ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by RayMabus 26/3/2016, 23:34

Srbija će braniti interese bh. entiteta Republike Srpske, jer je ta zemlja garant Dejtonskog sporazuma, rekao je premijer Srbije i predsjednik Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić na konvenciji u Leskovcu, kojom je i zvanično započeo predizbornu kampanju.

"Mi čuvamo Republiku Srpsku i to smo uspeli tihom i postojanom politikom. Imamo najbolje odnose do sada između Srbije i Republike Srpske u našoj novijoj modernoj istoriji", rekao je Vučić pred punom sportskom halom, prenosi Anadolija.

Dodao je da je njegova politika takva da "ne vređa nikoga i da odćuti na različite uvrede čak i onda kada iz regiona napadaju Srbiju".

"Znam ja da biste vi najviše voleli da im žestoko uzvratim i da im žestoko odgovorim kao što sam to učinio nekoliko puta. Odgovorio sam Ediju Rami i još nekima, ali sam uvek posle toga zbog interesa Srbije želeo da uspostavim najbolje moguće odnose, jer bolje je da prećutite i da se oni kaju zbog svojih teških reči nego da Srbija plaća zbog neodgovorne politike", rekao je Vučić.

Kazao je i da je Srbija nezavisna zemlja i da ni sa jednom drugom državom nije u konfliktnim odnosima te da njome niko neće upravljati osim naroda.

"Srbija se nalazi na evropskom putu jer želimo da pripadamo evropskoj zajednici, ali smo uspeli da izdržimo najveće kritike u Evropi i nismo uveli sankcije Ruskoj Federaciji kada se to od nas tražilo."

Komentari o presudi Karadžiću

Bakir Izetbegović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednik Stranke demokratske akcije, izjavio je u petak kako "nema potrebe da se premijer Srbije Aleksandar Vučić brine za poziciju Srba u Bosni i Hercegovini i za poziciju [bh. entiteta] Republike Srpske, koja je definirana Dejtonskim mirovnim sporazumom, a naročito ne treba nešto upozoravati".

Komentirajući Vučićevu izjavu o presudi prvom predsjedniku RS-a Radovanu Karadžiću, Izetbegović je istaknuo kako smatra da bi Vučić trebao nastaviti onako kako je krenuo prije nekoliko godina, da pomogne da se stabiliziraju i poprave odnosi Srba i Bošnjaka i u Bosni i Hercegovini i u Srbiji, ali i općenito na Balkanu.

Premijer Srbije je u četvrtak, uoči izricanja presude Karadžiću, izjavio: "Srbija ima obavezu da vodi računa i o svom narodu izvan granica Srbije. Upozoravam one koji misle da današnju presudu protiv nekadašnjeg predsednika RS-a iskoriste za politički ili bilo koji napad na RS, da Srbija, u skladu sa Dejtonskim sporazumom, to ne sme, ne može i neće da dozvoli."

Kako je istaknuo, Srbija će stati uz svoj narod i štititi njegovo pravo na opstanak, kao i pravo na postojanje i život RS-a.



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/vucic-na-predizbornom-skupu-mi-cuvamo-rs
RayMabus
RayMabus

Posts : 176000
2014-04-11


Back to top Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Re: Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by Guest 26/3/2016, 23:46

Kog zanimaju srbi u bosniji??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Re: Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by RayMabus 26/3/2016, 23:48

Mene .........pa koristim owu priliku da odgoworim WUčiu : Čuwaš ti moj kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176000
2014-04-11


Back to top Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Re: Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by Guest 26/3/2016, 23:54

treba krenuti, proveriti !?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Re: Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by Ero 27/3/2016, 01:08

Ne damo PATKA.
Ни за живу главу. jocolor

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

 Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS  Empty Re: Vučić na predizbornom skupu: Mi čuvamo RS

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum