ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by abraham 19/6/2016, 15:40

Nadam se iskreno dace Srbija ili BiH uskoro uci da mogu neko vrijeme oni biti najgori.Cekaj a stokada ioni budu bolji, za par godina????Nista, bacaj bengalke i topovske po socijalnim kuhinjama. Takova je logika.

abraham

Posts : 14096
2014-04-14


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by abraham 19/6/2016, 15:41

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 4eb7bd84b3da33e4ba9bed2c9bc8358c

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14096
2014-04-14


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 15:44

abraham wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:Rumunjska se upravo izjednačila po BDPu pe capita..

a rugali smo im se da su cigani.. međutim rumunjski proveli neoliberalne reforme.... sada nam se rugaju.. još jedino bugarska siromašnija(još 3-4godine)
Ajd ne zajebaji..Nije moguce.Ne mogu vjerovati. Svasta. Daklem skoro cijeli Wrasavki pakt.Zasto je tome tako??? Pitam isto pitanje godinama na ovom forumu ali odgovora nema. Mozda sta nema Causescu-ovih trgova?? Jeruzelskih,Hönecker i sl??? Mozda zato??Stanje duha??? Muhahahahahhahahaaaaaa

zapravo radi se o fenomenomu rješavanja sa socijalizmom...

to sam ja najbolje zaključio.. zemlje gdje je socijalizam uvezen na ruskim tenkovima , tipa slovačka, češka, baltičke zemlje, poljska, rumunjska, mađarska, bugarska - te zemlje su se sa socijalizmom obračunali brutalno, i zato napreduju,.,..

rumunjska je prije nekoliko godina izabrala njemačkog neoliberalnog premijera, pa sam negdje čitao da se rumunjska po ekonomskim slobodama preko noći izjednačila sa USA cheers zato imaju najveći rast nakon irske u europi, postali su centar EU industrije, IT industrija buja itd.. rumunji prestali iseljavati , a cigane poslali na socijalu u britaniju, njemačku i švedsku .. slovačka , poljska, baltičke zemlje da ne govorimo.. iman frenda finca, koji kaže da mu je lakše naći posao u estoniji nego u finskoj...(iako u finskoj su veće plaće ali teško naći posao).. u estoniji kaže šetaš se gradom , i uđeš u firmu i ovi nekoga traže.. .


sa druge strane imaš zemlje tipa hrvatska, srbija, bosna, rusija, ukraina, bjelorusija itd, te zemlje su imali "vlastiti socijalistički pokret", tako da u hrvatskoj, rusiji, srbiji, bosni, ukraini itd, velik dio stanovništva "veliča sociijalizam" i "dostignuća" itd. naravno takvo stanovništvo izabere debilne političare, i onda te zemlje stagniraju...

onda socijalistički mediji tješe stanovništvo "da je to OK" ,da je "kriza u cijelom vijetu" "da će sutra propasti amerika i kapitalizam" i slično.


a u roku par godina evo, rumunjska ima isti BDP per capita kao i mi..

treba jednostanvo onoga neoliberalnog premijera rumunjske(koji je švabo) postavit da upravlja RH državom nakon što mu prođe mandat tamo

dok se cijela slavonija nije iselila u njemačku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Leviathan2 19/6/2016, 15:48

tebi je i dalje socijalizam kriv jebote, koliko kuzim u rvackoj je brutalni kapitalizam al se neide naprijed, de mi to objasni

_________________
Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by abraham 19/6/2016, 15:48

preko_vode_do_slobode wrote:
abraham wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:Rumunjska se upravo izjednačila po BDPu pe capita..

a rugali smo im se da su cigani.. međutim rumunjski proveli neoliberalne reforme.... sada nam se rugaju.. još jedino bugarska siromašnija(još 3-4godine)
Ajd ne zajebaji..Nije moguce.Ne mogu vjerovati. Svasta. Daklem skoro cijeli Wrasavki pakt.Zasto je tome tako??? Pitam isto pitanje godinama na ovom forumu ali odgovora nema. Mozda sta nema Causescu-ovih trgova?? Jeruzelskih,Hönecker i sl??? Mozda zato??Stanje duha??? Muhahahahahhahahaaaaaa

zapravo radi se o fenomenomu rješavanja sa socijalizmom...

to sam ja najbolje zaključio.. zemlje gdje je socijalizam uvezen na ruskim tenkovima , tipa slovačka, češka, baltičke zemlje, poljska, rumunjska, mađarska, bugarska - te zemlje su se sa socijalizmom obračunali brutalno, i zato napreduju,.,..

rumunjska je prije nekoliko godina izabrala njemačkog neoliberalnog premijera, pa sam negdje čitao da se rumunjska po ekonomskim slobodama preko noći izjednačila sa USA cheers   zato imaju najveći rast nakon irske u europi, postali su centar EU industrije, IT industrija buja itd.. rumunji prestali iseljavati , a cigane poslali na socijalu u britaniju, njemačku i švedsku .. slovačka , poljska, baltičke zemlje da ne govorimo.. iman frenda finca, koji kaže da mu je lakše naći posao u estoniji nego u finskoj...(iako u finskoj su veće plaće ali teško naći posao).. u estoniji kaže šetaš se gradom , i uđeš u firmu i ovi nekoga traže.. .


sa druge strane imaš zemlje tipa hrvatska, srbija, bosna, rusija, ukraina, bjelorusija itd,  te zemlje su imali "vlastiti socijalistički pokret", tako da  u hrvatskoj, rusiji, srbiji, bosni, ukraini itd, velik dio stanovništva "veliča sociijalizam"  i "dostignuća" itd. naravno takvo stanovništvo izabere debilne političare, i onda te zemlje stagniraju...

onda socijalistički mediji tješe stanovništvo "da je to OK" ,da je "kriza u cijelom vijetu" "da će sutra propasti amerika i kapitalizam" i slično.


a u roku par godina evo, rumunjska ima isti BDP per capita kao i mi..

treba jednostanvo onoga neoliberalnog premijera rumunjske(koji je švabo) postavit da upravlja RH državom nakon što mu prođe mandat tamo

dok se cijela slavonija nije iselila u njemačku
Kolega o tome pisem godinama. Boljsevicko mediteranski mentalitet. Posteno nisam vjerovao da ce Rumunjska tako brzo dostici ali sto se moze. Neka nama nasih.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14096
2014-04-14


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 15:50

svaki put iste gluposti

u Hrvatskoj nema potrošnje, zato nema ni zarade, u zemljama u kojima je veća potrošnja i u kojima građani dižu kredite u bankama, posao i zarada cvjetaju, rastu plaće, raste BDP, raste standard zajedno sa rastom kreditnog duga privatnog sektora

kad je za Sanadera bila kreditna ekspanzija privatnog sektora BDP nam je rastao 5% godišnje, danas se privatni sektor razdužuje a BDP pada

pa zagovarajte još više rezanja potrošnje, rezanja plaće i strukturnih reformi, jer ne možete zbrojit 2 i 2


Last edited by deda getting old on 19/6/2016, 15:55; edited 2 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by veber 19/6/2016, 15:50

moji se u 300g spustili s krajnjeg sjevera na jug, skoro da su i u dalmaciju krenuli.
kako je krenulo bit će povratak na sjever...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Kermit 19/6/2016, 16:08

preko_vode_do_slobode wrote:cijene u super marketima kada sam bio u njemačkoj su možda tu negdje kao kod nas.. ili malo jeftinije.. (eh njemačke plaće su 3-4x veće i svi rade)..  a da roba mi je parila jeftinija i to čak 20-30% , pretpostavljam da je i tehnika, automobili su jeftinji nešto..

ali u njemačkoj su skuplji restorani i te uslužne djelatnosti, te nekretnine u gradovima
hrana, pivo, slatkiši su 30% jeftiniji, nekretnine su jeftinije jer ljudi odlaze, nema se para i krediti su strahovito nepovoljniji
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Kermit 19/6/2016, 16:09

Leviathan2 wrote:tebi je i dalje socijalizam kriv jebote, koliko kuzim u rvackoj je brutalni kapitalizam al se neide naprijed, de mi to objasni
kako će iz Malmea objasniti, slaže police socijalne trgovine i ćaska sa somalijcima, jediono da ga pitaš kako se pravi pileći kus kus ovako ćorak
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:14

veber wrote:moji se u 300g spustili s krajnjeg sjevera na jug, skoro da su i u dalmaciju krenuli.
kako je krenulo bit će povratak na sjever...
e...i mene su moji zaebali,krv im ispijam radi toga..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by frakcija 19/6/2016, 16:15

pa kakoš dizat kredit ako nisi uhljebljen za stalno?..koliko prosječno živi privatna firma i ko ti garantira da neš dobit otkaz? tako su se naši budalaši zaletili u kredite i nakupovali bijesnih auta pa im sad banke oduzimaju stanove, a sinčić leži na pragu. A pored toga volim minimalan broj ugovora, dosta mi i šta san se udala..ostale nužne ugovore klepam na što kraći mogući rok. volim živjeti u zabludi da su mi mogućnosti otvorene, bez užeta neke banke oko vrata.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:18

Sve ovisi u kojoj si drzavi..u svabiji samo kaš,da si u autoindustriji i evoc kreditic oko 2 %... sunny
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:19

deda getting old wrote:svaki put iste gluposti

u Hrvatskoj nema potrošnje, zato nema ni zarade, u zemljama u kojima je veća potrošnja i u kojima građani dižu kredite u bankama, posao i zarada cvjetaju, rastu plaće, raste BDP, raste standard zajedno sa rastom kreditnog duga privatnog sektora

kad je za Sanadera bila kreditna ekspanzija privatnog sektora BDP nam je rastao 5% godišnje, danas se privatni sektor razdužuje a BDP pada

pa zagovarajte još više rezanja potrošnje, rezanja plaće i strukturnih reformi, jer ne možete zbrojit 2 i 2

https://www.driehaus.com/EM-Commentary-Romania-Poised-to-be-Europes-Fastest-Growing-Economy-in-2016.php

As a result, public spending, specifically public infrastructure spending, has ground to a halt. The early-November fall of the prime minister to corruption charges has not helped matters.

As a result, public spending, specifically public infrastructure spending, has ground to a halt

And with public debt-to-GDP under 40%, Romania is also one of Europe’s healthiest economies (Exhibit 2).


rumunjska.. jedan od najmanjih deficita i dugova u europi, državna potrošnja zadnjih nekoliko godina stagnira.. a i dalje rastu najbrže u europi..



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by abraham 19/6/2016, 16:24

Bilo kako bilo ali super je vama. Samo nastavite kao i do sada.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14096
2014-04-14


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:39

Oke je u Svabiji..svi redovno platjaju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:41

preko_vode_do_slobode wrote:
deda getting old wrote:svaki put iste gluposti

u Hrvatskoj nema potrošnje, zato nema ni zarade, u zemljama u kojima je veća potrošnja i u kojima građani dižu kredite u bankama, posao i zarada cvjetaju, rastu plaće, raste BDP, raste standard zajedno sa rastom kreditnog duga privatnog sektora

kad je za Sanadera bila kreditna ekspanzija privatnog sektora BDP nam je rastao 5% godišnje, danas se privatni sektor razdužuje a BDP pada

pa zagovarajte još više rezanja potrošnje, rezanja plaće i strukturnih reformi, jer ne možete zbrojit 2 i 2
https://www.driehaus.com/EM-Commentary-Romania-Poised-to-be-Europes-Fastest-Growing-Economy-in-2016.php
As a result, public spending, specifically public infrastructure spending, has ground to a halt. The early-November fall of the prime minister to corruption charges has not helped matters.
As a result, public spending, specifically public infrastructure spending, has ground to a halt
And with public debt-to-GDP under 40%, Romania is also one of Europe’s healthiest economies (Exhibit 2).
rumunjska.. jedan od najmanjih deficita i dugova u europi, državna potrošnja zadnjih nekoliko godina stagnira.. a i dalje rastu najbrže u europi..

novac dolazi od nekud, kad će neki pošten ekonomist prestat sa mantrom o javnom dugu i državnoj potrošnji pa pogledati koliki je privatni dug?

http://www.tradingeconomics.com/romania/consumer-credit

kad se to uspori, ili krene u negativnom smjeru, odna će opet biti mantra o socijalističkom mentalitetu koji je uništio kapitalizam

a to da je državna potrošnja sama po sebi i uvijek u svakoj prilici nešto loše, je običan ideološki fanatizam koji nema veze sa stvarnošću
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Guest 19/6/2016, 16:45

Jok..sranje se bude poslozilo kad svak svakome bude platjao redovno..nikakva odgoda,nego do 1. u mjesecu ili 15...kod Svabija je mrtvoozbiljno placanje dugova i obaveza..kad sam prelazio iz jedne u drugu firmu,imao sam luft od 2 mjeseca,a promjena nije bilo doznacena AOK-au,i oni su lijepo platili i namirili moje i posli mi poslali uplatnice..dan kasnjenja nakon 1. ili 15. naplate ti jos 50 ojra..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by darth_vader 19/6/2016, 19:51

Evo materijala za bakljase..... Konzum  im rado pomognem zapaliti ....
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji - Page 2 Empty Re: Hrvati su standardom na dnu EU-a, ali cijene u supermarketima su kao da smo najbogatiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum