ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoci nemocnom

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Pomoci nemocnom Empty Pomoci nemocnom

Post by Guest 6/4/2016, 12:32

Ovo me pitanje muci vec mjesecima, godinama.

Zasto ljudi koji imaju mogucnosti pomoci drugom zivom bicu, pretezito financijske, ne rade isto?

Moja svekrva odjecu i obucu koja je relativno ok prodaje na njuskalu, a majice sa rupama nosi u crveni kriz.
Da niti ne govorim koliko joj mjesecno love prode kroz ruke.
Jednom je rekla decku da ne kupuje patike do 300kn jer to su kao nikakve i odmah ce mu se raspasti. Zatim mu je ona odabrala neke od 1 000kn. 

Znam kada je bilo akcija za pomoc slavoniji da sam ja koja nemam nista osim novcica kojekakvog studentskog poslica odnijela tri pune vrece stvari. 

Zasto ljudi koji imaju mogucnosti pomoc, ne pomazu? jesmo li tako sebicni i jadni? ili jednostavno ne vidimo stvari oko nas?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Guest 6/4/2016, 13:16

ja sam izvukao nekoliko ljudi van i nasao im posao..bolje nego im davati novac..to im je u biti odmaganje..covjek kad ima posle i za to je placen-zadovoljan je covjek..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Winter is coming 6/4/2016, 13:38

dobro velis svetac,davati novac odredjenim ljudima moze biti i kontraproduktivno ali dati bas nemocnima za koje znas da nemogu raditi i bolesni su to je o.k,imao sam npr situaciju pridje mi neki labrnjas i trazi mi para, ej men ken ju sper mi some mani,pogledam ga mrcina mlada,jaka mogao bi konju rep iscupati,kazem mu imam ja za tebe nesto bolje od para,on sav sretan misli naletio na neku budalu pa cu mu dati ko zna sta,ja mu fino dam aplikaciju za posao i kazem mu,evo popuni ovi aplikaciju i svake dve sedmice ces imati najmanje 600$ eto ti para ali gospodin nije htio takve pare za koje bi on morao raditi,e pa jebiga ...a sa strane malo dalje jos 3 labrnjasa cekaju i gledaju razvoj situacije haha.
lady d zasto ljudi ne vole pomoci onima kojima treba pomoci?mislim zbong manjka suosjecanja,blagoslovenije je davati nego uzimati pogotovo onim kojima treba pomoc

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Guest 6/4/2016, 23:03

Pravo nemocnima,starijima,samohranim majkama,svakako pomoci,kako god se moze...mladim kuronjama-samo posao,kao i Mlatkama curama..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by aben 6/4/2016, 23:09

najpohljepniji ljudi nojviše pomažu sirotinju--->

https://www.youtube.com/watch?v=F0VHiONkot8


a druga stvor je ča socijalizam uništava charity. ljudi naviknu da država brine o svemu i onda ih boli kurac za siromahe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Guest 6/4/2016, 23:09

Odo ja zderati..epte se... lol! :beer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Guest 8/4/2016, 21:25

Lady_D wrote:
Zasto ljudi koji imaju mogucnosti pomoci drugom zivom bicu, pretezito financijske, ne rade isto?
Zasto ljudi koji imaju mogucnosti pomoc, ne pomazu? jesmo li tako sebicni i jadni? ili jednostavno ne vidimo stvari oko nas?
 Što se tiče novca dam onome koga osobno poznajem i znam da mu je potreba (ako sam u mogućnosti). Pretežno su to bakice kojima je mirovina toliko mizerna da se i danas pitam kako uspijevaju preživjeti. Ono što tutnem 5kn, kada me netko zaustavi na ulici ili priđe na terasi kafića i ne računam jer to je više zbog neke nelagode koju osjećam ako ništa ne dam. Što se tiče raznoraznih akcija, rijetko koja je prošla bez afera, tako da su građani (barem ja) jako skeptični.
Odjeću isto tako podijelim osobama koje poznajem. Sjećam se susjede koja je donirala u karitas svoju odjeću i poslije na osobi koja ju je primila vidjela svoj kaput. Tako da sam uvjerena da i doniranu odjeću "profiltiraju" djelatnici :D

A nekako više volim pomoći nekome djelima. Koliko sam samo puta otišla pomoći starijim osobama u susjedstvu uvesti drva, odvesti ih kod liječnika, u grad platiti račune, i tako neke stvari. Jednom sam se sažalila nad trudnom romkinjom i odvezla ju kući (da se ne tegli vlakom s još dvoje male djece s svim pokupljenim stvarima), zanimljivo da me nakon toga nikada nije pitala da joj nešto dam, već kako sam i tako.  

Dobro se dobrim vraća, uvjerena sam u to.

A opet, ljudi se vole pokazivati i prikazivati kao dobrotvori, valjda da umire svoju savjest. Jednom sam se s bližom osobom porječkala oko pitanja: što bi napravila kada bi dobila na onom eurojackpotu (u pitanju je bila ogromna svota). Kaže ona meni dala bi 90% Crkvi. Ja u šoku pitam pa zašto? Za te pare bi mogla sagraditi crkvu i da stoji njeno ime napisano kao donator, pomoći siromašnima ali na način da taj novac ide namjenski i kontrolirano, svašta...No, vjerojatno neki misle da će izdašnom financijskom donacijom otkupiti ovozemaljske grijehe. Baš kao u neka davna vremena :)
Zato, ako nisi u mogućnosti financijski pomoći nekome, i mala djela su nekome velika pomoć :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Winter is coming 8/4/2016, 21:37

najbolje je kad se daje i pomze uciniti to tajno,kao Sv.Nikola

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 21:41

Winter is coming wrote:najbolje je kad se daje i pomze uciniti to tajno,kao Sv.Nikola
dobro je sačuvao tajno jebo sliku svoju..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Winter is coming 8/4/2016, 21:59

on je htio biti anoniman ali ljudi su ipak saznali,u tome je poenta

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 23:02

ne znam, ja imam to neko praznovjerje, da volim gubiti novac na neke ljude i stvari.. mislim da su nesebično pomaganje ono što ipak izdvaja ovu našu bijeli zapadnu civilizaciju, prije svega mislim na djecu, kupiti mu patike, biciklo, knjigu, neki pribor, ja bih to svakom djetetu dao, i tako velim, kad mi nešto predstoji volim počastiti nekoga usput, vjerojatno bih imao više novca sad da to nisam radio, ali kad vidim nečije jadno lice, osjećam se kao pred nekom fontanom u koju treba izdvojiti nešto, ne treba mi ništa pričati..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Winter is coming 8/4/2016, 23:10

nije to praznovjerje,to je dobra stvar

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 23:13

bit je u nesebičnom činu, često darivatelj ima problema s tim da nešto očekuje zapravo od tog svog čina, a s takvim gledištem ne može čovjek biti zadovoljan nikad..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by aben 8/4/2016, 23:19

tobi wrote:bit je u nesebičnom činu, često darivatelj ima problema s tim da nešto očekuje zapravo od tog svog čina, a s takvim gledištem ne može čovjek biti zadovoljan nikad..
nije, bit je u dobron osjećaju nakon nesebičnog čina, ča čin čini sebičnin.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 23:20

ja često imam osjećaj da sam zapravo bacio novce ako čitaš..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by aben 8/4/2016, 23:22

tobi wrote:ja često imam osjećaj da sam zapravo bacio novce ako čitaš..
zoto nis reko da se isploti, nego ti je osjećaj dobar kad doš, ili je loš ako ne doš.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Winter is coming 8/4/2016, 23:24

tobi wrote:bit je u nesebičnom činu, često darivatelj ima problema s tim da nešto očekuje zapravo od tog svog čina, a s takvim gledištem ne može čovjek biti zadovoljan nikad..
da definitivno

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 23:35

bitno je pomoći - čak i kad ne znamo je li to u stvari pomoć..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Guest 8/4/2016, 23:44

A majke ti mile, kako bi se čovjek trebao osjećati kada nekome pomogne?! 

Po Abendu, svi bi vječno trebali nešto gunđati ili biti nesretni :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by kic 8/4/2016, 23:48

I decide what is right and what is wrong, and I don’t have to explain it to anybody. I like women, but I’m a little afraid of them. If you make a commitment to a woman they can hurt you. I won’t pick a fight with you, but if you pick a fight with me or back me into a corner I will fucking kill you.

http://www.counter-currents.com/2016/04/st-steven-of-le-mans/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Pomoci nemocnom Empty Re: Pomoci nemocnom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum