ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus,kamen temeljac!

Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Tue 23 Sep - 18:21

Otkad je počeo javno djelovanje,počela je "paralelna istina " o Njemu!
Te da je Ilija ,ustao iz mrtvih,te jedan od proroka,tako da čudesne sile djeluju u njemu,te da je opsjednut zloduhom,psihički bolesnik,lažni prorok,lažni Mesija,te da je rekao i ono što nije (kod suđenja) te da nije ustao iz mrtvih već bio u nesvjesti,te da je imao djecu sa Marijom Magdalenom,te da nije rekao što je rekao,,pa se tako pojavljuju neka kvazi Evanđelja,te da nije postojao uopće,da je izmišljena ličnost dobro organizirane prevare itd.

Nema sumnje da nijedna osoba u povjesti čovječanstva nije toliko unijela pomutnje,kontradikcije,zbunjenosti,odbijanja i prihvaćanja!Iskreni ljudi koji pomno prouče njegove riječi i djela,smatraju ga posebnim,središnjom osobom ljudske povjesti!Unio je revoluciju u shvaćanju Boga!
I danas se mnogi iz petni žila trude o Isusu lagati,bilo da o čine namjerno,jer ga mrze bilo da su i samo prevareni od onog tko ga mrzi,tko iza njegove smrti i stoji,,sotone!Koji je kud i kamo lukaviji ,,mudriji od najmudrijeg čovjeka!Činjenica je da taj Isus mjenja ljudske živote,od početka,pogledajmo samo primjer Pavla iz Tarza,,,Franje Asiškog pa do danas!Znam podosta osoba koji su,kad su se počeli Isusu moliti postali puno bolji ljudi,koji su odbacili grijeh i počeli živjeti sveto!Isus jest,bio je,i još je!Živ je,uskrsnuo i molitve iskrenih čuje!I može ga se sresti,ne fizički dakako ali jednako snažno!"Vjeruješ jer vidiš,blago onima koji će uzvjerovati a da nisu vidjeli" rekao je Tomi!
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

Krajem 19. i 20. stoljeća bilo je teologa i drugih koji su sumnjali u egzistenciju Isusa Krista, da je on lik iz mašte, nijekala mu se povijesna egzistencija. No danas nema niti jednog ozbiljnog teologa ili povjesničara koji bi nijekao povijesnu egzistenciju Isusa iz Nazareta. Izvankršćanska svjedočanstva i sama evanđelja donose te podatke. Nas sad zanimaju ta evanđelja, Novi zavjet, a ne izvankršćanski spisi (Kornelije tacit, Josip Flavije, Talmud...) jer oni za nas imaju drugotnu vrijednost - kristologija stvar vjere.
Iz evanđelja se može puno vidjeti o Isusovu životu i ako to kombiniramo sa arheologijom i poviješću židova te Rimskoga carstva tada dobivamo povijesni okvir Isusova življenja: rođen je u Palestini u vrijeme Heroda velikog (Mt 2, Lk 1) što nam potvrđuju opća rimska povijest i arheologija. Herod umire 4. g. pr. Krista, veli povijest, prema tome je Isus rođen najkasnije 4. godine prije Krista, a neki vele čak 6. ili 7. prije Krista. Kalendar je uredio Dionozije Mali («Mali» zbog poniznosti  ) uspoređujući razne kalendare i odredio da računamo «prije-poslije» Krista, ali je pogriješio 5-7 godina godinu Isusova rođenja! U to vrijeme car u Rimu jest August i to do 14. godine. Isusovo javno djelovanje ostvarivalo se za vrijeme cara Tiberija (14.-37.g). U vrijeme Augusta započinje Isusovo javno djelovanje, a dok je namjesnik u Galileji bio sin Heroda Velikog, Herod Antipa (4.-39.). Znamo tko su mu mama i tata: Marija i Josip, a spominju se braća i sestre – semiti u pvi plan ne stavljaju obitelj; ne postoje bratići i sestrične nego je u prvom planu klan unutar kojeg su svi braća i sestre! Lk 3: Isus je počeo svoje jevno djelovanje 15. godine Tiberijeve vladavine (14.-37), dakle, 28. ili 29. godine. Kolikoje to djelovanje trajalo? Sinoptici vele jednu Pashu, a Ivan veli da Isus slavi tri Pashe s učenicima => Pasha je godišnji blagdan židova. Isusovo je djelovanje trajalo, dakle, 2 ili 3 godine. Oko 30. godine bio je raspet i umro na križu u Jeruzalemu za vrijeme prokuratora Poncija Pilata (26.-36.) što je puno jer su se svake dvije godine mijenjali... i to uoči Pashe ili na sam blagdan Pashe, ali vjerojatno uoči. To je okvirna kronologija Isusova života koju nam daju evanđelja, opća povijest te arheologija. Životopis se ipak ne može napisati, ali možemo okvirno nešto reći. Ono što još možemo znati o Isusu je njegovo prvo okružje u kojem je rođen i rastao i umro: rođen je kao židov, a kao i mi, nosi sa sobom oznake svoga naroda: tradiciju, vjerovanja, ukorijenjen je u židovski svijet i da bismo shvatili njegov život treba shvatiti njegov kontekst i ambijent u kojem živi, tako da danas kristološke knjige pokušavaju rekonstruirati politički, sociološki i religijski ambijent Isusova okružja. Trebamo ga staviti u izraelsku kulturu i mentalitet, a ta tradicija je na literarnom planu sadržana u SZ jer on za židove nije samo literarno djelo već Zakon na društvenom i političkom planu. Kad spomenemo Isusa Krista govorimo da je on Spasitelj – što znači to za Isusov ambijent? Ako Isus govori o spasenju, što to tada za njih znači, a ne samo za nas?

Dakle,,,i logički kad se sagleda,može se dosta toga iskopati o njemu i njegovoj "povjesnosti!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Slap Tue 23 Sep - 19:34

Patriot_1 wrote:
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

 
E to ti je neka fora "pitajte njega". Ja znam da ni ti nisi pitao njega a trebao si ! Zašto si trebao? Zato jer mora da vidiš ljudsku slabost i nesavršenost....a čovjek kao takav griješi...

Ateisti mogu pitati  /Njega/ koliko hoće...jer po tvom učenju on se otkriva samo poniznim teistima...jel de?
Slap
Slap

Male
Posts : 522
2014-09-06

Lokacija: : blizo ovog slapa

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by aben Tue 23 Sep - 21:38

pa da, danas je u 24 sata pisalo, neki lik dobia stigme. jedva san čeka viditi s čin se bavi, kad on samo sidi doma kraj špahera i moli. eh..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Wed 24 Sep - 8:37

Slap wrote:
Patriot_1 wrote:
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

 
E to ti je neka fora "pitajte njega". Ja znam da ni ti nisi pitao njega a trebao si ! Zašto si trebao? Zato jer mora da vidiš ljudsku slabost i nesavršenost....a čovjek kao takav griješi...

Ateisti mogu pitati  /Njega/ koliko hoće...jer po tvom učenju on se otkriva samo poniznim teistima...jel de?
Ima puno "mesija",,neki misle da je to Muhamed,neki Sai Baba,itd. da ne nabrajam.U tom moru mesija,ili su svi pravi ili jedan ili nijedan.Ova dva (i svi ostali ,,,jesu ili će biti)su mrtvi!Jedino je Isus živ.Tako da ,obratiti se njemu sa pitanje"Jesi li ti ili drugi netko" ima smisla!Čak su njega osobno to pitali dok je bio na zemlji!Isus neće šutiti ni danas ako ga iskreno i zdušno tražimo!
Ima dosta ateista koji su , našavši se u praznini ateizma pitali"Pa bože,postojiš li ti" i Bog im se objavio!I ja sam jedan od tih!Bogu je stalo do nas,i objavit će se onima kojima je stvarno stalo!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad Wed 24 Sep - 22:45

Isus- lažan prok i lažan mesija i lažan bog. 
Mrtvac. 
Nađen mu grob u Talpiotu, djelu Jeruzalema.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad Wed 24 Sep - 22:56

Patriot_1 wrote:
Slap wrote:
Patriot_1 wrote:
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

 
E to ti je neka fora "pitajte njega". Ja znam da ni ti nisi pitao njega a trebao si ! Zašto si trebao? Zato jer mora da vidiš ljudsku slabost i nesavršenost....a čovjek kao takav griješi...

Ateisti mogu pitati  /Njega/ koliko hoće...jer po tvom učenju on se otkriva samo poniznim teistima...jel de?
Ima puno "mesija",,neki misle da je to Muhamed,neki Sai Baba,itd. da ne nabrajam.U tom moru mesija,ili su svi pravi ili jedan ili nijedan.Ova dva (i svi ostali ,,,jesu ili će biti)su mrtvi!Jedino je Isus živ.Tako da ,obratiti se njemu sa pitanje"Jesi li ti ili drugi netko" ima smisla!Čak su njega osobno to pitali dok je bio na zemlji!Isus neće šutiti ni danas ako ga iskreno i zdušno tražimo!
Ima dosta ateista koji su , našavši se u praznini ateizma pitali"Pa bože,postojiš li ti" i Bog im se objavio!I ja sam jedan od tih!Bogu je stalo do nas,i objavit će se onima kojima je stvarno stalo!
Jake objave. Uvijek skoro jednom čovjeku bez svjedoka.
Svjedočanstva ravna onima o Elvisu ili Jetiju ili Saskquatch-u ili vanzemljcima ili Nessie-u ili sl. Imaju čak i uvjerljivije priče.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Thu 25 Sep - 14:44

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Slap wrote:
Patriot_1 wrote:
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

 
E to ti je neka fora "pitajte njega". Ja znam da ni ti nisi pitao njega a trebao si ! Zašto si trebao? Zato jer mora da vidiš ljudsku slabost i nesavršenost....a čovjek kao takav griješi...

Ateisti mogu pitati  /Njega/ koliko hoće...jer po tvom učenju on se otkriva samo poniznim teistima...jel de?
Ima puno "mesija",,neki misle da je to Muhamed,neki Sai Baba,itd. da ne nabrajam.U tom moru mesija,ili su svi pravi ili jedan ili nijedan.Ova dva (i svi ostali ,,,jesu ili će biti)su mrtvi!Jedino je Isus živ.Tako da ,obratiti se njemu sa pitanje"Jesi li ti ili drugi netko" ima smisla!Čak su njega osobno to pitali dok je bio na zemlji!Isus neće šutiti ni danas ako ga iskreno i zdušno tražimo!
Ima dosta ateista koji su , našavši se u praznini ateizma pitali"Pa bože,postojiš li ti" i Bog im se objavio!I ja sam jedan od tih!Bogu je stalo do nas,i objavit će se onima kojima je stvarno stalo!
Jake objave. Uvijek skoro jednom čovjeku bez svjedoka.
Svjedočanstva ravna onima o Elvisu ili Jetiju ili Saskquatch-u ili vanzemljcima ili Nessie-u ili sl. Imaju čak i uvjerljivije priče.
Al ga ti trkeljaš!Kojem jednom?
Kada to reče, bi uzdignut njima naočigled i oblak ga ote njihovim očima.
[url=http://www.biblija.adventisti.info/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Djela apostolska&glava=1#10]Djela apostolska 1,10[/url]I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći
[url=http://www.biblija.adventisti.info/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Djela apostolska&glava=1#11]Djela apostolska 1,11[/url]i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo.
Dakle,njegov uzlazak u nebo nije gledao JEDAN čovjek,,,
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Thu 25 Sep - 14:45

Mad_Vlad wrote:Isus- lažan prok i lažan mesija i lažan bog. 
Mrtvac. 
Nađen mu grob u Talpiotu, djelu Jeruzalema.
Aha,,nađen za takve kao ti!Već nešto imate!
Mi vjerujemo da je uskrsnuo!Grob je prazan,,kako nakon trećeg dana,tako i danas!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad Sat 27 Sep - 0:01

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Slap wrote:
Patriot_1 wrote:
Žao mi je svih tih ljudi,svih vas koji ste žrtve dobro smišljene sotonske prevare,ugnježdene u mnogim ljudskim umovima,,,a ta je ili da Isus nije nikad postojao ili da nije bio Bog i Mesija!

Jer je!
On je Mesija Božji,ako ne vjerujete nama koji to tvrdimo,pitajte Njega,,,jeli on to ili nije!

 
E to ti je neka fora "pitajte njega". Ja znam da ni ti nisi pitao njega a trebao si ! Zašto si trebao? Zato jer mora da vidiš ljudsku slabost i nesavršenost....a čovjek kao takav griješi...

Ateisti mogu pitati  /Njega/ koliko hoće...jer po tvom učenju on se otkriva samo poniznim teistima...jel de?
Ima puno "mesija",,neki misle da je to Muhamed,neki Sai Baba,itd. da ne nabrajam.U tom moru mesija,ili su svi pravi ili jedan ili nijedan.Ova dva (i svi ostali ,,,jesu ili će biti)su mrtvi!Jedino je Isus živ.Tako da ,obratiti se njemu sa pitanje"Jesi li ti ili drugi netko" ima smisla!Čak su njega osobno to pitali dok je bio na zemlji!Isus neće šutiti ni danas ako ga iskreno i zdušno tražimo!
Ima dosta ateista koji su , našavši se u praznini ateizma pitali"Pa bože,postojiš li ti" i Bog im se objavio!I ja sam jedan od tih!Bogu je stalo do nas,i objavit će se onima kojima je stvarno stalo!
Jake objave. Uvijek skoro jednom čovjeku bez svjedoka.
Svjedočanstva ravna onima o Elvisu ili Jetiju ili Saskquatch-u ili vanzemljcima ili Nessie-u ili sl. Imaju čak i uvjerljivije priče.
Al ga ti trkeljaš!Kojem jednom?
Kada to reče, bi uzdignut njima naočigled i oblak ga ote njihovim očima.
Djela apostolska 1,10I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći
Djela apostolska 1,11i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo.
Dakle,njegov uzlazak u nebo nije gledao JEDAN čovjek,,,
Začetnik kršćanstva kakvo je danas bio je tvoj ljubljeni Paulus. Na njegovoj tvrdnji da mu se Isus ukazao riječima "zašto me progoniš?"
A ak je bio Isus, on se sam proglasio Mesijom i Božjim sinom . Povjerovalo mu dvanaest a kasnije drugi po riječima tih dvanaest.

Čudno nikad  nije spominjao taj događaj o posjeti arkanđela Gabrijela njegovoj materi...to bi mu bio extra udarac.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad Sat 27 Sep - 0:04

Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:Isus- lažan prok i lažan mesija i lažan bog. 
Mrtvac. 
Nađen mu grob u Talpiotu, djelu Jeruzalema.
Aha,,nađen za takve kao ti!Već nešto imate!
Mi vjerujemo da je uskrsnuo!Grob je prazan,,kako nakon trećeg dana,tako i danas!
Normalno da vjerujete. Samo slijepa vjera nije dokaz niti će ikada biti. Slijepa vjera ne trpi evidenciju ni dokaze.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Sun 28 Sep - 8:28

Mad_Vlad wrote:
Patriot_1 wrote:
Mad_Vlad wrote:Isus- lažan prok i lažan mesija i lažan bog. 
Mrtvac. 
Nađen mu grob u Talpiotu, djelu Jeruzalema.
Aha,,nađen za takve kao ti!Već nešto imate!
Mi vjerujemo da je uskrsnuo!Grob je prazan,,kako nakon trećeg dana,tako i danas!
Normalno da vjerujete. Samo slijepa vjera nije dokaz niti će ikada biti. Slijepa vjera ne trpi evidenciju ni dokaze.
Al ga ložiš,,,kome je dokaz grob nepoznate osobe?
"SLIJEPA VJERA" PA SVAKA VJERA JE U NEKOM SMISLU SLIJEPA,,SLIJEPO VJERUJEŠ I TORI,vjera nema dokaznosti,vjeruješ nekom ili ne!Zašto bi morali vjerovati Mojsiju,,,a Kristu ne?A Moše je činio čuda skoro koliko i Isus!Ispada da je sve dokazivo glede njega(da sad ne nabrajam,sva ona čuda u Egiptu i tijekom prolaska do obećane zemlje,pa i 10 zapovjedi) a Isusova nisu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Patriot_1 Sun 28 Sep - 8:34

Mad_Vlad wrote:
Začetnik kršćanstva kakvo je danas bio je tvoj ljubljeni Paulus. Na njegovoj tvrdnji da mu se Isus ukazao riječima "zašto me progoniš?"
A ak je bio Isus, on se sam proglasio Mesijom i Božjim sinom . Povjerovalo mu dvanaest a kasnije drugi po riječima tih dvanaest.

Čudno nikad  nije spominjao taj događaj o posjeti arkanđela Gabrijela njegovoj materi...to bi mu bio extra udarac.
Pavao nije bio poglavar prve crkve već Petar!
Pavao nije bio svjedok ukazanja Anđela Mariji ali je bio svjedok ukazanja Krista njemu osobno!
Luka,Pavlov učenik,piše o ukazanju Mariji jer je s njom razgovarao!
Ma Evanđelja su zakon!Sve tamo imaš!
A Petar i Pavao su ko prst i nokat!Dadoše jedan drugom ruku zajedništva"Ti idi među pogane a ja idem među obrezane!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Mad_Vlad Mon 29 Sep - 5:59

Ja drumom a ti šumom.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus,kamen temeljac! Empty Re: Isus,kamen temeljac!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum