ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by provocator 26/5/2016, 22:10

Dogovor o uklanjanju hrvatske blokade otvaranju poglavlja 23 u pregovorima o pristupanju Srbije Europskoj uniji još nije postignut, a kada bude, javnost će o tome biti obaviještena, izjavio je ministar vanjskih i europskih poslova Miro Kovač.

Povjerenik za proširenje Johannes Hahn izjavio je kako je rješenje postignuto sinoć. Očekujemo formalnu odluku, zeleno svjetlo za otvaranje poglavlja 23 na sastanku veloposlanika idućeg tjedna. S Hrvatskom je dogovoren tekst odluke da je Srbija ispunila uvjete za otvaranje poglavlja 23 i tekst zajedničke pregovaračke pozicije Europske unije, rekao je Hahn. Nije jasno ni iz jedne informacije je li Hrvatska dobila to što je tražila.

HRT

Ovaj Kovač je goli curac od ovce. Nesposoban, glup i nesnalažljiv. Nema taj ni zrna državničke pameti, sposobnosti i mudrosti. On ili Jandroković ne znaš tko je veći kmet.

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 26/5/2016, 22:13

Pusti Kovaca , Kovac shere kvake al je ispregovara ono šta je nama bitno.






Kad su bili izbori rekao sam vam da se ovo previše napuhuje u predizborne svrhe i da ne treba obracat pažnju. Isto tako sam rekao da one stvari koje Hr traži nisu ništa nenormalno nego cista logika i da ce se Hr i Srbija na kraju sve dogovorit ( uz manja natezanja ) i da problemi koje Srbija ima sa Hr su laki za riješit uz dogovor.

....

Daklem ovako prevedeno : Srbija je napravila ustupak Hr i u suštini nece nikoga hapsit a Hr je napravila ustupak Srbiji i nece joj ovo blokirat.

Šta je ovdje baza ?

Pa baza je da Srbima ovaj zakon netriba toliko radi Hr ( tu su rat definitivno ispušili , Hr je u NATO I EU ) al ostaje im sada i dalje mogucnost da hapse Šiptare i ove iz BiH.

Kosovo i BiH se nisu baš nešto ukljucile u ovu kampanju i mislile su da ce Hr polomit kuraz onda za njihove interese.

Nece ....ona se lomi samo za svoje interese a vi se sad jebite sa Srbijom svako za se posebno povodom ove tacke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by provocator 26/5/2016, 22:14

Btw., slušam na radiju kako ovi iz EU kažu da će Srbija i dalje imati jurisdikciju za suđenja glede ratnih zločina počinjenih na prostoru ex države. Bravo za naše pregovarače! :facepalm

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 26/5/2016, 22:14

U Evropskoj komisiji kažu da će u zajedničko pregovaračko stajalište EU-a ući formulacija da se zakon o univerzalnoj nadležnosti ne smije primjenjivati diskriminatorno.

"Mi razumijemo osjetljivost Hrvatske i da je to za nju osjetljivo i legitimno pitanje, ali mi ne možemo od Srbije tražiti da povuče zakon, jer takav sličan zakon ima više država članica EU-a.  S obzirom da postoji potencijal zloupotrebe toga zakona,  mi ćemo u nacrtu zajedničkog stajališta staviti da ne smije biti diskriminacije u primjeni toga zakona, ali ukidanje zakona ne možemo tražiti", rekao je izvor iz Komisije.



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/pronadeno-rjesenje-za-pregovore-srbije-i-eu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 26/5/2016, 22:17

provocator wrote:Btw., slušam na radiju kako ovi iz EU kažu da će Srbija i dalje imati jurisdikciju za suđenja glede ratnih zločina počinjenih na prostoru ex države. Bravo za naše pregovarače! :facepalm
Citaj između redova : Srbija ce sve postupke koji se ticu rata u Hr gurnuti u najdonju ladicu i zakljucati ....tj to ne postoji.

Davno sam ja tvrdija da njih ne zanimamo toliko mi koliko nece pustit ovo radi Kosova tj da mogu sudit Šiptarima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Ero 26/5/2016, 22:20


_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Ero 26/5/2016, 22:22

provocator wrote:
Ovaj Kovač je goli curac od ovce.

Dobro to,skojevac, reci ti nama  kako je jučer bilo  na misi u Kumrovcu? :D

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Guest 26/5/2016, 22:45

Ero wrote:
provocator wrote:
Ovaj Kovač je goli curac od ovce.

Dobro to,skojevac, reci ti nama  kako je jučer bilo  na misi u Kumrovcu? :D
U subotu se ide.. cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by provocator 26/5/2016, 23:10

Ministar vanjskih poslova je ovlašten zastupati zemlju u inozemstvu i sklapati međunarodne ugovore u ime države bez ikakve punomoći jer mu po međunarodnom pravu nije niti potrebna...Dakle, to bi trebao biti svojevrsni diplomatski mangup vješt u mnogo stvari, ali i aktivan na domaćem političkom bojnom polju kako bi bio upućen i uključen u aktualno stanje.
No Kovač samo dokazuje da je još jedan u nizu niškoristi ministara vanjskih poslova.

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by provocator 27/5/2016, 11:53

Gledam i slušam danas ovog buzdovana od ministra i vidim da on, odnosno Hrvatska, Srbiji uvjetuje primjenu zastupljenosti manjina u njihovom parlamentu.

Glupost... Pa trupina od Kovača bi morao znati kako zastupljenost nacionalnih manjina u parlamentu odudara i od europske prakse. Ne primjenjuje ga ni ogromna većina članica EU. To što smo mi htjeli, i uvijek hoćemo biti, veći katolici od pape je isključivo naš problem.

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Stanojko 27/5/2016, 11:58

Ja samo znam da ste zadnje picke ako ne istrajete do kraja na svakom zahtevu! :cro

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by L'âme 27/5/2016, 11:59

Sve ce bit dobro ...opusti se,stane :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Stanojko 27/5/2016, 12:01

IvyTeasdale wrote:Sve ce bit dobro ...opusti se,stane :D
Nece sele... Popusticete... bye

_________________
Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Guest 27/5/2016, 12:05

oni vec popustili, samo im nije javljeno !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Guest 27/5/2016, 12:08

RayMabus wrote:Pusti Kovaca , Kovac shere kvake al je ispregovara ono šta je nama bitno.






Kad su bili izbori rekao sam vam da se ovo previše napuhuje u predizborne svrhe i da ne treba obracat pažnju. Isto tako sam rekao da one stvari koje Hr traži nisu ništa nenormalno nego cista logika i da ce se Hr i Srbija na kraju sve dogovorit ( uz manja natezanja ) i da problemi koje Srbija ima sa Hr su laki za riješit uz dogovor.

....

Daklem ovako prevedeno : Srbija je napravila ustupak Hr i u suštini nece nikoga hapsit a Hr je napravila ustupak Srbiji i nece joj ovo blokirat.

Šta je ovdje baza ?

Pa baza je da Srbima ovaj zakon netriba toliko radi Hr ( tu su rat definitivno ispušili , Hr je u NATO I EU ) al ostaje im sada i dalje mogucnost da hapse Šiptare i ove iz BiH.

Kosovo i BiH se nisu baš nešto ukljucile u ovu kampanju i mislile su da ce Hr polomit kuraz onda za njihove interese.

Nece ....ona se lomi samo za svoje interese a vi se sad jebite sa Srbijom svako za se posebno povodom ove tacke.

a to je  ??  
obicna predaja !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Guest 27/5/2016, 12:10

kako vas je brisel zeznuo sa milanovicevom" granicom "
tako ste prošli i sa " blokadom "
ni jedan jedini dan niste pomerili planirano 
otvaranje  poglavja 23 i 24

piši minus  study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 27/5/2016, 12:13

chater wrote:
RayMabus wrote:Pusti Kovaca , Kovac shere kvake al je ispregovara ono šta je nama bitno.






Kad su bili izbori rekao sam vam da se ovo previše napuhuje u predizborne svrhe i da ne treba obracat pažnju. Isto tako sam rekao da one stvari koje Hr traži nisu ništa nenormalno nego cista logika i da ce se Hr i Srbija na kraju sve dogovorit ( uz manja natezanja ) i da problemi koje Srbija ima sa Hr su laki za riješit uz dogovor.

....

Daklem ovako prevedeno : Srbija je napravila ustupak Hr i u suštini nece nikoga hapsit a Hr je napravila ustupak Srbiji i nece joj ovo blokirat.

Šta je ovdje baza ?

Pa baza je da Srbima ovaj zakon netriba toliko radi Hr ( tu su rat definitivno ispušili , Hr je u NATO I EU ) al ostaje im sada i dalje mogucnost da hapse Šiptare i ove iz BiH.

Kosovo i BiH se nisu baš nešto ukljucile u ovu kampanju i mislile su da ce Hr polomit kuraz onda za njihove interese.

Nece ....ona se lomi samo za svoje interese a vi se sad jebite sa Srbijom svako za se posebno povodom ove tacke.

a to je  ??  
obicna predaja !
NIje nego optimalno riješenje.

Stvar je vrlo jednostavna i riješiva i jednostavno Srbija tih 300 - 400 lica koje bi ona navodno hapsila ako uđu na teriroij Srbije izbriše na rok od 20 godina iz kompjutera i to ....ovi ce do tada cici krep il ono pemzija ......stvar prošla a i dalje im ostaje mogucnost da se bave Kosovom i BiH , odnosno ovi ce morat posebno svak za sebe sa njima u Bg pregovarat a kako nisu ni EU nit išta BG ce ih odhebat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 27/5/2016, 12:18

RayMabus wrote:U Evropskoj komisiji kažu da će u zajedničko pregovaračko stajalište EU-a ući formulacija da se zakon o univerzalnoj nadležnosti ne smije primjenjivati diskriminatorno.

"Mi razumijemo osjetljivost Hrvatske i da je to za nju osjetljivo i legitimno pitanje, ali mi ne možemo od Srbije tražiti da povuče zakon, jer takav sličan zakon ima više država članica EU-a.  S obzirom da postoji potencijal zloupotrebe toga zakona,  mi ćemo u nacrtu zajedničkog stajališta staviti da ne smije biti diskriminacije u primjeni toga zakona, ali ukidanje zakona ne možemo tražiti", rekao je izvor iz Komisije.



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/pronadeno-rjesenje-za-pregovore-srbije-i-eu
Ovdje je sve receno. EU ce uvest ovu novu klauzulu i to je to. Trenutno se dogovaraju detalji i kad se tu usuglasi stvar je riješena i idemo dalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by L'âme 27/5/2016, 12:29

Stanojko wrote:
IvyTeasdale wrote:Sve ce bit dobro ...opusti se,stane :D
Nece sele... Popusticete... bye
opusti se,vec ste popustili..da ste dosljedni ne biste ni pregovarali u ulozi molitelja s nekim tko vas je napao i koga ste vi napali..:D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by RayMabus 27/5/2016, 12:32

IvyTeasdale wrote:
Stanojko wrote:
IvyTeasdale wrote:Sve ce bit dobro ...opusti se,stane :D
Nece sele... Popusticete... bye
opusti se,vec ste popustili..da ste dosljedni ne biste ni pregovarali u ulozi molitelja s nekim tko vas je napao i koga ste vi napali..:D
Pa u praksi se radi da bi oni po sistemu rekla kazala šta ovi izbjegli Srbi iz Hr koji su frustrirani rade i namjerno tj optužuju nekoga samo zato jer je bio u HV sve pozatvarali i nas hebavali. To nece ici jer ne može i sad ide ova kaluzula o : da ne smije biti diskriminacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut Empty Re: Kovač: Dogovor o Srbiji nije postignut

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum