ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku"

Go down

"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku" Empty "Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku"

Post by RayMabus 29/5/2016, 13:03

Iseljavaju svi, samo Hrvati lakše


Odlazak u potrazi za boljim životom priča je iz skoro svih mjesta, kako u Bosni tako i u Hercegovini. Iz nevladinih organizacija tvrde da odlaze svi podjednako, i Hrvati i Bošnjaci i Srbi. No, nešto je lakše Hrvatima među kojima većina imaju hrvatske putovnice. Lakše se zapošljavaju jer im ne treba radna dozvola i zbog činjenice da je Hrvatska sada članica EU-a.

http://www.dw.com/hr/da-sam-mla%C4%91i-i-ja-bih-i%C5%A1ao-u-njema%C4%8Dku/a-19287034
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku" Empty Re: "Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku"

Post by RayMabus 29/5/2016, 13:24

NIje ni cudo šta zaprašuju za Njemacku jer dovoljno je pogledat kolike su place u BiH a onda ono u Hr su dosta vece pa bježe tamo a kamo li nece ovi :


"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku" Kontekst_-_plate_prosjek

U našoj regiji, prema podacima ovdašnjih agencija za statistiku, uvjerljivo najviša prosječna plata je u Sloveniji (1022€). Slijedi je Hrvatska gdje prosječna plata iznosi 752 €, zatim Crna Gora s 488 €.
Bosna i Hercegovina je četvrta, slijede Srbija i Kosovo te Makedonija s najnižim platama u ovom dijelu Evrope.
 
Koji faktori određuju visinu zarada? Koja zanimanja su najplaćenija?
Gdje se najviše a gdje najmanje zarađuje u gradovima naše regije?
 
O svemu tome razgovarali smo s našim gostima:
-  u Beogradu - ekonomska analitičarka Biljana Stepanović,
- u Zagrebu - Danijel Nestić, doktor ekonomskih nauka, i
- u Sarajevu - Edin Mehić, osnivač portala posao.ba.

http://balkans.aljazeera.net/video/kontekst-prosjecne-plate
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku" Empty Re: "Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku"

Post by Guest 29/5/2016, 13:43

Bosna ima veće plaće nego Srbija?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku" Empty Re: "Da sam mlađi i ja bih išao u Njemačku"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum