ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 8/5/2016, 22:22

Majke ti mile ali laze Mamic ali boga mi laze i onaj bivsi glavni drot u ZG djukic
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by epikur37 8/5/2016, 22:23

Nisam, gledao sam neko film na doma.tv.

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Guest 8/5/2016, 22:27

vuksadinare wrote:Majke ti mile ali laze Mamic ali boga mi laze i onaj bivsi glavni drot u ZG djukic
Fuk.,.a kad to politicari nisu lagali??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 8/5/2016, 22:28

Nevjerojatna nebuloza o kiselini bacenoj po ogradi da se lakse srusi na sjevernoj maximirskoj tribini...dobro kaze onaj debeli boys siroki sva ta ograda je bila slabo napravljeba mislim temelji za ogradu jos za vrijeme univerzijade...i uopce tad arkan nije bio vodja delija to je bio mit...arkan im je samo nabavljao vecinu pirotehnike preko uprave zvezde i to je dobro naplacivai...i bio je veza izmedju milicije i vodja delija..on u pravom smislu nije bio na tribinama vodja nit je bio nesto aktivan navijac
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 8/5/2016, 22:30

bogomdani wrote:
vuksadinare wrote:Majke ti mile ali laze Mamic ali boga mi laze i onaj bivsi glavni drot u ZG djukic
Fuk.,.a kad to politicari nisu lagali??
Ma mamic nije politicar a onaj bivsi drot srbenda djukic nije takodjer uopce politicar..ali lazu ko sam vrag...vidis im po gestama da lazu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by jastreb 8/5/2016, 22:37

Znao sam da ćeš otvorit temu o ovom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by epikur37 8/5/2016, 22:38

dan kad se raspala jugoslavija, jedni slave drugi tuguju
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Guest 8/5/2016, 22:42

Meni dan kad moram platii prviato zdravstveno.. Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 8/5/2016, 22:42

Mislim ono doljeli dan prije brdo kamenja na stadion na maximir i skrili ga..svatko tko je bio na stadionu u maximiru zna da nema sansi da toliko kamenja sakrijes na golim tribinama ili u wc-ima.. jer stadion se pregledava narocito kad su visokorizicne utakmice tri puta..dva dana prije utakmice,dan prije utakmice i isti dan tri sata prije utakmice...i sad onaj srpski smrdljivi drot tvrdi da su navijaci skrili pazite ovo 'gomile kamenja i pirotehnike na stadion i posipali kiselinom po ogradi'...dobro da nije rekao da su i bazuke skrili...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by dijagram 8/5/2016, 22:43

epikur37 wrote:Nisam, gledao sam neko film na doma.tv.

Steta, morao si vidjeti kako Boban tuce milicajca Dzevada:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Guest 8/5/2016, 22:44

Epi jesil ti iz Zadra?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 8/5/2016, 22:47

.....ili mamic koji laze zahvalan sam bobanu do groba...a jebote ponudio celno mjesto hnsa pobjegulji sukeru koji je prvi zbrisao sa terena kad su poceli neredi...svaka cast vjeki skrinjaru,bobanu i mladenovicu koji su ostali na terenu i kuzeu naravno...skrinjar je od igraca jedini dobio po picki od murje..kad ga je drot kukavicki zveknuo pendrekom po ledjima a prisao mu je sa ledja
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by dijagram 8/5/2016, 22:49

vuksadinare wrote:.....ili mamic koji laze zahvalan sam bobanu do groba...a jebote ponudio celno mjesto hnsa pobjegulji sukeru koji je prvi zbrisao sa terena kad su poceli neredi...svaka cast vjeki skrinjaru,bobanu i mladenovicu koji su ostali na terenu i kuzeu naravno...skrinjar je od igraca jedini dobio po picki od murje..kad ga je drot kukavicki zveknuo pendrekom po ledjima a prisao mu je sa ledja
dobio je i Boban malo. zato se i jest zaletio na papke
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by epikur37 8/5/2016, 22:51

bogomdani wrote:Epi jesil ti iz Zadra?

Rodom iz Tuzle ali da, sad će 10 godina u Zadru sam i tu sam se ugnijezdio.

Baš nešto berem po memoriji....bio sam mlad da bih bio protiv Jugoslavije tih godina...djetinjstvo mi je bilo ok a moji nisu bili posebno politički aktivni u stvari nikako, radnička klasa, recimo niži srednji sloj.

Ali sam s radošću dočekao hravtsko osamostaljenje...svi smo to pratili ushićeno....


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by epikur37 8/5/2016, 22:53

Recimo kad je počela Oluja, ja sam imao nekih 16 godina i veliku kartu Jugoslavije i kako je teklo tako sam brisao granice i ucrtavao nove a onda lokalnim starijim mangupima prenosio dok su oni pili pivu i brinuli gdje će ih povući na liniju ratišta :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Guest 8/5/2016, 22:53

epikur37 wrote:
bogomdani wrote:Epi jesil ti iz Zadra?

Rodom iz Tuzle ali da, sad će 10 godina u Zadru sam i tu sam se ugnijezdio.

Baš nešto berem po memoriji....bio sam mlad da bih bio protiv Jugoslavije tih godina...djetinjstvo mi je bilo ok a moji nisu bili posebno politički aktivni u stvari nikako, radnička klasa, recimo niži srednji sloj.

Ali sam s radošću dočekao hravtsko osamostaljenje...svi smo to pratili ushićeno....


sve 6 :) ... meni samo zao sto se nije moglo kao Ceska i Slovacka,ali valjda je netko vidio oportunisticku sansu u ratu..ebalo majku,da s unarodi bili pametni i ne slusali politicare,moglo je sve mirno proci..a sada opet navijaju za te iste politicare...zato ja gnjojam po svima... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by epikur37 8/5/2016, 22:56

bogomdani wrote:
epikur37 wrote:
bogomdani wrote:Epi jesil ti iz Zadra?

Rodom iz Tuzle ali da, sad će 10 godina u Zadru sam i tu sam se ugnijezdio.

Baš nešto berem po memoriji....bio sam mlad da bih bio protiv Jugoslavije tih godina...djetinjstvo mi je bilo ok a moji nisu bili posebno politički aktivni u stvari nikako, radnička klasa, recimo niži srednji sloj.

Ali sam s radošću dočekao hravtsko osamostaljenje...svi smo to pratili ushićeno....


sve 6 :) ... meni samo zao sto se nije moglo kao Ceska i Slovacka,ali valjda je netko vidio oportunisticku sansu u ratu..ebalo majku,da s unarodi bili pametni i ne slusali politicare,moglo je sve mirno proci..a sada opet navijaju za te iste politicare...zato ja gnjojam po svima... jocolor


S ove distance, iskustvom i godinama ......ni zašto ne bih prijonuo ako ne moram...čovjek vidi kako prođu idealisti i ideali a i sam skupi nešto utakmica u životu...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 06:11

Mada danas s ove perspektive gledajuci danas imam osjecaj da tog 13.5....smo mogli uciniti jos nesto vise narocito prije utakmice....dopustilo se da delije rade sranja od jutra po gradu tih nekoliko sati tek oko 10 ekipirali smo se i napali ih u maximirskom parku gdje smo ih popeglali ali dio ih je uspjela zastitit milicija koja je uspjela napraviti kordon kod restorana u parku..ali jedan dio je ipak dobio batina..poslije toga si im mogao stavit soli na rep kad ih je milicija pod jakom pratnjom sprovela na pomocno igraliste dinama ispod juzne tribine....a i ostale grupe delija koje su dolazile u zg milicija je odmah odvodila na pomocno igraliste
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 07:29

http://www.vecernji.hr/hrvatska/dokumentarni-film-miljenka-manjkasa-koji-razotkriva-sve-tajne-krvavog-derbija-dinamo-crvena-zvezda-1082591
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 07:55

..inace primjetio sam dosta netocnih informacija u filmu vecinom od bivsih milicajaca...prvo....delije su se dva puta iskrcale tj zaustavile vlak..prvi put na stanici u borongaju gdje ih je dio izasao mislim vecina..tek manja skupina je planirano jos jednoim zaustavila vlak kod branimirove trznice odnosno autopusnog..i tu ih je izaslo pedesetak...koji su radili neka sranja na potezu branimirova trznica-do skretanja u draskovicevu razbijajuci neke izloge...zatim su skrenuli u draskovicevu i dalje prema danasnjem trgu zrtava fasizma ili popularnoj đamiji...ovo sa zaustavljanjem vlaka na branimirovoj trznici ej bilo planirano jer ih je tu cekalo nekoliko zagrebackih delija i bili su im vodici..zato su tako dobro tog ranog jutra(oko 6-7 sati) izbjegavali neke susrete sa bbb-ovcima..cije su grupe cekali delije vecinom standarno kod borongaja u sesvetama i jedan dio kod glavnog..to je bilo sve dobro isplanirano od delija...duda varalica je bilo ono iskrcavanje vecine delija na borongaju gdje ih je cekala policija i pod pratnjom otpratila u maximirski park i tamo taj dio okruzila..manji dio je bio taj koji ej određen rano ujutro sranja radit..inace razbili su kad su izasli tek jedan izlog kod branimirove trznice i nekoliko kod đamije..jer da su razbijali po branimirovoj to mi primjetili ovi bbb-ovci koji su ih cekali na glavnom..nakon đamije ukrcali su se na tramvaj koji vodi prema borongaju..i tamo se prikljucili vecini delija koji su izasli na borongaju...inace o probodenom bbb-ovcu na trgu...je mislim fama...jer tada ujutro uopce nisu primjeceni cigani na trgu bana jelacica a tamo ej bilo nesto bbb-ovaca...koji su dosli iz unutrasnjosti na utakmicu..te nesto pripadnika torcide i zagrebacke i onih koji su dosli iz splita(među njiam sam tada ja bio tog ranog jutra jer sam se dogovorio sa nekim svojimtorcidasima iz zg-a dana prije da cemo ujutro cekat cigane i traziti ih po gradu)..nakon sto smo dobili dojavu da su delije viđene kod đamije i branimirovog placa mi i dio bbb-ovaca otrcali smo prema đamiji i branimircu...ali tad nismo zatekli nikoga osim par polomljenih izloga..i nesto drotova koji su nas pokusali legitimirati a mi smo ondaprije nego sto su dosli do nas uletili u tramvaj broj 17..ja i dio ekipe smo izasli na subicevoj dio se prema borongaju uputio..mi smo subicevom krenuli prema kvatricu i dalje prema maksimiru..i to pjeske..nismo nikog susreli od cigana sve do maksimira tj parka..tu smo vidjeli povecu grupu delija satcioniranih kod restorana na ulazu u park okruzenu drotovima..ali nismo nista cinili ejr nas je bilo dvadesetak..posto su nam se jos neki bbb-ovci prikljucili kad smo isli prema maximiru..to je tad bilo negdje oko 8 sati....otisli smo u lokalne kafice i tu cekali jos neke grupe bbb-ovaca iz grada...da se skupimo i napadnemo ih..tako ej i bilo oko 10 sati...skupilo na s se stotinjak tu su pretezno dosli decki iz dubrave nesko kozjaka i pescenice..i onda smo naglo uletili u park..tu je bilo isto oko stotinjak delija..jer su ih prije u nekoliko grupa milicija prebacivala na pomocno igraliste dinama ispod juzne tribine..mi da ipak nekog se docepamo napali smo tu poslejdnju grupu od stotinjak delija jer ih ej cuvalo svega nekoliko drotova..posto ej dio drotova bio na prebacivanju grupa prema dinamovu stadionu..kojin je nastao urnebes poletjele stolice,flase,kamenje..onih par drotova u jednostavno pregazeni..delije su se u panici rasprsile po parku i maksimirskoj i ti su nam postali mete..a manji dio je uletio u restoran i tu se zabarikadirao te su nas gađali flasama stolcima i tesko im je bilo prici..to ej sve trajalo par minuta..onda u uletili drotovi koji su bili na prebacivanju delija..te smo se povukli odnosno..isli smo ulov za onim delijama koji su se rasprsili po parku i maksimirskoj..dobrano smo neke uhvatili i nalupali..a neki su uspjeli pobjeci prema zapadnoj tribini gdje ej bilo milicije koji su ih transferirali prema pomocnom igralistu..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum