ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:09

http://www.braniteljski-portal/Novosti/HRVATSKI-BRANITELJI/Zasto-na-vojna-ucilista-ne-idu-predavati-Heroji-Domovinskog-rata
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:10

..zato jer sto bi onda radili i pricali pobjegulje,druga linija,kuhari,čate.....ne bi imali posla...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by jastreb 30/5/2016, 08:12

Ja znam zašto.

Iako mi tvrdimo da smo tobože u DR-u nastupali po NATO standardima,činjenica je da smo se uglavnom držali ONO i DSZ. (Tre to neće priznati npr.)

I onda gazde smatraju da je to bio zastarjeli način ratovanja.

I onda naturaju svoje ljude koji će predavati i nuditi svoj način ratovanja.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:15

jastreb wrote:Ja znam zašto.

Iako mi tvrdimo da smo tobože u DR-u nastupali po NATO standardima,činjenica je da smo se uglavnom držali ONO i DSZ. (Tre to neće priznati npr.)

I onda gazde smatraju da je to bio zastarjeli način ratovanja.

I onda naturaju svoje ljude koji će predavati i nuditi svoj način ratovanja.
ma pokojem ono i dsz..ne budali..ti ces u ljeto i jesen 1991 ratovati po ONO i DSZ?...kad prakticno da linije gotovo i nije biolo narocito u najkriznije vrijeme ljeti 1991....dođes u neko mjesto ono njih dvadesetak branitelja..pola nenaoruzano,saroliko obuceni...polozaji napravljeni zbrda dola...ako ih je i bilo...ono par vreca pijeska..polozaj...radio si stvari onako kako je tada situacija diktirala...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by jastreb 30/5/2016, 08:19

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ja znam zašto.

Iako mi tvrdimo da smo tobože u DR-u nastupali po NATO standardima,činjenica je da smo se uglavnom držali ONO i DSZ. (Tre to neće priznati npr.)

I onda gazde smatraju da je to bio zastarjeli način ratovanja.

I onda naturaju svoje ljude koji će predavati i nuditi svoj način ratovanja.
ma pokojem ono i dsz..ne budali..ti ces u ljeto i jesen 1991 ratovati po ONO i DSZ?...kad prakticno da linije gotovo i nije biolo narocito u najkriznije vrijeme ljeti 1991....dođes u neko mjesto ono njih dvadesetak branitelja..pola nenaoruzano,saroliko obuceni...polozaji napravljeni zbrda dola...ako ih je i bilo...ono par vreca pijeska..polozaj...radio si stvari onako kako je tada situacija diktirala...
Pa to je to.

Nije bilo klasične profesionalne vojske,nego se ratovalo po principu "svi smo mi obrana".

Jel po NATO standardima da poljoprivredni avioni bacaju po neprijatelju improvizirane bombe?

Nije.

Znači ratovalo se po koncepciji ONO-a. Angažiraju se dobrovoljci,koristi se ono što se ima,angažiraju se npr.čak i lovci sa lovačkim puškama. Seljaci drže dežurstva po njivama.

U tvornicama kao partizani prave se nekakva nekonvencionalna borbena vozila i sl.

Na takav zastario način više nikad nećemo ratovati.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by jastreb 30/5/2016, 08:21

Uzmi samo oružje koje smo imali. 90% oružja koje smo koristili bilo je ili jugoslavenskog ili istočnoeuropskog porijekla.

Puške,mitraljezi,topovi,haubice,minobacači,tenkovi,avioni,brodovi...
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:24

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ja znam zašto.

Iako mi tvrdimo da smo tobože u DR-u nastupali po NATO standardima,činjenica je da smo se uglavnom držali ONO i DSZ. (Tre to neće priznati npr.)

I onda gazde smatraju da je to bio zastarjeli način ratovanja.

I onda naturaju svoje ljude koji će predavati i nuditi svoj način ratovanja.
ma pokojem ono i dsz..ne budali..ti ces u ljeto i jesen 1991 ratovati po ONO i DSZ?...kad prakticno da linije gotovo i nije biolo narocito u najkriznije vrijeme ljeti 1991....dođes u neko mjesto ono njih dvadesetak branitelja..pola nenaoruzano,saroliko obuceni...polozaji napravljeni zbrda dola...ako ih je i bilo...ono par vreca pijeska..polozaj...radio si stvari onako kako je tada situacija diktirala...
Pa to je to.

Nije bilo klasične profesionalne vojske,nego se ratovalo po principu "svi smo mi obrana".

Jel po NATO standardima da poljoprivredni avioni bacaju po neprijatelju improvizirane bombe?

Nije.

Znači ratovalo se po koncepciji ONO-a. Angažiraju se dobrovoljci,koristi se ono što se ima,angažiraju se npr.čak i lovci sa lovačkim puškama. Seljaci drže dežurstva po njivama.

U tvornicama kao partizani prave se nekakva nekonvencionalna borbena vozila i sl.

Na takav zastario način više nikad nećemo ratovati.
....seljaci su quratz drzali dezurstva po njivama...nisi smio prismrdit njivama osim kad su iz zng-a ili policije isli u izviđanja..jna narocito u slavoniji,baniji..rasporedili tenkove po njivama...pa aj ti dezuraj...mogao si samo pristupiti uz odobrenje ili uz policiju..mahom se obrana ljeti i u ranu jesen 1991 svela na sama mjesta...a u to vrijeme nije bas bilo puno civila pod oruzjem..jer jna je i uvijek prijetila da ako osim policije pa cak to nije vazilo ni za zng vide nekog pod oruzjem napast ce to mjesti i tako ej bivalo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:25

jastreb wrote:Uzmi samo oružje koje smo imali. 90% oružja koje smo koristili bilo je ili jugoslavenskog ili istočnoeuropskog porijekla.

Puške,mitraljezi,topovi,haubice,minobacači,tenkovi,avioni,brodovi...
pa kave veze to ima sa taktikom ono i dsz-a..oruzje ko oruzje..bilo rusko,americko,jna sa necim si se morao braniti..tada je najpristupacnije bilo oruzje jna jer si osvojio neke vojarne,skladista..ili sverc....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by jastreb 30/5/2016, 08:29

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Uzmi samo oružje koje smo imali. 90% oružja koje smo koristili bilo je ili jugoslavenskog ili istočnoeuropskog porijekla.

Puške,mitraljezi,topovi,haubice,minobacači,tenkovi,avioni,brodovi...
pa kave veze to ima sa taktikom ono i dsz-a..oruzje ko oruzje..bilo rusko,americko,jna sa necim si se morao braniti..tada je najpristupacnije bilo oruzje jna jer si osvojio neke vojarne,skladista..ili sverc....
Pa kažem ti da smo išli kao partizani 1941.

Otimali oružje od neprijatelja. Improvizirali. Od civilnih vozila stvarali borbena. I sl.

Dakle to je sve samo ne NATO koncepcija.

I sad ovi papani žele da se to baci u koš. Imaš naše oružje,naše vojne instruktore,naše standarde,a ono što je bilo 1991. to zaboravi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:31

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Uzmi samo oružje koje smo imali. 90% oružja koje smo koristili bilo je ili jugoslavenskog ili istočnoeuropskog porijekla.

Puške,mitraljezi,topovi,haubice,minobacači,tenkovi,avioni,brodovi...
pa kave veze to ima sa taktikom ono i dsz-a..oruzje ko oruzje..bilo rusko,americko,jna sa necim si se morao braniti..tada je najpristupacnije bilo oruzje jna jer si osvojio neke vojarne,skladista..ili sverc....
Pa kažem ti da smo išli kao partizani 1941.

Otimali oružje od neprijatelja. Improvizirali. Od civilnih vozila stvarali borbena. I sl.

Dakle to je sve samo ne NATO koncepcija.

I sad ovi papani žele da se to baci u koš. Imaš naše oružje,naše vojne instruktore,naše standarde,a ono što je bilo 1991. to zaboravi.
..pa naravno da nije bila nato koncepcija..pitanje ej bilo kako cemo zavrsit..nitko nije razmisljao tada o nato ili partizanskoj koncepciji..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by udba 30/5/2016, 08:34

Ovi najhrabriji iz moje brigade ne bi mogli držat predavanja. Znali su dobro skinut tenk, skunut čedu s 300 metara, iz zarobljenika izvuć stihove pune rime i istine, ali ne bi znali govorit. Jebo predavanje uz 8 psovki u jednoj rečenici i potezanje te dima cigarete te gutljaja pive svako dvi minute.

_________________
Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:37

udba wrote:Ovi najhrabriji iz moje brigade ne bi mogli držat predavanja. Znali su dobro skinut tenk, skunut čedu s 300 metara, iz zarobljenika izvuć stihove pune rime i istine, ali ne bi znali govorit. Jebo predavanje uz 8 psovki u jednoj rečenici i potezanje te dima cigarete te gutljaja pive svako dvi minute.
je tako je....ja ne bih mogao a da ne ruknem koju iz lakta i uputim par 'miroljubivih' poruka prema vucicu i nikolicu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by catabbath 30/5/2016, 08:44

Mogli bi predavati povijest. Danas je moderna vojske sve više "hi-tech" a ne "juriš drugovi".

_________________
Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by udba 30/5/2016, 08:47

dawson wrote:Mogli bi predavati povijest. Danas je moderna vojske sve više "hi-tech" a ne "juriš drugovi".
Haj tek je za one koji ga imaju, vojsci koja na svojoj paradi vozi t-55 i t-72 je i dalje glavni dio obuke kako namjestit piket minobacača.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by Guest 30/5/2016, 08:50

Nemaš tu što previše učit. Sve se zna u vrlo kratkom vremenu obuke, ako je riječ o obrani. Dolazi robotika u vojni sektor, vojnici će uskoro biti kilavi informatičari....nikakvi  marševi i pizde materine, to je vrijeme iza nas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by vuksadinare 30/5/2016, 08:50

dawson wrote:Mogli bi predavati povijest. Danas je moderna vojske sve više "hi-tech" a ne "juriš drugovi".
prevario bi se...recimo iz ulicnih borbi npr poput onih u vukovaru mo's stosta nauciti..i danas se manje vise u ratovima vode ulicne borbe..npr..poput onog u siriji,iraku...ukrajini..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99088
2015-09-08


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by Guest 30/5/2016, 08:52

Da smo 91. imali dronove s kamerama eh.... pa malo TNT-a, pa malo eksera i šarafa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by jastreb 30/5/2016, 08:53

vuksadinare wrote:
dawson wrote:Mogli bi predavati povijest. Danas je moderna vojske sve više "hi-tech" a ne "juriš drugovi".
prevario bi se...recimo iz ulicnih borbi npr poput onih u vukovaru mo's stosta nauciti..i danas se manje vise u ratovima vode ulicne borbe..npr..poput onog u siriji,iraku...ukrajini..
Ulična borba je ujedino i početak kraja.

Ja, kad su na radiju rekli da se u Vukovaru,Jajcu,ili u Slunju vode ulične borbe,znao sam da su ta mjesta pala.

(što bi ovi priznali tek nakon par dana)

Dakle treba učiniti sve (ako se braniš) da ne dođe do uličnih borbi.

Ulične borbe su agonija.

Ja bih radije prepustio grad i odstupio nego li vojnike prepustio laganom umiranju.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by udba 30/5/2016, 08:54

a ja mislio da su ulične borbe kad se Torcida i BBB pohvataju na uglu Trga Maršala Tita i Ulice Moše Pijade negdje po Splitu ili Zagrebu.

_________________
Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by catabbath 30/5/2016, 09:08

vuksadinare wrote:prevario bi se...recimo iz ulicnih borbi npr poput onih u vukovaru mo's stosta nauciti..i danas se manje vise u ratovima vode ulicne borbe..npr..poput onog u siriji,iraku...ukrajini..

To je bilo prije 25. godina. Slažem se da se na kraju stvar svodi na ulične borbe ali i to oružje i oprema su danas (kod nekih vojski) jako napredni. Kad malo pogledaš po netu šta koriste USA ili Ruski specijalci ostaneš paf. A tkona šta još koriste a da nije za javnost. Protiv takvih ne pomaže "juriš drugovi".
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-22


Back to top Go down

Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata? Empty Re: Zašto na vojna učilišta ne idu predavati Heroji Domovinskog rata?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum