom kome sam razgovarao s Bogom. Rekao mi je da put koji vodi do nebesa i svjetlo je obasjalo moje cijelo tijelo. Iznenada sam se našao pred zlatnim vratima od raja, i čuo sam Božiji glas kako mi govori Svoje ime, a to je Allah“, rekao je bivši svećenik Eduardo indonezijskim novinama Kalimantan Press.

Prema riječima ljekara iz Medicinskog centra Metropolitan  u južnoj Jakarti, njihov pacijent iako je doživio pad s velike visine nema nikakve vidljive tragove povreda kičme, i uskoro će biti u stanju samostalno hodati.

„On je zasigurno najjači 80-godišnjak kojeg sam upoznao. Njegove bi se kosti trebale doslovno raspasti od pada, ali on nema nikakvih ozljeda“, rekao je Jim Won May, ljekar s dvadesetogodišnjim iskustvom.

Eduardov prelazak na islam je iznenadio mnoge pripadnike njegove crkve, ali je već polovina njegovih kršćanskih sljedbenika pokazala želju za primanjem islama. „Ukoliko je Allah istinski Bog, ne želim da zalutam na pogrešnu stazu. Vjerujem ocu Eduardu. Svi mu vjerujemo“, pojašnjava jedan od njegovih župljana.

Svećenik koji je i dalje pod medicinskim nadzorom je već naredio da se započne s izgradnjom nove džamije, a narod vrijedno radi na prikupljanju potrebnih sredstava. „Dužni smo ocu Eduardu za sve što je učinio za nas“, rekao je jedan od posjetilaca stare katoličke crkve, koja se danas nudi na prodaju.

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Slap 23/10/2014, 17:23

Žalim slučaj naslovu... Allah u prijevodu znači "bog koji to nije"
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Patriot_1 23/10/2014, 18:58

Oldi,,je je,,garant,vjeruj u Alaha,,,ha ha ha bounce
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by oldie 23/10/2014, 19:53

Patriot_1 wrote:Oldi,,je je,,garant,vjeruj u Alaha,,,ha ha ha bounce
alo ...kad neki budalaš prijeđe na kršćanstvo to je po tebi važan događaj i dokaz da je kršćanstvo istina, a kada se nekome kršćaninu (i to svećeniku) u snu Allah objavi - to je bezveze...

_________________
*****joj da mi je vjernički mozak barem na tjedan dana - da se odmorim i naspavam kao čovjek*****
oldie
oldie

Posts : 438
2014-04-28


Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Slap 24/10/2014, 03:33

oldie wrote:
Patriot_1 wrote:Oldi,,je je,,garant,vjeruj u Alaha,,,ha ha ha bounce
alo ...kad neki budalaš prijeđe na kršćanstvo to je po tebi važan događaj i dokaz da je kršćanstvo istina, a kada se nekome kršćaninu (i to svećeniku) u snu Allah objavi - to je bezveze...
Ima video zapisa na internetu gdje se nekim muslimanima Isus pojavi u snu i pređu na kršćanstvo...tranzicije su obostrane...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Guest 24/10/2014, 11:26

Zanimljivo kako se takva iskustva i obrati u religijskoj samoidentifikaciji često događaju nakon traumatičnih, po život opasnih situacija i događaja. Ili ako ne u samoj promijeni vjeroispovijesti, onda se manifestiraju u intenzitetu vjerovanja i obavljanja religijskih praksi, kako u pozitivnom, tako i u negativnom smjeru.

Sjećam se da sam čituckala neke radove i istraživanja na tu temu, al' morat ću opet malo prokopati, baš me zanima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Guest 24/10/2014, 18:39

Vegvísir wrote:Zanimljivo kako se takva iskustva i obrati u religijskoj samoidentifikaciji često događaju nakon traumatičnih, po život opasnih situacija i događaja. Ili ako ne u samoj promijeni vjeroispovijesti, onda se manifestiraju u intenzitetu vjerovanja i obavljanja religijskih praksi, kako u pozitivnom, tako i u negativnom smjeru.

Sjećam se da sam čituckala neke radove i istraživanja na tu temu, al' morat ću opet malo prokopati, baš me zanima.
Ne sjećam se čija je izreka no ide, There are no atheists in foxholes, odnosi se na ratne traume...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bog je Allah, a ne nekakav isus Empty Re: Bog je Allah, a ne nekakav isus

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum