ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by vuksadinare 3/5/2016, 07:31

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/426890/Dijelimo-li-se-uistinu-na-antifasiste-i-one-koji-su-za-Domovinski-rat.html
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by vuksadinare 3/5/2016, 07:36

..mislim da je to dobro pitanje...da je ovo partizani i ustase u biti isforsirano a ne ulazi se u sustinu sukoba...a to je da se otvorilo odjednom pitanje tko se u stvari borio za hrvatsku drzavnost...to pitanje je otvorio stipe mesic prije petnaestak godina..kad je rekao da su partizani stvorili hrvatsku drzavu a branitelji je samo obranili.....sto je izazvalo revolt kod branitelja i od tud pocinje polako natezanje..druga stvar vrlo rijetko je vidjeti na obljetnicama iz domovinskog rata ili nob-a jedne ili druge na tim obljetnicama sto jos vise produbljuje nesporazume...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by vuksadinare 3/5/2016, 07:48

....nema tako dugo citao sam nesto od jednog bivseg partizana inace hrvatski proorjentiranog koji je stradao tamo pedesetih zbog kako je pisalo naglasenog hrvatstva....on je rekao..'na samom pocetku rata 1941 određena skupina partizana hrvata zaista je u borbu krenula s mislju da se bore za hrvatsku ali sa socijalistickim uređenjem..u ljeto 1941 doslo je do trzavica između dijela partizana hrvata koji su bili skloniji da se borbom iskoristi trenutak i zaista stvori hrvatska drzava ali s komunistickim uređenjem..nasuprot njih je bio dio hrvata partizana koji su imali izrazeniji jugoslavenski osjecaj te su bili skloni za stvaranje nove jugoslavije i zajednicku borbu sa srbima i drugim narodima.Međutim pritiskom centralnog komiteta partije hrvatske na inzistiranje tita i vrhovnog staba prevladala je ta druga struja koja se odlucila za borbu za novu jugoslaviju te zajednicku borbu sa srbima.Poslije se svašta događalo s onim hrvatima koji su smatrali da je sad trenutak da doista izborimo pravu hrvatsku drzavnost nasuprot kvislinske ndh...tijekom ratnih godina ti hrvati opredjeljeni za partizansku borbu za stvaranje hrvatske drzave u tijeku rata misterijozno nestajali i s funkcija ali i iz partizanskog pokreta a mnogi su budimo iskreni ginuli u borbi pod cudnocvatim okolnostima..ja sam prezivio rat ali posto sam pripadao tom dijelu hrvatskog partizanskog pokreta kojima je bio cilj hrvatska drzavnost to mi tzv.drugovi nisu zaboravili te su mi sikanirali na svakojake nacine nakon rata..nisam mogao dobiti posao...izbacen sam iz saveza komunista..a u pedesetima sam osuđen za 'naglaseni hrvatski nacionalizam'..te sam dvije godine robijao u Lepoglavi..'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by jastreb 3/5/2016, 07:55

vuksadinare wrote:....nema tako dugo citao sam nesto od jednog bivseg partizana inace hrvatski proorjentiranog koji je stradao tamo pedesetih zbog kako je pisalo naglasenog hrvatstva....on je rekao..'na samom pocetku rata 1941 određena skupina partizana hrvata zaista je u borbu krenula s mislju da se bore za hrvatsku ali sa socijalistickim uređenjem..u ljeto 1941 doslo je do trzavica između dijela partizana hrvata koji su bili skloniji da se borbom iskoristi trenutak i zaista stvori hrvatska drzava ali s komunistickim uređenjem..nasuprot njih je bio dio hrvata partizana koji su imali izrazeniji jugoslavenski osjecaj te su bili skloni za stvaranje nove jugoslavije i zajednicku borbu sa srbima i drugim narodima.Međutim pritiskom centralnog komiteta partije hrvatske na inzistiranje tita i vrhovnog staba prevladala je ta druga struja koja se odlucila za borbu za novu jugoslaviju te zajednicku borbu sa srbima.Poslije se svašta događalo s onim hrvatima koji su smatrali da je sad trenutak da doista izborimo pravu hrvatsku drzavnost nasuprot kvislinske ndh...tijekom ratnih godina ti hrvati opredjeljeni za partizansku borbu za stvaranje hrvatske drzave u tijeku rata misterijozno nestajali i s funkcija ali i iz partizanskog pokreta a mnogi su budimo iskreni ginuli u borbi pod cudnocvatim okolnostima..ja sam prezivio rat ali posto sam pripadao tom dijelu hrvatskog partizanskog pokreta kojima je bio cilj hrvatska drzavnost to mi tzv.drugovi nisu zaboravili te su mi sikanirali na svakojake nacine nakon rata..nisam mogao dobiti posao...izbacen sam iz saveza komunista..a u pedesetima sam osuđen za 'naglaseni hrvatski nacionalizam'..te sam dvije godine robijao u Lepoglavi..'
Ovo jednostavno ne stoji.

KPJ je još prije početka ustanka zauzela stav da se ne priznaje rasparčavanje Jugoslavije.

Drugo,1941. čak ni Tito nije išao za stvaranjem socijelističke Jugoslavije,već se i pod utjecajem Kominterne išlo na opći antifašistički ustanak u kojem bi sudjelovale sve antifašističke snage bez obzira na ideologiju.

I treće koja bi budala u onim teškim vremenima nakon 1945. išla na stvaranje samostalnih državica kada je Juga bila stisnuta između Rusa i Zapada???

Pa da su se razdvojili susjedi bi nas izmasakrirali. Šiptari bi uz pomoć Rusa uzeli Kosovo,a Bugari Makedoniju.

Italija bi zadržala Istru i Rijeku,vratila si Zadar i dijelove Dalmacije,a Slovenija bi nestala sa karte.

I gdje smo onda???

Samo su ograničeni ljudi u to doba mogli sanjariti o nekakvim "neovisnim" gubernijama.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by vuksadinare 3/5/2016, 08:00

...jastrebe...bio je određen broj hrvata u nob-u koji su krenuli s hrvatskih pozicija....to je dokazano...cak je to potvrdio i onaj staljinov agent u zagrebu kopinic...'da određeni broj komunista smatra da bi dobro bilo pokrenuti pitanje borbe i za hrvatsku drzavu sa socijalistickim uređenjem i u tu svrhu rado bi zatrazili podrsku i od Moskve'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99168
2015-09-08


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by bakho 3/5/2016, 08:16

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:KPJ je još prije početka ustanka zauzela stav da se ne priznaje rasparčavanje Jugoslavije.
...'prije početka ustanka'..., KPJ-u je podržavala nacionalsocijaliste i talijanske fašiste u skladu sa direktivama druga Staljina.
Drugu Staljinu je trebala cjelovita YU i to je ostvario. KPJ-u do '43. nije znao ni di mu je dupe ni di glava, a onda se sve promijenilo, no ne zaslugom KPJ-u.
Nego, čuvaju li tvoji partizani u Aleksandrovcu još uvijek zastavu kraljevine Jugoslavije?
bakho
bakho

Male
Posts : 96
2015-10-22

Lokacija: : Rijeka

Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by epikur37 3/5/2016, 08:20

to jedno drugo podrazumijeva...ne isključuje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by jastreb 3/5/2016, 08:20

vuksadinare wrote:...jastrebe...bio je određen broj hrvata u nob-u koji su krenuli s hrvatskih pozicija....to je dokazano...cak je to potvrdio i onaj staljinov agent u zagrebu kopinic...'da određeni broj komunista smatra da bi dobro bilo pokrenuti pitanje borbe i za hrvatsku drzavu sa socijalistickim uređenjem i u tu svrhu rado bi zatrazili podrsku i od Moskve'
Kopinič tu laže. To je i dokazano u obimnom djelu čiji postavljam link.

Kopinič je podmetao Titu izmišljene stenograme. Pisao je sa antihrvatskih pozicija,optužujući KPH da radi za Gestapo,da je Bakarić ustaški agent,kao i Hebrang i Stevo Krajačić i mnoge druge raskrinkane laži.


Jasno je da je veliki dio hrvatskih partizana bio na pozicijama hrvatskog domoljublja,o čemu svjedoči i natpis pronađen u Kerestincu,kojeg su na zidu ćelije pred strijeljanje napisali hrvatski komunisti,a koji završava sa "Živjela sovjetska Hrvatska!" 


No podmetati hrvatskim komunistima ustaštvo,osnivanje KP NDH,šurovanje sa Gestapom,kao što su to činili Kopinič i njegov potrčko Vjenceslav Cenčić to je skandalozno.


Samo je jedan poznati komunista bio za NDH ,a to je Ante Ciliga.




VELIKA PODVALA - Cenčić podmeće Titu izmišljene stenograme (zbornik radova i dokumenata)
 
 Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? M_12170 
 
Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Dummy

jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by Clone Stormtrooper 3/5/2016, 11:10

biti ljevicar ili antifasista u  danasnjoj Hrvatskoj i nema veze sa marxistickom  ideologijom to je vise mrznja prema Hrvatskoj drzavi
Clone Stormtrooper
Clone Stormtrooper

Male
Posts : 738
2016-02-19


Back to top Go down

Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat? Empty Re: Dijelimo li se uistinu na antifašiste i one koji su za Domovinski rat?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum