ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by RayMabus 5/5/2016, 00:27



Tijekom 1943. postrojbe pod njegovim zapovjedništvom vršile su pokolje nad muslimanima Bosne, Hercegovine i Sandžaka. Jedan od najranijih događaja bio je niz pokolja muslimana u jugoistočnoj Bosni u prosincu 1941. i siječnju 1942. osobito na području Foče gdje je ubijeno preko 2 000 ljudi. Još neke provale četničkog terora nad muslimanima Foče zbile su se u kolovozu 1942. Najgori se teror prema muslimanima odvijao u Sandžaku i jugoistočnoj Bosni u siječnju i veljači 1943. "Akcije čišćenja" provedene su najprije u Bijelom Polju, pa u Čajničama, pa u Foči, pa u Pljevlji. Četnički gubici bili su minimalni, a muslimana je stradalo desetak tisuća. Prema izvješću Pavla Đurišića Draži Mihailoviću od 10. siječnja spaljena su 33 muslimanska sela, ubijeno je 400 muslimanskih boraca (članova tzv. Muslimanske milicije koju su pomagali Talijani) i oko 1 000 žena i djece nasuprot 14 mrtvih i 26 ranjenih četnika.[1] Po Đurišićevom izvješću od 13. veljače ubijeno je oko 1 200 muslimanskih boraca i oko 8 000 staraca, žena i djece. Četnički gubici u toj akciji bili su 22 mrtva i 32 ranjena. Uništena je sva imovina osim stoke, žita i sijena koji su zaplijenjeni. Gubici muslimana bili bi veći da veliki broj njih nije na vrijeme pobjegao s tog područja, pretežno u Sarajevo.[2] Te "akcije čišćenja" bile su djelomično provođenje plana koji se posebno spominje u Mihailovićevoj direktivi od 20. prosinca 1941. Đurišiću i Lašiću, a odnosi se na čišćenje Sandžaka od muslimana i Bosne od muslimana i katolika.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Pavle_%C4%90uri%C5%A1i%C4%87


PODGORICA - Posle dvadeset godina čekanja, Ravnogorski pokret je registrovan i u Crnoj Gori, a rešenje je potpisao potpredsednik Vlade Crne Gore Duško Marković. Ovo je prvi put da država podno Lovćena zvanično dobije udruženje koje okuplja poštovaoce kraljevske vojske u otadžbini i tekovina koje je ona stvarala pod komandom generala Draže Mihailovića.

Prvi put nakon Drugog svetskog rata u Crnoj Gori zvanična vlast je iskoračila iz stereotipnog komunističkog pogleda na svet i istoriju građanskog rata od 1941. do 1945. godine i prihvatila ono što su sve demokratske zemlje davno uradile, odnosno prihvatili su Ravnogorski pokret, a time i vojnike đenerala Dragoljuba Mihailovića kao deo antifašističke tradicije - kazao je predstavnik ove organizacije vojvoda Mileta Pavićević Čiča. - Registraciju doživljavamo kao prvi korak na putu rehabilitacije pripadnika Jugoslovenske vojske u otadžbini u Crnoj Gori.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:603521-U-Crnoj-Gori-priznat-Ravnogorski-pokret

RayMabus
RayMabus

Posts : 175400
2014-04-11


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by n_razbojnik 5/5/2016, 00:31

čestitke antifašističkoj braći!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11430
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by RayMabus 5/5/2016, 00:42

Ko bi to da opet plaši manjine četnicima?
Da li se na mala vrata uvodi nešto za šta smo mislili da je iza nas, kaže Šabović

Funkcioner SDP-a Džavid Šabović kazao je da registracija Ravnogorskog pokreta od strane Ministarstva unutrašnjih poslova, na čijem se čelu nalazi Duško Marković, znači da se svi zločini tog pokreta iz Drugog svjetskog rata ozakonjuju i da se ovim potezom manjinskim narodima dodatno utjeruje strah.

http://www.vijesti.me/vijesti/ko-bi-to-da-opet-plasi-manjine-cetnicima-886202

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175400
2014-04-11


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by RayMabus 5/5/2016, 00:57

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret 200px-Map_of_Montenegro_with_independence_referendum_of_2006_split.svg
Map of Montenegrin independence referendum, 2006.

Otprilike jedna mapa di se najbolje vidi di ovi imaju najjacu podršku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175400
2014-04-11


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by RayMabus 5/5/2016, 01:09

Ovo je odgovor onima iz Brisela da Đukanović dugo vlada , neke naznake da nije baš demokratski kako oni oće ....u prevodu evo ovi će sad malo ojacat pa vi vidite jel vam bolji korumpirani nedemokratski a vaš predcjednik CG ili ovi četnici rusofili.

Aj Brisel odjebi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175400
2014-04-11


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by jastreb 5/5/2016, 07:40

Ne znam zašto se Ravnogorski pokret ne osnuje i u Hrvatskoj.

Ne samo zbog većeg broja Srba u Hrvatskoj,nego i zato što je(iako se to danas prešućuje) enorman broj Hrvata pripadao tom pokretu.

danas uglavnom znamo da su Hrvati u 2.svj.ratu bili u partizanima i vojskama NDH,a nitko ne spominje Hrvate,naročito Dalmatince,koji su bili fanatični štovatelji Kralja Petra. 

Jedini se toga dotakao Smoje u velom mistu,kroz lik Tončija Katinog.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by vuksadinare 5/5/2016, 07:56

jastreb wrote:Ne znam zašto se Ravnogorski pokret ne osnuje i u Hrvatskoj.

Ne samo zbog većeg broja Srba u Hrvatskoj,nego i zato što je(iako se to danas prešućuje) enorman broj Hrvata pripadao tom pokretu.

danas uglavnom znamo da su Hrvati u 2.svj.ratu bili u partizanima i vojskama NDH,a nitko ne spominje Hrvate,naročito Dalmatince,koji su bili fanatični štovatelji Kralja Petra. 

Jedini se toga dotakao Smoje u velom mistu,kroz lik Tončija Katinog.
tebi nisu sve ciste jel tako?..i ti bi se upisao u ravnogorski pokret..o boze moj o boze moj stza se tu svega nakupilo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99005
2015-09-08


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by Guest 5/5/2016, 10:02

ravnogorci su saveznici saveznika, 
 ravnogorici nisu ustaše.
ustaše su nacisti i sl.
ravnogorci su za kralja i otadzbinu.
u cemu je problem.
c.gorci su isto ko mi postupili uz saglanost
m. zajednice. ustaše nemaju takvu saglasnost.
i to ce ostati trajno !
nismo mi krivi zbog toga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by Guest 5/5/2016, 10:10

dok ste mahali ustaskim zastavamo i kitili se ndh ordenima,
tokom devedesetih,
niste mogli da pretpostavite da cete imati problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by jastreb 5/5/2016, 10:15

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ne znam zašto se Ravnogorski pokret ne osnuje i u Hrvatskoj.

Ne samo zbog većeg broja Srba u Hrvatskoj,nego i zato što je(iako se to danas prešućuje) enorman broj Hrvata pripadao tom pokretu.

danas uglavnom znamo da su Hrvati u 2.svj.ratu bili u partizanima i vojskama NDH,a nitko ne spominje Hrvate,naročito Dalmatince,koji su bili fanatični štovatelji Kralja Petra. 

Jedini se toga dotakao Smoje u velom mistu,kroz lik Tončija Katinog.
tebi nisu sve ciste jel tako?..i ti bi se upisao u ravnogorski pokret..o boze moj o boze moj stza se tu svega nakupilo
Ne,ja se ne bih upisao u Ravn.pokret,ali kao demokrat iznalazim da ako u Hrvatskoj postoje projugoslavenski,komunistički i proustaški pokreti,da bi po nekom demokratskom načelu trebao postojati i ravnogorski pokret,jer je puno građana Hrvatske u tom pokretu sudjelovalo tijekom 2.svj.rata.

Dinarska divizija kojom je ravnao svećenik Momčilo Đujić bila je jedna od najjačih četničkih jedinica na prostoru Jugoslavije,a ravnogorstvo je bilo zastupljeno i među Hrvatima Dalmacije,otoka i Sušaka.

Shodno navedenom taj bi pokret sasvim legalno mogao djelovati i na prostoru Hrvatske.

U Sloveniji sasvim slobodno djeluje i piše četnički vojvoda Triglavski,Uroš Šušterčič,a Slovenaca je u RP bilo kudikamo manje nego Hrvata.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by vuksadinare 5/5/2016, 10:21

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ne znam zašto se Ravnogorski pokret ne osnuje i u Hrvatskoj.

Ne samo zbog većeg broja Srba u Hrvatskoj,nego i zato što je(iako se to danas prešućuje) enorman broj Hrvata pripadao tom pokretu.

danas uglavnom znamo da su Hrvati u 2.svj.ratu bili u partizanima i vojskama NDH,a nitko ne spominje Hrvate,naročito Dalmatince,koji su bili fanatični štovatelji Kralja Petra. 

Jedini se toga dotakao Smoje u velom mistu,kroz lik Tončija Katinog.
tebi nisu sve ciste jel tako?..i ti bi se upisao u ravnogorski pokret..o boze moj o boze moj stza se tu svega nakupilo
Ne,ja se ne bih upisao u Ravn.pokret,ali kao demokrat iznalazim da ako u Hrvatskoj postoje projugoslavenski,komunistički i proustaški pokreti,da bi po nekom demokratskom načelu trebao postojati i ravnogorski pokret,jer je puno građana Hrvatske u tom pokretu sudjelovalo tijekom 2.svj.rata.

Dinarska divizija kojom je ravnao svećenik Momčilo Đujić bila je jedna od najjačih četničkih jedinica na prostoru Jugoslavije,a ravnogorstvo je bilo zastupljeno i među Hrvatima Dalmacije,otoka i Sušaka.

Shodno navedenom taj bi pokret sasvim legalno mogao djelovati i na prostoru Hrvatske.

U Sloveniji sasvim slobodno djeluje i piše četnički vojvoda Triglavski,Uroš Šušterčič,a Slovenaca je u RP bilo kudikamo manje nego Hrvata.
da se osnuje..ta udruga ni pet minuta postojala..kao ni prostorije minutu..jesi ti svjestan sto pricas
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99005
2015-09-08


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by jastreb 5/5/2016, 10:23

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Ne znam zašto se Ravnogorski pokret ne osnuje i u Hrvatskoj.

Ne samo zbog većeg broja Srba u Hrvatskoj,nego i zato što je(iako se to danas prešućuje) enorman broj Hrvata pripadao tom pokretu.

danas uglavnom znamo da su Hrvati u 2.svj.ratu bili u partizanima i vojskama NDH,a nitko ne spominje Hrvate,naročito Dalmatince,koji su bili fanatični štovatelji Kralja Petra. 

Jedini se toga dotakao Smoje u velom mistu,kroz lik Tončija Katinog.
tebi nisu sve ciste jel tako?..i ti bi se upisao u ravnogorski pokret..o boze moj o boze moj stza se tu svega nakupilo
Ne,ja se ne bih upisao u Ravn.pokret,ali kao demokrat iznalazim da ako u Hrvatskoj postoje projugoslavenski,komunistički i proustaški pokreti,da bi po nekom demokratskom načelu trebao postojati i ravnogorski pokret,jer je puno građana Hrvatske u tom pokretu sudjelovalo tijekom 2.svj.rata.

Dinarska divizija kojom je ravnao svećenik Momčilo Đujić bila je jedna od najjačih četničkih jedinica na prostoru Jugoslavije,a ravnogorstvo je bilo zastupljeno i među Hrvatima Dalmacije,otoka i Sušaka.

Shodno navedenom taj bi pokret sasvim legalno mogao djelovati i na prostoru Hrvatske.

U Sloveniji sasvim slobodno djeluje i piše četnički vojvoda Triglavski,Uroš Šušterčič,a Slovenaca je u RP bilo kudikamo manje nego Hrvata.
da se osnuje..ta udruga ni pet minuta postojala..kao ni prostorije minutu..jesi ti svjestan sto pricas
To je zato što mi još nismo dostigli demokratski stepen.

U jednoj demokratskoj Australiji sasvim legalno postoji i savez ljudoždera.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret Empty Re: U Crnoj Gori priznat Ravnogorski pokret

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum