ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Guest 26/9/2014, 12:17

Naletjela sam na zanimljiv članak na stranici The Society Pages: Sociological images

http://thesocietypages.org/socimages/2014/09/24/why-dont-religious-people-know-more-about-religion/

Pew Research Center je proveo istraživanje poznavanja religija (U.S. Religious Knowledge Survey). Slučajnim uzorkovanjem odabrano je 3 412 odraslih ispitanika koji su sudjelovali u istraživanju u vremenskom razdoblju od 19. svibnja do 6. lipnja 2010. godine.

Dobiveni rezultati su jako zanimljivi. U prosjeku, Amerikanci su točno odgovorili na 16 od 32 postavljena pitanja. Međutim, kad se pogleda prema religijskoj strukturi, istraživanje pokazuje da su najviše točnih odgovora dali ateisti  i agnostici (20.9), potom Židovi (20.5) i Mormoni (20.3). Na samom začelju s prosječno točno odgovorenih 11.6 pitanja su hispano katolici.

Detaljnije rezultate istraživanja možete pogledati ovdje: http://www.pewforum.org/2010/09/28/u-s-religious-knowledge-survey/

A ako želite i sami testirati svoje znanje   blackboard i vidjeti kako po tom pitanju stojite u usporedbi s prosječnim Amerom, kviz koji sadrži 15 od 32 pitanja postavljena u istraživanju možete riješiti na ovoj stranici:


http://www.pewforum.org/quiz/u-s-religious-knowledge/


P.S. Moj rezultat: You answered 13 of 15 questions correctly (87%)

You scored better than 93% of the public, below 3% and the same as 4%.


Kviz je izrazito lagan, al' eto, poskliznula sam se na dva pitanja. :shy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by zanstr 26/9/2014, 13:31

Interesantna tema. To mi nikada nije bilo jasno. Ti ljudi navodno svoj cjeli život temelje na određenoj  filozofiji i da ne uhvate vremena bar jedan put pročitati o čemu se tu u biti radi.
Moje je mišljenje da se oni koji to pročitaju (u ovom slučaju govorim o Bibliji) uglavnom okrenu od dotične filozofije i postanu ateisti. To bi objasnilo zašto ateisti više znaju o religiji :)

Što se tiće kviza...
You answered 13 of 15 questions correctly (87%) greenstars

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Sefirot 26/9/2014, 13:37

You answered 13 of 15 questions correctly (87%)

You scored better than 93% of the public, below 3% and the same as 4%.


Također. Poskliznuo sam se na dva pitanja koja su sama po sebi trik pitanja.




Vjernici, u većini (čast kvalitetnima), mislim, da ne znaju jer se više oslanjaju na uvjerenje, a manje na učenje i znanje. Nisu ništa drugačiji od paranoidnih teoretičara urota.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by aben 26/9/2014, 13:39

ja san pa samo na finniju, znači vi ateisti ste lošiji :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by aben 26/9/2014, 13:43

pa teoretičari urota najviše uče, jer su paranoidni.

inače, mislin da vjernicima nije potriba znati kako auto radi, samo se žele voziti. na tu unutarnju potrebu nalijepe danu (većinsku) religiu i običaje i voila!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by zanstr 26/9/2014, 13:44

aben wrote:ja san pa samo na finniju, znači vi ateisti ste lošiji :)
To je kao da si pao na 6 pitanja. :starac

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by aben 26/9/2014, 13:45

zato šta je riječ o amerikancima a njihova kultura vrijedi više bodova?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Sefirot 26/9/2014, 14:06

aben wrote:zato šta je riječ o amerikancima a njihova kultura vrijedi više bodova?

ne, nego su glupi ko qurac.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Guest 26/9/2014, 14:07

Još jedna zanimljivost:

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Religious-knowledge-03

I baš sam se na ovom prvom spotaknula... :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Trinity 26/9/2014, 18:43

You answered 14 of 15 questions correctly (93%)

You scored better than 97% of the public, below 1% and the same as 2%.



Etoc, fulala jedno...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Patriot_1 26/9/2014, 18:54

Vegvísir wrote: Amerikanci su točno odgovorili na 16 od 32 postavljena pitanja. Međutim, kad se pogleda prema religijskoj strukturi, istraživanje pokazuje da su najviše točnih odgovora dali ateisti  i agnostici (20.9), potom Židovi (20.5) i Mormoni (20.3). Na samom začelju s prosječno točno odgovorenih 11.6 pitanja su hispano katolici.
Bilo bi zanimljivo da se kod nas provede slična anketa,,bilo bi još poraznije nego u USA!
Iznenađen sam da ateisti nešto znaju!Uglavnom,koliko znam iz iskustva,po pitanju vjere su trube!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Guest 26/9/2014, 19:15

Trinity wrote:You answered 14 of 15 questions correctly (93%)

You scored better than 97% of the public, below 1% and the same as 2%.





Etoc, fulala jedno...

:tu

Mene zeznuo Jonathan Edwards i molitva u razredu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Trinity 26/9/2014, 19:17

Vegvísir wrote:
Trinity wrote:You answered 14 of 15 questions correctly (93%)

You scored better than 97% of the public, below 1% and the same as 2%.







Etoc, fulala jedno...

:tu

Mene zeznuo Jonathan Edwards i molitva u razredu...
Mene sabbath...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Mad_Vlad 27/9/2014, 01:43

Fulao dvije.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Patriot_1 28/9/2014, 10:41

Ja nijednu!
Valjda slučajno! king
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Guest 29/9/2014, 17:44

Na ovom linku se nalazi i puna verzija testa od 32 pitanja. :) 

link na test
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Mad_Vlad 30/9/2014, 06:02

94 %. Fulao dva.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Trinity 30/9/2014, 09:14

Opet fulala jedno...


Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Kviz10
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji? Empty Re: Zašto religiozni ljudi ne znaju više o religiji?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum