ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Ero Sun 22 May - 6:29

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva
Vijesti | 21. 05. 2016 - 15:05h  
| Komentara: 17
Tačno je da Rusija i Srbija imaju veoma moćno oružje u pravoslavnoj crkvi koja se protivi NATO i EU, istakao je prmijer Crne Gore Milo Đukanović u intervjuu portalu Politiko.
Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  4058eaa3032b19e1292d055b134e2409
 Milo Đukanović, premijer Crne Gore  
Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Share_v1_pintrest_gray_icoĐukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Share_v1_facebook_gray_ico
"Anti-NATO snage su i neke političke partije iz opozicije, deo NVO sektora i deo medija. Ali glavni oslonac protivnicima NATO-a u Crnoj Gori je Srpska pravoslavna crkva. Ona je bila veliki protivnik nezavisnosti Crne Gore. Sramotne su bile njene tvrdnje da Crna Gora ne može sama zato što je mala i da zbog toga treba da ostane "u braku sa Srbijom" i da radi za ruske interese. Zavređuje pažnju to što se crkva protivi državi tako otvoreno i neumorno", kazao je Đukanović za Politiko.
Premijer Crne Gore je dodao da je to "nažalost naša realnost".
"To je cena koju Crna Gora plaća od tragičnog kraja Prvog svetskog rata kada joj je Srbija anektirala teritoriju i kada je ukinuta Crnogorska pravoslavna crkva. Od tada Srpska pravoslavna crkva vodi rat protiv nezavisne crnogorske države i nastavlja sa tim i nakon što su građani Crne Gore napravili svoj izbor. Vredno pažnje je što SPC istrajava na tome i nakon stava vlade Srbije. Ranije su institucije države Srbije aktivno podržavale anti-crnogorske partije. Mogu reći da je danas ta podrška opala pod vođstvom Aleksandra Vučića", priča Đukanović za Politiko.
On je dodao da je Srbija danas fokusirana na svoju budućnost unutar Evropske unije, kao i na poboljšanje odnosa sa susedima uključujući i Crnu Goru.
"To je ohrabrujuće za nas. Ono što nas brine je SPC koja se ponaša kao da ona zna bolje i pokušava da strateške interese usmeri u drugom pravcu", ističe Đukanović.
Crna Gora danas slavi Dan nezavisnosti, svečanosti organizovane u svim gradovima

  • Pročitajte još
  • Ki Mun: Crna Gora za 10 godina ostvarila značajan napredak na putu ka EU

Novinar Politika je konstatovao da su se stvari od 90-ih godina prošlog veka promenile, ali da je Đukanović i dalje na vlasti i pitao ga "da li kao političar iz prošlosti može da vodi državu u budućnosti".
"Tačno je, u proteklih 25 godina sam pokrivao najvažnije rukovodeće pozicije u Crnoj Gori. Uglavnom sam bio premijer, a pet godina i predsednik. Napustio sam politiku dobrovoljno dva puta, 2006. i 2010., ali sam osećao potrebu da se vratim. Imao sam drugačije planove u životu i da sam se za njih odlučio život bi mi definitivno bio lakši. Ali preuzeo sam dužnost u vremenu kada se Jugoslavija raspadala. Morao sam da rešim taj problem. Onda sam kasnije morao da pokrenem državu ka nezavisnosti. Sada dovršavam evro-atlantske integracije. Šta su mi planovi za budućnost? Trenutno razmišljam o izborima u oktobru i potpuno sam posvećen pobjedi", zaključuje Đukanović.


http://www.blic.rs/vesti/politika/djukanovic-najveci-protivnik-nezavisnosti-crne-gore-je-srpska-pravoslavna-crkva/dcz44bs

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by RayMabus Sun 22 May - 8:21

Vrhovni poglavar Crnogorske pravoslavne crkve mitropolit Mihailo u centralnom dnevniku Face TV-a rekao je da je da BiH ne može biti država sve dok u njenom sastavu postoji RS.


Govoreći o Radovanu Karadžiću koji je u Hagu osuđen na 40 godina zatvora, mitropolit Mihailo je konstatovao da treba da odgovara pred zakonom.
– Ako je tačno šta ljudi govore, a to je historijski i faktički dokazano, naravno da treba da odgovara pred zakonom. Šta se dogodilo da od takvog čovjeka postane ovako nešto, sigurno je uloga Srpske pravoslavne crkve, SANU i Udruženja književnika Srbije. To je trolist koji je i prije genocida i građanskog rata u bivšoj Jugoslaviji, u planu imao stvaranje velike Srbije. Ta ideja je postojala i u Drugom svjetskom ratu, a i ranije – kazao je mitropolit Mihailo, uz konstataciju da SPC, SANU i Srbija ni danas nisu odustale od te ideje.

Govoreći o srpskom nacionalizmu, istakao je kako on traje mnogo vremena, te da ga je teško u potpunosti iskorijeniti. Dodao je da će “iskorijeniti oni sami sebe ako ovako nastave”.

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t7606-mitropolit-mihailo-bih-ne-moze-biti-drzava-sve-dok-u-njenom-sastavu-postoji-rs
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Sun 22 May - 8:32

dobro, imaju svoju sektu, niko nije stao ispred njihovih sektaskih klubova
da brani ulazak sektasima. slobodno ! sta sad, spc crkva treba da preda
vernike sekti. da li bi kc predala svoje objekte i vernike nekoj sekti.
zasto vatikan ne prizna kinesku katolicku crkvu.
ta c.gorska sekta se raspala, nemaju posetu, i sad, spc je kriva jer 
ne mogu da se prime u narodu.
neka si jebu mater !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by RayMabus Sun 22 May - 8:39

SPC negira postojanje crnogorske nacije i svojata ih kao Srbe.

Mislim da je ovdje manje bitna ta crkvena koliko owa šema za nametanjem nekome nečega šta on nije.

Ćuj nije da to nisu slicni narodi ono al opet ....misli Srbi ....pa ne znam baš. lol!


Uwijek su bili posebni .....od početka .....unazad pun kurza godina ...od dukljanskog kraljevstva pa na owamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Sun 22 May - 8:43

ko kaze, u srbiji svako moze da se izjasni kao c.gorac.
to je oduvek tako. na popsu ih ima. spc ne prihvata
da c.gorci nisu i srbi, i toliko. jer je to medju samom
c.gorcima tako. postoje, c.gorci, c.gorci koji sebe
smatraju c.gorcima srbima, i srbi u c.gori.
i ti, c.gorci srbi i srbi, cine temelj c.gore, iole stabilnim.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Sun 22 May - 8:46

sto vise tone ta milova sekta on sve vise zavija ko vuk na spc.
ih, in on ce otici u q, ranije ili kasnije.
ta sekta se raspala, ima par raspopa i ne znam koliko sledbenika.
ali, su na tv.u vrlo aktivni :)) u medijima :))
nema ih u crkvama i nemaju sektase, to je problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by RayMabus Sun 22 May - 8:51

Pizon nije to problem. CG su uglavnom komunisti tj iz tih obitelji i religija im nije toliko bitna. Taj pop i to im služi samo da was odhebu iz CG.

Mrš napolje. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Sun 22 May - 8:59

Oj svijetla majska zoro
Majko naša Crna Goro
Sinovi smo tvog stijenja
I čuvari tvog poštenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Tue 24 May - 18:33

Mitropolija Crnogorsko-primorska odgovorila Đukanoviću: Milo, sram te bilo!

V. K. | 24. maj 2016. 19:00 | Komentara: 0
Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Cg-milo-sram-(1)_620x0


PODGORICA - Sramotno je i nedostojno Crne Gore da njen predsednik Vlade, inače deklarisani ateista, otvoreno i jasno proziva i neistinito optužuje vekovnu državotvornu crkvu u Crnoj Gori - Mitropoliju crnogorsko-primorsku, za protivdržavnu delatnost. Ako je ijedna institucija u istoriji Crne Gore pokazala i dokazala svoju privrženost ovoj zemlji, to je Pravoslavna crkva, danas jasno oličena u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj, Eparhiji budimljansko-nikšićkoj i delovima eparhija Mileševske i Zahumsko-hercegovačke, koje sa ostalim teritorijama nekadašnje Pećke patrijaršije, istorijski utemeljeno i logično čine danas Srpsku patrijaršiju, ističe se u odgovoru Mitropolije crnogorsko-primorske premijeru Milu Đukanoviću koji je izjavio za portal Politiko, da SPC vodi rat protiv crnogorske nezavisnosti.
Najveća neistina iznesena koja se kosi sa elementarnim istorijskim činjenicama je da je Crna Gora anektirana 1918. od strane Srbije, a naročito onaj deo o tome da je tada ukinuta nekakva "Crnogorska pravoslavna crkva". Poznata je istorijska činjenica da je obnova Pećke patrijaršije, ostvarena nakon stvaranja kraljevstva SHS, plod jednoglasne odluke Svetog sinoda pravoslavne crkve u kraljevini Crnoj Gori (1918), kao i potpune jednodušnosti celokupnog sveštenstva, monaštva i vernog naroda. Nijedan, naglašavamo, nijedan glas od strane bilo koga nije podignut protiv obnove Pećke patrijaršije. Čak je i emigrantska vlada u Francuskoj, sa kraljem Nikolom na čelu, pozdravila taj događaj. Uz to, niko od ozbiljnih savremenih crnogorskih istoričara, čak i onih bliskih sadašnjoj državnoj administraciji, ne poriče da je opšte raspoloženje bilo jednodušno za obnovu jedinstva Patrijaršije.



ORUŽJE"
U MITROPOLIJI Đukanovićevu teza da je pravoslavna crkva "moćno oružje"i "glavni oslonac" ocenjuju takođe grubom neistinom:
- Svako od građana ove države valjda ima pravo, ako premijer ne namerava da ga ukine, da bude ili da ne bude baš za one integracije koje se predsedniku Vlade dopadaju i koje on proglašava strateškim državnim interesom. Ukoliko je on "oružje" u nečijim rukama ili nečiji "oslonac", ne bi smeo po sebi da sudi kako svi imaju svoje naredbodavce sa strane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Guest Tue 24 May - 18:35

šta mu dizete rep,  tzv. Milo, pa samo je pitanje vremena kad ce otici u Q
svima je jasno da ne moze da preboli istinu da je njegova sekta propala ideja
sad su mu svi krivi. eno mu, neka ozakoni sektu, ako to ima nekog znacaja.
vernike ne mozemo da mu ustipimo, to je njihova volja da ostanu verni
svojoj crkvi, da se ne prepuste milovoj sekti.
razume se on u te stvari do Q
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva  Empty Re: Đukanović: Najveći protivnik nezavisnosti Crne Gore je Srpska pravoslavna crkva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum