ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by udba 9/5/2016, 12:59

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/javio-se-onaj-svecenik-koji-je-napao-sve-koji-misle-da-je-ndh-bila-zlocinacka-kaze-da-ne-vidi-u-cemu-je-problem/




“Što je to toliko uznemirilo sve moguće ljude čitavoga svijeta? Zovu, viču, galame, a ja ni kriv ni dužan. Ja sam samo propovijedao evanđelje”, kazao je na početku razgovora za Hinu Luka Prcela. Na pitanje stoji li u evanđelju političko prozivanje predsjednice republike ili je to njegov osobni stav, odgovorio je kako ga nitko nema pravo udarati po obrazu i da ima pravo braniti svoje dostojanstvo.
“Ja branim dostojanstvo, ne samo svoje, nego dostojanstvo svoga naroda, svoje majke, oca, braće i sestara. Tako mene zove moj provincijal i pita me kako to danas ima veze sa ičim. Pa kako nema veze? Ima! To je izazov da govorim o stvarnosti. Mi moramo pratiti znakove vremena. Jer Bog je moj sišao na zemlju, među ljude. Provincijal nije slušao ni gledao propovijed, pa kako onda može išta govoriti”, izjavio je Prcela.


Vjernici su izvanredno reagirali


Po njegovim riječima, vjernici na misi danas su odlično reagirali i mnogi su mu dolazili čestitati. Kaže da je većina vjernika inače zadovoljna njegovim propovijedima zbog čega često doživljava njihove pozitivne komentare.
“To što se nađu neki koji su lijevo orijentirani i koji ne vide dalje dva prsta od nosa to je njihov problem. To nije moj problem. Ja znam i kada su neki vjernici, katolici i veliki Hrvati plakali za razbojnikom Titom”, dometnuo je.
Na činjenicu da se dio splitskih dominikanaca u današnjem razgovoru za Hinu nije složio s njegovim takvim “naukom Crkve”, L. Prcela je rekao da se ne slažu zato što je dobro govorio i zato što ljudima ne smetaju ljudske mane nego vrline.
Nastavio je i rekao da je tijekom mise isto tako kazao kako mu je drago i zahvaljuje dragom Bogu da su se stopostotni invalidi, koji su prosvjedovali u šatoru ispred Ministarstva branitelja, vratili u svoje kuće i što ga slušaju i gledaju ispred malih ekrana. Kazao je da su ti invalidi 550 dana bili izvan svojih kuća i da vrlo dobro zna kako im je bilo jer je i on sam bio u zatvoru tri godine, pa zna kako su se osjećali.

‘Bio sam u zatvoru jer sam govorio istinu’

Kao svećenik Luka Prcela je bio proganjan u prošlom totalitarnom režimu. “U zatvoru sam bio od 1983. do 1986. godine i to samo zato jer sam govorio istinu. Bio sam prvo zatvoren na Katalinića brigu u Splitu, pa potom u Makarskoj, te na kraju u Požegi”, rekao je.
Za NDH je kazao kako smatra da je to bila “legalna i međunarodno priznata država, te jednako neovisna kao i ova današnja”.

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Prcela_htv_misa-2-656x365



Kada zatvarani mučenik ovako kaže, biće da Kolinda ipak nije skroz čista.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 13:02

Hehehehe, uzalud su škropili i ured i nju, grešna duša je ostala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by RayMabus 9/5/2016, 13:08

Rusi Incku: Ne guraj BiH u NATO

Amerika i NATO su zlocinacke i imperijalisticke organizacije u službi americkog sotone.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by udba 9/5/2016, 13:11

RayMabus wrote:Rusi Incku: Ne guraj BiH u NATO

Amerika i NATO su zlocinacke i imperijalisticke organizacije u službi americkog sotone.
Po ko zna koji put opet Crkva spašava narod, a za zahvalnost će joj opet uzeti Dalj i ostala imanja.
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by RayMabus 9/5/2016, 13:12

Propade NATO širenje na istok. CG je zadnja koja će u to uć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by RayMabus 9/5/2016, 13:18

Sve je super i sve je za pet ....oni ce nama da je ZDS fašisticki a ne domoljubni pozdrav a mi ćemo njima srozat postotak onih koji su za NATO tj da Hr bude u službi americkog imperijalističkog sotone a BiH je nemoguce primit ako je u Hr ogroman vecina protiv NATOa tj još moraju ulagat dodatne napore da javno mijenje poprave da im nebi i Hr izašla iz tog NATOa ....šta je malo nemoguće pored šibanja sa oltara od strane KC.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by provocator 9/5/2016, 13:23

Gledam jučer na TV kako se Dominikanci ograđuju od jadnog Luke.

Hrvatska dominikanska provincija priopćila je popodne da je propovijed  koju je prior dominikanskoga samostana u Splitu o. Luka Prcela izrekao na misi njegovo osobno razmišljanje i nije stajalište dominikanske provincije.

Provincijal Anto Gavrić istaknuo je da je stajalište Hrvatske dominikanske provincije da se u propovijedima u crkvi tumači Božja riječ, poziva na pomirenje i zajedništvo te da oltar ne smije služiti za politička razračunavanja bilo koje vrste.

A jadan Luka!

_________________
Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by RayMabus 9/5/2016, 13:25

Daaaaaaaaaaaaa .....malo se ograđuju al je duh pušten iz boce.



Tko to kaže da je današnja Hrvatska država nezavisnija od one koja je bila od '41. do '45.? Ma, ja pitam ako je morala to reći pred Amerikancima, a onda postavljam njoj pitanje, a zašto nisi rekla pa nismo mi Hrvati bacili atomsku bombu na Hirošimu i Nagasaki - objašnjavao je Prcela.


- Pa nismo mi bombardirali ni Dresden ni Hamburg. Koga smo mi zapravo ubili izvan svojih granica?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by provocator 9/5/2016, 13:26

Govori jadan Luka:


-"Što je to toliko uznemirilo sve moguće ljude čitavoga svijeta? Zovu, viču, galame, a ja ni kriv ni dužan. Ja sam samo propovijedao evanđelje"   :^0

_________________
Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 13:27

provocator wrote:Govori jadan Luka:


-"Što je to toliko uznemirilo sve moguće ljude čitavoga svijeta? Zovu, viču, galame, a ja ni kriv ni dužan. Ja sam samo propovijedao evanđelje"   :^0

a da, sigurno je i u buksi bio ni kriv ni dužan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 13:32

Ali nije bio nevoljen. Svi u zatvoru zavole balet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by vuksadinare 9/5/2016, 13:36

Noor wrote:
provocator wrote:Govori jadan Luka:


-"Što je to toliko uznemirilo sve moguće ljude čitavoga svijeta? Zovu, viču, galame, a ja ni kriv ni dužan. Ja sam samo propovijedao evanđelje"   :^0

a da, sigurno je i u buksi bio ni kriv ni dužan
sigurno ej nesto ukrao..ajde molim te...bio ej jer je previse govorio...mislim njegov stav i on odgovara za svoje stavove...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99006
2015-09-08


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 13:37

vuksadinare wrote:
Noor wrote:
provocator wrote:Govori jadan Luka:


-"Što je to toliko uznemirilo sve moguće ljude čitavoga svijeta? Zovu, viču, galame, a ja ni kriv ni dužan. Ja sam samo propovijedao evanđelje"   :^0

a da, sigurno je i u buksi bio ni kriv ni dužan
sigurno ej nesto ukrao..ajde molim te...bio ej jer je previse govorio...mislim njegov stav i on odgovara za svoje stavove...

pa da, baš ko i sada ....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Regoč 9/5/2016, 15:31

U osnovi stoji što je rekao. Danas smo američki vazal, tad smo bili njemački. Tad smo imali Jasenovac, danas imamo peder-parade. A nitko nije pitao narod ni za jedno, ni za drugo.

_________________
Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 15:36

Regoč wrote:U osnovi stoji što je rekao. Danas smo američki vazal, tad smo bili njemački. Tad smo imali Jasenovac, danas imamo peder-parade. A nitko nije pitao narod ni za jedno, ni za drugo.

Ero je odlučio u ime naroda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by n_razbojnik 9/5/2016, 15:42

Veoma glup pop, ali valjda računa sada su naši na vlasti, mogu srat šta 'oću u prijenosu na državnoj teve

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 15:46

Neka sere, neka ide in live, bit će ljepši argumenti za bolji kreditni rejting države. Raste će kamate, a rast je bitan faktor u reformama. Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Ringo10 9/5/2016, 15:49

On brani narod!

A u suštini I nije mnogo pogriješio. U stvari on zastupa onaj dio naroda koji je zaražen endehazijanerskom ieologijom I nostalgijom.

A koliko je takvih procentualno, ne znam. Ali svakako nije ih malo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Guest 9/5/2016, 15:50

pa ok, ako to to stav naroda, hrvatskog, nema problema.
sto u prevodu znaci, nayebacete !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Ringo10 9/5/2016, 15:52

udba wrote:

Vjernici su izvanredno reagirali




Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Prcela_htv_misa-2-656x365



Ne sumnjam da su vjernici Vjernici izvanredno reagirali, obzirom na stanje duha u današnjoj Hrvatskoj.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod ! Empty Re: Svećenik Luka Prcela (onaj koji je oprao Kolindu): Ja branim narod !

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum