ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Serbinho-3 13/6/2016, 18:19

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Mauro-del-vekio-general-kosovo-foto-profimedia-1465808814-927815


SVEDOK UŽASNOG STRADANJA NA KOSMETU U JUNU 1999. GODINE
[size=49]ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome[/size]
POLITIKA12:19, 13.06.2016.350


[url=https://twitter.com/share?url=http://www.kurir.rs/vesti/politika/italijanski-general-del-vekio-srbe-su-klali-a-mi-smo-cutali-o-tome-clanak-2306167&text=ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo %C4%87utali o tome][/url]




Nekadašnji italijanski general Mauro del Vekio, koji je sa svojom jedinicom među prvima ušao na Kosovo u junu 1999, odmah po potpisivanju Vojno-tehničkog sporazuma u Kumanovu i okončanju bombardovanja SRJ, potvrdio je jezivu istinu o stradanju, istrebljivanju i masakriranju Srba na Kosovu, a o čemu godinama nije smeo da govori jer mu je strogo bilo zabranjeno.



Del Vekio je u međuvremenu napustio vojni angažman i ušao u političke vode, a njegovo stravično svedočenje - potkrepljeno fotografijama užasnih zločina nad Srbima na koje su nailazili on i njegovi vojnici - objavljeno je u uglednom italijanskom magazinu Panorama u decembru 2008. godine.

ITALIJANSKI ISTORIČAR OTKRIVA: Zašto je Milošević predstavljen kao Hitler, a Srbi kao novi nacisti

General Del Vekio bio je među prvim stranim zvaničnicima koji su posvedočili i o zločinima koji su se dešavali u Žutoj kući - mestu najvećeg užasa na kojima su teroristi OVK otetim Srbima vadili organe i prodavali ih na crnom tržištu.

[url=http://www.yugofile.org.uk/pdfs/PANORAMA 20081218.pdf]SVEDOČENJE GENERALA DEL VEKIJA MOŽETE PROČITATI OVDE[/url]







Del Vekio je po okončanju bombardovanja SRJ ušao na Kosovo sa svojom jedinicom od 7.000 vojnika. Bilo je to u junu 1999. i tada su ga, kako je i sam posvedočio Panorami, izveštaji o telima zaklanih i izmasakriranih Srba i Roma svakog jutra sačekivali na stolu. U to vreme, on o tome nije smeo ni da progovori, bilo mu je strogo zabranjeno:








"Zaticali smo napuštene srpske kuće koje su bile ili sravnjene sa zemljom ili spaljene. Albanci su napadali i crkve i manastire, a cilj im je bio da zatru svaki trag srpskog prisustva i postojanja na Kosovu... Ubistava je bilo i kasnije, ali ne tako često. Srbi koji su u to vreme i dalje bili na Kosovu, koji nisu pobegli, svaki dan su rizikovali da budu ubijeni ili silovani", ispričao je Del Vekio potkrepljujući svoju priču fotografijama izmasakriranih srpskih tela koje su on i njegovi vojnici snimili na Kosmetu.

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Mauro-del-vekio-svedocenje-kosovo-zlocini-srbi-foto-printscreen-1465812761-927843Foto: Printscreen

REPUBLIKA SRPSKA SE PRIPAJA SRBIJI, RUSI DOLAZE, PA SLEDI HAOS: Mračna prognoza britanskog diplomate

"Srpske leševe niko nije sklanjao i nalazili smo ih na svim mogućim mestima. Majke i žene otetih Srba molile su tamošnju stranu upravu da im nađu muževe i sinove, ali većina njih nikada nije pronađena, čak ni njihova tela - rekao je nekadašnji general, a italijanska Panorama objavila da frapantan podatak da je 70 odsto Srba oteto po okončanju neprijateljstava, znači posle juna 1999.

MRAČNE PROGNOZE BIVŠEG ZVANIČNIKA CIA: Granice na Balkanu još će se menjati

Panorama je tada objavila i da poseduje fotografije koje su pronašli vojnici Unmika u Dečanima 2003. godine, ali da ne može da ih objavi jer su prizori na njima neljudski stravični. Na njima se vide nasmejani pripadnici OVK sa odsečenom glavom srpskog rezerviste, a na drugoj sa čak dve odsečene srpske glave.



ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Kfor-italijani-kosovo-foto-ap-1465812477-927839



periodu kada su nastale fotografije, kako list piše, ta zona je bila pod komandom zločinca Ramuša Haradinaja, koga je u aprilu 2013. godine Haški tribunal oslobodio optužbi. Svedoci koji su ga optuživali umrli su u čudnim nesrećama ili im je ozbiljno prećeno.

(EPK/Panorama)



http://www.kurir.rs/vesti/politika/italijanski-general-del-vekio-srbe-su-klali-a-mi-smo-cutali-o-tome-clanak-2306167


ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome 529e75843739e661eef6dcaea2e3cc61
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Serbinho-3 13/6/2016, 18:22

Dobro je da nisu ove bez glava osudili u Hagu za ratne zlocine, dobro su jos prosli.




Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26513
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Yehudi 13/6/2016, 18:28

šćiptarska posla

A tu - žutu kuću - su srušili čini mi se, zar ne
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Clone Stormtrooper 13/6/2016, 19:12

kolo srece se okrece , prvo su srbi ubijali ,klali ,pljackali pa onda im albanci istom mjerom vratili ... nek prestanu pizditi dobili su sto su zakuhali 1
Clone Stormtrooper
Clone Stormtrooper

Male
Posts : 738
2016-02-19


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by IL Risorto 13/6/2016, 21:47

Pročitavši naslov,pomislio sam da se radi o razdoblju između 1941/43god. kada su Talijani nemušto promatrali ustaške pokolje nad nedužnom srpskom nejači sve od Ogulina pa do Boke Kotorske.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by jastreb 13/6/2016, 21:54

Rekoh ja...Kuće na Kosovu su naglo pojeftinile.

Baš se pitam zbog čega. scratch
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Guest 13/6/2016, 22:56

Treba pobiti i raseliti Albance, samo da bi Srbi bili zadovoljni. Serbinjo tako nekako planira
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by dijagram 13/6/2016, 23:03

Talijanske kukavice, samo gledaju, nista ne pomazu
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by jastreb 13/6/2016, 23:04

Pa ne kaže džabe ona stara pjesma da su "Latini stare varalice".
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by jastreb 13/6/2016, 23:05

Treba samo pratiti narodnu epiku.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by dzango 13/6/2016, 23:07

kofein wrote:Treba pobiti i raseliti Albance, samo da bi Srbi bili zadovoljni. Serbinjo tako nekako planira
Sve do jednog. Nema većeg nesoja.

_________________
ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by IL Risorto 13/6/2016, 23:09

Mislim kako bi majčica Srbija trebala tužiti Italiju zbog ustaškog genocida nad nedužnom srpskom nejači.Pavelić je pripreman i doveden iz Italije da upravlja u marionetskoj NDH,što znači da su Talijani obučili i doveli ustaše da pokolju pravoslavne šizmatike a to je stoljetna politika Vatikana i rimskih papa.
Znači nije antifašistička Hrvatska(stvorena Zavnohom) ta koju Srbi trebaju tužiti za genocid,već Italiju a i Vatikan.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by jastreb 13/6/2016, 23:12

Iknar je gay wrote: Znači nije antifašistička Hrvatska(stvorena Zavnohom) ta koju Srbi trebaju tužiti za genocid,već Italiju a i Vatikan.
Već u prvom redu Vatikan. Italiju uopće ne. Vatikan u sprezi sa AU imali su u planu pokatoličiti ne samo Srbiju,već i Rusiju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by IL Risorto 13/6/2016, 23:14

jastreb wrote:
Iknar je gay wrote: Znači nije antifašistička Hrvatska(stvorena Zavnohom) ta koju Srbi trebaju tužiti za genocid,već Italiju a i Vatikan.
Već u prvom redu Vatikan. Italiju uopće ne. Vatikan u sprezi sa AU imali su u planu pokatoličiti ne samo Srbiju,već i Rusiju.
Vatikan je ideološki a kraljevina Italija logistički krivac za ustaški genocid nad 750 000 nedužne srpske nejači.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by L'âme 13/6/2016, 23:15

tako je , Italiju i Vatikan,, zavera :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by IL Risorto 13/6/2016, 23:16

Evo,Švabe su se usudili i držnuli osuditi turski genocid nad Armencima a kada će se usuditi osuditi i genocid nad Srbima u kojem su i oni dali velik zamah.
Bundestag pod hitno treba donijeti osuđujuću rezlociju spram vatikansko-ustaškog genocida nad nedužnom srpskom nejači.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Guest 13/6/2016, 23:19

dzango wrote:
kofein wrote:Treba pobiti i raseliti Albance, samo da bi Srbi bili zadovoljni. Serbinjo tako nekako planira
Sve do jednog. Nema većeg nesoja.

Džango, ti bi genocidiso?  :D     Oslobodio vas zapad muke i brige.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by darth_vader 14/6/2016, 09:31

kofein wrote:
dzango wrote:
kofein wrote:Treba pobiti i raseliti Albance, samo da bi Srbi bili zadovoljni. Serbinjo tako nekako planira
Sve do jednog. Nema većeg nesoja.

Džango, ti bi genocidiso?  :D     Oslobodio vas zapad muke i brige.
 A kako ono svaki put završi...Izdaja! Bjež'te noge posrat će vas guzica...:)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by marcellus 14/6/2016, 11:35

dzango wrote:
kofein wrote:Treba pobiti i raseliti Albance, samo da bi Srbi bili zadovoljni. Serbinjo tako nekako planira
Sve do jednog. Nema većeg nesoja.

Nešto slično je AS rekao za vas...

_________________
ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome Empty Re: ITALIJANSKI GENERAL DEL VEKIO: Srbe su klali, a mi smo ćutali o tome

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum