ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/17/2014, 16:07

1. Korinćanima 15,27 jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio.
 I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu........ /jedan Bog-Slapova opaska/


Iz gornjeg stiha kojeg neki koriste da bi "dokazali" da Krist nije Bog i da neće vječno  posjedovati Vlast nas svijetom koju mu je dao Otac...stoji opravdfana nedoumica ali samo ako je ona "izvađena iz konteksta" evanđelja.... i ako vas neko bude gnjavio tim stihom (jehovini svjedoci npr.) , odgovor  mu dajte ovakav:

.......I ONDA OTAC SVE SVOJE PODLAŽE /daje/ SINU opet natrag,neprestano,cijelu vječnost...i tako je Krist vječni Bog.


Između Oca i Sina je vječno strujanje Duha; Otac sebe potpuno daje Sinu, svu Vlast /Duha/ mu daje  jer i kroz Sina i ZA Sina sve stvara. Ako Otac SVE stvara za Sina onda Otac Sinu daje vječnu Vlast nad svime u SVA vremena... Sve to Otac potvrđuje riječima "U Sinu mi je sva milina"... a Sin naravno, Ocu sve neprestano zahvalno vraće. U tom smislu valja  shvati taj gore stih Pavla Korićanima jer  "Vlast" je strujanje Duha,Očevog i Sinovljevog Duha....nije vlast ili "podložnost" ono što neki  zamišljaju....iza toga stoji uzvišena mistika a ne krampanje po bibliji! Zato je Sin vječno boštvo kao i Otac.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Sefirot 10/17/2014, 16:13

Kako bi mogao prestati kada nikada nije ni bio niti će biti... wtf. sam naslov je kontradiktoran...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Guest 10/18/2014, 00:30

Sefirot wrote:sam naslov je kontradiktoran...
I jest i nije, do interpretacije je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Patriot_1 10/18/2014, 11:50

Slap wrote:1. Korinćanima 15,27 jer sve podloži nogama njegovim. A kad veli: Sve je podloženo, jasno - sve osim Onoga koji mu je sve podložio.
 I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu........ /jedan Bog-Slapova opaska/


Iz gornjeg stiha kojeg neki koriste da bi "dokazali" da Krist nije Bog i da neće vječno  posjedovati Vlast nas svijetom koju mu je dao Otac...stoji opravdfana nedoumica ali samo ako je ona "izvađena iz konteksta" evanđelja.... i ako vas neko bude gnjavio tim stihom (jehovini svjedoci npr.) , odgovor  mu dajte ovakav:

.......I ONDA OTAC SVE SVOJE PODLAŽE /daje/ SINU opet natrag,neprestano,cijelu vječnost...i tako je Krist vječni Bog.


Između Oca i Sina je vječno strujanje Duha; Otac sebe potpuno daje Sinu, svu Vlast /Duha/ mu daje  jer i kroz Sina i ZA Sina sve stvara. Ako Otac SVE stvara za Sina onda Otac Sinu daje vječnu Vlast nad svime u SVA vremena... Sve to Otac potvrđuje riječima "U Sinu mi je sva milina"... a Sin naravno, Ocu sve neprestano zahvalno vraće. U tom smislu valja  shvati taj gore stih Pavla Korićanima jer  "Vlast" je strujanje Duha,Očevog i Sinovljevog Duha....nije vlast ili "podložnost" ono što neki  zamišljaju....iza toga stoji uzvišena mistika a ne krampanje po bibliji! Zato je Sin vječno boštvo kao i Otac.
Ima toga još:
Još stihova koji  ukazuju da je on zaista govorio da je Bog kada je izjavljivao, “Ja i Otac jedno smo” (Ivan 10:30). Ivan 8:58 je drugi primjer. Isus je izjavio, “Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.” I iznova, kao odgovor na ovo, Židovi su uzeli kamenje u pokušaju da ga kamenuju (Ivan 8:59). Zašto bi željeli da kamenuju Isusa ako on nije rekao nešto za šta su oni vjerovali da je bogohulno, što je u ovom slučaju bila tvrdnja da je Bog?

Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže, “Riječ je tijelom postala”. Ovo jasno pokazuje da je Isus Bog u tijelu. Djela 20:28 nam kažu, "...da pasete Crkvu Božju koju sebi steče krvlju svojom.” Ko je kupio crkvu svojom krvlju? Isus Krist. Djela 20:28 izjavljuju da je Bog kupio crkvu svojom sopstvenom krvlju. Samim tim, Isus je Bog!

Toma, jedan od učenika je izjavio u vezi sa Isusom, “Gospodin moj i Bog moj” (Ivan 20:28). Isus ga ne ispravlja. Titu 2:13 nas ohrabruje da sačekamo na dolazak našega Boga i Spasitelja – Isusa Krista (vidi također 2.Petrovu 1:1). U Hebrejima 1:8, Otac kaže o Isusu, “Za Sina, naprotiv, veli: ‘Prijestolje tvoje, Bože,postoji vječno’ i: ‘Žezlo je pravde žezlo tvoga kraljevskog dostojanstva.’”

U Otkrivenju, jedan anđeo upućuje Apostola Ivana da slavi jedino Boga (Otkrivenje 19:10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvata slavljenje (Matej 2:11; 14:33; 28:9,17; Luka 24:52; Ivan 9:38). On nikada ne ukorava ljude kada ga slave. Da Isus nije bio Bog, on bi ljudima rekao da ga ne slave, baš kao što je i anđeo u Otkrivenju to učinio. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/18/2014, 17:56

von_Starhemberg wrote:
Sefirot wrote:sam naslov je kontradiktoran...
I jest i nije, do interpretacije je...

Da...naprimjer neke kršćanske konfesije kažu da Krist nije Bog ali da mu je Otac dao privremeno boštvo /Vlast/ nad ovim svijetom sve do suda te da poslije Krist predaje natrag Ocu vlast i koriste onaj stih gore za tu argumentaciju a ja sve to fino opovrgavam.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/18/2014, 18:00

Patriot_1 wrote:

U Otkrivenju, jedan anđeo upućuje Apostola Ivana da slavi jedino Boga (Otkrivenje 19:10). Nekoliko puta u Pismu Isus prihvata slavljenje (Matej 2:11; 14:33; 28:9,17; Luka 24:52; Ivan 9:38). On nikada ne ukorava ljude kada ga slave. Da Isus nije bio Bog, on bi ljudima rekao da ga ne slave, baš kao što je i anđeo u Otkrivenju to učinio. Postoji još mnogo stihova i odlomaka u Pismu koji potvrđuju Isusovo božanstvo.

To stoji ali ja sam napomenuo da neki to tumače kao privremeno bošvo Kristovo i za to koriste argument onaj stih iz mog prvog posta te sam ja taj argument opovrgnuo fino lijepo slatko slađano...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/18/2014, 21:00

Tvoj je argument dobar ako isto stoji već napisano kao i ono prvo na kojega se obraćaju JS ili drugi.
Dakle, trebaš navesti citat gdje tako piše "da Otac ponovo sve vraća Sinu".
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/18/2014, 23:13

Mad_Vlad wrote:Tvoj je argument dobar ako isto stoji već napisano kao i ono prvo na kojega se obraćaju JS ili drugi.
Dakle, trebaš navesti citat gdje tako piše "da Otac ponovo sve vraća Sinu".

Ne mora pisati eksplicitno...sve je objašnjeno.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/18/2014, 23:45

BOG JE ONAJ KOJI SVE PROŽIMA zato jer je sve stvorio. Krist je učestvovao u stvaranju ("U njemu je sve stvoreno") pa tako učestvuje i u održavanju svega stvorenog ("Sve u njemu ima svoje postojanje"). Bog nikoga ne može učiniti sveprožetim...jednom riječju BOG NIKOG NE MOŽE UČINITI BOGOM....Bog se samo može biti. Samo zato Krist je mogao reći "Ja jesam" a ta izjava je izvan svih vremenskih dimenzija jer je dio vječnosti. Krist je toga bio svjestan i svjesno je to izjavio...inače bi hulio.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/19/2014, 00:23

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:Tvoj je argument dobar ako isto stoji već napisano kao i ono prvo na kojega se obraćaju JS ili drugi.
Dakle, trebaš navesti citat gdje tako piše "da Otac ponovo sve vraća Sinu".

Ne mora pisati eksplicitno...sve je objašnjeno.
Da je sve objašjeno ne bi ni bilo suprotnog mišljenja. To je slab argument.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/19/2014, 00:26

Mad_Vlad wrote:Da je sve objašjeno ne bi ni bilo suprotnog mišljenja. To je slab argument.

"Suprotno mišljenje" istinu ne umanjuje ukoliko je istina istina....a da je nasuprot istine bilo uvjek "suprotnih mišljenja" bilo je  i bit će...
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/19/2014, 00:33

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:Da je sve objašjeno ne bi ni bilo suprotnog mišljenja. To je slab argument.

"Suprotno mišljenje" istinu ne umanjuje ukoliko je istina istina....a da je nasuprot istine bilo uvjek "suprotnih mišljenja" bilo je  i bit će...
To je okej, ali tko ju zna ako postoje različita tumačenja. To nam govori da nije sve objašnjeno. 
Dakle, argument ti je slab.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/19/2014, 00:38

Slap wrote:BOG JE ONAJ KOJI SVE PROŽIMA zato jer je sve stvorio. Krist je učestvovao u stvaranju ("U njemu je sve stvoreno") pa tako učestvuje i u održavanju svega stvorenog ("Sve u njemu ima svoje postojanje"). Bog nikoga ne može učiniti sveprožetim...jednom riječju BOG NIKOG NE MOŽE UČINITI BOGOM....Bog se samo može biti. Samo zato Krist je mogao reći "Ja jesam" a ta izjava je izvan svih vremenskih dimenzija jer je dio vječnosti. Krist je toga bio svjestan i svjesno je to izjavio...inače bi hulio.
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 
To te ne čini Bogom.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/19/2014, 00:38

Slap wrote:BOG JE ONAJ KOJI SVE PROŽIMA zato jer je sve stvorio. Krist je učestvovao u stvaranju ("U njemu je sve stvoreno") pa tako učestvuje i u održavanju svega stvorenog ("Sve u njemu ima svoje postojanje"). Bog nikoga ne može učiniti sveprožetim...jednom riječju BOG NIKOG NE MOŽE UČINITI BOGOM....Bog se samo može biti. Samo zato Krist je mogao reći "Ja jesam" a ta izjava je izvan svih vremenskih dimenzija jer je dio vječnosti. Krist je toga bio svjestan i svjesno je to izjavio...inače bi hulio.
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 
To te ne čini Bogom.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/19/2014, 08:14

Mad_Vlad wrote:
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 
To te ne čini Bogom.

Svaki čovjek može reći  Ja sam Bog ali kakve istine  od toga.

Da, svaki čovjek može reći "Ja jesam" ali kakve sigurnosti od toga...za pet minuta već mu se može oduzeti duša i može biti  "Ja nisam". Dakle samo je Bog apsolutni "Ja jesam" ili život po sebi.....a čovjek nije apsolutni ja jesam jer ne živi po sebi nego ga Bog napaja svojim životom.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Slap 10/19/2014, 22:39

Mad_Vlad wrote:
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 

"Po njemu, naime, živimo, mičemo se i jesmo" (Dela 17:28).
 

I ovo je stih koji kaže da čovjek ne može za sebe reći "Ja jesam po sebi"   i ujedno taj stih govori o Kristu Bogu koji  je Život. Ovo je apostolsko priznanje da je Krist Bog.
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Sefirot 10/20/2014, 10:45

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 

"Po njemu, naime, živimo, mičemo se i jesmo" (Dela 17:28).
 

I ovo je stih koji kaže da čovjek ne može za sebe reći "Ja jesam po sebi"   i ujedno taj stih govori o Kristu Bogu koji  je Život. Ovo je apostolsko priznanje da je Krist Bog.

"Ja sam sam, nema boga gdje ja Jesam" (Liber Al 2:23)

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by zanstr 10/20/2014, 13:21

Sefirot wrote:Kako bi mogao prestati kada nikada nije ni bio niti će biti... wtf. sam naslov je kontradiktoran...
:tu
Koliko bogova ima prije njega i svaki od njih marljivo čeka da on bude taj alfa i omega. Neka (ako nije) uzme broj i stane u red kao i ostali, nema švercanja.
Naravno, prije toga se mora dogovoriti sa Ocem i Duhom svetim, koji od njih ide prvi. :starac

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Mad_Vlad 10/20/2014, 20:50

Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 
To te ne čini Bogom.

Svaki čovjek može reći  Ja sam Bog ali kakve istine  od toga.

Da, svaki čovjek može reći "Ja jesam" ali kakve sigurnosti od toga...za pet minuta već mu se može oduzeti duša i može biti  "Ja nisam". Dakle samo je Bog apsolutni "Ja jesam" ili život po sebi.....a čovjek nije apsolutni ja jesam jer ne živi po sebi nego ga Bog napaja svojim životom.
Pa Isus nije bio život po sebi jer je izašao iz majčine utrobe kao i svi mi, rođen je tjelesno. Druga je stvar što mu se pripisuje na osnovu četiriju životopisa.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Patriot_1 10/20/2014, 21:21

Mad_Vlad wrote:
Slap wrote:
Mad_Vlad wrote:
Svaki čovjek može reći "ja jesam", to ne znači ništa posebno osim da znaš da postojiš.
Ja jesam= ja postojim=ja sam živ... 
To te ne čini Bogom.

Svaki čovjek može reći  Ja sam Bog ali kakve istine  od toga.

Da, svaki čovjek može reći "Ja jesam" ali kakve sigurnosti od toga...za pet minuta već mu se može oduzeti duša i može biti  "Ja nisam". Dakle samo je Bog apsolutni "Ja jesam" ili život po sebi.....a čovjek nije apsolutni ja jesam jer ne živi po sebi nego ga Bog napaja svojim životom.
Pa Isus nije bio život po sebi jer je izašao iz majčine utrobe kao i svi mi, rođen je tjelesno. Druga je stvar što mu se pripisuje na osnovu četiriju životopisa.
A kako ti to znaš,,,da nije postojao prije utjelovljenja?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Hoće li Krist jednom prestati biti Bog  svijetu ? Empty Re: Hoće li Krist jednom prestati biti Bog svijetu ?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum