ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eugen :)

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Trinity Mon 25 Aug - 13:59

Što je bitno , a što nije. Ukratko. :)

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Trinity Wed 3 Sep - 9:26

Veliko preslagivanje prioriteta, redefiniranje ciljeva... :sherlock
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Wed 3 Sep - 13:44

Trinity wrote:Veliko preslagivanje prioriteta, redefiniranje ciljeva... :sherlock
To je uvijek velik i zahtjevan posao, s obzirom na vrijeme kojim raspolažemo... :) :roll
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Trinity Thu 4 Sep - 9:07

von_Starhemberg wrote:
Trinity wrote:Veliko preslagivanje prioriteta, redefiniranje ciljeva... :sherlock
To je uvijek velik i zahtjevan posao, s obzirom na vrijeme kojim raspolažemo... :) :roll
Exactly...i moraš ga obaviti sam samcat... :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Tue 24 Feb - 21:37

evo za Hornija novi njemačkidokumentarac o Eugenu.

_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Tue 24 Feb - 23:22

Hvala, pogledat ću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Fri 6 Mar - 19:01

Horni jesi pogledao dokumentarac? Inace, sto mislite, da li bi Eugen i u recimo Osijeku trebao imati svoj spomenik?ipak je zasluzan za oslobađanje tih djelova Hrvatske? On je nekako univerzalan heroj Austro-Ugarske Monarhije, a time i Hrvatske. Spomenik ima u Beču, Budimpešti...zašto ne i u Hrvatskoj?
Sramota je da jedan od tri njegova dvorca, onaj u Bilju propada. Ono je vec kulturološki nemar. Ne znam kada je dvorac i da li je uopce ikada obnavljan ozbiljnije i da li ima kakvu funkciju?

_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Sun 8 Mar - 18:26


_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Sun 8 Mar - 20:54

Baron wrote:Horni jesi pogledao dokumentarac? Inace, sto mislite, da li bi Eugen i u recimo Osijeku trebao imati svoj spomenik?ipak je zasluzan za oslobađanje tih djelova Hrvatske? On je nekako univerzalan heroj Austro-Ugarske Monarhije, a time i Hrvatske. Spomenik ima u Beču, Budimpešti...zašto ne i u Hrvatskoj?
Sramota je da jedan od tri njegova dvorca, onaj u Bilju propada. Ono je vec kulturološki nemar. Ne znam kada je dvorac i da li je uopce ikada obnavljan ozbiljnije i da li ima kakvu funkciju?
Nisam još stigao, večeras ću. Ne znam za spomenik, ovisi od urbanističkog plana i koječeg drugog, ja sigurno ne bih imao ništa protiv, a dvorac u Bilju je u sramotnom stanju, oronuo je i koliko vidim ništa se ne obnavlja, tu i tamo prave nekakve cirkuse i manifestacije za turiste, da bi naredni dan svi zaboravili i da postoji... Nekad je bio u funkciji unutar PIK-a Belje, danas nema ništa, zaključan i prazan...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Sun 8 Mar - 22:14

von_Starhemberg wrote:
Baron wrote:Horni jesi pogledao dokumentarac? Inace, sto mislite, da li bi Eugen i u recimo Osijeku trebao imati svoj spomenik?ipak je zasluzan za oslobađanje tih djelova Hrvatske? On je nekako univerzalan heroj Austro-Ugarske Monarhije, a time i Hrvatske. Spomenik ima u Beču, Budimpešti...zašto ne i u Hrvatskoj?
Sramota je da jedan od tri njegova dvorca, onaj u Bilju propada. Ono je vec kulturološki nemar. Ne znam kada je dvorac i da li je uopce ikada obnavljan ozbiljnije i da li ima kakvu funkciju?
Nisam još stigao, večeras ću. Ne znam za spomenik, ovisi od urbanističkog plana i koječeg drugog, ja sigurno ne bih imao ništa protiv, a dvorac u Bilju je u sramotnom stanju, oronuo je i koliko vidim ništa se ne obnavlja, tu i tamo prave nekakve cirkuse i manifestacije za turiste, da bi naredni dan svi zaboravili i da postoji... Nekad je bio u funkciji unutar PIK-a Belje, danas nema ništa, zaključan i prazan...


bio sam u Bilju i kod dvorca zadnji put 23.12.2009. isao sa obitelji na ručak. ima u blizini odlican restoran u Bilju. na povratku doma sam stao autom  da malo razgledam  oko dvorca, ali, jadno. stvarno jadno je izgledao. Ocito opcina nema pojma kakvo bogatstvo ima u vlastitom dvoristu. To je jedan od 3 dvorca koja je dao sagraditi, nitko ni ne gleda u njega. koji ce im klinac manifestacije pokraj oronulog dvorca? bolje da opcina od EU zatrazi lovu za obnovu kulturnog dobra i a se sredi unutra muzej, a oko dvorca mozda park ili neki botanicki vrt...a ni kip/spomenik Eugenu ne bi bio loš. Ma jasno da bisve trebalo uskladiti sa urbanističkim planom itd. ali Eugen po svojim postignucima vjerujem da zasluzuje uOsijeku ili kod dvorca u Bilju spomenik, posto je on ipak te krajeve oslobodio od Turaka.
nema se volje, ideja...danas se nitko ne moze zaliti da nema love. postoje EU fondovi za sve zivo i mrtvo. ako zicaju lovu od EU za nevladine udruge i kojekakve gluposti onda se moze uloziti i u dvorce. Koliko znam skoro svi dvorci u Slavoniji/Branji su u oronulom stanju. neki više neki manje. Našički dvorac je ok kao i onaj u Virovitici. Znam i za onaj u Dardi da je oštećen tokom rata itd. Slavonija ima sto ponuditi, no nitko ne zna  u sto bi se trebalo ulagati. baca se lova u vjetar dok spomenici kulture i baština kakve nema puno u Europi propada.

_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Sun 8 Mar - 22:18

Inace, da imam love, osobno bi otkupio taj dvorac. Tko zna koliko bi trazili za njega :D
Predpostavljam da je u vlasnistvu ili opcine Bilje ili u vlasništvu županije.

_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Thu 21 Apr - 13:46

Eugen :) - Page 2 Eugen_10



"20. travnja ručao je sa svojim prijateljima popodne u svojoj palači, inzistirajući da sjedi na stolcu po vojničkom običaju. Navečer je otišao ka grofici Batthyany na kartanje. Činio se šutljivijim no inače, dišući teško na usta. U 9 sati njegov stari prijatelj Tarouca doveo ga je doma i njegov ga je sluga odveo do kreveta, nakon što je odbio uzeti nešto „da se riješi šlajma“. Kad je sljedećeg jutra došao probuditi ga, bilo mu je čudno što ga nije čuo da kašlje i našao ga je kako leži mrtav u krevetu.  Obdukcija je utvrdila da ga je vjerojatno ugušila sluz nakupljena u plućima. Današnjim rječnikom, upala pluća. „Život mu je bio slavan, a smrt laka“ pisao je Robinson u domovinu.
Eugenovo tijelo je svečano ležalo tri dana u zimskoj palači u Himmelpfortgasseu. Na sebi je imao odoru dragunske pukovnije, crvenu tuniku sa zlatnim nitima i crnim baršunastim obrubom, te čizme s mamuzama. Pored njega je s jedne strane ležala njegova kneževska kapa, mač, rukavice i maršalska palica, s druge posvećeni šešir i veliki mač, papin dar nakon pobjede nad Turcima. Ta se pobjeda činila sada tako dalekom, da se soba koja je sve ovo opisala nije ni sjećala o kojoj se zapravo radilo. Dan i noć gorjelo je šest velikih svijeća u srebrnim svijećnjacima i jedan poručnik iz Eugenove dragunske pukovnije držao je posmrtnu stražu s isukanim mačem.
Eugenovo srce odneseno je u Torino i ondje pokopano. Njegov mrtvački pokrov nošen je u dugoj procesiji kroz Beč do katedrale Sv. Stjepana, gdje je pokopan u kapelici. Na čelu povorke išlo je njegovo ordenje, na začelju njegov konj bez jahača. Karlo je s dvorom također sudjelovao u dvosatnoj procesiji. Pošto pokojni nije bio član obitelji Habsburg, učinio je to inkognito, kako je nalagala etiketa.
Eugenovi su posjedi, osim onih u Ugarskoj koje je Kruna uzela sebi, pripali u potpunosti njegovoj neudanoj, pedesetdvogodišnjoj nećakinji Victoriji u Savoyi. „Tko bi pomislio da će princ Eugen umrijeti ne ostavivši oporuku“ pisao je Robinson „i da će jedna pedesetogodišnja nećakinja naslijediti najljepšu knjižnicu, najljepše slike i najljepši namještaj koji je ikad posjedovala neka neokrunjena glava u Europi. Njegovi ugarski posjedi ponovno su pripali caru, jer oporuke nema i Bog zna što će se dogoditi s ostalim.
Dan prije svoje smrti razmišljao je o tome da sastavi oporuku, najvećim dijelom u korist udovica časnika. No, pronađene su jedino zabilješke. Nijedan od njegovih starih članova kućanstva, koji su mu bili više prijatelji no sluge, nije zbrinut. To je neoprostivo.“
Derek Mckay, Princ Eugen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Tue 16 Aug - 19:57


Ovo je novo :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Baron Sun 21 Aug - 15:02

Pa taj sam ti dokumentarac bio poslao, gore na sada već ugašenom linku  :^0

_________________
Heil! Le Pen!

Eugen :) - Page 2 Marine-le-pen-fond-bleu
Baron
Baron

Posts : 295
2014-04-15


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Sun 21 Aug - 15:46

Baron wrote:Pa taj sam ti dokumentarac bio poslao, gore na sada već ugašenom linku  :^0
Nisam stigao pogledati na onom linku, brzo je ugašen. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by govinda Wed 30 Nov - 1:59

Prcojgen je spalio Sarajevo..nije mi omiljeni lik..i ne samo meni..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Wed 30 Nov - 15:33

Ni prvi ni zadnji grad spaljen u nekom ratu...a i taj "Prcojgen", kako kažeš, se nagledao spaljenih i popljačkanih gradova u Austriji i Mađarskoj...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by govinda Wed 30 Nov - 23:17

Starhemberg wrote:Ni prvi ni zadnji grad spaljen u nekom ratu...a i taj "Prcojgen", kako kažeš, se nagledao spaljenih i popljačkanih gradova u Austriji i Mađarskoj...
Svejedno, nije mi omiljeni lik..a s obzirom da je i esesovcima bio omiljen, jos jedan razlgo vise za neomiljenost..
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Guest Thu 1 Dec - 0:18

govinda wrote:
Starhemberg wrote:Ni prvi ni zadnji grad spaljen u nekom ratu...a i taj "Prcojgen", kako kažeš, se nagledao spaljenih i popljačkanih gradova u Austriji i Mađarskoj...
Svejedno, nije mi omiljeni lik..a s obzirom da je i esesovcima bio omiljen, jos jedan razlgo vise za neomiljenost..
Svejedno, nije ni on kriv zbog esesovaca...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Eugen :) - Page 2 Empty Re: Eugen :)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum