ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by vuksadinare 10/5/2016, 10:52

http://www.vecernji.ba/kako-su-nogometom-hrvati-ugasili-crvenu-petokraku-1083095
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Re: Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by vuksadinare 10/5/2016, 10:57

...hm....ovaj text obiluje nekim netocnostima...tu se pise da je velez bio muslimanski klub za vrijeme juge..sto ej apsolutno netocno..poznam dosta hrvata mostaraca koji su onda navijali za velez i vrlo puno hrvata u mostaru i okolici su također navijali za velez zbog velikog broja hrvatskih igraca u velezu...za dinamo je vecina navijala iz sirokog brijega,gruda,ljubuskog...capljina je bila podjeljena lapo-lapo za hajduk i dinamo..a u mostaru je vise hrvata navijalo za hajduk nego za dinamo...dinamo ej imao dosta navijaca kako sam rekao u manjim hercegovackim gradovima i opet ne u svim.....velez je zaista svojim igrama i igracima obiljezio svoja dva sjajna desetljeca 70-te i 80-te...uz pregrst velikih igraca i to najvecim dijelom hrvata...koji su bili nositelji velezove igre..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Re: Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by vuksadinare 10/5/2016, 11:00

...istina je da su muslimani u msotaru u 90% slucajeva navijali za velez..sto se tice hrvata u mostaru..omjer je bio ovakav 50% za velež 30% za hajduk i 20% za dinamo...srbi su isto vecinom za velez navijali i to oni autohtoni mostarci...kod njih je omjer bio 40% za velež a podjednak broj navijaca su imali i partizan i zvezda među mostarskim srbima...za zvezdu slicno kao i za dinamo vecinom su navijali srbi iz manjih gradova istocne hercegovine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Re: Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by vuksadinare 10/5/2016, 11:05

,,,ali definitivno najjaci derbi u mostaru igrao se kad su igrali velež i hajduk..i to zbog jakog rivalstva sedamdesetih kad je takorec velez uvijek puhao za vrat onoj sjajnoj hajdukovoj generaciji sedamdesetih..te se to jos vise rasplamsalo kad ej miljenik velezovih navijaca i tada najbolji igrac veleza baka sliskovic iz veleža presao u hajduk 1981 godine..a tu se moze dodati i to sto ja hajduk imao i brojne navijace u mostaru i drugim dijelovima hercegovine plus sto je dalmacija bila blizu..tako da na velezovom stadionu koji ej mogao tada primati 25 000 ljudi...znala gotovo polovica biti hajdukovih navijaca..pa tu su bili i konstantnosukobi velezovih i hajdukovih navijaca na mostarskim ulicama..u svemu bio ej u mostaru kad su igrali velež i hajduk pravi šušur
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Re: Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by vuksadinare 10/5/2016, 11:18

osobno pamtim jedan derbi velež-hajduk kad sam bio..to je bilo mislim jesenski dio sezone 1989/90...tad je završila utakmica velež-hajduk 1-1...bio ej pun stadion kao šipak...došlo ej torcide oko 3 000....plus jedno par tisuca hajdukovih navijaca tj obicnih navijaca dakle ono tate,djeca,stariji...mi iz zagreba smo krenuli organizirano jednim busom....doslismo u mostar ujutro...na dan utakmice...a vec se to jutro po mostarskim ulicama moglo vidjeti poprilicno hajdukovih navijaca...vecinom smo se zadržavali u zapadnom mostaru gdje su vecina bili hrvati...u istocni je bio rizik ici jer tamo su se okupljali mahom velezovi navijaci pod nazivom red firm...ali kad smo dosli na bulevar onda je pocela tarapana...masa nas masa njih..lete žardinjere,flaše,baklje,dimne...mlatilo se da nisi znao koga...ono bilo je sigurno tog dana demolirano dvadesetak kafica...a tek jebeno je bilo doci do stadiona kroz jedan dio istocnog mostara...tu si se skoro u svakoj ulici kako kazu zagrepcani kefao sa navijacima veleža...ali ipak dođeš uvijek nekako do stadiona...a ono kad smo došli sat prije utakmice masa hajdukovih navijača oko stadiona..gore baklje,dimne pjeva se..vec tada nacionalne budnice...kako je tada vladalo bratsvo između nas i dinamovaca...došlo nas je podrćat i poveča skupina dinamovaca iz hercegovine...sve u svemu takorec bili smo domacini pod bijelim brijegom...zaista mi je to bilo dobro gostovanje koje mi je ostalo u sjecanju
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku' Empty Re: Ovo milo Jatrebu neće biti:'Kako su nogometom Hrvati ugasili crvenu petokraku'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum